Autor Wątek: Mass Effect - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 20896 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #105 dnia: Sierpień 27, 2016, 15:53:34 pm »
Tak, ale ograniczmy rollowanie do akcji istotnych, a nie do przesuwania obrazków na ekranie :D Rzucamy kostką w czasie wymiany ognia, prób targowania się, wykonywania trudnych zadań (hakowanie, utrzymywanie bariery, przekonywanie) etc.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #106 dnia: Sierpień 27, 2016, 16:19:40 pm »
jaką kostką/kostkami?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #107 dnia: Sierpień 27, 2016, 16:28:37 pm »
Myślę, że podobnie jak w sesji z Gothica - kostka dwudziestościenna zdaje się sprawdzać nieźle.

Dla przypomnienia, jeśli ktoś nie pamięta/nie czytał tematu o rzucaniu kostką - używamy komendy [roll ]1d20[/roll] (bez tej spacji w pierwszym nawiasie). Wynik rzutu od 1 do 10 to porażka, przy czym 1 i 2 to kompletna katastrofa (np. próbowałeś rzucić granatem, ale się poślizgnąłeś i zamiast w stronę wroga poleciał w wasze skrzynie z amunicją), 9-10 to umiarkowane niepowodzenie (trafiłeś wroga, ale nie udało się go zabić ani zadać poważnych obrażeń), a wynik od 11 do 20 to sukces, przy czym 19 i 20 to spektakularny sukces (np. próbowałeś zhakować wrogiego mecha, ale w ramach niespodziewanego spięcia zhakowałeś trzy za jednym zamachem) a 11-12 to po prostu "nieźle".

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 01, 2016, 00:09:52 am »
No dobra, jedna sprawa - nigdy nie byłem w wojsku ani tym bardziej w wojsku turiańskim, więc nie zabijajcie mnie jeśli ten jadłospis jest dziwniejszy niż go sobie wyobrażaliście :D I tak dość długo wertowałem angielskie fora, zanim ktoś mnie oświecił, co teoretycznie mogą jeść Turianie albo Asari :P

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 01, 2016, 17:52:25 pm »
Spokojnie, nikt Cię przecież nie zlinczuje za coś takiego. Sam również nie byłem w wojsku, a jedynie pobawiłem się trochę w ASG ;) Napisałem Tobie też PW, ale tu też się zapytam - czy odnośnie naprawy broni i ogólnie rusznikarstwa, to czy mogę posiłkować się informacjami współczesnymi dorzucając jakieś wstawki o polach masy itp? Bo jak szukałem info o schematach broni z ME to niestety, ale nigdzie nie znalazłem takowych.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:02:33 pm »
O broniach z ME, to w sumie wiadomo tylko tyle, że pocisk są docinane z bryły metalu, i każdy z nich jest rozpędzany efektem masy.
w ME1 było przegrzewanie, w ME2/3 są pochłaniacze ciepła, dzięki którym broń się nie przegrzewa, tylko one się zużywają, więc nie ma stricte amunicji.
Albo raczej jest, tylko że jest to bryła metalu pozwalająca na tysiące strzałów z przenośnego akceleratora masy. :D

tyle co z leksykonu pamiętam.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:03:53 pm »
Pewnie. Ostatecznie, nie sądzę żeby aż tak się ta nowoczesna broń różniła od dzisiejszej ;D

Legion - no, w sumie wielokrotnie używałem zwrotu "amunicja", więc jbc to miałem na myśli pochłaniacze ciepła :P

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:23:02 pm »
To akurat w jaki sposób amunicja jest podawana itp to ja wiem, chodzi mi bardziej o szczegółowe schematy broni, typu gdzie się znajduje iglica, zatrzask, jak działa mechanizm spustowy, czy przy wymianie magazynka trzeba przeładować komorę czy też nie, a jeśli zdarzają się zacięcia to czy jest jakiś system przepychania jak to ma miejsce w M4/M16.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:37:29 pm »
iglicy na pewno nie masz, o zamku też ciężko mówić, aczkolwiek komora nabojowa, czy lokalny jej odpowiednik, pewnie jest w tym samym miejscu. Wokoło, zamiast zamka, tłoku gazowego, wyrzutnika łusek itd itp masz chłodziwo, ogniwo piezetu i kloc metalu którym broń strzela
spust pewnie jest elektroniczny, ale głowy nie dam
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:45:45 pm »
No ok, będę musiał to sobie jakoś zwizualizować lub rozrysować, bo na necie takich info w ogóle nie ma w formie schematów :/

Dollan, co do ładownicy to chyba coś innego miałeś na myśli ;) Ładownice to torby, bądź kieszenie na magazynki. Może chodziło Tobie o komorę magazynka bądź odpowiednik komory nabojowej.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:51:53 pm »
Cytuj
typu gdzie się znajduje iglica, zatrzask, jak działa mechanizm spustowy, czy przy wymianie magazynka trzeba przeładować komorę czy też nie, a jeśli zdarzają się zacięcia to czy jest jakiś system przepychania jak to ma miejsce w M4/M16.
Jedyne co się może zacinać, to wyrzut zużytych pochłaniaczy. Komory zamkowej nie masz i innych tego typu rzeczy, tylko kloc metalu, akcelerator masy i system chłodzący do którego ładujesz właśnie pochłaniacze. Chyba jedyne elementy mechaniczne broni, to składana lufa i uchwyt. No i może komora na pochłaniacz. Pochłaniacze ładuje się chyba tak samo, jak obecnie zmienia magazynki.

Bloki metalu podczas walki to nie powinny się raczej zużyć, ale zapewne przy bardzo intensywnej i dłuuuugiej wymianie ognia (kilka dni, tygodni?) trzeba wsadzić nowy. ;)


Cytat: Leksykon
Cała współczesna broń piechoty, korzysta ze zminiaturyzowanej technologii akceleratorów masy. Pociski składają sie z małych metalowych kul, zawieszonych w polu redukującym masę o przyspieszonych dzięki sile magnetycznej do niezwykle wysokich prędkości.&nbsp Magazynek amunicji to po prostu blok metalu. Wewnętrzny komputer broni oblicza masę potrzebną do osiągnięcia celu, biorąc pod uwagę rozmaite czynniki, a następnie odcina z bloku pocisk o odpowiednich rozmiarach.

Pojedynczy blok może dostarczyć tysięcy pocisków, dzięki czemu amunicja nie jest problemem podczas starcia. Zaawansowana broń posiada również złożone systemy namierzania, które uw-zgledniają warunki pogodowe i środowisko. Strzelanie w rozmaitych warunkach pogodowych jest obecnie równie skomplikowane. Jednak system namierzania nie naprowadza pocisków. Ułatwia to żołnierzowi celowanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2016, 18:57:10 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 01, 2016, 18:53:11 pm »
Kroganin używa skrótów myślowych, co się Zbrojmistrz będzie produkował nad jakimś Turianinem : V Ale tak, chodzi o komorę magazynka, czy pochłaniacza ciepła żeby być szczegółowym.

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 02, 2016, 18:43:29 pm »
Sesja leży czy jeszcze będzie kontynuowana?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 02, 2016, 19:00:25 pm »
Yyy... czemu miałaby leżeć? Tyś jeszcze leżącej sesji nie widział :D

No, ale skoro inni nie mają nic do powiedzenia w temacie kolacji to chyba zwyczajnie ją przeskipuję i sobie polecimy. Tylko potem nie narzekajcie, że z pustymi brzuchami zrzucam was w pole bitwy :P

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 03, 2016, 20:06:57 pm »
Wybaczcie, że nie pisałem przez kilka dni. Miałem urwanie głowy i nie wyrabiałem ze wszystkimi trzema. Dziś napiszę dłuższego posta :)