Autor Wątek: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula  (Przeczytany 2425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Siema, od kilku dni mój komputer przeżywa jakiś kryzys, po samym odpaleniu czasami potrafi z minutę/dwie zatrzymać się na logo windows, potem logowanie do użytkownika, a jak odpalę kilka programów na raz np. chrome (co prawda zużywa dużo pamięci) instalowałem właśnie Batmana AC, odtwarzacz muzyki i Steam i kończyło się to wczoraj i dzisiaj resetowaniem kompa. (gra dziwnie zainstalowała się, bo mogę grać, ale system jakby jej nie ogarnął, bo w Dodaj usuń nie ma tej pozycji na liście...)

Przeskanowałem dzisiaj kompa, dysk systemowy i było git. Przez msconfig ustawiłem rozruch z 2 procesorów i z maksymalną pamięcią ram, jakaś tam poprawa jest, ale i tak zamula. Formatowany był po nowym roku, ogólnie to czasami potrafi się zawiesić po zalogowaniu już do użytkownika i wyskakuje komunikat: Program windows nie odpowiada, uruchom ponownie albo poczekaj.

Powiem, że w ostatnich dniach nie przeprowadzałem większych zmian, dysku systemowego też jakoś zaśmieconego nie mam bo usuwam na bieżąco gry i programy, czyszczę go raz na miesiąc Cleanerem. Kupiony w sierpniu 2009r. nigdy do tej pory nie miałem z nim większych problemów, czyżby to już lekkie zmęczenie materiału? :p
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2014, 00:54:47 am »
Cytuj
Kupiony w sierpniu 2009r. nigdy do tej pory nie miałem z nim większych problemów, czyżby to już lekkie zmęczenie materiału? :p
Prawda jest taka, że taki program jak CCCleaner nawet przez przypadek może usunąć czasami coś, czego nie powinien, dlatego ja tam osobiście odradzam zbyt częste korzystanie z niego.

Spróbuj może standardowo przeczyścić komputer - pousuwaj co jest niepotrzebne, zrób mu defragmentację, przeskanuj czy jakiegoś wirusa nie masz. Dodatkowo rozkręć kompa i wyczyść z kurzu, bo te objawy od razu mi nasunęły myśl, że być może coś się przegrzewa. Wymień pastę pod procesorem, oczyść wiatraczki. Czasem to naprawdę dużo daje. Zobacz czy kondensatory na płycie głównej nie są czasem nabrzmiałe.

Po tych zabiegach daj znać, czy jest lepiej, czy nie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2014, 11:59:36 am »
Najpierw zastosuj rady Xero, jak nie pomoże to:
Rozumiem że batmana instalowałeś po pojawieniu się problemów.
Używając CCleanera czyścisz także rejestr?

Na mój gust rejestr się poknocił, trafiłeś na uporczywego wirusa, albo Ci dysk powoli pada ( choć w tym wypadku system powinien dawać info o tym).

Jeśli to wirus:
1. Ściągnij najnowszą wersję ComboFixa
2. Uruchom ponownie komputer w trybie awaryjnym z obsługą sieci ( przytrzymujesz F8 przed pojawieniem się logo windows)
3. Uruchamiasz combofixa, pozwalasz mu na ściągnięcie konsoli odzyskiwania.
4. Patrzysz jak wirusy giną w płomieniach.

Jeśli to rejestr:
1. Jeżeli czyściłeś rejestr Ccleanerem przywróć ostatnie usunięte pozycje ( zawsze przed usunięciem pyta o wykonanie ich kopii).
2. Sprawdź czy pomogło.
Jeżeli nie czyściłeś wcześniej:
1. Wyczyść rejestr i zachowaj kopię usuniętych wpisów.
2. Jak wyżej.

Jeżeli to dysk:
1. Ściągnij program np. HDDScan, HD Tune
http://www.dobreprogramy.pl/HDDScan,Program,Windows,57244.html
( polecam używać linku bezpośredniego)
2. Skanuj, testuj, hulaj dusza piekła nie ma.
3. Jeżeli coś wyjdzie nie tak, daj screena.
Przykład:

Hah, dysk działa już 870 dni bez przerwy, w ciągu 7 lat.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2014, 12:09:55 pm wysłana przez Lowcap »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2014, 13:27:14 pm »
nie wiem czy szybciej nie byłoby zrobić po prostu formata ;p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 05, 2014, 17:16:15 pm »
nie wiem czy szybciej nie byłoby zrobić po prostu formata ;p
Ale jeśli to nie wina systemu, tylko coś padło/przegrzewa się, to format nic mu nie da :P

Poza tym, być może ma na kompie dużo rzeczy, których nie chce się pozbywać, a sam format systemowej partycji z jakiegoś względu nie byłby wystarczający ^^

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2014, 20:05:50 pm »
Ale jeśli to nie wina systemu, tylko coś padło/przegrzewa się, to format nic mu nie da :P
no ale to i tak szybciej to odkryje robiąc dwie godziny formata niż spędzając całe popołudnie instalując po kolei różne programy które mogą zrobić jeszcze większy syf niż przed

Cytuj
Poza tym, być może ma na kompie dużo rzeczy, których nie chce się pozbywać, a sam format systemowej partycji z jakiegoś względu nie byłby wystarczający ^^
duzy pendrive, dysk przenosny, w ostatecznosci dysk z drugiego kompa by porobił chwilę za backupowy, coś da się wymyslić ;p Zresztą format systemowej na 90% niedomagań pomaga, jak nie pomaga, to wtedy mozna sie bawic programami sprawdzającymi dyski itd.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2014, 10:14:11 am »
Z kurzu czyszczony był w sobotę, więc brudny nie jest.
Cytat: xero
Wymień pastę pod procesorem, oczyść wiatraczki. Czasem to naprawdę dużo daje. Zobacz czy kondensatory na płycie głównej nie są czasem nabrzmiałe.
Ekhm... co? :D Stary ja się za bardzo nie znam na takich rzeczach i było by głupio jakbym coś zjebał chcąc coś naprawić samemu. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Długie ładowanie systemu, odpalanie programów - ogólnie mój komputer zamula
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 06, 2014, 11:26:59 am »
Ten punkt możesz pominąć, wątpię by Ci się procek przegrzewał.