Autor Wątek: sugestie dot. forum i portalu  (Przeczytany 61968 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
sugestie dot. forum i portalu
« dnia: Wrzesień 08, 2014, 16:45:19 pm »
Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój.

Jak w temacie.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2015, 21:27:04 pm wysłana przez Sentenza »
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzyst
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2014, 15:31:25 pm »
Cześć. Kim jesteś, Xilk? Czy jesteś administratorem? Czy to jest ten sławny temat do zgłaszania sugestii, o którym tyle się nasłuchałem? Bo coś nie widać. Czy sami nie macie jakichś projektów do wypisania w OPku? Co to znaczy: "Jak w temacie"?

Chodzi mi o to, że ten temat to jakieś gówno. Dawno nie widziałem podobnej fuszerki. Ale o tym innym razem.

Brakuje mi jednego ficzera w SB. Czasem wchodzę na niego i chcę przeczytać wszystkie 100 wyświetlanych wiadomości, bo akurat mnie nie było, ale stare shouty są natychmiast przewijane.

Dlatego prosiłbym o zwiększenie wartości w polu "Number of messages to keep in Shoutbox", o tutaj:
(click to show/hide)

z wartości "100" na coś większego, na przykład 250, 500 albo 1000 - w ten sposób stare wiadomości nie są usuwane, lecz nadal zostają na SB do momentu odświeżenia strony, aż do osiągnięcia podanej liczby.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2014, 15:35:25 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzyst
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2014, 20:58:44 pm »
Cześć. Kim jesteś, Xilk? Czy jesteś administratorem?
Jakbyś nie wiedział, to jestem moderatorem na tym forum i redaktorem na portalu. Zatem wchodzę w skład zarządu RPG Center. Zresztą administratorzy też czytają ten wątek, nie muszą go zakładać, aby reagować na sugestie ludzi.

Czy to jest ten sławny temat do zgłaszania sugestii, o którym tyle się nasłuchałem?

Chodzi mi o to, że ten temat to jakieś gówno. Dawno nie widziałem podobnej fuszerki.

Sam wnosiłeś o założenie takiego tematu. Jeśli miałeś inną jego wizję, to trzeba było go samemu założyć, zamiast zakładać dyskusję o jego założeniu i teraz narzekać, że temat ten jest "nie dobry".

Czy sami nie macie jakichś projektów do wypisania w OPku?
Jeśli będziemy wprowadzać jakieś zmiany, to informacje o nich będą pojawiać się w Biuletynie administracyjnym, a tutaj słuchamy wniosków ludzi spoza administracji i moderacji forum, czy portalu.

Co to znaczy: "Jak w temacie"?
To, co ma znaczyć, czyli temat dotyczy: "tworzenia serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój".

Brakuje mi jednego ficzera w SB. Czasem wchodzę na niego i chcę przeczytać wszystkie 100 wyświetlanych wiadomości, bo akurat mnie nie było, ale stare shouty są natychmiast przewijane.
Podziękuj Domasowi, który tyle tam wypisuje, że w parę minut potrafi zapełnić cały SB :P A teraz na serio, zapewne z czasem zrobimy coś w tej kwestii, aby był dostęp do dłuższej historii wpisów na SB.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2014, 09:26:06 am »
Zacznijmy od tego, że muszę się zgodzić z C, nazwa tematu jest do dupy i nie dość, że nic nie mówi o jego przeznaczeniu to jeszcze jest ucięta, totalna fuszerka. Oczywiście pomijam tu fakt, że C mógł sam taki temat założyć, ale to są zupełnie odrębne kwestie.

Przechodząc do tematu, same sugestie na nic się zdadzą jeżeli userów będzie 10 jak obecnie, może sobie dodać tysiąc dupereli, a i tak będzie martwe. Podstawą jest portal, który ma za zadanie ściągnąć ludków, ale jak wszyscy wiemy takowy prędko nie powstanie, a więc i forum będzie trupem i nic tego nie zmieni.

Projekt zaczynał z pewnym handicapem, posiadając bazę userów z GSa, podbudowę logistyczną ŚP i materiały z nim związanie i tylko to powoduje, że rok foro wegetuje, a nie umarło z miejsca i daje jaką taką nadzieję, że może coś ruszy. Oczywiście jak poczekamy jeszcze kilka miesięcy to i pozostałe niedobitki umrą, ŚP już dawno padło i żadne "tajne prace" tego nie zmienią. Obecnie jesteśmy na etapie foro GSu, ale z pominięciem "dorastania" i "lat świetności" przeskakując z miejsca na etap "powolnej śmierci i wegetacji". 


"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzyst
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2014, 13:51:41 pm »
Nie rozczłonkowuj proszę postów, gdy nie masz nic istotnego do powiedzenia.
zapewne z czasem zrobimy coś w tej kwestii, aby był dostęp do dłuższej historii wpisów na SB.
"Wy" zrobicie? Ty nic nie zrobisz, Xilk. Masz tylko uprawnienia moderatora. Jesteś jak jakiś PRowiec mówiący w imieniu administracji. Nie o taki temat chodziło.

I jeszcze raz, bo chyba nie zrozumiałeś: nie chodzi mi o dłuższą historię wiadomości. Te 100 moim zdaniem wystarczy. Chodzi o to, by stare wiadomości nie znikały, tylko miały pewien bufor. Podałem gotowe rozwiązanie, jak to zrobić. W ten sposób shoutbox po wczytaniu strony głównej forum załaduje ostatnie 100 wiadomości, ale następne shouty nie będą wypychały starych, tylko będą się gromadziły w okienku z wiadomościami aż do osiągnięcia ustalonej liczby (sugerowane przeze mnie 250/500/1000).

Może skoro już "dano ci się wykazać", powinieneś zostać mianowany na administratora forum i tobie winny zostać powierzone klucze do panelu administracyjnego? Dragunovowi i Sentenzie polecałbym odebranie czerwonych ksyw i wyświetlanej rangi "Administrator", bo i tak zajmują się portalem i odnoszę wrażenie, że forum ich mniej interesuje. Uprawnienia oczywiście mogą zachować.
P.S. to poważna sugestia. Skoro D'n'S wolą zajmować się innymi (w domyśle ważniejszymi) rzeczami, to ktoś powinien zająć się samym forum.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2014, 14:44:59 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzyst
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2014, 14:19:46 pm »
P.S. to poważna sugestia. Skoro D'n'S wolą zajmować się innymi (w domyśle ważniejszymi) rzeczami, to ktoś powinien zająć się samym forum.
(w domyśle ty? 8))

EDIT: W każdym razie podbiłem liczbę wiadomości do 300, daj znać jakby było za mało.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2014, 14:25:42 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2014, 18:21:15 pm »
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2016, 18:58:29 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzyst
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 14, 2014, 14:20:47 pm »
(w domyśle ty? 8))
Chodziło mi o Xilka. On mógłby się babrać z forum podczas gdy wy robicie przy portalu.



Proponuję dodanie automatycznej konwersji adresów zaczynających się od "https://" na hiperłącza.

Aby to zrobić, znajdźcie następującą sekcję w Sources/shoutbox.php:

$length = 7;
$string = 'http://';
if (strstr($msg, 'http://') !== false)
{
$links = array();
foreach (explode(' ', $msg) as $w)
if (substr($w, 0, $length) == $string && $smcFunc['strlen']($w) > $length)
$links[] = '<a href="' . $w . '" target="_blank">' . ($smcFunc['strlen']($w) > $shoutbox['maxLinkLenght'] ? substr($w, 0, $shoutbox['maxLinkLenght'] - ($length - 1)) . '...' . substr($w, -($length - 1)) : $w) . '</a>';
else
$links[] = $w;
$msg = implode(' ', $links);
}

I zamieńcie ją na:

$length = 8;
$string = 'https://';
if (strstr($msg, 'https://') !== false)
{
$links = array();
foreach (explode(' ', $msg) as $w)
if (substr($w, 0, $length) == $string && $smcFunc['strlen']($w) > $length)
$links[] = '<a href="' . $w . '" target="_blank">' . ($smcFunc['strlen']($w) > $shoutbox['maxLinkLenght'] ? substr($w, 0, $shoutbox['maxLinkLenght'] - ($length - 1)) . '...' . substr($w, -($length - 1)) : $w) . '</a>';
else
$links[] = $w;
$msg = implode(' ', $links);
}

$length = 7;
$string = 'http://';
if (strstr($msg, 'http://') !== false)
{
$links = array();
foreach (explode(' ', $msg) as $w)
if (substr($w, 0, $length) == $string && $smcFunc['strlen']($w) > $length)
$links[] = '<a href="' . $w . '" target="_blank">' . ($smcFunc['strlen']($w) > $shoutbox['maxLinkLenght'] ? substr($w, 0, $shoutbox['maxLinkLenght'] - ($length - 1)) . '...' . substr($w, -($length - 1)) : $w) . '</a>';
else
$links[] = $w;
$msg = implode(' ', $links);
}

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 17, 2014, 19:35:16 pm »
chwila zeszła, bo wydawało się, że uda się najpierw przepchnąć ważniejsze rzeczy, ale ponieważ nie wyszło, to machnęliśmy ręką i zaczęliśmy od tych nieszczęsnych linków. Anyway już działa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 22, 2014, 21:25:20 pm »
do kasacji
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 29, 2014, 19:44:35 pm »
Cześć, ziomeczki, dzisiaj przybijam do was z następującym pytaniem: czy możecie ustawić domyślny czas bycia zalogowanym na coś dłuższego, niż godzinę? Robi się to w panelu administratora:

Configuration -> Server Settings... -> Cookies and Sessions -> Default login cookies length (in minutes)

Poprosiłbym o wartość równą 240 albo większą. Po prostu przy logowaniu nie chce mi się zmieniać domyślnej wartości równej 60 (szybciej jest podać tylko nick, wcisnąć tab, wpisać hasło, smyrnąć enter i być zalogowanym). Czasem, gdy po godzinie ciasteczko z godzinnym terminem świeżości wygasa, budzę się z ręką w nocniku, bo akurat pisałem dość długiego shouta, który mi przepada. (Posta raczej nie, bo LOL dead forum.)

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 29, 2014, 20:36:36 pm »
Have you tried the "Bądź zawsze zalogowany" tickbox?
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 29, 2014, 20:59:06 pm »
Próbowałem powyższego kleszczopudełka raz i było fatalnie. Zwłaszcza, że czasami nie chcę się pokazywać publicznie na forum. Szczególnie w nocy, żeby nie było widać, ile faktycznie czasu spędzam przed komputerem.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 30, 2014, 00:03:27 am »
Mhm. No to endżoj twoja batalia o drobną modyfikację forum, akurat ta wyjątkowo podkłada się idealnie pod "nie zrobimy tego dla zasady + pokażemy, że userzy nie mogą nam zawracać dupy o co tylko chcą". Przerabialiśmy tego typu drobnostki na GS, RPGC nie jest idealną "ucieczką" od wszystkich tamtejszych bolączek, zwłaszcza w kwestii ciągnięcia za rękaw w jakiejkolwiek sprawie, mniej lub bardziej ważnej.
(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Październik 30, 2014, 00:05:26 am wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 30, 2014, 07:14:09 am »
fremen miał jakoś inne zdanie na ten temat.

Poza tym odezwał się ten, co robi wszystko co proponują userzy i zwolennik podstawiania wszystkiego pod nos. Może byłbym bardziej pozytywnie nastawiony, gdybym wcześniej nie przeczytał tego pomysłu w wersji

Cytuj
C [14:18]:   japrdl
C [14:18]:   nienawidzę, gdy wysyłam shoutboksa, a akurat upływa 60 minut od zalogowania się
C [14:19]:   shouta* / na dodatek w Chromym nie mogę użyć ctrl+z po wysłaniu, by przywrócić treść znikniętego shouta
TheFlood [14:19]: to odznacz ten szit
TheFlood [14:19]: albo sobie ustaw 666 minut
C [14:19]:   2lazy
C [14:19]:   lepiej napisać petycję do adminów, by ustawili ten czas domyślnie na 240 minut

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!