Autor Wątek: Star Wars  (Przeczytany 56768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 04, 2016, 10:48:58 am »
No jak na żadnego fana SW, cierpisz na niesamowity ból dupy w stosunku do The Force Awakens, Pred. Nie kumam tematu pt. "nic nie jest wytłumaczone". W Ep IV też nie było (zero Imperatora, senat wspomniany raz itd.), a jakoś nikt wtedy na to nie marudził. Może to właśnie syndrom XXI wieku, gdzie trzeba mieć wszystko na tacy podane, bo jak nie, to "MAX 5/10!". Serio?

I naprawdę, jeżeli ktoś jeszcze napisze, że prequele trzymały się kupy, miały "chociaż siakąś fabułe", zapraszam do obejrzenia jeszcze raz, bez pauzowania filmu. Naprawdę. Zastanawiam się, kiedy wymieknięcie. Czy przy pierwszym "Jest wobec mnie krytyczny!" Anakina (Ep II po jakiś 20 minutach?), a może wcześniej, przy Jar-Jar Binksowym "Yuusa saved meesas life!".

@Lowcap - R2 jeździ cały czas, ale nie wiem, czy cały dzień. Chyba tylko wieczorem, ale niekoniecznie przy filmie ze Star Wars.

I jeszcze standardowy prztyczek w nos (aka osobista wycieczka).

Cytat: Pred
5) Czlowiek ze stali -
Supermen powraca po raz kolejny! Przynajmniej to nie nastepny remake spidermana! Kazdy zna supermana. Wiadomo o czym bedzie film. Jest jeden maly problem. Lois nie jest ladna, wyglada jakby miala ze 40 lat! -A nie jedne 40stki w lepszym stanie widzialem... Bardzo ladne efekty specjalne. Sceny walki na wysokim poziomie. Morfeusz z Matrixa zanim trafil do prawdziwego swiata. Swietna gra aktorska. Mrocznemu Rycerzowi dorasta do kolan, ale jednak brakuje tego czegos. Podobno robia Batmana vs Supermena na kontynuacje gdzie Batmana ma zagrac Ben Affleck a kobiete kot Joanna Bartel.
Pisanie o Supermanie Snydera "ok", a TFA jako "Max 5/10" to albo istna hipokryzja, albo jakieś dziwne klapki na oczach.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2016, 10:51:21 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:00:45 am »
ale czaisz różnicę, że Star Wars (bo pod takim tytułem wyszła Nowa Nadzieja) to był PIERWSZY, niezwiązany z żadnym innym film, nie zaś trzecia trylogia?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 04, 2016, 11:30:02 am »
Couldn't give a fuck.

Jeżeli po EP IX będą nieścisłości - wtedy będę marudził. Obecnie jako otwarcie i zaintrygowanie widza, EP VII jest dla mnie wystarczająco dobry.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 04, 2016, 12:26:37 pm »
Tia tylko, ze superman z gory zakladany byl jako rimejk rimejkow w nowym stylu. Tam rowniez wiele rzeczy mi nie odpowiadalo ale na pewno dam wieksza note niz nowym SW z tego wzgledu, ze przed Supermanem wiedzialem na co ide i czego sie mniej wiecej spodziewac. W TFA spodziewalem sie wielu rzeczy, ale czegos takiego co tam pokazali na pewno nie. Sam Luke Skywalker snil mi sie po nocach mowiac ze bedzie dobrze a potem z jego klatki piersiowej wyskakiwala Ray krzyczac, zebym sie przebudzil. TFA nie zasluguje nawet na 5/10 bo to by wg mnie oznaczalo, ze jest rownowazna ilosc minusow w stosunku do plusow a tak przeciez nie jest. Plusy tego filmu sa tak slabe, jak sciany ustepu na polu dzikich malin. Nie sa w stanie udzwignac minusow...znowu wg mnie. I nie ma co porownywac tego do Supermana, czy prequeli, bo prequele jako stand alone trilogy trzymaja sie narazie solidniej niz ten nowy poczatek...

A skoro nie widac roznicy to po co przeplacac?
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 04, 2016, 23:01:27 pm »
Czyli krótko i na temat - TFA jest słabe, bo miałeś o nim inne wyobrażenie.

Ok.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:14:37 am »
Kurwa.

Wiedziałem że będzie jakiś fanboj, ale Ty, MoG?

et tu, Brute?

Serio, ten film ssie pałkę. Jakbym miał to brać za przygodowe kino familijne to gniecie go swym cielskiem "Mumia" - tak się robi kino familijne. A jako gwiezdne wojny... Eeech.

No serio. W tym filmie nie ma nawet jednego efektownego pojedynku na lightsabery. To co robi Rey jest żałosne (jedno pchnięcie na krzyż) a Finn to już w ogóle śmieszny był z tym mieczem.

A i nasz kochany emobadboj - w moich oczach najsłabszy villain jakiego widziałem ever - też się wcale szermierką nie popisał.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=AmR5LoyZ4jw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=AmR5LoyZ4jw</a>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 10:35:54 am wysłana przez TheFlood »

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 05, 2016, 10:46:18 am »
Wiesz Al, to jak z zakochaniem się. Nie kontrolujesz chemii zachodzącej w organizmie. Nie twierdzę, że film jest ideolo (nie używam skali RPG-C), ale mi się podobał. A nie łykam wszystkiego z SW bez popity.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 05, 2016, 12:59:22 pm »
Slabi to sa ludzie, ktorzy nie potrafia odstawic kropli do nosa bez uzycia sterydow.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2016, 15:01:03 pm wysłana przez PredAlien »
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:58:46 pm »
A więc te zawody w walce na miecze świetlne naprawdę istnieją. A ja myślałem (albo też chciałem w to wierzyć), że to tylko wymysł twórców American Pie Presents.

Klasztor - Fechtmistrz

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 10, 2016, 22:34:01 pm »
Kylo Ren miał potencjał, ale imo przepuszczono go przez dwie nie najlepiej zrealizowane sceny: zdjęcie maski i scena z Hanem.

Ta pierwsza następuję za szybko i ubija początkowe wrażenie "jak Vader, ale lepiej", które budowała aparycja zamaskowanego Kylo, jego głos, wymordowanie wioski, zatrzymanie wystrzelonego weń pocisku. Sprawiał wrażenie mrocznego, impulsywnego, trochę niezrównoważonego. Po scenie z uwięzioną Rey i kilku późniejszych momentach ciężko już odczepić od niego plakietkę emo-gimbazy, która zachowuje się be, bo ojciec za rzadko prał po tyłku ;) Gdyby ze zdjęciem maski poczekali do czasu spotkania z Hanem, Kylo dłużej pozostałby mroczny i odbiór tej sceny mógłby być zupełnie inny - widzielibyśmy po raz pierwszy jego ludzką twarz, chłopak rozdarty podczas spotkania z ojcem.

Samo spotkanie z Solo było natomiast aż nazbyt przewidywalne, bo nic fabularnie nie prowadziło nas do innego rozwiązania. Gdyby Kylo przeszedł wówczas na jasną stronę, byłoby to po prostu głupie, bo w filmie nie uświadczyliśmy jego mocniejszych DZIAŁAŃ pokazujących jego wewnętrzne rozdarcie, np. gdyby zawahał się nad zabiciem kogoś. Kylo tylko gada niezbyt interesująco o swoich wątpliwościach, a meh scena z maską Vadera i późniejsze demolki statku mieczem świetlnym nie pomagały.

W ogóle sama mroczna strona mocy reprezentowana przez First Order była zniechęcająca. To już nie mocno zorganizowane, pilnujące porządku trzymając wszystkich za mordy Imperium, ale złe do szpiku kości, faszystkowsko-rasistowskie nazi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 09:12:35 am wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #85 dnia: Styczeń 10, 2016, 22:42:51 pm »
ale złe do szpiku kości, faszystkowsko-rasistowskie nazi.
swoją drogą to też genialna spuścizna książek, która miała tłumaczyć czemu własciwie nie powinniśmy lubić imperium - umówmy się, poza zniszczeniem alderaanu ciężko wskazać co takiego złego oni robili.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #86 dnia: Styczeń 10, 2016, 23:01:23 pm »
Mówimy tu o Imperium jako organizacji, która nie miała problemu z wymordowaniem Javow  z Tatooine, żołnierzy przybocznych Lei czy tez Owena i Beru? Czy też osobie na czele Imperium, która by zdobyć władze wywołała wojnę domowa w galaktyce ochraniająca pochłaniającą miliony istnień?
Alderaan to "tylko" Wisienka na torcie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #87 dnia: Styczeń 11, 2016, 18:24:11 pm »
Oni pomagali zdrajcom! :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 12, 2016, 11:36:11 am »
Wszyscy się czepiają, że zrobili nazistów z First Order. Imperium już wcześniej takie było, tylko nikt nie robił przemówień do klonów. ;P
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Star Wars
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 12, 2016, 13:50:17 pm »
Imperium już wcześniej takie było, tylko nikt nie robił przemówień do klonów. ;P
Rzecz w tym, że wcześniej twórcy grali bardziej na subtelnościach, a tu jest in-your-face-Hitler, narzucający z góry jedyny słuszny sposób myślenia o Imperium ;)