Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 56698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 12, 2016, 21:59:21 pm »
Widzę, że dyskusja wciąż wre. :D Dla urozmaicenia podrzucę coś lekkiego - śmiechłem hardo.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 12, 2016, 23:06:41 pm »
szczerze brzmi to lepiej i sensowniej niż oryginalny scenariusz. Może puszczali u nas ten film odwrotnie i dlatego nie rozumiemy zachwytów zachodu?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 13, 2016, 21:15:11 pm »
Cytat: Sent
mam nadzieję, że herbatkę również podano w odpowiedni sposób ::)
Najwidoczniej w Polsce B do kin chodzą cywilizowani ludzie. W sumie coś w tym jest, skoro kilka tygodni wcześniej "Spectre" w Krakowie oglądałem z bandą roześmianych, zajętych pogaduszkami między sobą kretynów.

Cytuj
Anyway disney tak się nie miesza, że powiedział np radosne "spierdalaj" Lucasowi gdy dał im ten napisany dziesiąt-lat temu zarys fabuły dla epizodów 7-9.
Już widzę te miliony fanów SW, którzy ubolewają z tego powodu.
Lucas sprzedał firmę za 4 mld dolarów (a i tak potem publicznie narzekał na "Przebudzenie mocy"). To chyba nic dziwnego, że jej nowi właściciele wolą zrobić najnowszą trylogię po swojemu i dać pracować zatrudnionym przez siebie scenarzystom.

Cytuj
Zresztą jak chcesz logiki to możesz przyjąć że moc to siła życia, więc jej używanie w złą stronę robi z ciebie brzydkiego nekromantę.
Z Palpatine'a brzydala zrobiło akurat co innego. No, przynajmniej w filmie.

Cytuj
miała tłumaczyć czemu własciwie nie powinniśmy lubić imperium - umówmy się, poza zniszczeniem alderaanu ciężko wskazać co takiego złego oni robili.
Wystarczy wspomnieć tylko o tym, że tuż przed proklamacją wymordowali prawie 10 tysięcy Jedi, w tym małych dzieci, ale to taki drobiazg. Zresztą zabawne, bo wchodzisz na grunt szeroko krytykowanych (także przeze mnie) okoliczności przejścia Anakina na Ciemną Stronę Mocy. To Palpatine mówił o tym, że Jedi i Sithowie są w gruncie rzeczy do siebie bardzo podobni, a między wierszami dodał jeszcze, że mają te same cele - zaprowadzenie pokoju. A że środki mają zupełnie inne? Oj tam.

A wracając do Rey i Kylo Rena:

(click to show/hide)

W tym filmie nie ma nawet jednego efektownego pojedynku na lightsabery.
A ile było takich w całej serii? Bo w starej trylogii chyba ani jednego.

Cytuj
To co robi Rey jest żałosne (jedno pchnięcie na krzyż) a Finn to już w ogóle śmieszny był z tym mieczem.
Żałosne to było mizianie się mieczami przez Vadera i Obi-Wana w "Nowej Nadziei". Żałuję, że pewnie nigdy nie zdołam wymazać tego z pamięci. Zresztą bawi mnie jednoczesne narzekanie na to, że Kylo przegrał z osobą trzymającą miecz świetlny po raz pierwszy w życiu (nigdzie tego co prawda nie napisałeś, ale po przeczytaniu twojej opinii założyłem, że trudno, by było inaczej) i na to, że ta osoba nie wywija nim jak co najmniej Obi-Wan w nowej trylogii.

Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 13, 2016, 22:04:19 pm »
Cytuj
Najwidoczniej w Polsce B do kin chodzą cywilizowani ludzie. W sumie coś w tym jest, skoro kilka tygodni wcześniej "Spectre" w Krakowie oglądałem z bandą roześmianych, zajętych pogaduszkami między sobą kretynów.
 
Ja Przebudzenie Mocy oglądałem o 22.00 i choć sala kinowa była niemal pełna i nie brakło różnych "śmieszków" to po reklamach zapadła zgodna, kulturna cisza. W trakcie seansu rzekłbym że wręcz grobowa.
Polska "a" = )

Cytuj
Z Palpatine'a brzydala zrobiło akurat co innego. No, przynajmniej w filmie.
W kanonie SW szpeciło Ci gębę nadużywanie Mocy. Na tym polega w sumie najkonkretniejsza różnica pomiędzy Jedi a Sithami - Jedi płyną z prądem, przyjmują i oddają bez zastanowienia, a Sithowie biorą siłą i zatrzymują na stałe. Każdy co im potężniejszy to szpetniak.

Rany Vadera też tak naprawdę były ponad możliwościami medycyny starwarsowej, kombinezon pomagał, ale tym, co serio utrzymywało go przy życiu była Ciemna Strona - to dlatego umarł po śmierci imperatora, nie dlatego, że ten go poraził Force Lightingiem.  To z książek na podstawie scenariuszy do filmów, dokładniej "Zemsty Sithów" Matthew Stowera (swoją drogą lepszej niż film).

Cytuj
Żałosne to było mizianie się mieczami przez Vadera i Obi-Wana w "Nowej Nadziei". Żałuję, że pewnie nigdy nie zdołam wymazać tego z pamięci. Zresztą bawi mnie jednoczesne narzekanie na to, że Kylo przegrał z osobą trzymającą miecz świetlny po raz pierwszy w życiu (nigdzie tego co prawda nie napisałeś, ale po przeczytaniu twojej opinii założyłem, że trudno, by było inaczej) i na to, że ta osoba nie wywija nim jak co najmniej Obi-Wan w nowej trylogii.
 
Porównujesz film za 11 mln dolarów wydany w 1977 do filmu za 200 mln z 2015, HELLOOOOŁ!

Nie wiem, wiesz co, jak myślę o tym filmie, to mogę wymieniać dziesiątki rzeczy które mnie w nim żenują. Nie chcę tu smażyć elaboratów, ale..

 - Całe SW zostało w zasadzie wywalone do śmieci. Frakcje zmieniono, setting zmieniono, zostawiając tylko same cliche. Jakku jak Tatooine, to coś gdzie ta żółta miała knajpę jak Yavin IV. Znowu rebelianci wersum imperium, tylko pod innymi nazwami. Całe drugie pół filmu to żywcem remake nowej nadziei, odświeżony lekkim redesignem. Aż do identycznych ujęć i powtarzania cliche'y aż do znudzenia.

WSZYSTKIE logiczne rozwinięcia fabuły starej trylogii wyrzucono do kosza, jako łącznik zostawiając ledwie kilka postaci i słabawych wzmianek o wspólnej przeszłości, po czym odegrano to samo przedstawienie. Najdziwniejszym jest to, że żaden ze starych bohaterów nie ma poczucia Déjà vu.

 - Kylo Ren to lamus. Jak oglądasz film to Ci go żal. Jak psuje monitory to jest żałosny. Jego postać jest przejawem celowego dążenia do zinfantylnienia Gwiezdnych Wojen. Disney obniża target wiekowy.

 - Film jest... Przerysowany. Gestykulacja postaci nazbyt... Rozbuchana. Zwłaszcza Chewbacca mnie tym raził. Ale wszystko takie jest. Śmiesznie rozemocjonowane. Postacie nawiązują więzi emocjonalne w moment, ja osobiście nie zdołałem poczuć się poruszony ich przeżyciami. Może jestem trupem w środku? Pewnie tak ;F

Sceny zadymy są małe i słabawe. Ile razy Han Solo pożycza od Chewiego kuszę? Ze trzy? Serio? Nie starczyło nic świeżego na jeden film?
Pojedynki wszystkie są biedne, akcji mało i nieciekawa, więcej ganiania się po lasach i rozwleczonych, niewiele wnoszących dialogów.

I ten Snoke. Co to jest? Skąd to się wzięło? Po co?

Nie no. Chuj. Tyle Wam powiem, mości panowie.

Oficjalnie ogłaszam Gwiezdne Wojny i wielomilionowy fanbase Gwiezdnych Wojen za sztukę padłą ofiarą praktyk korporacyjnych, nieodwracalnie skażoną i utraconą po wieki.
<ściąga czapkę>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2016, 22:06:51 pm wysłana przez TheFlood »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 13, 2016, 22:44:42 pm »
Co do pojedynków na miecze - najlepszy miał Powrót Jedi. Raz, że muzyka najlepsza, dwa, że nie skakali jak małpy, nie machali wokół siebie mieczami, a trzy, że widać było, że to ataki mieczem, a nie odbijanie się kijkami, jak to robili w EP III. Co do walki Rey z Kylo - Kylo dostał z blastera. Z BLASTERA. I to z kuszy Wookiech. Fakt, że ustał jest cudem, a wy się czepiacie, że go Rey rozwaliła. To dlatego Finn dawał jakąkolwiek rade z nim, mimo, że taki TR-8R (najlepszy trooper, niech go wskrzeszą) kopał mu dupsko.

(click to show/hide)
Memy o TR-8R są świetne. :D
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 13, 2016, 23:08:11 pm »
tej.
Pytanko. Ktoś ogarnia dlaczego SW stały się takie bardzo kultowe?
BO ja nie ogarniam dlaczemu. ;X
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 14, 2016, 00:11:54 am »
Porównujesz film za 11 mln dolarów wydany w 1977 do filmu za 200 mln z 2015, HELLOOOOŁ!
Porównuję walki od strony choreografii, nie zaawansowania technologicznego. Zresztą te braki w efektach wyszły częściom IV-VI na dobre, bo mam odruchy wymiotne za każdym razem, gdy widzę skoki na 3 metry w górę albo poczwórną śrubę z miejsca wykonaną przez Palpatine'a w "Zemście Sithów". Walka Obi-Wana z Vaderem była zwyczajnie katastrofalna, po prostu. Już w "Imperium kontratakuje" pojedynek Vadera z Lukiem wyglądał dużo lepiej, a te filmy dzielą zaledwie 3 lata.

Cytuj
Nie wiem, wiesz co, jak myślę o tym filmie, to mogę wymieniać dziesiątki rzeczy które mnie w nim żenują. Nie chcę tu smażyć elaboratów, ale..
Przecież chodziło mi jedynie o krytykę dość nieporadnych ruchów Finna i Rey w pojedynkach na miecze świetlne w połączeniu z bardzo prawdodobną krytyką także porażki Kylo z Rey (już pomijając takie okoliczności jak osłabienie psychiczne i fizyczne Rena oraz to, że Luke walczył jak równy z równym z Vaderem z podobnym doświadczeniem w boju), bo to się wzajemnie wyklucza.

Cytuj
Disney obniża target wiekowy.
Z +12 do +7?
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 14, 2016, 02:19:31 am »

BO ja nie ogarniam dlaczemu. ;X
Za młody jesteś.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 14, 2016, 09:44:10 am »
Za młody jesteś.

Dzieki. Teraz wszystko stało się jasne i zrozumiałem skąd to się wzięło. Rozumiem że jako 6 lat starszy człowiek ogarniasz.
Więc, jeśli można wiedzieć. Dlaczego SW są tak kultowe?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 09:47:55 am wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 14, 2016, 09:55:22 am »
Wyprzedził konkurencje o dekade, jeżeli chodzi o efekty specjalne. W momencie, kiedy Hollywood uważało SFX za zbędną pierdołe. Dzięki Star Wars wznowiono Star Treka, powstał Obcy i wiele innych filmów, które mocno korzystały z motywu przyszłości.
I poza tym, to dobra bajka.
Chociażby.

6 lat w kinematografii to szmat czasu. Zwłaszcza w XXI wieku. Jak wyszła reedycja w 1997 roku Star Wars na VHS, miałem 7 lat. Ty mając 7 lat mogłeś już oglądać Matrix Rewolucje. Przeskok niesamowity.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 09:56:57 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 14, 2016, 21:14:28 pm »
Polska "a"
Raczej "prawie Niemcy".

Ziemie odzyskane zostały zasiedlone ludźmi z Polski B, więc to się nie liczy.

Co do pojedynków na miecze - najlepszy miał Powrót Jedi. Raz, że muzyka najlepsza, dwa, że nie skakali jak małpy, nie machali wokół siebie mieczami, a trzy, że widać było, że to ataki mieczem, a nie odbijanie się kijkami, jak to robili w EP III.
Najlepszy moment jest wtedy, gdy Vader szantażuje Luka przejęciem jego siostry, a on rzuca się z furią na ojca. Walka + muzyka + w tle okno z widokiem na kosmos - po prostu bajka!
Czuło się moc, która powróciła w osobie Luka. Czuło się, że to są "Gwiezdne Wojny", a nie "Gwiezdne Telenowele".

Jak wyszła reedycja w 1997 roku Star Wars na VHS, miałem 7 lat. Ty mając 7 lat mogłeś już oglądać Matrix Rewolucje. Przeskok niesamowity.
Haha! Szczyl.

Ale jak już o tym wspomniałeś - reedycja z dziewięćdziesiątego siódmego ponad wszystko! Mam jeszcze Tazos z tego okresu. Późniejsze przeróbki to już tragedia, z uwzględnieniem Naboo na czele.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 14, 2016, 21:30:20 pm »
przede wszystkim pojedynki w starej trylogii to nie były "walki" - starcia były bardziej pretekstem do pokazania konfliktów emocjonalnych i ekspresji uczuć, np. wspomniana walka Luke'a z Vaderem: najpierw złość, ale potem skupia się raczej na unikaniu wymiany ciosów i przekonywaniu ojca, że wciąż jest w nim dobro, potem owa furia i znowu feelsy. Pojedynek Fina ze szturmowcem miał zaś pokazać że... eee... miecze świetlne są chujowe, bo a się je kontrować byle policyjną pałką?

Aczkolwiek fakt, memy z tej walki są epickie :P


cegła neda na inny raz bo to trzeba mieć czas.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 17, 2016, 19:58:24 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=FaOSCASqLsE
 szkoda że równie kreatywni nie byli pisząc scenariusz filmu...

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 18, 2016, 17:46:35 pm »
Ej, to co było na końcu w Zemście Syfów to powtórka z rozrywki czy po prostu to jest jeden i ten sam Vader, co w starych częściach? Pytanie może banalne, ale oglądałem raz SW z wujkiem na kasetach VHS (miałem z 10 lat) i wczoraj w TVNie zobaczyłem końcówkę i tak mi się pytanie urodziło w głowie.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!