Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 55926 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #165 dnia: Sierpień 14, 2018, 14:38:45 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Z_-XEY6m4qs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Z_-XEY6m4qs</a>
ok, polecane na yt czasem się sprawdzają :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Tivanna

  • Wiadomości: 3
  • baruk khazad
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #166 dnia: Sierpień 23, 2018, 15:23:31 pm »
Jak na fanowska produkcje wyglada spoko, chociaz animacja jest momentami az za legutkowa :D
Rol plejin gejm

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #167 dnia: Sierpień 24, 2018, 18:00:50 pm »
To chyba plus, nie? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #168 dnia: Listopad 10, 2018, 22:11:07 pm »
Disney zapowiedział dwa nowe seriale "tylko dla swojej platformy streamingowej" - Mandalorianina (który najprawdopodobniej będzie opowiadał o przygodach kobiecej wersji boby fetta) oraz Cassian Andora.

Z ciekawosci, ilu z was kojarzył kim jest ten drugi bez spoglądania do wookiepedii? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #169 dnia: Listopad 11, 2018, 16:01:28 pm »
Bez patrzenia - to ten z Rogue One?

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #170 dnia: Listopad 11, 2018, 17:01:27 pm »
tia, ten latynos. Nie to, żebym go hejcił jak np. phasmę (rogue był jednak najlepszym z disneyowych SW), ale ten film miał imho straszny problem wykreować którąkolwiek z postaci na następną ikonę tego uniwersum. No chyba, że to ze względu na znacznie bardziej charyzmatycznego K2. Sensu in-lore nie miał żadnego, ale na tle reszty bohaterów wyróżniał się zdecydowanie na plus :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 02, 2019, 21:42:18 pm »
Lol, disney chyba naprawdę jest zdesperowany po failu Solo, bo już nie tylko Lando, Leia i Luke mają wrócić w Ep 9, ale nawet vader. Czekam jeszcze na obi wana, dartha maula i bobę fetta.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #172 dnia: Listopad 28, 2019, 18:46:14 pm »
Czego by nie mówić on nowych Star Warsach, The Mandalorian jak na razie ogląda się zajebiście. Realizacja bardzo dobra, fabuła i główny bohater wciąga i ogólnie klimat jest trochę westernowy. Odcinki po 30-40 minut co mi się akurat podoba, bo większość seriali w dzisiejszych czasach trwa po godzinę lub więcej na co ja najczęściej nie mam czasu. Podsumowując chyba się Disneyowi w końcu coś w Gwiezdnych Wojnach udało.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #173 dnia: Listopad 28, 2019, 21:20:33 pm »
Mam w planach jak już będzie całość, bo recenzje są zachęcające. Mam tylko nadzieję, że z czasem nie zamieni się to w typowego Filoniego pełnego głupiego fanserwisu, jak te jego nadprzestrzenne wieloryby czy wskrzeszony maul. Ciekawi mnie tylko, czy na koniec sezonu nie okaże się, że mandalorianin to tak naprawdę laska, because disney :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 18, 2019, 03:00:20 am »
Gra go Pedro Pascal, wiec wątpię.
Pierwsze opinie o RoTS (lol) nie zachęcają. Bilety już mam na sobotę, ale pójdę z dużą dozą rezerwy na film.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 18, 2019, 19:33:06 pm »
Wiem, ale z disneyem niczego nie byłbym pewnym. Jestem w stanie wyobrazić sobie jak fapią do tego, jak bardzo strollowali "toxic white male community" tym, że bohater którego polubili to laska. W każdym razie z tym fanserwisem chyba wykrakałem, bo nawet thor skywalker, który jest entuzjastycznym fanem mando, coś ostatnio zaczął na to sarkać. Dużo im w ogóle zostało odcinków do końca?

A co do RoTS - widzieć ofc nie widziałem, ale że film nie jarał mnie w ogóle słuchałem sobie wszystkie leaki z ostatniego miesiąca. Szczerze mówiąc były tak absurdalne, ze byłem pewien, że to tylko takie wysysanie bzdur z palca, byle by móc codziennie strzelić nowe video i robić karierę na dalszym nakręcaniu rejdżu na disneya. Nawet ja, który fanem SW disneya nie jestem (delikatnie mówiąc), uważałem że to jest za głupie by było prawdziwe. Well, powiedzmy, że nie doceniałem Jar Jar Abramsa i nawet te najgłupsze plotki okazują się prawdą. Tak więc uważacie co czytacie, bo nawet coś z pozoiru nieszkodliwego co odpalicie raczej by się pośmiać z hejtera wymyslającego bzdurne plotki, może okazać się spoilerem

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 22, 2019, 03:53:48 am »
Niestety, ale EP IX jest zły. Jest kiepski. Nawet nie nijaki. O ile TLJ wywołuje spolaryzowane uczucia (w większości złe), a FA jechało na fejmie z dawna oczekiwanej produkcji i wpychając tam BB-8 i lecąc na nostalgii jest okayish, to TRoS jest do dupy. Albo właściwie z dupy, jak cała fabuła. Rozwinę się na ten temat w sekcji spoilerowej. Technicznie rzecz biorąc film jest również słaby. Wciśnięcie kilku planet o których już zapomniałem (Jakku mimo bycia kalką Tatooine pamiętam) na parę minut, niewykorzystane sceny z poprzedniej części z  Carrie Fischer są krótkie i ogólnie mogłoby ich nie być i naprawdę dłużący się, i przewidywalny koniec. Tak serio, bo chyba zakończenie Zemsty Sithów jest chyba tylko mniej zaskakujące.
Gra aktorska? Ok, ale nikt się nie wyróżnia. Znowuż - FA jechało na fejmie Harrisona Forda jako Han Solo. TLJ na Marku Hamilu. No i jak już głównym filarem filmu mają być nowe postacie, to wypada to blado. Z trailerów widać, że Lando będzie. No był, ale teraz już wiem, czemu nie ma go w poprzednich częściach. Kompletny brak pomysłu na niego, a akurat Donald Glover w słabym Hanie Solo pokazał, że można coś dorzucić fajnego. Tutaj nijak wyszło.
Sekcja spoilerowa, omawiam fabułe. Przeczytajcie i zaoszczędźcie kase:
(click to show/hide)
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 23, 2019, 20:02:14 pm »
Well, ostrzegałem, ze fabuła to kiepski fanfic na poziomie Smutasa :D Ale w sumie spodziewałes się czegoś innego mog? Abrams jest znany z tego, że porusza się po koleinach wcześniejszych produkcji, bardziej odtwarzając stare niż tworząc coś oryginalnego. Znany jest też z tego, że umie tylko zaczynać historie, ale żadnej jeszcze satysfakcjonująco nie zakończył, bo mystery boxami rzuca na lewo i prawo tylko po to, by ukryć braki scenariusza i własnego warsztatu. Już po last jedi było też widać, że to wszystko jest robione przez lucasfilm bez jakiegokolwiek planu, więc wiadome było że skleją to wszystko taśmą. Nawet reshoty skywalkera robili do ostatniej chwili. DO YOU KNOW THE DEFINITION OF INSANITY?

Ale co do filmu:
Z tym lando to podobno w ogóle śmieszna sprawa, bo w toku ciągłych reshootów podobno wykroili jego arc, zostawiając z niego dwie sceny. Ta druga to ma być teoretycznie zamknięcie jego dylematu z początku filmu, ale przez wycięcie całego środka wątku, nie ma szans tego wyłapać. Wyszło więc jak z całą resztą nowego kanonu disneya - co się tak naprawdę stało i dlaczego masz wyjaśnione na marginesie ksiązek, wyciętych scen czy w komiksach, ale nie w cholernym filmie, który powinien stanowić jasną i zamkniętą całość. Ktos najwyrazniej zapomniał, że SW to nie marvel, a po ostatnich ich wyczynach marvelem na pewno już nie bedzie, zwłaszcza jeśli ego paru osób robi się ważniejsze niż story filmu.

Co do grubszych spoili:
(click to show/hide)


Wszystko to jest i smutne i śmieszne i straszne zarazem jak w cztery lata można było zarżnąć markę, która miała się dobrze przez lat czterdzieści. chociaż nie powiem, mam pewną satysfakcję z tego, że szambo wreszcie wybiło, niesmak jest powszechny i disney tym razem nie bedzie mógł zwalić winy na białych, rasistowskich mizoginistów :P Nawet box office jest relatywnie słaby, bo 175 milionów wobec oczekiwanych przez rynek 220 ciężko jest nazwać sukcesem :D

 Smutne tylko, ze ten fail niczego nie zmieni, bo  tej trylogii nie usuną już z kanonu. Lucasowi (ani nikomu innemu) też marki już nie oddadzą, bo prędzej będa woleli dac ją do Vaulta niz pozwolić by ktoś inny zrobił na tym kasę. Jego to zresztą też ładnie w konia zrobili, bo Iger w ostatniej ksiązce pośrednio przyznał się, że mgliście obiecywali mu wykorzystanie jego scenariusza i podział w zyskach z tytułu praw autorskich, by mając już podpis pod przewrotnie skonstruowaną umową olać jego pomysły, zrobić wszystko po swojemu i tym sposobem nie musieć się z nim dzielić pieniędzmi. Nie bez powodu w końcu lucas nie przyszedł na premierę Skywalkera.
(zwłaszcza że wg plotek miał odpowiadać za jedną z przedpremierowych wersji, która była najlepiej przyjęta przez testową publikę, ale której nie użyto, bo wyszłoby na to że bez lucasa nie potrafia zrobic dobrego SW i trza by znowu dzielić się zyskami. Plota niby głupia i brzmi średnio wiarygodnie, ale z drugiej, to samo mówiono o rzeczach ze spoilerów)




Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 23, 2019, 20:17:29 pm »
Musiałem nadrobić zaległości, aby móc zobaczyć ostatnią część. W efekcie w grudniu widziałem wszystkie trzy części, więc mam ogląd dość świeży.

Powiem tak, całą serię traktowałem jako "historia w uniwersum GW, która toczy się X lat po częściach 4-6". Czy byłem zawiedziony? Nie. Czy byłem wniebowzięty? Też nie. Może moje odczucia są dość neutralne dlatego, że nigdy wielkim fanem GW nie byłem, po prostu przyjemnie było przeżywać historię z tego świata.

Niestety na więcej odczuć muszę zacząć mówić o szczegółach, zatem napiszę poniżej.
(click to show/hide)

Zatem jak oceniam te filmy? Nie wiem, mi się dość podobały, można to obejrzeć, ale nie jest to kino, które musisz zobaczyć. Trzecia część faktycznie jest na siłę wciśnięte i widać, że komuś zabrakło pomysłu, o czym zrobić trzecią część i jak wyjaśnić pochodzenie Snoke.

A w plotki i domysły nie będę wchodził. Z tych wszystkich trylogii ta jest najsłabsza, to zdecydowanie. Jednak według mnie, będzie jak z Gothiciem. W sensie znajdą się tacy, dla których trzecia trylogia będzie znośna - chociażby ja. Choć w przypadku Gothica ja akurat zawsze będę uważał, że G3 to marna papka od JW.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2019, 20:23:56 pm wysłana przez xilk »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 23, 2019, 20:58:11 pm »
jeśli się trzymać analogii do gothica, ja to trochę inaczej widzę - oryginalna trylogia jest jak G1-NK, klasyka. G3 jest jak trylogia prequeli - to jednak torchę co innego i wykonanie jest takie sobie, ale widać w tym jakiś pomysł. Trylogia od disneya jest zaś jak Zmierzch bugów i Arcania - robione przez zupełnie innych ludzi, którzy nie do końca chyba rozumieli ideę ani nie potrafili jej wcielić w życie, ot takie odcinanie kuponów.

Swoją drogą xilk, polecam ci książkową trylogię thrawna. Nie jest to jakieś wielkie arcydzieło, ale dobrze pokazuje jak można było pociągnąć wątki starych bohaterów bez uśmiercania jednego po drugim.

To zresztą jeden z moich największych zarzutów wobec tych sequeli, bo SW to jednak zawsze było typowe pozytywne kino przygodowe. Jasne, są mroczne wątki i czasem ktoś umiera, ale generalnie bohaterowie stawiają czoła przeciwnościom i finalnie wszystko kończy się dobrze, nawet kenobi, yoda i anakin, choć niby umierają, to jednak towarzyszom głównemu bohaterowi aż do ostatniej sceny by pokazać, ze teraz wszystko będzie dobrze. Tutaj zaś.. well, już pisałem w spoilerach co myślę o tym tak zwanym "end of skywalker saga".

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!