Autor Wątek: Skywind  (Przeczytany 13714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Skywind
« dnia: Październik 12, 2014, 22:06:25 pm »
Chyba każdy fan TES'ów słyszał o tej modyfikacji, która jest cały czas w budowie. A jeśli nie słyszał, to ten temat jest dla niego :)

Jako, że na forum nie ma takowego wątku, zakładam go, by każdy, kto zasłyszy coś nowego/wyczyta w necie/zobaczy ciekawy gamplay, czy też dowie się czegoś z oficjalnej strony mógł to tutaj przybliżyć w naszym języku dla ogółu forum.

Słów kilka o modyfikacji:
Odświeżony Morrowind na silniku Skyrim. Czy fanom TES trzeba dodawać coś więcej? :) Nie jestem pewny, czy obecnie wypuszczono już wersję alpha (były takie zapowiedzi, nie miałem czasu śledzić na bieżąco). Tak na chwilę obecną prezentuje się modyfikacja: (prawie)najnowszy filmik z oficjalnego kanału:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=llvcBLnzuVQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=llvcBLnzuVQ</a>

Oraz kilka obrazków :)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)

(click to show/hide)



Oficjalna strona grupy zajmującej się projektem



Osobiście nie mogę się doczekać. :)
Czekam na wasze komentarze / informacje i ciekawą dyskusję.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Skywind
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2014, 15:57:04 pm »
Wszystko to wygląda zacnie i zapewne będzie miało od groma fanów lecz jakoś tak do mnie nie do końca przemawia. Mimo, że Morrowind na ładniejszej grafice (w tym przypadku Skyrima) byłby czymś super lecz ja i tak wolał bym włączyć oryginalnego morka (mimo, że zapewne nie przeszedł bym go już po raz kolejny :P). W zasadzie to można pograć w TESO i wyjdzie na to samo. Może moja opinia o Skywind się zmieni lecz na razie się na to nie zanosi.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Skywind
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 13, 2014, 16:21:19 pm »
dla mnie osobiście za dużo bluru i HDRu, zupełnie do surowego morro to nie pasuje. Teslacja to już w ogóle jak z innej parafii. MGE podoba mi się bardziej, modele zdaje się i tak te same.

Może być ciekawe najwyżej o tyle, że będzie można pograć na mechanice skyrima, ale to już co kto lubi, walka mieczem na pewno ciekawsza i samo rzucanie zaklęć też, ale osobiście mam awersję do lvlowania czy enchantingu a'la skyrim.
No i widoki to jedno, ciekawe jak im pójdzie przepisywanie skryptów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Skywind
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 13, 2014, 16:49:36 pm »
Ja osobiście bym sobie pograł w takiego moda jednocześnie przypominając sobie Morka, którego ostatni raz przeszedłem ze 3 lata temu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Skywind
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2014, 18:04:21 pm »
Szkoda tylko, że ich nie spolszczają ;(
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Skywind
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2014, 18:31:55 pm »
A tam, angielski w grach nie jest jakiś niesamowity i nawet taki ignorant lingwistyczny jak ja w miarę ogarnia sens dialogów.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Skywind
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2014, 21:36:52 pm »
Ale ja lubię ogarniać więcej niż w miarę :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Skywind
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2014, 21:59:08 pm »
jakby ten mod był 100% konwersją to miałby potencjał jak dla mnie. Pewnie nie będzie, niestety. Ale niektóre screeny wywołują gęsią skórkę.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Skywind
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2014, 22:20:53 pm »
afaik ma być, ale kwestia ile im zapału starczy. Robienie widoczków to jedno (i wbrew pozorom prostsze, zwłaszcza jak masz "gotowca"), skrypty to co innego.
Choć z drugiej, Rebuilt robią już 10 lat i zapał dalej mają.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Skywind
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2014, 10:14:10 am »
Tylko Rebuilt to całe Tamriel budowane praktycznie od nowa. Jest niego niewspółmiernie więcej niż terenu z Morrowinda.

Najnowszy filmik ukazujący Zachodnią Wyrwę:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=jOFZHxuvNbw" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=jOFZHxuvNbw</a>


edit:
co do spolszczenia.... Wbrew pozorom nie powinno być aż tak ciężko je zrobić, skoro istnieje polska wersja Morrowinda. Przecież dialogi nie będą zmieniane, nie trzeba nic już tłumaczyć, tylko użyć tego, co się ma do wprowadzenia tłumaczenia. :P Do tego wystarczą jedynie dobre chęci i umiejętność obsługi tych programów, czy jak to się tam robi.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2014, 10:17:09 am wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Skywind
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2014, 11:57:34 am »
tamriel to ma tylko w nazwie, budują jedynie kontynentalną część morrowind. Co by nie mówić, pół już mają wymodelowane i to cholernie dobrze.

@Wyrwa
dawno po niej biegałem w morro więc może nie pamiętam, ale jakoś inaczej ją zapamiętałem. Bardziej przypomina mi kanion z Nocy Kruka :D

@spolszczenie
zależy jak CS do skajrima wygląda. Może starczy zwykły konwerter, może trzebaby przeklepywać ręcznie ;p


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Skywind
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2014, 16:30:16 pm »
Jakby to było takie hop siup, to już dawno byłoby spolszczenie do Morobliviona, a ja przynajmniej nic o czymś takim nie słyszałem :D
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Skywind
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2014, 16:30:33 pm »
Gayshit.

Już wolę teksturki i MGE. A nie latać i nawalac fusroda w Kwama.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Skywind
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 29, 2014, 17:09:04 pm »
Cytuj
A nie latać i nawalac fusroda w Kwama.
Nie jestem w 100% pewny, ale na moje to tam raczej smoków nie zaznasz, a więc i system krzyków nie byłby dostępny.

Wszystkie kreatury są czysto morrowindowe.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Klimek

  • Wiadomości: 275
Odp: Skywind
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2014, 00:50:24 am »
No ciekawe czy będzie to pełny stuprocentowy konwert Morrowinda na silnik Skyrima. Czy zostanie przeniesiona cała fabuła, postacie, dialogi, questy, przedmioty :) Wiem, wymagający jestem.
Czy nie odczuwasz pragnienia wolności każdego dnia? Nie czujesz, jak z każdą godziną pragnienie to staje się silniejsze? Pozwól mu pokierować twoim duchem! Czy wiesz, co robisz, próbując zagłuszyć w sobie ten głos? Wyrzekasz się swojej duszy, wyrzekasz się samego siebie! Nie pozwól, by strach tobą kierował. Uwolnij się! Przejrzyj na oczy! Śniący zbudzi się pewnego dnia, wyzwoli swoich poddanych i strąci niewiernych w najczarniejsze czeluści piekieł! Znikną z tego świata jak nieczystości spłukane przez deszcz. Będą błagać o litość, ale wtedy będzie już dla nich za późno. Wtedy zapłacą cenę. Zapłacą ją własną krwią... i własnym życiem!