Autor Wątek: Mass Effect - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 20893 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Crispini

  • Wiadomości: 42
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 13, 2016, 22:58:54 pm »
Widzę, że nasza mała gromadka się powiększa :) Dollan, pytanko techniczno-organizacyjne. Czy SSV Hastings to ten sam statek, który onegdaj, pod dowództwem Andersona brał udział w akcji ratunkowej stacji badawczej na  Sidonie czy jest to jakaś nowa jednostka?

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 13, 2016, 23:08:04 pm »
No proszę, nie sądziłem, że ktoś się zorientuje przed rozpoczęciem sesji. Gratuluję spostrzegawczości :D Tak, to właśnie ten statek, ale nie będzie dowodzony przez kapitana Belliarda ani nie będzie na nim służyć nikt z drużyny uderzeniowej Andersona, jako że na potrzeby fabuły został "zarekwirowany" do jednostek kooperacyjnych.

Crispini

  • Wiadomości: 42
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 13, 2016, 23:24:50 pm »
Pozostaje zatem tylko żywić lekką nadzieję, że jednostka została nieco zmodernizowana i unowocześniona pod kątem projektu, jako że fregaty klasy Hastings są już nieco przestarzałe... Może przynajmniej wymiana sterującej WI, rdzenia piezo i nowsze silniki? Niech nasze maleństwo dostanie chociaż lekkiego kopa do prędkości i zasięgu, bo wzmocnienie pancerza, uzbrojenia i awioniki wymagałoby chyba rozebrania statku na czynniki pierwsze i złożenia od nowa...  :P

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2016, 00:36:00 am »
Pocisk artyleryjski... postaram się szybko napisać postać.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 17, 2016, 19:15:07 pm »
Czy wszystkie ludzkie postacie są z programu N? Tj, są OSami? Czy w ogóle mogą być z programu N?
Btw, jakie są jeszcze oznaczenia w tym Wojskowy kodeks Zawodowy Przymierza?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 19:19:39 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 17, 2016, 20:49:04 pm »
Program N to elita Przymierza (i to taka elita elita, nawet dostanie się na N1 to spory wyczyn i jest uznawany za aktywność dalece wykraczającą poza wymagania służby), a tutaj są sami nowi. Znaczy, wasze postacie mogły wcześniej służyć w armii, ale nie powyżej rangi szeregowego (bo w tym kooperacyjnym programie i tak wszyscy zaczynają jako szeregowy, więc nie będzie żadnych komandorów zdegradowanych za chodzenie po Cytadeli i reklamowanie każdego sklepu czy coś), albo być kiedyś najemnikami, ale nie takimi którzy kontrolują przerzut narkotyków przez całe Układy Terminusa czy coś w ten deseń. Albo możecie być po prostu żółtodziobami, które dostały 2 tygodnie treningu z karabinem i wylądowały w załodze. Poza tym, to nie są wojska Przymierza więc nie obowiązują nas ich oznaczenia wojskowe.

A sam WKZ korzysta z wszystkich dwudziestu sześciu liter i liczb od 1 do 7, przy czym litery oznaczają specjalizację a liczba osiągniętą biegłość. "N" oznacza służby specjalne. I nie pytajcie mnie co oznaczają inne litery, bo nie wiem :D Chyba nigdzie nie było to mówione.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 17, 2016, 20:51:19 pm »
Loool, to do międzygalaktycznego projektu dołączają same.. żółtodzioby?
Cytuj
Albo możecie być po prostu żółtodziobami, które dostały 2 tygodnie treningu z karabinem i wylądowały w załodze.
Przecież takie coś nie przejdzie w armii żadnej rasy. :x
Turianie maja obowiązkową służbę wojskową, ludzie np. za to zawodową, a każdy żołnierz jest ulepszany genetycznie. :X
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 20:56:24 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 17, 2016, 20:58:08 pm »
Wychodzi, kto czytał wstęp fabularny ze zrozumieniem, szeregowy :P

Nie tworzymy elitarnych oddziałów powietrzno-desantowych, tylko grupki które w założeniu programowym ambasadora Udiny i Rady Cytadeli mają sobie fruwać między planetami, stanowić wsparcie logistyczne dla regularnego wojska i być symbolem wspólnych wysiłków ras Cytadeli dla lepszego jutra.

Krótko mówiąc, jesteście bardziej elementem propagandy niż faktyczną siłą bojową którą ktoś chce wykorzystywać na polu bitwy ;D Ale to nie przeszkadza wam mieć doświadczenia. Mogłeś być uczestnikiem Projektu Podniesienie, mogłeś należeć do kółka strzeleckiego, mogłeś być funkcjonariuszem SOC, mogłeś być przestępcą, żołnierzem, pilotem, inżynierem etc. etc. Szczerze mówiąc, wątpię też, by do takich oddziałów pchał się ktoś kompletnie zielony. Wiesz, tak zielony że nie wie jak trzymać pistolet. Jakieś doświadczenie/umiejętności powinien mieć, choćby wyniesione z cywila.

Cytuj
Turianie maja obowiązkową służbę wojskową
No to co za problem? Jak się zrobisz na Turianina to napiszesz, że miałeś służbę wojskową a potem, licząc na więcej akcji niż w patrolowanych przez wojsko Hierarchii regionach, wstąpiłeś do nowo powstałych oddziałów kooperacyjnych. Wnosząc ze sobą pewne umiejętności bojowe, co tylko ułatwiło ci dostanie się :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 21:02:34 pm wysłana przez Dollan »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:02:33 pm »
Zmyliło mnie to zdanie:
Cytuj
Oficjalnie jest on bliźniaczym przedsięwzięciem projektu Normandia, w ramach którego wspólne wysiłki podejmuje już Przymierze i Hierarchia Turian. Tym razem jednak do współpracy zostają zaproszeni też przedstawiciele innych gatunków.

Założyłem, że raczej będą tam służyć żołnierze, a nie każdy kto zechce, po dwutygodniowy treningu...
Meh.
Wypisuje się.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 21:20:44 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:05:04 pm »
Cytuj
Założyłem, że raczej będą tam służyć żołnierze
Teraz to ja chyba jestem zmylony :X

W momencie wstąpienia do tych oddziałów stajesz się żołnierzem. Nie Przymierza, nie Hierarchii, tylko czymś odpowiadającym tylko przez Radą Cytadeli - jak Widma. A jeśli chcesz mi powiedzieć, że myślałeś, że każdy żołnierz to elitarny wojownik z wieloletnim stażem (z tej strony pozdrawiam kaprala Jenkinsa) to sam cię wyrzucam przez śluzę ;D

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:15:37 pm »
Cytuj
A jeśli chcesz mi powiedzieć, że myślałeś, że każdy żołnierz to elitarny wojownik z wieloletnim stażem (z tej strony pozdrawiam kaprala Jenkinsa) to sam cię wyrzucam przez śluzę ;D

Nope.
Myślałem, że to jest projekt, jak twierdzisz w opisie, bliźniaczy do Normandii.
Jenkins był jakby nie było kapralem, przeszkolonym żołnierzem, a nie gościem z łapanki.

Btw, czemu gethy są grywalne?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:32:27 pm »
I zginął w dwie minuty po lądowaniu :P Nie jest najważniejsze, czy jesteście elitarnymi żołnierzami czy nowicjuszami, bo nawet wyszkolony żołnierz jak przeszarżuje to zdechnie, patrz Jenkins. Ofc świeżutki żołnierz też może łatwo zdechnąć, dlatego tak ważna byłaby ścisła współpraca członków drużyny.

Poza tym, powiedziałem "oficjalnie" bliźniaczy do Normandii. "Oficjalnie" Normandia miała tylko przetestować nowe silniki :P

A ty się uczepiłeś jak rzep psiego ogona tego "bycia z łapanki" ;D Mówię, że możecie mieć doświadczenie bojowe. Jeśli sami siebie na takich żółtodziobów nie wykreujecie to spokojnie, nie zamierzałem wam wrzucać do załogi NPCtów którzy tydzień temu serwowali krewetki na Cytadeli i myśleli że "Mściciel" to taki nowy turiański film akcji. Zostawiłem po prostu opcję bycia żółtodziobem na wypadek, gdyby ktoś miał ochotę zabawić się w koleżkę strzelaninę znającego tylko z telewizji i marzy mu się klata obwieszona medalami.

A Gethy są grywalne bo na własnym doświadczeniu przewiduję, że ktoś mógłby być Gethem złapanym i wyłączonym przez łowców niewolników/Cerberusa/najemników etc. którego reszta drużyny znajdzie, uruchomi i weźmie do załogi jako niekonwencjonalne wsparcie.

I tak, wiem, że Rada Cytadeli ukręciłaby łeb całej załodze za współpracę ze zbuntowaną SI, ale Rada Cytadeli nie musi o wszystkim wiedzieć a Geth byłby cennym wsparciem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 21:35:46 pm wysłana przez Dollan »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:40:46 pm »
Cytuj
I tak, wiem, że Rada Cytadeli ukręciłaby łeb całej załodze za współpracę ze zbuntowaną SI, ale Rada Cytadeli nie musi o wszystkim wiedzieć a Geth byłby cennym wsparciem.

Zależnie kto dowodzi statkiem, Shepard mógł sobie na takie coś pozwolić, bo był widmem, bohaterem wojennym, N7, no  i miał i tak już spętane SI na pokładzie, i robił dla Cerberusa.

Chyba ktoś o podobnych referencjach raczej nie będzie dowodził tą fregatą zwiadowczą, jedną z wielu jak mniemam w tym projekcie?

Cytuj
No to co za problem? Jak się zrobisz na Turianina to napiszesz, że miałeś służbę wojskową a potem, licząc na więcej akcji niż w patrolowanych przez wojsko Hierarchii regionach, wstąpiłeś do nowo powstałych oddziałów kooperacyjnych. Wnosząc ze sobą pewne umiejętności bojowe, co tylko ułatwiło ci dostanie się :P

Żaden, problemem dla mnie jest to, że każdy cywil może, a nie tylko żołnierze.
Każdy conrad verner może służyć w tym elitarnym projekcie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2016, 21:43:40 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:43:58 pm »
Cytuj
Zależnie kto dowodzi statkiem
Jakby ktoś chciał grać Gethem to jakoś bym to uzasadniał, ale dopóki nikt nie chce to załóżmy, że nie ma problemu :)

A fregatą będzie dowodził jakiś kapitan, możliwe że taki z gatunku bardziej oficerów sztabowych niż polowych. Jeśli z programu N to na pewno nie N7 :P

To co, dalej się wypisujesz czy jakoś się dogadamy? :D

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 17, 2016, 21:45:50 pm »
Czyli, w sumie fabuła tej sesji sprowadza się do czegoś w stylu ostatniego tomu igrzysk śmierci, oddział propagandowy, stworzony tylko na pokaz a nie do działań bojowych?

Wiadomix, że fregata to żaden statek bojowy, tylko rekonesans.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.