Autor Wątek: sugestie dot. forum i portalu  (Przeczytany 61970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 01, 2014, 23:26:23 pm »
To było PHPBB, Testoviron.

Skoro już tu pisze to zadam to jakże ważne pytanie, czyli na jakim etapie są prace nad stronką, które w rezultacie pozwolą na rozkręcenie ruchu na forum?

Jakby nie patrzeć i nikogo nie obrażając obecne propozycje, które tu padają wyglądają jak próby leczenie umierającego na raka za pomocą aspiryny.

O, ktoś w końcu zauważył.
...zwyciężyliście, nie będę już sugerował drobnych zmian w forum, dopóki liczba użytkowników się nie poprawi (i w domyśle portal nie wystartuje).

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2014, 03:05:10 am »

ECH.

http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2970

> miej pod nosem pierdylion wtyczek i modyfikacji
> rozkładaj ręce, że się nie da tego, nie da się tamtego

Tym się różnią płatne skrypty od darmowych, że wszystko jest w nich podstawione pod nos i można komuś pomarudzić/ponarzekać, jak coś nie działa. Jak się chce, to darmowy skrypt może funkcjonalnością dogonić lub nawet prześcignąć płatne skrypty w kwestiach najistotniejszych dla forum - i nie zabraknie funkcji, do których ktoś się kiedyś przyzwyczaił na płatnych silnikach, bo każdy dobry i przydatny dżinks zostanie zaadaptowany przez ogromne community gromadzące się wokół każdego darmowego silnika forum. Jak się chce.

Tyle technicznego pierdzenia, teraz wracam do zgadzania się z obserwacją Arima.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2014, 13:55:10 pm »
no czyli jak mówiłem, są mody, wczoraj tylko na szybko rzucałem okiem co jest w domyślnych ustawieniach, because wspomniany fuck-up w robocie.

ale odpowiadając testo - nie, phpbb jest pod względem ustawień domyślnych taki sam, jeśli nie gorszy. A co do vB.. tbh szkoda mi 250 dolców na coś, co ma czas życia około dwóch-trzech lat i tylko miesiąc darmowego dostępu do działu obsługi klienta.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 12, 2014, 22:33:00 pm »
czytać od dołu, bo archiwum SB to dziwka:
(click to show/hide)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 13, 2014, 16:14:16 pm »
Po pierwsze takie coś jest do przeczytania tylko dla największych napaleńców, każdy inny oleje. Taka ściana tekstu, pełna wtrąceń nie na temat, debilnych obcojęzycznych wstawek, skrótów myślowych itd. jest po prostu nieczytelna. Skoro pojawiło się to w tym temacie to jak mniemam tyczy czegoś ważnego, tak więc aby zaoszczędzić mąk czytania tego czegoś proponowałbym wstawić jakieś streszczenie od obeznanych w temacie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 13, 2014, 17:45:52 pm »
Zgadzam się z Arimem - jak już wspominałem, dziwię się wrzuceniu loga akurat tutaj, gdy tylko ja o niego prosiłem. W tym temacie lepiej nadawałoby się bezstronne podsumowanie, jeśli faktycznie masz coś do przekazania i zamierzasz podejmować jakieś działania.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 13, 2014, 17:49:42 pm »
 "GuRt [10:52]: nom, w sumie to można to wstawić do tematu z poważną debatą dot. serwisów o tematyce RPG na burzliwe czasy"

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 13, 2014, 19:40:07 pm »
Aha. Tylko po co jak i tak nikt tego nie przeczyta z powodów, które wymieniłem wyżej. Tak wiec jak chcecie rozwinąć dyskusje to proponuje dać streszczenie tego czy wypunktowane najważniejsze kwestie.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2014, 00:39:52 am »
Zgodnie z moim poprzednim oświadczeniem, piszę w sprawach ważkich, a nie o pierdołach typu małych zmian kosmetycznych.

Nie myślałaś czasem, administracjo, by zwerbować jakiegoś menedżera projektu?

Uważam, że zarządzanie jest NIEZWYKLE ważne - potrzebujemy osoby, która będzie jasno wyznaczała cele dla osób zaangażowanych w rozwój portalu, stawiała terminy, obrazowała jasno swoją wizję i plany na przyszłe tygodnie/miesiące, poganiała marchewką i kijkiem ludzi do pracy, itp. itd.

Myślę, że ostatni rok z hakiem pokazał, że pozostawiony sam sobie bez nadzoru, portal będzie zarastał bezużytecznie. Wiem, że pozycja menedżera jest bardzo niewdzięczna i stresująca. Wymaga ona traktowania od czasu do czasu innych przedmiotowo, grania na ich ambicjach, odstawiania ich od prac. Mimo wszystko Sentenza albo Dziki powinni spróbować objąć kontrolę nad nieliczną siłą roboczą, ewentualnie powierzyć stanowisko komuś solidnemu, ambitnemu i zaufanemu, gdyż nie każdy jest urodzonym liderem, a większość osób lepsza jest w podążaniu za przywódcą.

Najbardziej taki menago przydałby się, by kopnąć w dupę wszystkich tych nierobów. Nie pamiętam już, kto miał stworzyć nowy portalowy layout, który jest dla nas niby kluczowy, - GuRt? Dziki? - ale ewidentnie ze swojego zadania się nie wywiązuje i najwyższy czas coś z tym zrobić. Nie wiem, znaleźć innego wykonawcę, albo coś...

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 27, 2014, 20:44:30 pm »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 27, 2014, 21:01:01 pm »
Cóż, na niespodziewane wyjazdy do radomia nic nie poradzimy.  Jak beliar da za 24h będzie sensowniejszy respond.
EDIT: more like 48h, znowu niespodziewana całodzienna absencja. Planuj coś tutaj człowieku w takich warunkach :x
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2014, 20:07:09 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 29, 2014, 20:33:56 pm »
Nie myślałaś czasem, administracjo, by zwerbować jakiegoś menedżera projektu?
Zwerbować? W sensie wrzucić do internetu ogłoszenie z tekstem "bezpłatne praktyki jako menadżer strony z możliwością dalszej współpracy"? Czy może wyłożyć prawdziwe dziengi, żeby zatrudnić kogoś profesjonalnego do prowadzenia czegoś, co póki co jest tylko niewielkim fanowskim portalem? Chyba, że chodzi ci o kogoś konkretnego z naszego grona - wtedy chętnie wysłucham propozycji.
Cytuj
Mimo wszystko Sentenza albo Dziki powinni spróbować objąć kontrolę nad nieliczną siłą roboczą, ewentualnie powierzyć stanowisko komuś solidnemu, ambitnemu i zaufanemu, gdyż nie każdy jest urodzonym liderem, a większość osób lepsza jest w podążaniu za przywódcą.
Co jednak kompletnie nie przeszkadza im w jęczeniu, że nie chcą być traktowani jak podwładni, ale równoprawni współtwórcy portalu. Niemniej zgadzam się, ten portal potrzebuje silnego przewodnictwa, chociaż, jak sam zauważyłeś, nie jest to wdzięczna rola. Właśnie dlatego muszę się przyznać, że przez ostatni rok kompletnie nie miałem do niej głowy ani czasu - gra zwana "Życie" za bardzo pochłaniała moją uwagę. Teraz sytuacji trochę się zmieniła - końcówka roku dawno nie malowała się w tak jasnych kolorach, głównie dzięki temu, że znalazłem przyzwoitą robotę (na dodatek w "naszej" branży) i w końcu zdecydowałem się rzucić studia, które zaczynały mi ciążyć jak kula u nogi. Dlatego byłbym gotów, z pomocą Senta ofc, w przyszłym roku zająć się prowadzeniem portalu, o ile tylko userzy dalej są gotowi powierzyć mi taką odpowiedzialność. Jeśli uważacie, że macie kogoś lepszego na moje miejsce, to mogę zejść z tronu i ustąpić temu komuś, samemu tylko służąc radą i pracując jako redaktor, bo chociaż w tej chwili moje życie jest dość uporządkowane, to więcej czasu i mniej siwych włosów na głowie jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

W sumie póki co to wszystko co mam do powiedzenia - prease lespond.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 29, 2014, 21:05:15 pm »
w sumie mogę tylko podbić posta draga.
Swoją drogą liczę, że jeśli ktoś się zgłosi, to będzie to poważna kandydatura osoby, która wykazywała się jakimś zaangażowaniem i ogólnie czynami miast słów. Bo inaczej będziemy jak z ostatnim rokiem "łagodnego kierownictwa" gdzie też nikt nikogo kijami nie gonił

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 31, 2014, 20:13:47 pm »
Co jednak kompletnie nie przeszkadza im w jęczeniu, że nie chcą być traktowani jak podwładni, ale równoprawni współtwórcy portalu. Niemniej zgadzam się, ten portal potrzebuje silnego przewodnictwa, chociaż, jak sam zauważyłeś, nie jest to wdzięczna rola. Właśnie dlatego muszę się przyznać, że przez ostatni rok kompletnie nie miałem do niej głowy ani czasu - gra zwana "Życie" za bardzo pochłaniała moją uwagę. Teraz sytuacji trochę się zmieniła - końcówka roku dawno nie malowała się w tak jasnych kolorach, głównie dzięki temu, że znalazłem przyzwoitą robotę (na dodatek w "naszej" branży) i w końcu zdecydowałem się rzucić studia, które zaczynały mi ciążyć jak kula u nogi. Dlatego byłbym gotów, z pomocą Senta ofc, w przyszłym roku zająć się prowadzeniem portalu, o ile tylko userzy dalej są gotowi powierzyć mi taką odpowiedzialność. Jeśli uważacie, że macie kogoś lepszego na moje miejsce, to mogę zejść z tronu i ustąpić temu komuś, samemu tylko służąc radą i pracując jako redaktor, bo chociaż w tej chwili moje życie jest dość uporządkowane, to więcej czasu i mniej siwych włosów na głowie jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
OK, macie moje... Hm. "Macie moje błogosławieństwo" brzmi zbyt patetycznie i nie sądzę, że tak bym to ujął. "Macie moje whatever/wyjebix, bo i tak już za późno, żeby komuś oddawać stery w takiej sytuacji" zabrzmiałoby zbyt pesymistycznie i demotywująco.

W takim razie, macie moje JUST DO IT, MOTHAFUCKA. Byłoby nie fair nie dać szansy oryginalnemu składowi, skoro de facto z niej jeszcze dobrze nie skorzystał. Uznajmy, że nie minął rok i można jechać na świeżo. Poza tym pewnie nie ma chętnych czy innych potencjalnych substytutów do przejmowania sterów w tym momencie, więc...



NOW GO, LET THE LEGEND COME BACK TO LIFE.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 10, 2015, 18:56:22 pm »
A co sądzicie o aplecie IRC gdzieś na foro łączącym się prosto z #śp na PolNecie? Dobry pomysł? Dacie radę zaimplementować, czy za ciency jesteście w uszach, bo z web designem macie tyle wspólnego, co kozia dupa z trąbką? P.S. to wyzwanie.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')