Autor Wątek: Realtek HD audio  (Przeczytany 1573 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Realtek HD audio
« dnia: Październik 18, 2014, 12:58:22 pm »
Wczoraj, przy sprzątaniu przestawiłem PC i odłączyłem głośniki. Po podłączeniu ich pod zielone gniazdo, nie wykryło ich, w sterownikach okazało się, że zielone wejście, stało się linowym pod urządzenie do nagrywania, a w urządzeniach do odtwarzania, głośniki zmieniły wejście na niebieskie liniowe. Po przepięciu ich pod nie, zaczęły syczeć i piszczeć.
Głośniki działają, bo podłączałem je pod zewnętrzną kartę dźwiękową od słuchawek.

W mojej wersji sterowników, nie mam menadżera, nie mogę zmieniać wyjść, dodawać nowych urządzeń, etc. Nie ważne co podłącze pod wejścia, nie wykrywa żadnego urządzenia.
Po reinstalacji sterowników, głośniki mam znowu na zielony wejściu, lecz pojawiły mi się jeszcze w sterownikach słuchawki, pod to samo wejście. Po podłączeniu głośników nie ma dźwięku, jest tylko szum i pisk.

Nie mam pojęcia co robić.

MOBO: gigabyte h67ma-usb3-b3

EDIT: zaktualizowałem stery do najnowszej wersji ze strony MOBO, wykrywa teraz urządzenia które podłaczam, ale dźwieku dalej ni ma tylko szum i pisk.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2014, 13:27:57 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Realtek HD audio
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2014, 13:50:19 pm »
Cóż, polecam dedykowane karty dźwiękowe.

Na poważnie, czy na nowej wersji nie masz menedżera, a na stronie realteka?
Powyłączaj nieistniejące/ niepotrzebne urządzenia i oczywiście ustaw poprawnie głośniki jako domyślne:

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Realtek HD audio
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2014, 13:54:18 pm »
Menadżer już jest. Powyłączane mam wszystkie niepotrzebne/nieistniejące, a głośniki jak zawsze jako domyślne urządzenie, a headset soundblasterów jak domyślne urządzenie komunikacyjne.

Zaktualizowałem stery, ale nic nie dało, niby wykrywa po podłączeniu, ale i tak nie odtwarzają żadnego dźwięku, tylko pisk i szum. 

Jak sie wrurwie to dokupię jeszcze dedykowaną kartę.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Realtek HD audio
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2014, 14:01:03 pm »
Przed aktualizacją wyczyściłeś stare stery do zera? Po usunięciu wszystkich sterowników dźwiękowych użyj "Driver sweepera" do dokończenia dzieła. Do tego jak będziesz instalował nie podłaczaj zewnętrznej karty, bo możesz mieć jakiś konflikt miedzy nimi.

EDIT: Jak by co to siedzę na IRCu.