Autor Wątek: Śródziemie - Cień Mordoru  (Przeczytany 11265 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 24, 2017, 13:57:30 pm »
http://polygamia.pl/wszystko-przez-karty-z-mass-effecta-3-zdradza-byly-deweloper-ea/ - tak a propos kasy z mikrotransakcji. Ponoć w Wielkiej Brytanii zastanawiają się nad zakwalifikowaniem gier z płatnym lootboxami jako hazardowych.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 24, 2017, 15:09:47 pm »
Blizzard rzadzi. Za golda z WoWa mozna sobie nawet nowe gry kupic.
Nie, żeby nowy pomysł. Za Steamowe skorki już dawno można było, ale tak czy siak lepsze to, niż morze bezsensownych DLC.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 24, 2017, 16:09:10 pm »
@Ka - czyli Sterling wykrakał, że jak będą tak dalej wciskać te lootboxy do gardła, to w końcu się za nich wezmą odpowiednie instytucje :P Jak dla mnie prawidłowo, bo to co się tej jesieni januszuje w tym temacie woła o pomstę do nieba

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2017, 20:10:37 pm »
Ale ucierpia na tym firmy typu valve czy blizz. Akurat ta druga jest wporzo co do skrzynek.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 25, 2017, 10:10:38 am »
Jeszcze kwestia tego, jak zdefiniuje się lootboxa, bo takie rzeczy jak boostery do karcianek też mogą pod to podpaść. Trudno będzie postawić wyraźną linię między grami hazardowymi i kolekcjonerskimi, by ograniczyć te pierwsze i nie zabić tych drugich ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 25, 2017, 20:06:25 pm »
Ka - ta, słyszałem, ze ludzie się trochę boją czy "fizyczne" karcianki kolekcjonerskie nie oberwą rykoszetem. Myślę jednak, że nie będzie tak źle, bo możliwości ograniczenia patologii z lootboxami jest sporo, a ewentualna interwencja ograniczy się raczej do branży komputerowej. Podejrzewam, ze starczyłoby, by gry z lootboxami obowiązkowo oznaczało się kategorią wiekową Mature (co w stanach jest -a przynajmniej jeszcze niedawno było- równoznaczne ze ZNACZNYM ograniczeniem możliwości reklamy czy nawet ekspozycji tytułu w sklepie) i już w wielu grach zniknęłyby one szybciej niż się pojawiły. Albo jakby zakazano ich jedynie w grach "premium".

A nawet jeśli prawodawcy poszliby w full-retard mode i faktycznie zakazali wszystkiego... cóż, jestem pewien, że producenci karcianek będą wiedzieli komu będą mogli w odpowiedni sposób podziękować jakimś pozwem. Niestety jednak trzeba coś z tym zrobić, bo zakup wirtualnej waluty którą można wydawać na udział w loterii cennych ingame-przedmiotów faktycznie niewiele różni sie od zakupu żetonów w kasynie by zagrać w black-jacka. Już ofc pomijając, jakim chujstwem jest umieszczanie w grach mechanizmów, które mają spowodować by jej przechodzenie było mniej bolesne.


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 26, 2017, 11:49:03 am »
Ka - ta, słyszałem, ze ludzie się trochę boją czy "fizyczne" karcianki kolekcjonerskie nie oberwą rykoszetem. Myślę jednak, że nie będzie tak źle, bo możliwości ograniczenia patologii z lootboxami jest sporo, a ewentualna interwencja ograniczy się raczej do branży komputerowej.
Hearthstone i Gwint pozdrawiają ;)

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 26, 2017, 16:53:52 pm »
wiem, dlatego w dalszej częsci posta pisałem jakby to mogło wyglądać - zakaz reklamy w sklepach raczej nie zaszkodzi HSowi czy gwintowi które afaik nie mają wersji retail, ale BARDZO szkodzilby battlefrontowi :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Śródziemie - Cień Mordoru
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 27, 2017, 18:55:40 pm »
Heh okazuje się, że byłem głupim naiwniakiem pisząc tego posta. Nowa część Śródziemia okazuje się mieć wyśrubowany poziom trudności przez, który trzeba albo niemało grinować albo oczywiście można zakupić wspomagacze. No nie idzie to w dobrą stronę, nie idzie.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii