Autor Wątek: Shazam dzikiego!  (Przeczytany 2563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Shazam dzikiego!
« dnia: Grudzień 28, 2015, 18:49:12 pm »
Jak to mówią wyspiarze, "długa historia krótko":

Po wielu (jak na standardy dzisiejszej elektroniki) latach wiernej służby mój smartfon Szajsunga umiera. Główny objaw to ciągłe wyłączanie w najmniej odpowiednim momencie, jednak nie stworzyłem tego tematu by dzielić się żalem. Stworzyłem go, ponieważ uznałem, że zanim oddam telefon do serwisu/zezłomuje, wypadałoby chociaż przejrzeć zgromadzoną przez lata zawartość. Jedną z rzeczy, których żal mi od tak po prostu wywalić jest biblioteka Shazama. Oczywiście, mógłbym założyć konto i zapisać historię na wieki wieków, ale to nie byłoby zabawne. Dużo ciekawiej będzie wziąć to chuj-wie-ile utworów i razem z Wami próbować zgadnąć, co strzeliło mi do głowy, kiedy postanowiłem je sprawdzić na Shazamie.

Zasady:
Co kilka dni będę wrzucał utwory z listy swojego Shazama, zaczynając od najstarszych. Nie pamiętam większości z rzeczy, które są tam zapisane, więc będę mógł je na świeżo ocenić i napisać kilka słów, po czym wydam jeden z dwóch werdyktów: albo dany zespół jest warty dalszego obczajenia albo idzie do wywalenia. Liczę, że pomożecie mi podjąć decyzje, ale jeśli nie, chętnie odbędę tą muzyczną podróż nawet sam. ;)

PS: Zaznaczam, że w większości to nie będzie muzyka, której słucham na co dzień, bo jakby była, to nie musiałbym używać zewnętrznych apek do jej indentyfikacji.

A oto i pierwszy utwór:
Editors - Sugar

No, no. Jak dla mnie całkiem niezły początek. Słychać tu trochę Muse, a nawet Depeche Mode. Idę o zakład, że ten zespół również pochodzi z Wielkiej Brytanii. Ale to dobrze, chyba nikt nie zaprzeczy, że brytole robią dobrą muzykę, jeśli się postarają. Jedyne czego się obawiam, to, że to tylko jeden "cięższy" kawałek z jakiejś popowej płyty. Niemniej, patrząc tylko na ten utwór, zdecydowanie godne uwagi. A co wy sądzicie?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 18:56:01 pm wysłana przez dziki »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2015, 21:51:21 pm »
Cinkie. Usuwaj.
Klasztor - Fechtmistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2015, 22:18:28 pm »
Że Muse przypomina to tylko pod względem gry instrumentalnej, wokal nie ma z tym zespołem nic wspólnego. Faktycznie podobny jest trochę do śpiewu Gahana, ale mnie przypomina jeszcze She Wants Revenge. Całkiem niezła piosenka, ale raczej nie zostanie mi w pamięci na dłużej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2015, 22:22:37 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2015, 15:26:27 pm »
Cinkie. Usuwaj.

Że Muse przypomina to tylko pod względem gry instrumentalnej, wokal nie ma z tym zespołem nic wspólnego.
Ta, wokal jest zdecydowanie inny, chodziło mi o instrumental i ogólny vibe.
Cytuj
Faktycznie podobny jest trochę do śpiewu Gahana, ale mnie przypomina jeszcze She Wants Revenge.
Tego nie znałem, ale masz racje, też podobne. Jeśli znowu mnie najdzie na taką muzykę, to obczaję.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2016, 20:48:30 pm »
Posylwestrowy kac wyleczony, więc myślę, że pora na następny kawałek:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5ktXKdPd2Qg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5ktXKdPd2Qg</a>

...czyżby na moim Shazamie znajdowała się tylko i wyłącznie brytyjska* muzyka alternatywna? ??? Generalnie kawałek jest spoko i ma pierdolnięcie, ale nic szczególnego. Zwłaszcza, że mam już na playliście kilka takich zespołów i słysząc tą krótką próbkę nie wydaje się, by różnił się jakoś szczególnie od innych zespołów indie/punk rockowych.

*po późniejszym wygooglaniu okazało się, że zespół jest australijski :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:22:37 pm »
Czego Ty słuchasz?! Wywal to.
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:41:18 pm »
strasznie nijakie. Nie jest to raczej cos, do czego by się specjalnie wracało, więc nie wiem czy jest sens to trzymać

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2016, 21:53:35 pm »
Czego Ty słuchasz?! Wywal to.
No właśnie nie słucham, przecież pisałem. :P

Chyba, że pytasz skąd wzięte kawałki, to głównie z Antyradia i warszawskiego radia Kampus.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2016, 16:19:43 pm »
A oto kandydat numer trzy:

*werble*

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=WEVb9C9XDQ8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=WEVb9C9XDQ8</a>

Nie powiem, ciekawy wybór. Kawałek znany, ale podejrzewam, że właśnie mój talent do zapominania tytułów i wykonawców znanych kawałków spowodował, że go wyszukałem. I kurcze, muszę przyznać, że jest nawet niezły. Melodia jest prosta, ale wpada w ucho i to nie w taki sposób, w jaki ostatnio wiele popowych kawałków wpada w ucho - po '74-'75 nie mam ochoty wlać do uszu wiadra Kreta, byle przestać słyszeć tą cholerną melodię. Fajny jest też ten subtelny bridge-prawie-solo na końcu.

Raczej nie będę się interesował tym zespołem, bo to zupełnie nie moje klimaty, ale ciesze się, że przypomniałem sobie ten utwór.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Shazam dzikiego!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2016, 19:09:31 pm »
Robiłeś sobie jakieś badania audiologiczne? Bo po tym utworze sądzę, że przydałby Ci się. Usuwaj.
Klasztor - Fechtmistrz