Autor Wątek: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach  (Przeczytany 30019 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 22, 2015, 19:51:27 pm »
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-ssd-950-pro-m-2-test.html
świeżynka od samsunga, SSD 950 pro. Na papierze wygląda całkiem całkiem, 2-4x szybszy od i tak świetnego 850 pro, ale w sumie zastanawiam się, na ile to odczuwalne w realnych zastosowaniach? I mówię tu raczej o gamingowym produkcie, bo wbrew reklamom raczej nikt takiego SSD nie weźmie do obróbki video ze względu na szybkiezużycie dysku


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2015, 22:53:13 pm »
Cóż, podłączyłem bratu SSD pod SATA2 i jest szczęśliwy. W Battlefieldzie 3 SSD sprawiał, że jako jeden z pierwszych pojawiałeś się na mapie. Nic więcej, nic mniej. Czyli SSD wpłynie tylko na gry w których na bieżąco ładowany jest świat.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2015, 23:06:31 pm »
a to i tak pewno tylko jeśli się zainstaluje na tym SSD, nie? Juz chyba o tym pisałem, ale u mnie problem wygląda tak że mam 8-letniego seagate i 1TB greena który sam nie wie czy jest 7200 czy 5400 obrotów, więc mam podejrzenie że musiałbym de facto wymienić oba dyski na jakieś combo SSD+szybki HDD (bo kogo stac na pojemnego, choćby 1TB SSDka - zwłaszcza że podobno kiepsko trzymają dane których długo się nie rusza, jak backupy wszelkiej maści)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2015, 23:15:05 pm »
Tak, tylko wtedy. Dlatego system instaluje się na SSD. Sam mam takie combo i jestem zadowolony.
Dla mnie najważniejszym kryterium jest ilość cykli zapisu i długość gwarancji. To, czy coś mi się załaduje pół sekundy wcześniej nie ma żadnego znaczenia.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 23, 2015, 17:04:19 pm »
myk właśnie polegać ma niby na tym, że SSD'ki na pcie i nvme są dla zwykłych ssdków tym, czym zwykłe ssd'ki dla hdd :P Tylko jak te dyski są tak małe że nic na nich nie zainstalujesz to to się trochę mija z celem.

A ssd na sam system to z kolei mnie nie jara, bo problemem są dla mnie coraz dluższe czasy ładowania gier, a nie to czy pulpit zobaczę po 30 czy po 3 sekundach

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 30, 2015, 19:21:19 pm »
Cytuj
Użytkownicy kart graficznych AMD, którzy zainstalowali najnowsze sterowniki Crimson informują o błędzie dotyczącym automatycznego ograniczenia prędkości obrotowej wentylatora. Oprogramowanie czerwonych blokuje tę ostatnią wartość na zaledwie 20%, co przekłada się na problemy z odprowadzaniem ciepła. Firma poinformowała, że już pracuje nad poprawką.
Be advised.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 30, 2015, 21:49:09 pm »
<kąśliwy komentarz w kierunku AMD niewprowadzający niczego do dyskusji>

Bum, wyręczyłem niektórych.

To coś podobnego do błędu, który przegrzewał ludziom karty w Starcraft 2: Wings of Liberty? Jeden przypadek chyba nawet skończył się tak, że kolo sobie oparzył nogi, bo trzymał laptopa na kolanach i tak się wciągnął, że się nie skapnął że w pokoju zalatuje pieczonym kurczakiem.

Skąd się bierze w ogóle możliwość wystąpienia takiej usterki? Sterowniki normalnie dużo grzebią przy kontroli chłodzenia w ramach "optymalizacji"? Myślałem, że chłodzenie zawsze daje tyle, ile może/musi, a ktoś sobie manualnie zmniejsza obroty, jak mu przeszkadza hałas albo coś.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2015, 21:54:36 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 01, 2015, 00:02:14 am »
Dlatego do tej pory nie rozumiem, dlaczego ludzie polecali mi wziąć R9 280X zamiast GTX 960... i tym bardziej dlaczego właśnie to zrobiłem...
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 01, 2015, 11:54:10 am »
pewnie dlatego że szybszy lub tak samo szybki a kosztuje mniej maniek.

GuRt - zapraszamy na benchmark, oprócz standardowego jęczenia na stery do radeonów musiałbyś jeszcze tylko coś wspomnieć o slajdach amd

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2015, 12:35:35 pm »
No tak, ale wiekszość gier ma wsparcie od GF'ów, w dodatku lepsze stery itd.

So? Bić się o dodatkowe 30-50 zł?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 01, 2015, 14:02:10 pm »
Już jest poprawka naprawiające to przegrzewanie. Innym, rozwiązanym już, problemem był brak resetu ustawień do domyślnych po zainstalowaniu sterownika. W efekcie zostawały wyższe częstotliwości, a napięcie spadało do standardowego.

AMD systematycznie poprawia swoje sterowniki, tylko nie należą do demonów szybkości. Nvidia jest w natarciu od paru lat, wcześniej było na odwrót. Topowe GTXy serii 400 i 500 mogły spokojnie stanowić podstawę piekarnika.
Pocieszam się, że doradzałem Ci 960tkę :D To co kto polega zwykle jest oparte o własnych doświadczeniach, rynek kart graficznych zmienia się co parę lat. Ktoś kto przejechał się kiedyś na dżiforsie będzie Ci je prawdopodobnie odradzał. Sam mając do wyboru GF 6600, 6800 i Radeona X800 wybrałem tego trzeciego, mimo gorszych Pixel Shaderów 2.0, bo przejechałem się na GF FX5200.

PS: Wyciekły piękne slajdy dotyczące procesorów ZEN! ^_^
PS2: Wg. Nvidii za 5-6 lat odejdzie się od pamięci HBM2 ( na rynek wejdą w przyszłym roku), ze względu na ich większe zapotrzebowanie na prąd.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 01, 2015, 14:49:59 pm »
no ok, tylko testy nie są robione w próżni tylko już na sterach, więc jak coś jest szybsze od takiego GF960 to jest szybsze i żadne biadolenie na takich benchmarkach tego nie zmienia. Poza tym umówmy się, jak często któryś z nas wchodzi w ustawienia sterów? A jak często je aktualizuje? No właśnie.

No i przede wszystkim NV też ma swoje fuck-upy (jak chociażby ostatni batman, który mimo gameworksów, sworksów i rozpoczęcia portowania od nowa nadal jest crapem, g-sync, 3,5+0,5 GB GDDR etc) tylko te od ATI są mocniej nagłaśniane, bo  i fanbojów GFa jest więcej. O HBM też mogą teraz gadać różne pierdoły, ale prawda jest taka, że mają problem skąd je brać bo nie zapewnili sobie umowy z ich twórcą jak ATI.

masz linka do slajdów tych zenów łowca? ^^

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:05:42 pm »
http://pclab.pl/news67146.html
http://wccftech.com/amd-zen-launch-q4-2016/
DDR4, AM4.
Gdzie podstawka AM4 jest wspólna dla FXów i APU.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 01, 2015, 15:52:51 pm »
O, dzięki. Aczkolwiek jak czytam, to jest to raczej potwierdzenie tego, c można było usłyyszeć już kilka miesięcy temu. Nawet wykresy stare ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Podkręcanie kotleta - ogólnie o sprzęcie i programach
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 05, 2016, 14:26:42 pm »
Pojawiły się nowe informacje o nadchodzących Radeonach - Polaris, GCN 4.0. Oczywiscie to wciąż informacje od producenta, więc na pełne niezależne testy musimy poczekać do premiery.
http://videocardz.com/58069/amd-demonstrates-revolutionary-14nm-finfet-polaris-gpu-architecture
http://pclab.pl/news67733.html

W skrócie:
- 14 nanometrów
- O wiele wyższa wydajność na Watt.
- Premiera w połowie 2016
- Średnia półka nie otrzyma kotletów! ( testowana próbka inżynieryjna odpowiadała GTXowi 950, zużycie prądu zestawu ~86W vs ~140W).
(click to show/hide)
AMD ma czym stanąć w szranki z obecną generacją GTXów, pytanie czy to wystarczy na nadchodzącą.