Autor Wątek: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum  (Przeczytany 9337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

 • Wiadomości: 1340
 • Masztalerz
Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« dnia: Wrzesień 06, 2014, 12:34:01 pm »
(click to show/hide)
Ponieważ nie widać znaków życia ze strony administracji, co zdaje się sprawiać wrażenie, że uczyła się zarządzania w szkole Advocate'a z FG i nie troszczy się o forum, postanowiłem coś poruszyć.

Nie muszę chyba argumentować użyteczności takiego wątku? Administracja daje użytkownikom usankcjonowany temat do zgłaszania propozycji zmian. Wszystkie propozycje są utrzymywane w jednym miejscu, użytkownicy nie muszą zakładać tematów i umieszczać w nich zawoalowanych wstępów, zanim przejdą do rzeczy.

Bliźniaczy temat moglibyście też założyć, ale z sugestiami użytkowników na temat portalu.

Obecnie mamy tylko jakiś ciulowy "biuletyn", gdzie administracja ogłasza niczym bulle papieskie swoje jaśnie oświecone zmiany, a użytkownicy mają tylko temat do "komentowania", co sprawia wrażenie lekce sobie ważenia ich opinii i braku chęci wysłuchania ich propozycji.

Potrzebujemy tych wątków, by dobre sugestie na ShoutBoksie nie przepadły w niebyt na zawsze. Dzięki takiemu wątkowi można by było nawet skopiować fragment SB, jak uczyniłem powyżej, w spoilerze, i wstawić od razu do posta, by administracja miała w jednym miejscu uwagi użytkowników i mogła się do nich odnieść.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

GuRt

 • Wiadomości: 1662
 • None was given.
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2014, 14:22:25 pm »
Jestem za. Rozdrabnianie się na osobne tematy ma zasadniczą wadę - z każdą drobną pierdołą trzeba wychodzić osobno. To raz. Po drugie - sugeruje to, że forum/wortal wymagają tylko i wyłącznie drobnych poprawek. Teoretycznie istnieją bardziej ogólne tematy, ale jeden to wydzielony z dyskusji TES topic Quo Vadis, który od początku do końca ma antagonistyczny charakter atak-obrona i nie ma w nim nic konstruktywnego do zdziałania. Drugi to propozycja reformy działów, który skończył się na tym, że założyciel tematu nie ma racji, Gurt przypomniał o elastycznej regule organicznego powstawania działów - dla odmiany przyznano mu rację, mimo że taki stan wcale nie jest zachowany i operujemy na rozległym stelażu działów dla arbitralnie dobranych gier. Którego nie ma jak zapełnić pstryknięciem palców. Trzeci to Atrofia RPGC, założony niecałe dwa miesiące po przenosinach i zawierający obawy o to, że coś idzie nie tak - ale wówczas jeszcze można je było ignorować, bo to był sam początek funkcjonowania. Teraz powrót do tego tematu byłby trudniejszy (bo minęło dużo czasu i pojawiły o wiele poważniejsze obawy), a sam tytuł sugeruje, że byłby utrzymany ton atak-obrona, bo zalatuje pretensjami.

Do tego istnieje jeszcze jeden temat w Hyde Park (wtf?), ale również zaczął się od niekorzystnego kontekstu (pierwsza rocznica), a sam dział nie nastraja do dyskusji w jakimkolwiek innym stylu, niż odbijanie piłeczek.

Oprócz dwóch wspomnianych są jeszcze dwa ukryte tematy organizacyjne - po jednym przypadającym na forum administracyjne i forum redakcyjne. Przeznaczone są tylko dla ludzi z anielską cierpliwością, bo ja najwyraźniej mam jej za mało, żeby się wiecznie korzyć i sprawdzać tysiąc razy swoje wypowiedzi, czy ma jakieś słabe punkty, do których będzie można się przyczepić i odwlec uwagę od meritum. W sytuacji, gdy na jednego postulanta przypada dwóch przeciwników stawianych tez i opinii + reszta składu milczy, takie dyskusje nie prowadzą do niczego i służą tylko i wyłącznie do zabawy w obronę wzgórza. A że społeczność forum nie uczestniczy w tych dyskusjach, tak jest w większości przypadków. Ja na przykład jestem ciekaw, czy ja jestem tylko nawiedzonym oszołomem albo niepoprawnym realistą/idealistą (niepotrzebne skreślić w zależności od sytuacji), czy może jednak mam do zaproponowania coś, co może się spodobać komukolwiek. Przeprowadzanie takich dyskusji "na wysokich szczeblach" w sytuacji, gdzie zawsze osoba prezentująca swoje sugestie jest postrzegana jako agresor bo panuje przekonanie, że obecnego porządku należy bronić, nie zaprowadzi do niczego. Sugestie nie mogą się ograniczać do "może zainstalujmy tapatalk" czy "potrzeba zaimplementować kod pozwalający na umieszczanie filmików z YT", kiedy serwis wymaga poważniejszych zmian, aby funkcjonować. Nie możemy sobie (jeszcze!) pozwolić na ten luksus, żeby naszymi jednymi problemami były kosmetyczne drobnostki.

Mam sporo przemyśleń odnośnie minionego roku i tworzenia serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach. Nie chcę ich wyrzucać do kosza, prezentując je w tajnych subforach tylko po to, żeby zostały oddelegowane do szuflady z urojonymi problemami. Nie chcę ich też prezentować w temacie, który kręci się wokół pretensji i ich zbywania czy który ma prześmiewczy ton. Uważam, że potrzebujemy utworzyć jeden, ogólnodostępny temat poświęcony rzeczowej dyskusji na temat spraw tego serwisu. Jego przetrwania, egzystencji i rozwoju. Na temat czasu, który w niego inwestujemy - i co zrobić, żeby nie był on zmarnowany.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Sentenza

 • Administracja
 • Wiadomości: 6265
 • demigod
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2014, 17:38:03 pm »
C - nie rozumiem problemu. Po co temat, jak jest od tego całe to subforum? Jak ktoś ma pomysł/propozycję zakłada temat, pokrótce opisuje co chce by wprowadzono i dlaczego, temat wisi przez jakiś czas do dyskusji i zastanawiamy się czy wprowadzać. Nie rozumiem co w tym trudniejszego od napisania posta, a i kultura dyskusji lepsza, bo rozmawiamy w jednym topicu o jednej funkcjonalności zamiast mieszać cztery sprawy na raz i żadnej nie doprowadzić do końca (sam zresztą wiesz jak drzewiej wyglądały dyskusje w ŚP w OwO i zawsze i tak trza było na koniec wydzielić temat by miało to ręce i nogi). Bana jakoś przez ponad rok też nikt nie dostał, więc nie rozumiem skąd fragment o 'ryzyku bana'.

GuRt - pierwszego akapitu (czy w zasadzie trzech) nie rozumiem. W obecnej formie jest dla mnie wewnętrznie sprzeczny (bo jakby wszystko leciało do jednego topicu, to czy właśnie wtedy nie byłoby problemu z tym, że ważne sprawy toną w pierdółkach, a samo "przykrywanie" ważnych spraw pierdółkami nie sugerowałoby, że nie mamy większych problemów niż pierdółki, więc osobne tematy nie są potrzebne?). Będę więc wdzięczny jak jeszcze raz wyjaśnisz o co kaman.
Odniosę się może tylko do antagonistycznego charakteru - myślisz, że rozwiązaniem na to jest zakładanie kolejnego "ogólnego" tematu o tym samym, skoro problemem z dotychczasowymi najwyraźniej nie była ich forma jako taka, ale (ujmując rzecz ogólnie i bez nazwisk) udzielający się w nich  ludzie?
I wreszcie na koniec - co cię powstrzymuje od założenia tematu " tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój" w tym subforum i napisania swoich przemyśleń, skoro po to jest to subforum? Czy nie uważasz, że dyskusja o potrzebie tematu w którym możnaby dyskutowac i jak on powinien wyglądać to tylko niepotrzebna strata czasu?*

*tak bardziej obrazowo: to tak jakby zamiast po prostu zrobić dyskusję "jak powinien wyglądać wzorcowy regulamin konkursów" najpierw robiono dyskusję jak powinno się dyskutować o dyskutowaniu jak powinien wyglądać wzorcowy regulamin konkursów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

 • Wiadomości: 1340
 • Masztalerz
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2014, 21:24:30 pm »
C - nie rozumiem problemu. Po co temat, jak jest od tego całe to subforum?
Po co poświęcać całe subforum na sugestie?

Mi wygodniej by było umieszczać je wszystkie w jednym temacie. Tak jest prościej dla zwykłego użytkownika. Z założeniem nowego tematu związana jest jednak pewna presja. Jest też inny aspekt - wątek założony przez członka administracji jest zapewnieniem, że jesteście otwarci na zmiany i aktywnie poszukujecie sposobów na usprawnienie forum. To ważne.

Efektem powinno być łatwiejsze zgłaszanie uwag i sugestii kosztem... waszego komfortu, najwidoczniej. Myślę, że to korzystna wymiana. A biorąc pod uwagę niedużą ilość zarejestrowanych sugerowanych zmian w tym dziale, uważam, że można okiełznać lęk przed zmianą i wypróbować takie rozwiązanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2014, 21:28:11 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

dziki

 • Administracja
 • Wiadomości: 1117
 • la petite mort
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 06, 2014, 21:42:21 pm »
Z założeniem nowego tematu związana jest jednak pewna presja.
Jeśli uważasz, że jakaś zmiana jest istotna, to chyba odrobina presji związanej z wzięciem odpowiedzialności za to co się mówi nie powinna cię zniechęcić.
Cytuj
Jest też inny aspekt - wątek założony przez członka administracji jest zapewnieniem, że jesteście otwarci na zmiany i aktywnie poszukujecie sposobów na usprawnienie forum. To ważne.
Myślę, że gdybym był userem, to bardziej by mi zależało na rozpatrzeniu moich sugestii i podjęciu ewentualnej dyskusji niż na tym, czy będzie to w tym czy tamtym temacie.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

 • Wiadomości: 1662
 • None was given.
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 06, 2014, 22:43:17 pm »
C - nie rozumiem problemu. Po co temat, jak jest od tego całe to subforum? Jak ktoś ma pomysł/propozycję zakłada temat, pokrótce opisuje co chce by wprowadzono i dlaczego, temat wisi przez jakiś czas do dyskusji i zastanawiamy się czy wprowadzać. Nie rozumiem co w tym trudniejszego od napisania posta, a i kultura dyskusji lepsza, bo rozmawiamy w jednym topicu o jednej funkcjonalności zamiast mieszać cztery sprawy na raz i żadnej nie doprowadzić do końca (sam zresztą wiesz jak drzewiej wyglądały dyskusje w ŚP w OwO i zawsze i tak trza było na koniec wydzielić temat by miało to ręce i nogi). Bana jakoś przez ponad rok też nikt nie dostał, więc nie rozumiem skąd fragment o 'ryzyku bana'.

GuRt - pierwszego akapitu (czy w zasadzie trzech) nie rozumiem. W obecnej formie jest dla mnie wewnętrznie sprzeczny (bo jakby wszystko leciało do jednego topicu, to czy właśnie wtedy nie byłoby problemu z tym, że ważne sprawy toną w pierdółkach, a samo "przykrywanie" ważnych spraw pierdółkami nie sugerowałoby, że nie mamy większych problemów niż pierdółki, więc osobne tematy nie są potrzebne?). Będę więc wdzięczny jak jeszcze raz wyjaśnisz o co kaman.
Odniosę się może tylko do antagonistycznego charakteru - myślisz, że rozwiązaniem na to jest zakładanie kolejnego "ogólnego" tematu o tym samym, skoro problemem z dotychczasowymi najwyraźniej nie była ich forma jako taka, ale (ujmując rzecz ogólnie i bez nazwisk) udzielający się w nich  ludzie?
I wreszcie na koniec - co cię powstrzymuje od założenia tematu " tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój" w tym subforum i napisania swoich przemyśleń, skoro po to jest to subforum? Czy nie uważasz, że dyskusja o potrzebie tematu w którym możnaby dyskutowac i jak on powinien wyglądać to tylko niepotrzebna strata czasu?*

*tak bardziej obrazowo: to tak jakby zamiast po prostu zrobić dyskusję "jak powinien wyglądać wzorcowy regulamin konkursów" najpierw robiono dyskusję jak powinno się dyskutować o dyskutowaniu jak powinien wyglądać wzorcowy regulamin konkursów.
Numero uno i prawdopodobnie też pierwsze źródło problemów z komunikacją: "nie rozumiem" - to, że nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia albo problemu nie oznacza, że nie istnieje.
Numero dos - nie zamierzam zebrać pierdółek do kupy i robić z nich chaotycznego molocha, tylko zaadresować najbardziej fundamentalne sprawy i założenia, więc bez obaw, że taki temat nie ma sensu.
Numero tres - co mnie powstrzymuje od założenia tematu "tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój"? Nic mnie nie powstrzymuje, cały czas o utworzenie właśnie takiego tematu mi chodzi. A co ciebie powstrzymuje od założenia takiego tematu, skoro użytkownicy wyrazili taką potrzebę i ją uzasadnili? Co, przy okazji, powstrzymuje cię przed przyznaniem komukolwiek racji i nakazuje w najgorszym przypadku przepisać czyjąś wypowiedź własnymi słowami tak, żeby mieć przekonanie że to twoja własna opinia kontrująca opinię przedmówcy? Bo odnoszę wrażenie, że myślimy o założeniu takiego samego tematu, a zredagowanie tego elementu wypowiedzi tłumaczącego mi, jaki temat chcę założyć, było bardzo na siłę i zupełnie niepotrzebne.
Numero quattro - Ad wszystkie "czy myślisz, że (...)?" - tak, tak myślę, właśnie tak napisałem i wierzę w to, co napisałem. Do tego podparłem taką argumentacją, jaką mi się udało podeprzeć, a uznałem ją za wystarczającą i dostatecznie klarownie przedstawioną.

Cytat: dziki
Myślę, że gdybym był userem, to bardziej by mi zależało na rozpatrzeniu moich sugestii i podjęciu ewentualnej dyskusji niż na tym, czy będzie to w tym czy tamtym temacie.
Myślę, że nikt nie chce marnować czasu. Piszę z perspektywy usera, który ma sugestie i chce je rozwinąć w rzeczową dyskusję. Nie chcę, żeby to się odbyło w zamkniętym gronie, gdzie nie mogę uzyskać poparcia innych użytkowników i jestem tylko stroną w ustawionym z góry konflikcie. Nie chcę, żeby to się odbyło w temacie, który został założony dla pretensji, nabijania się z niezadowalających postępów albo dla poprztykania się, gdzie taka wypowiedź zostanie zamieciona z resztą śmieci. Nie chcę, żeby to się odbyło w temacie, który leży w dziale, którego atmosfera nie sprzyja ucywilizowanej dyskusji nad poważniejszymi sprawami.

Jak dalej są wątpliwości, to trudno, wstęp się kończy już tutaj, następny rozdział to konkret w odpowiednim temacie. Jak zrozumieliście mniej więcej o co chodzi użytkownikom, to zapraszam do okazania dobrej woli i założenia takiego tematu. Jak nie, albo po prostu jak będzie to zbyt obciążające czasowo i przeciągnie się do nigdy - to któryś z nas to założy, ale wtedy znowu cała inicjatywa będzie pochodziła od użytkowników i znowu będzie zmierzało to w stronę zabawy w atakowanie i obronę wzgórza.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

 • Wiadomości: 1340
 • Masztalerz
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 07, 2014, 20:01:39 pm »
Jeśli uważasz, że jakaś zmiana jest istotna, to chyba odrobina presji związanej z wzięciem odpowiedzialności za to co się mówi nie powinna cię zniechęcić.
Polecam usunięcie presji celem ułatwienia wprowadzania sugestii. Zmiany nie muszą być istotne kalibru "forum w ogóle nie działa", mniejsze uwagi również mogą być cenne! A użytkownicy... cóż, oni tutaj są raczej chyba dla rozrywki, w przeciwieństwie do was nie pracują tutaj, a spędzają swój wolny czas i ich wygoda powinna być priorytetem. Liczę na to, że zmiana przełoży się na wzrost objętości sugerowanych przez nas poprawek.

Cytuj
Myślę, że gdybym był userem, to bardziej by mi zależało na rozpatrzeniu moich sugestii i podjęciu ewentualnej dyskusji niż na tym, czy będzie to w tym czy tamtym temacie.
Może zatem skończymy teoretyzowanie i zobaczymy, jak w praktyce sprawdzi się moje rozwiązanie?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Testoviron

 • Wiadomości: 169
 • ke?
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 07, 2014, 20:48:15 pm »
Cytuj
Ponieważ nie widać znaków życia ze strony administracji, co zdaje się sprawiać wrażenie, że uczyła się zarządzania w szkole Advocate'a z FG i nie troszczy się o forum
Jeśli mówisz o Sencie i Dragu, to oni de facto nie zarządzają, tylko mają uprawnienia administratorskie żeby instalować skrypty i moderować grupy. Nie wieszajmy więc na nich psów za to, że nie wychwytują każdego gówna, bo nie muszą wychwytywać.

Cytuj
Może zatem skończymy teoretyzowanie i zobaczymy, jak w praktyce sprawdzi się moje rozwiązanie?
No to sprawdź, w czym problem? Załóż taki wątek i sprawdzimy, czy się przyjmie, czy nie. Jak się przyjmie to spoko, jak nie, to naturalnie umrze, jak dziesiątki innych.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

dziki

 • Administracja
 • Wiadomości: 1117
 • la petite mort
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2014, 11:49:39 am »
Polecam usunięcie presji celem ułatwienia wprowadzania sugestii. Zmiany nie muszą być istotne kalibru "forum w ogóle nie działa", mniejsze uwagi również mogą być cenne! A użytkownicy... cóż, oni tutaj są raczej chyba dla rozrywki, w przeciwieństwie do was nie pracują tutaj, a spędzają swój wolny czas i ich wygoda powinna być priorytetem. Liczę na to, że zmiana przełoży się na wzrost objętości sugerowanych przez nas poprawek.
Wiesz, o ile doceniamy z Sentem wasze sugestie, to pomysły są tanie. Każdy ma w swojej makówce schowanych przynajmniej kilka dobrych pomysłów. Dlatego o ile pomysły userów są mile widziane, to raczej nigdy nie będą stanowić absolutnego top priority, bo nie dość, że swoich mamy aż nadto, to nawet bez tego tematu dostajemy sporo waszych.

Ale jak dobrze zauważył Testo, nie jesteśmy tutaj władzą absolutną i skoro społeczność ma takie parcie, to temat pojawi się jeszcze dzisiaj.

A co do szkoły zarządzania z FG, to wiecie, czasem life happens, o czym też na pewno doskonale wie chociażby kapituła Algaroth. Niemniej, pamiętam o RPG Center i pracuję nad zorganizowaniem większej ilości wolnego czasu, którego niestety nie wszyscy mają nadmiar i nie zawsze mogą sobie pozwolić na przesiadywanie całymi dniami na foro, przy okazji narzekając na brak wygód.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

 • Administracja
 • Wiadomości: 6265
 • demigod
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 08, 2014, 12:32:42 pm »
Numero uno i prawdopodobnie też pierwsze źródło problemów z komunikacją: "nie rozumiem" - to, że nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia albo problemu nie oznacza, że nie istnieje.
Numero dos - nie zamierzam zebrać pierdółek do kupy i robić z nich chaotycznego molocha, tylko zaadresować najbardziej fundamentalne sprawy i założenia, więc bez obaw, że taki temat nie ma sensu.
Numero tres - co mnie powstrzymuje od założenia tematu "tworzenie serwisu o tematyce RPG we współczesnych realiach - przetrwanie, egzystencja i rozwój"? Nic mnie nie powstrzymuje, cały czas o utworzenie właśnie takiego tematu mi chodzi. A co ciebie powstrzymuje od założenia takiego tematu, skoro użytkownicy wyrazili taką potrzebę i ją uzasadnili? Co, przy okazji, powstrzymuje cię przed przyznaniem komukolwiek racji i nakazuje w najgorszym przypadku przepisać czyjąś wypowiedź własnymi słowami tak, żeby mieć przekonanie że to twoja własna opinia kontrująca opinię przedmówcy? Bo odnoszę wrażenie, że myślimy o założeniu takiego samego tematu, a zredagowanie tego elementu wypowiedzi tłumaczącego mi, jaki temat chcę założyć, było bardzo na siłę i zupełnie niepotrzebne.
Numero quattro - Ad wszystkie "czy myślisz, że (...)?" - tak, tak myślę, właśnie tak napisałem i wierzę w to, co napisałem. Do tego podparłem taką argumentacją, jaką mi się udało podeprzeć, a uznałem ją za wystarczającą i dostatecznie klarownie przedstawioną.
"nie rozumiem" znaczy ni mniej ni więcej tyle, że po prostu tak napisałeś to uzasadnienie, że nie wiem o co ci w nim chodzi, stąd prośba byś napisał to jeszcze raz i jaśniej. Trudno więc bym do czegokolwiek przyznawał ci rację lub jej odmawiał, skoro coś jest dla mnie niejasne. C chce temat do "małych pomysłów, takich długości pół zdania, na które szkoda zakladać osobny temat", ty chcesz tematu C nie  po to, by napisać w nim nie małe sugestie, ale o poważnych biznesach (cytuję "serwis wymaga poważniejszych zmian, aby funkcjonować. Nie możemy sobie (jeszcze!) pozwolić na ten luksus, żeby naszymi jednymi problemami były kosmetyczne drobnostki."). Dlatego pytam czy wy mówicie o tym samym temacie czy dwóch różnych czy jeszcze inaczej to widzisz zanim się do czegokolwiek się w twoim poście odniosę, bo wersja "załóżmy temat C do pomysłów-pierdółek, bym mógł napisac w ów temacie C długiego posta o potrzebie poważnych zmian w serwisie" brzmi dla mnie jak coś wewnętrznie sprzecznego i zakładam, że jednak zrozumiałem coś źle. Chyba, że ty zrozumiałeś źle C. Nie wiem. Stąd "nie rozumiem" które wyraża prośbę o odniesienie się, czy rozumiem dobrze, czy źle, a jak źle, to byś sprostował, byśmy mogli kontynuowac dyskusję bez zgrzytów.

Ale jebać to, bo nie mam siły na tłumaczenie rzeczy oczywistych, ani tym bardziej nie chce mi się brnąć w dyskusję czemu jak ktoś chce o czymś dyskutować tonie założy tematu, tylko ktoś musi założyć temat za niego, bo już teraz widac, że do nikąd nie prowadzi. Topic dzisiaj stanie (xilk zaoferował się, że postawi, to dajmy mu się wykazać), będę wdzięczny jeśli dyskutanci, którzy prosili mnie bym powstrzymał się od dopierdalajek, sami się powstrzymali od rozpisywania ich dwa razy na pół strony. Zwłaszcza, jeśli są bezpodstawne, bo sami nie zrozumieli co mialem na mysli.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2014, 12:36:05 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

C

 • Wiadomości: 1340
 • Masztalerz
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 08, 2014, 14:14:02 pm »
>Xilk

A-ale chodziło tutaj o to, by temat założył ktoś z dostępem do shella, kto faktycznie może wprowadzać dane zmiany, a nie jakiś porządkowy. :-\

Myślałem, że jasno wyklarowałem moją wizję. Wątek widzę jako przeznaczony do propozycji jakichkolwiek, dopóki są związane z forum. Celem jego powstania (ale nie ostatecznym przeznaczeniem) jest szybkie spisywanie sugestii na bieżąco tak, by nie tracić czasu.

GuRt zdaje się zgadzać z moim konceptem:
>nie zamierzam zebrać pierdółek do kupy i robić z nich chaotycznego molocha, tylko zaadresować najbardziej fundamentalne sprawy i założenia, więc bez obaw, że taki temat nie ma sensu.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

 • Administracja
 • Wiadomości: 6265
 • demigod
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 08, 2014, 14:19:50 pm »
jeśli twoja sprawa da się zamknąć w jednej linijce (bo od tego wyszedłeś, zakładanie topicu to zobowiązanie że ma to być coś dłuższego, więc chcesz temat, gdzie będziesz mógł rzucać krótkimi sugestiami) to znaczy, że nie jest aż tak fundamentalna czy rozbudowana.

w/e, będzie temat, to wypiszesz. Nie żebyś nie mógł zrobić tego zamiast zakładania tego tematu, wyszłoby na to samo, tyle, że szybciej.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Barneyek

 • Wiadomości: 898
 • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 08, 2014, 14:36:15 pm »

w/e, będzie temat, to wypiszesz. Nie żebyś nie mógł zrobić tego zamiast zakładania tego tematu, wyszłoby na to samo, tyle, że szybciej.

Ja przepraszam za offtop, ale... to właśnie sobie myślę od momentu pojawienia się tego tematu :^I
Milion Lat W Lochu

C

 • Wiadomości: 1340
 • Masztalerz
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 08, 2014, 15:51:36 pm »
Ja nie jestem administratorem! Wątek mógłbym sobie założyć, ale wtedy nic by się nie zmieniło. To byłoby pisanie dla pisania. Czy nie rozumiecie? To ma być temat zbiorczy zarówno dla użytkowników, jak i administracji. Admin w OPku stanowi zapewnienie, że wątek jest usankcjonowany i traktowany na poważnie. Wysyła z oddali sygnał: "patrzcie, oto jest wątek dla was - od nas, tutaj wasze propozycje są przeglądane, czasem komentowane, czasem też wetowane". Reszta podforum może być poświęcona ogłaszaniu wprowadzonych zmian. Możecie też je trzymać w tym waszym "biuletynie".

Cała ta sugestia nie sprowadza się jedynie do założenia głupiego tematu. To też na pewnym poziomie prośba o oświadczenie woli ze strony osób dysponujących mocą wykonawczą. Woli trzymania się od tej pory zasugerowanego porządku.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Sentenza

 • Administracja
 • Wiadomości: 6265
 • demigod
Odp: Założenie wątku do zgłaszania sugestii dot. forum
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 08, 2014, 19:48:12 pm »
ta, bo całe to subforum zainstalowało się domyślnie razem z SMFem i tylko przez pomyłkę go nie wywaliliśmy ::) Zakładając je wcale nie oświadczaliśmy woli or whatever.

Anyway masz już temat, możesz wypisać.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!