Autor Wątek: Komiksy  (Przeczytany 3537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Komiksy
« dnia: Sierpień 17, 2014, 09:33:39 am »
W sumie miałem napisać w KwwO, ale stwierdziłem, że wątek osobny jest potrzebny.

Pierwszy rzut na taśme: Marvel wypuszcza komiks z nową nastoletnią superbohaterką, która jest mułzumanką z New Jersey, pochodząca z Puerto Rico. Przyjmuje pseudonim Ms. Marvel po swojej idolce Carol Danvers. Poniżej picsy:

(click to show/hide)

Also od czasu do czasu podzielę się z wami moimi opiniami nt. niektóych storyline'ów z Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela wydawnictwa Hachette. Ostatnio czytałem np. Ród M. Bardzo ciekawa historia o tym, jak Scarlet Witch odwala i zabija kilku Avengersów, a następnie reszta debatuje nad tym co z nią zrobić. Rzecz zmienia się, gdy jej brat - Quicksilver - próbuje ją ratować przed samosądem superbohaterów jak i bezradnością ich ojca (Magneto).
Ogólnie ładna kreska, fajne story, ale czułem niedosyt w stosunku do niektórych postaci (bolączka komiksów z dużą ilością bohaterów). Na pierwszy plan oczywiście leci lubiany przez każdego (?) Rosomak z Kanady i wewnętrzne rozterki Magneto, który jest raczej trochę inny, niż ten znany z filmów czy animacji.
Tak czy siak - polecam.
Niedługo w kolekcji storyline 1602 czyli X-Men w XVII wieku - yay!
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2014, 23:24:17 pm »
ale gówno na tych obrazkach. Tzn nie chodzi o komiks jako taki, ale rly, muzułmanka z puerto rico w NJ? Co jest nie tak z tym zachodem, że musi tworzyć na siłę Social Justice Warriora, co to ma w sobie możliwie najwięcej mniejszości by pokazać jak postępowy jest komiks? To coś jak onanizowanie się przez twórców spin-offa AC że bohater wreszcie jest kobieta (ofc pół czarną, bo że kobieta to za mało) albo że pół indianin pół cośtam i ofc walczący po stronie amerykanów przeciw brytyjczykom..

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2014, 08:20:09 am »
To jest wątek ogólnie o komiksach, czy tylko o tych zza oceanu?
Klasztor - Fechtmistrz

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2014, 10:55:40 am »
Jak ten komiks wyjdzie to albo będą musieli projekt skasować, albo co najmniej dorysować jej burkę, bo środowiska islamskie oburza się, że jak to tak, że muzułmańska dziewczynka jest superbohaterem. 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:14:15 pm »
Komiks wychodzi od lutego, także tego.

A i jebłem się (czyt nie chciało mi sie sprawdzać) i nowa Ms Marvel jest z Pakistanu, a nie Puerto Rico.

Niby recenzje są dobre - czytnąłbym, ale nie chce mi się brać skądinąd.

Damiano, możesz pisać o Kajko i Kokosz - be my guest.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2014, 21:17:06 pm »
a, chyba że, bo to jeszcze jakiś sens ma. Choć jeśli miało służyć zakopywaniu podziałów to i tak będzie jak pisze Cer, butthurt głównych zainteresowanych

MoG - a tam kajko, Asteriks! I lucky luke! I Isnogud!

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2014, 22:58:37 pm »
THORGAL!1!

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 21, 2014, 11:58:26 am »
Dawnej czytałem regularnie "Donald Duck", "Mickey Mouse", "Donald i spółka" oraz "Kaczor Donald". Mniej regularnie "Tytus, Romek i A'Tomek". Oprócz tego przewinęło się kilka pojedynczych egzemplarzy różnych tytułów, np. "Kajko i Kokosz".

Z chińskich bajek (ponoć fani mangi cierpią, gdy ich obiekt uwielbiania nazywa się "komiksem") przeczytałem całe "Great Teacher Onizuka".

To tyle z normalnych rzeczy. Gdzieś w okolicach roku 2001 wpadł mi w ręce "Szninkiel". Przejrzałem obrazki (:)) i tyle. Jeszcze nie wiedziałem, jakie gówno zaserwują mi twórcy. Po latach przeczytałem ten komiks. Powinienem był tego nie robić. Później zapoznałem się z jeszcze kilkoma tytułami europejskich twórców i coraz bardziej dochodziłem do wniosku, że coś z nimi nie tak. Czarę goryczy przelał komiks "Druuna". Pomijając wszelkie sceny dymania (które były tam potrzebne, jak piąte koło u wozu) - to było chore. Twórca albo ćpał, albo miał jakieś problemy z psychiką. Klimat był, nie powiem. Coś mnie przyciągało czytania, że mimo próby odstawienia tego wróciłem ponownie. Ale fabuła na zawsze pozostawiła ślad w mej pamięci.
Ponadto europejskie komiksy mają taką jakąś dziwną kreskę. Taka mroczność od niej wieje.

Europejskim wyjątkiem są "Bogowie z gwiazd" - tu muszę przyznać, że się rodacy postarali. Poprzez moje doświadczenia wychodzę z założenia, że dobry europejski komiks to komiks dla dzieci, bo reszta to już chore fantazje twórców.

W ogóle nie przepadam za komiksami ze superbohaterami z USA. Takie to jakieś... dziwne. I nudne, jak dla mnie. Raz chciałem "Kick-Ass" przeczytać, ale nie dałem rady - za nudno i zbyt przekombinowane.

Stosunkowo niedawno przeczytałem "Życie i czasy Sknerusa McKwacza" i to było coś naprawdę pięknego. Jeden z najlepszych komiksów, jakie w życiu widziałem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2014, 12:04:23 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 21, 2014, 18:29:48 pm »
Komiksy to książki dla leniwych gdzie opisy zastąpiono obrazkami, a skoncentrowano się niemal na samych dialogach. Na dodatek postaci w nich umieszczone są do granic możliwości przerysowane, każdego "złego" musi być widać z kilometra, bohaterowie ubierają się w debilne stroje, które są swego rodzaju konkursem na najdurniejsze wdzianko, oczywiście podstawa to lateksowy strój i majtki na wierzchu. Oczywiście mowa tu o amerykańskim badziewiu i nie, nie jest to trollowanie tylko moja prywatna opinia.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 21, 2014, 18:58:09 pm »
Czekałem na Twój post, Arimie. :)
Klasztor - Fechtmistrz

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Komiksy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 21, 2014, 23:50:12 pm »
Komiksy to książki dla leniwych gdzie opisy zastąpiono obrazkami

Nigdy nie nabrałam nawyku czytania komiksów, bo ciągłe przeskakiwanie między tekstem a obrazem kosztuje mnie zbyt wiele wysiłku. Książki są łatwiejsze w obsłudze :^)
Milion Lat W Lochu