Autor Wątek: Mass Effect - Temat Organizacyjny  (Przeczytany 20888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Mass Effect - Temat Organizacyjny
« dnia: Sierpień 04, 2014, 22:25:02 pm »
Temat służący do wszelkich pytań, dyskusji, zażaleń oraz do ogłaszania nadciągających sesji i zgłaszania się do wzięcia w nich udziału.

Na początek zapytam tradycyjnie, czy są osoby chętne do wzięcia udziału?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2014, 14:22:47 pm »
jak już robisz topic na materiały i ładujesz do niego kilka postów to warto przeznaczyć pierwszy na jakiś spis treści, bo to poginie.

Swoją drogą to twoje teksty, czy copypasta z jakiejś wiki?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 05, 2014, 14:26:20 pm »
Po części moje, po części wzorowane na tekstach z innych stron. Może jeden czy dwa akapity skopiowane bo nie chciało mi się już przepisywać.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 05, 2014, 14:32:50 pm »
chodzi mi o to czy jakby w ramach jakiś "materiałów pomocniczych do sesji" wylądowało to na głównej to czy potem ktoś by się nie dosrał, że łamiemy jego prawa autorskie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 05, 2014, 14:45:06 pm »
Musiałby być strasznym męczydupą, żeby się kłócić o ten krótki opis dzielnic Cytadeli, który (przyznaję bez bicia) sobie skopiowałem na bezczela, bo już mnie trochę bolało to przepisywanie. No ale mogę go w wolnej chwili trochę przemodelować, żeby nie był identyczny z tym, co jest na ME wiki.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 05, 2014, 15:07:00 pm »
Na początek zapytam tradycyjnie, czy są osoby chętne do wzięcia udziału?
Jak na razie czasu na sesję nie mam, ani też chęci ogarniania uniwersum ME, którego w ogóle nie znam. Zatem ja chwilowo odpadam.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2014, 15:18:18 pm »
no wolałbym dollan, może nawet z uwagą na końcu, że opracowano na podstawie zbiorów MEwiki. Już nawet mniejsza o to czy męczydupą czy nie, tylko po co robić sobie przyklejkę strony co kopiuje cudze treści i umieszcza na swojej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2015, 14:26:51 pm »
Jako, że i tutaj nie miałem nic lepszego do roboty, to lekko przemodelowałem kilka kwestii w materiałach o Uniwersum.

Przeredagowałem delikatnie opisy umiejętności poszczególnych klas postaci oraz opisy ras zamieszkujących galaktykę. Wstawiłem jeszcze raz mapę galaktyki, bo coś się z nią wcześniej zepsuło, i poprawiłem kilka błędów w opisach historii i organizacji. Nie są to jakieś kolosalne ulepszenia względem poprzedniej wersji, ale mówię o tym głównie po to, by przypomnieć, że istnieje możliwość ruszenia z sesją w takich klimatach. W temacie z dyskusją o ME widziałem, że jest na forum kilka osób, które ten świat całkiem dobrze znają - zapraszam do wzięcia udziału. Może nie będziecie latać na Normandii i ruchać co i rusz nowych kosmitek jak Komandor Shepard, ale też będzie fajnie :D

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 24, 2016, 19:09:42 pm »
Galaktyka znajduje się w przededniu wielkich wydarzeń... nawet, jeśli ona sama jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy.


Mamy rok 2183. Podczas, gdy ludzkość kontynuuje starania o zwiększenie swoich wpływów wśród ras Cytadeli, zaczynają zbierać się czarne chmury. Batariańscy łowcy niewolników rozpoczęli niedawno nowy etap działań na Pograniczu Skylliańskim. I choć flota Przymierza bez przerwy pozostaje w gotowości, to ludzkie kolonie są rozrzucone niemal po całym Pograniczu, nie sposób więc bez przerwy pilnować ich wszystkich.

Chcąc usmażyć dwie pieczenie na jednym ogniu, ambasador Udina, reprezentant Przymierza na Cytadeli, przedstawia Radzie projekt ściślejszej współpracy militarnej między ludzkością a innymi rasami. Oficjalnie jest on bliźniaczym przedsięwzięciem projektu Normandia, w ramach którego wspólne wysiłki podejmuje już Przymierze i Hierarchia Turian. Tym razem jednak do współpracy zostają zaproszeni też przedstawiciele innych gatunków. Już wkrótce ochotnicy z całej galaktyki wstępują do nowych, kooperacyjnych jednostek zwiadowczo-porządkowych, których celem jest wspieranie regularnych wojsk w utrzymywaniu spokoju na niebezpiecznych granicach. Jednym z punktów uznanych za niebezpieczne są Systemy Terminusa, a drugim - właśnie Skylliańskie Pogranicze.

Tak się złożyło, że ty również postanowiłeś się zaciągnąć. Może z żądzy przygód, może ze względów finansowych a może z poczucia obowiązku. Nie ma to znaczenia. Znaczenie ma za to fakt, że już wkrótce, po krótkim szkoleniu, staniesz się członkiem świeżo sformowanej załogi, a służyć będziesz na małej fregacie Przymierza, SSV Hastings. Jeszcze tylko złóż tutaj swój podpis, rekrucie. Witamy na służbie!


---------------------------------------------------------------------------------

Oficjalnie otwieramy nabór na sesję w uniwersum Mass Effect. Oferujemy możliwość walki za lepsze jutro całej galaktyki, dostęp do najnowocześniejszych odkryć technologii służącej do czynienia krzywdy bliźniemu swemu, możliwość służenia na fregacie Przymierza i całą moc nieprzewidzianych atrakcji, takich jak ciągłe ocieranie się o śmierć! Nie czekaj, dołącz już dziś! Zgłoszenia przyjmuję pod spodem :D

Rekruci :
- Wyleczony z bycia gethem Legion,
- Twój ulubiony Lowcap w Cytadeli,
- Turianin z 79 placówki Cerberusa,
- Wanna be Commando Asari Crispini,
- Podąża tam, gdzie nikt nie dotarł Youkata,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2016, 22:44:57 pm wysłana przez Dollan »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 24, 2016, 19:56:17 pm »
MASZ MOJE MOCE BIOTYCZNE.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2016, 21:42:04 pm »
Jeżeli nie będzie zbyt dużo chętnych, to pielgrzym z flotylli chętnie udowodni swoją wartość.

Przydałoby się zamieścić ogłoszenie na stronie głównej i na fb.

Dollan

  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:44:52 pm »
Jeszcze jedna-dwie osoby i możemy ruszać na ratunek galaktyce ;D A panowie rekruci mogą już zacząć myśleć nad kartami postaci, jakby nie patrzeć mogą się przydać :)

Ogłoszenie na głównej już stoi, jakby ktoś z upoważnionych wrzucił na fb to byłoby fajnie.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 02, 2016, 14:53:37 pm »
post juz jest i czeka na lajki :P sry dollan, zapomniałem, dzisiaj postaram się nadrobić te lory, o ile grypa mnie nie wykonczy :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Cerberus79

  • Wiadomości: 62
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 03, 2016, 14:05:19 pm »
Witam :)
Czy są jeszcze miejsca? Chciałbym zgłosić swoją osobę jako turiańskiego strzelca wyborowego.

Mam też pytania.
Jaki zakres wiedzowy na temat uniwersum jest wymagany od graczy? Lubię całą serię, ale zbytnio jakoś nigdy nie przywiązywałem uwagi do pewnych rzeczy czy niuansów.
Jak ma wyglądać karta postaci i co mam na niej zamieścić?
Jak obszerna historia ma być i na kiedy przygotować?
Póki co, dziś jestem cały dzień na komórce i ciężko sie trochę czyta forum, a dopiero jutro będę na komputerze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2016, 14:19:42 pm wysłana przez Cerberus79 »

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Mass Effect - Temat Organizacyjny
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 03, 2016, 14:31:37 pm »
Jak ma wyglądać karta postaci i co mam na niej zamieścić?
Jak obszerna historia ma być i na kiedy przygotować?
w dziale PBF masz poddział "kartoteka postaci". tam jest temat z KP'kami do każdej kampanii, jeśli nie ma jeszcze tematu do ME, to za parę dni się pewnie pojawi
jak duża... im więcej tym lepiej, o ile ma sens oczywiście
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć