Autor Wątek: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.  (Przeczytany 1683 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Salek

  • Wiadomości: 4
Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« dnia: Grudzień 13, 2014, 11:47:43 am »


Witajcie!

Razem z grupą Star Socks tworzymy grę cRPG! Jeśli lubicie takie klimaty to bardzo serdecznie zachęcam do śledzenia Naszych poczynań, gwarantuję Wam, że się nie zawiedziecie!

Star Socks Team

Jesteśmy grupą młodych, ambitnych ludzi, których połączyła wspólna pasja - tworzenie gier komputerowych. Lubimy się uczyć i chętnie dzielimy się swoją wiedzą. Nasze projekty to szansa na zdobycie nowych umiejętności oraz zyskanie doświadczenia niezbędnego w branży gamedevu.

Tworzenie gier w naszym zespole to gwarancja świetnej zabawy, a także możliwość obcowania z ludźmi o różnorodnych talentach i specjalnościach.  Wyróżnia nas niepowtarzalna i przyjazna atmosfera - doceniamy trud i wysiłek włożone w udoskonalanie projektów i wspieramy się nawzajem.

Star Socks Team tworzą ludzie z różnych części Polski oraz osoby spoza granic kraju.  Pracujemy zdalnie, w takim czasie jaki nam pasuje, nad projektami, które nas inspirują. Tworzymy gry w które sami chcielibyśmy zagrać.

I Ty możesz dołączyć do nas już dziś!

Kontakt:

mail: starsocksteam@gmail.com

strona: http://www.scamper.pl

facebook: https://www.facebook.com/StarSocksTeam

No a teraz garść informacji dotyczącej samej gry!

  Zespół

Działamy jako grupa zapaleńców, a doświadczenie zdobywamy głównie na własnych błędach. Tych z resztą zdążyło się przez lata trochę nazbierać. Mowa tu o latach, bo od czasu gdy zakładaliśmy koło naukowe na Politechnice Śląskiej minęło ich już około pięciu. Zebraliśmy się wówczas chcąc tworzyć gry, po czym padło najważniejsze pytanie "jak w zasadzie robi się gry?". Oznaczało to wiele dyskusji, wspólnej nauki i wspomnianych już błędów. Dziś wielu z członków zespołu pracuje w branży, a wielu innych szkoli się mając nadzieję wkrótce się w niej znaleźć.

Jak łatwo się domyślić nie mamy zewnętrznego finansowania, a programy których używamy w związku z tym to w znacznej większości OpenSource i Freeware. W dalszej perspektywie nie wykluczamy ani wydawcy, ani inwestora. Czas jednak pokaże co finalnie będzie najkorzystniejsze dla nas i projektu.

Rozgrywka

Rozgrywka nastawiona jest na fabułę i to ona pcha w świat, który ani myśli cackać się z nami. Nie zabraknie jednak też walki. Ta oparta jest o mechanikę Neuroshimy za zgodą i aprobatą twórców. System rozwoju postaci w założeniu nie jest liniowym. Gracz za otrzymane punkty doświadczenia może wykupić dowolne umiejętności. Te z kolei pomogą mu w osiąganiu celu w jego ulubionym stylu.

Tworząc, wielokrotnie przewidujemy kilka sposobów rozwiązania tego samego problemu, dzięki czemu zarówno zwolennicy rozwiązań siłowych, "na około", jak i pacyfiści znajdą coś dla siebie.

Świat

Miejsce, w którym się znajdziemy to kolonia na odległej planecie. Jest ona bardzo nowoczesna, jednak niewiele z osiągnięć cywilizacji dociera do slamsów, a to właśnie tu gracz będzie musiał walczyć o przetrwanie. W rezultacie łatwiej będzie mu o mikroprocesor niż o kawałek pożywienia.

Tworzymy mieszankę cyberpunkowych anarchistów, biedoty i rozmaitych innych frakcji, a wszyscy oni w oparach gatunku posthumanity. Mieszamy w garnku designu Fallouta, Remember Me i Borderlands, po czym posypujemy szczyptą Mass Effect.

Olbrzymią rolę w kształtowaniu się świata odegrały klasyki kina sci-fi takie jak Terminator czy Blade Runner. Nie zabrakło też solidnej dawki anime i komiksu z Ghost in the Shell na czele.

Fabuła

Ściśle mówiąc mamy do czynienia z bohaterką, a dokładniej młodą dziewczyną, która już od początku zostaje niemal sama z wielkim kłopotem. Zmuszona jest do ucieczki przed mafią rządzącą kolonią. Jedyną drogą jest zatem wydostać się poza planetę. To zadanie nie będzie łatwe, a wykonanie go będzie wymagało bratania się z jedną, a nawet kilkoma skrajnie różnymi frakcjami. Każda z nich będzie za pomoc żądała przysług, a będą one z pewnością warte tyle co życie dla naszej młodej bohaterki.

Gdy wspominamy o niejednoznacznych moralnie wyborach oznacza to, że gracz wielokrotnie stanie przed wyborem z którego żadne wyjście nie będzie wydawało się być dobrym. Choć może usiłować pozostać pacyfistą i grać czysto, nie będzie to łatwym zadaniem. Taki sposób przechodzenia zaowocuje jednak możliwością ujrzenia niespodziewanego zakończenia.

Nie będzie to oczywiście jedyne fabularne rozwidlenie. Na razie jednak nie będziemy ich zdradzali.

Platforma i premiera

PC (Win), a premiera gdy będzie gotowe [;)]

               Scamper w skrócie:

    Dynamiczny taktyczny tryb walki w środowisku 3D

    Niejednoznaczne i trudne moralnie wybory

    Unikalny system obrażeń oparty na znanym RPG Neuroshima

    Wiele diametralnie różnych sposobów przejścia gry

 

Q: Jaką grą jest Scamper?

A: Gra nawiązuje do najlepszych tradycji klasyki RPG. Pełna jest nietuzinkowej fabuły podpartej realizacją systemu Neuroshima w przestrzeni wirtualnej. Pozycja ta przesycona jest niejednoznacznymi i trudnymi wyborami moralnymi w świecie slumsów, pełnych narkotyków, prostytucji i mafii dokąd nigdy nie dociera słońce. Graczowi wciela się w postać młodej, zagubionej dziewczyny, której grunt pod nogami ucieka coraz szybciej. Od samego początku rozgrywki ściga ją mafia, a próba odnalezienia się w tej nieprzyjaznej przestrzeni okaże się nie małym wyzwaniem. Świat oferuje wiele różnorakich frakcji, a każda z nich może pomóc w osiągnięciu celu lub zaszkodzić. Celem jest natomiast ucieczka z planety, na której wydano już na nas wyrok, a realizacja tego celu wcale nie będzie to łatwa. W dodatku wszystko to dzieje się w dalekiej przyszłości doprawione solidną dawką cyberpunkowego Science Fiction.

Q: Jak będzie wyglądała rozgrywka?

A: Mamy nadzieję zaoferować nowe spojrzenie na znany już z wielu tytułów system turowy. Rozwiązanie jakie zamierzamy przedstawić ściśle związane jest z wdrażaną mechaniką znaną z Neuroshimy. Nie ma jednak potrzeby wymyślać koła na nowo dlatego też gracz może spodziewać się w rozgrywce rozwiązań zbliżonych do tych oferowanych przez klasykę gatunku jak na przykład Fallout.

Q: Czym wyjątkowym będzie się charakteryzował Scamper?

A: Sam system rozgrywki oraz walki planujemy jako dość niestandardowe. Gracz zmierzy się ze swoimi przeciwnikami używając dynamicznego systemu planowania walki - walkę planować będzie w takim tempie jakie sam ustali. Można się spodziewać zatem sporej ilości taktycznego planowania. Jeśli jednak ktoś nie ma na to ochoty może po prostu pozwolić swobodnie swojej postaci ostrzeliwać wroga grając w czasie rzeczywistym. W wielu wypadkach może to jednak nie wystarczyć do przetrwania.

Twórcy przedstawili niestandardowe podejście do rozdawania obrażeń względem starych systemów takich jak DnD. Dzięki temu nie ma już punktów życia które sprawiały, że niemal martwa postać wciąż walczyła bez większych problemów. W przypadku tego systemu gracz może się spodziewać coraz większych trudności w miarę otrzymywania obrażeń. Ważną sprawą jest też poziom rozgrywki, bo jak mówią twórcy tego systemu „Neuroshima nie pieści się z graczem" i takiego też poziomu należy się spodziewać w grze. Nie ma jednak mowy o tym by zapomnieć o graczach początkujących. Im również chcemy dać możliwość dobrej zabawy w naszym świecie.

Ukłonem w stronę klasyki jest możliwość przejścia gry jako pacyfista. Można tego dokonać, ale nie ma co ukrywać, że taka decyzja narazi gracza na walkę nie tyle z przeciwnikami co z jeszcze większą ilością trudnych wyborów.

Q: Kto stoi za projektem?

A: Inicjatywa stworzenia gry wyszła od sześciu młodych osób – Dawida Nitki, Wojciecha Rakszawskiego, Mateusza Jaworskiego, Małgorzaty Płatek, Edyty Świątek i Kamila Szylera. Jednakże zanim wszystko na dobre ruszyło dwie ostatnie zrezygnowały z projektu. Z czasem projekt rozrastał się coraz bardziej, dołączyło do nas wielu ludzi chętnych do pomocy. Aktualnie zespół liczy około 30 osób zaangażowanych w projekt, z których zostali wydzieleni tzw. Team Leaders.

W obecnej formie nad produkcją jako Project Manager czuwa Dawid Nitka. W czterech sekcjach znajdują się ludzie różnego pokroju. Wszystko zależy od talentu. Dlatego też w SST zaangażowani są studenci i absolwenci kirerunków takich jak Informatyka, Architektura, Grafika projektowa, Filologia i Kulturoznawstwo. Inni natomiast pomagają z racji swoich zainteresowań i umiejętności takich jak grafika 3D, muzyka, dźwięk czy teatr.

Q: A skąd w ogóle pomysł?

A: Wszystko zaczęło się niewinnie na jednym ze spotkań koła LiWO (Linux i Wolne Oprogramowanie), gdzie padł pomysł utworzenia własnej gry. Odzewu jednak prawie nie było poza tymi tylko osobami, które pomysł przyniosły na spotkanie. Powodem był konkurs pomysłów, na zajęcie dla koła na nadchodzący rok, przy czym każdy popierał to co sam wymyślił nawet jeśli był sam. Następnie mijały długie miesiące, w trakcie wszyscy mocno się zaangażowali. Na spotkaniach ustalano jak w ogóle ma wyglądać gra i jak ją tworzyć oraz jak podzielić pracę pomiędzy poszczególne osoby. Dyskusje nie były łatwe, bo każdy miał swoją wizję i nie chciał rezygnować z własnych pomysłów. Po jakimś czasie grupa uświadomiła sobie, że LiWO nie będzie w stanie zapewnić im odpowiednich warunków dla projektu gry. Członkowie przyszłego SST zorganizowali się i powołali do życia Studenckie Koło Naukowe Grafiki Interaktywnej, które oficjalnie działa na politechnice gliwickiej.

Q: Dlaczego Star Socks Team?

A: Długo szukaliśmy odpowiedniej nazwy, pomysłów było wiele jednak żaden z nich nam za bardzo nie pasował.

Kiedyś przy długim i bezowocnym poszukiwaniu nazwy kolega spojrzał pod stół i dostrzegł skarpetki w gwiazdki Dawida. Tak właśnie bezimienna grupa zapaleńców zyskała nazwę Star Socks Team.

Q: Z jakich korzystacie narzędzi?

A: Jednym z założeń jest utworzenie gry za pomocą całkowicie darmowych programów dostępnych w sieci. Wiele osób sadzi, że darmowe oprogramowanie jest gorsze czy też, że nie da się na nim pracować, a tymczasem ma nie mniejsze możliwości niż produkty komercyjne. Chcemy pokazać, że nie trzeba być molochem na rynku, by stworzyć coś ambitnego i fajnego. Coś co sprawi, że gracz spędzi sporo czasu przed monitorem.

Ale to oczywiście nie wszystko, byłoby smutno gdybyśmy Wam nie pokazali paru screenów oraz filmiku z samej mapki. Także spójrzcie proszę na to co powstaje właśnie w tej chwili. : >

Screeny:

Filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=O5oehGXy8Vo&feature=youtu.be


Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej to zapraszam na Naszego Facebooka, którego podałem powyżej! Jeśli chcecie dołączyć i pomóc w tworzeniu projektu to piszcie na maila! Zapraszam do komentowania i zadawania pytań! Screenów również mogę wrzucić więcej : >

Subskrybujcie Nasz kanał, lajkujcie Nasz fanpage! W przyszłości będziemy potrzebować beta-testerów, możesz być jednym z Nich nie przegap tej fantastycznej okazji by wziąć czynny udział w procesie powstawania gry!

A tutaj na zachęte (oczywiście wersja ocenzurowana ^^):


PS. Zapoznałem się z regulaminem gdzie nie było mowy o tym, że reklama w takim stylu jest zabroniona, jeśli jednak tak jest no to z góry przepraszam i temat można usunąć. Niemniej jednak mam nadzieję, że nic takiego się nie stanie. : )


Do usłyszenia!

C

  • Wiadomości: 1333
  • Masztalerz
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 13, 2014, 15:48:27 pm »
O, pierwsza reklama, która wydaje się być w miarę ciekawa i na temat.

Jeśli jeszcze kiedyś wrócisz, to pls opowiedz, jak znalazłeś to maleńkie forum.

Mogłeś z nami zostać, kolego, i opowiedzieć nam więcej o swoim projekcie w mniejszych porcjach, zamiast zrzucać na nas takiego kloca, którego trudno w całości przeczytać bez uczucia, że jest się traktowanym jak kupa, gdy ktoś rejestruje się jedynie po to, by zostawić posta-ulotkę. No ale reklamowanie to reklamowanie, I guess.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Salek

  • Wiadomości: 4
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2014, 20:52:36 pm »
Cześć,

Wystarczyło wpisać 'RPG forum' w wyszukiwarkę i boom, znalazłem się u Was. Jak widać wróciłem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania to śmiała pisz spróbuję na nie odpowiedzieć. Niestety mam trochę mało czasu bo studia + administruję swoje forum o grach mmo. Nie będę podawał adresu bo myślę, że to zbyt chamska reklama, chyba, że bardzo chcesz.

Tak jak powiedziałem, jeśli masz jakieś pytania to śmiało. :)

C

  • Wiadomości: 1333
  • Masztalerz
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2014, 22:34:31 pm »
Nie nie, już odpowiedziałeś na moje pytanie, reszta to zwykłe czepianie się. Zastanawiałem się, co należy zrobić, by znaleźć to poniekąd dość ukryte i martwe forum.

W sumie gołą babę na swojej ulotce też chyba moglibyście sobie darować. To wasz artysta ją narysował?

I, um, powodzenia z waszym projektem! Obecnie wygląda umiarkowanie dobrze. Oby uzyskał równie wielki rozgłos, jak ostatnio Hatred.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Salek

  • Wiadomości: 4
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 18, 2014, 19:19:08 pm »
No cóż gra jest przeznaczona dla doroślejszych graczy. Brud, seks, przemoc, narkotyki - to jest esencja tej gry. Dlatego właśnie 'goła baba'.

No Hatred to nawet darmową reklamę dostało dzięki Gaben'owi ;)

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2014, 09:32:35 am »
Musicie popracować nad trailerem. Prawie nic nie pokazuje oprócz kolesia biegnącego/chodzącego. "Mature choices" - koleś idzie. "Cruel rules" - koleś idzie. Giera wygląda ciekawie, ale jakaś akcja nawet oskryptowana by się przydała :)

Salek

  • Wiadomości: 4
Odp: Scamper - projekt gry cRPG w klimatach dank sci-fi/post apo.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2014, 16:15:15 pm »
No niestety w tym momencie chcieliśmy pokazać troszkę mapki i na tym skończyliśmy.

Na pewno w przyszłości będzie już konkretny trailer. :)

Dzięki za sugestię. :)