Autor Wątek: Pyrkon 2015  (Przeczytany 36699 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Pyrkon 2015
« dnia: Lipiec 21, 2014, 20:15:57 pm »
Właśnie się dowiedziałem, że jest już podana data tego wydarzenia, tj. 24-26 kwietnia 2015 roku!!!

Z tej okazji zakładam temat i zarzucę pewną opcją, która luźno padła podczas rozmów na Pyrkonie 2014. Pół żartem, pół serio, ale warto to rozważyć. Otóż... może by tak zebrać małą ekipę i przygotować jakąś prelekcję (albo kilka) o jednym z najlepszych RPGów w historii... tak, dokładnie, o Gothicu! Temat jest tak rozległy, że można wymyślić, co tylko się da.

Jakbyście się na to zapatrywali? Fajnie by było stać się częścią tak ogromnej imprezy :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:34:05 pm »
no jak do tego czasu będziemy jeszcze funkcjonować, to mniej-więcej taki był plan jeszcze przed przenosinami. No może nie że gothic, ale że w celach marketingowych rozważymy jakąś obecność RPGC na tego typu imprezach.

W skrócie jak dla mnie pomysł jest ok, ale do wystapień publicznych się nie nadaję, za dużo, za szybko i zbyt niewyraźnie nawijam :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:35:28 pm »
Będe dyskriminował hardkorowo - przepraszam.

Maniaks, możesz kimać u mnie, o ile mnie nie wywalą z mieszkania nowego. Tak, mieszkam z dziewczyną. Nie, trójkącik nie wchodzi w rach... Dobra, zobaczymy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:38:38 pm »
Ogólnie rzecz biorąc, to jedną sprawą jest przygotowanie czegoś. Ja jestem za. Drugą sprawą jest tematyka. Czy robić to z Gothica? Można, choć moim skromnym zdaniem, dobrze będzie pomyśleć nad zrobieniem kilku wykładów z różnych gier, o których na tej stronie będziemy mówić. Ewentualnie można pomyśleć też przy okazji o jakiejś reklamie portalu lub forum. Można też zorganizować jakiś konkurs trwający np. x miesięcy na jakąś pracę literacko-graficzną. I ten konkurs tam zareklamować -> coś jak na Pyrkonie 2014 reklamowany był konkurs Quentin. Niektórzy wiedzą o czym mówię, bo byli razem ze mną na tym wykładzie.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:50:51 pm »
przede wszystkim to się trzeba zorientować czy to coś kosztuje i ile, bo z tego co wiem na targach nie można po prostu czegoś postawić ot tak, to normalny wynajem (i to horrendalnie drogi). Dopiero wtedy można się zastanawiać co dalej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:57:41 pm »
Jeśli będziemy chcieli mieć jakieś swoje stanowisko, to na pewno będzie kosztowało. Pytanie jak się ma sprawa zajmowania czasu "antenowego" w czasie trwania Pyrkonu, czyli ile kosztuje zorganizowanie godzinnego wykładu (bo tyle z reguły one trwają).
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:57:54 pm »
Cytuj
no jak do tego czasu będziemy jeszcze funkcjonować
grunt to optymistyczne podejście :D

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2014, 21:08:44 pm »
przypomnijcie byśmy wreszcie zainstalowali tę wtyczkę multiquote, bo ciągle zapominam :X anyway

Jeśli będziemy chcieli mieć jakieś swoje stanowisko, to na pewno będzie kosztowało. Pytanie jak się ma sprawa zajmowania czasu "antenowego" w czasie trwania Pyrkonu, czyli ile kosztuje zorganizowanie godzinnego wykładu (bo tyle z reguły one trwają).
No tu kwestia czy mamy własne stanowisko, czy się podpinamy pod czyjeś. Czy w budce na uboczu, czy na głównej scenie (bo zdaje się, że coś takiego też funkcjonowało). Jakie są układy między organizatorem a wystawcami. Jak do całości podchodzi MTP. Generalnie trzeba by się zorientować, bo IIRC jak były targi modelarskie, to postawienie głupiego boksu 2x2 metry to było kilkaset zeta, a to już jest tyle, co utrzymanie naszego biznesowego serwera przez rok.

grunt to optymistyczne podejście :D
Shh, b8 m8 :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2014, 00:57:07 am »
Jeśli chodzi o "czas antenowy" w formie prelekcji, to koszt raczej żaden, jeszcze się organizatorzy ucieszą, że punkt programu mają i pewnie jakieś zniżki na wejściówki dadzą - byle ustalić z nimi z jakimś sensownym wyprzedzeniem. Co do stoiska - nie mam pojęcia, jak to wygląda, sądzę jednak, że jest różnica między normalnymi komercyjnymi wystawcami a wszelkimi grupami non profit, a taką w końcu jesteśmy - i że załatwienie jakiegoś kącika nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Ze swej strony proponowałabym wejście w koalicję z Gothic Up i "wystawienie się" wspólnie, ale to już kwestia do konkretniejszej dyskusji.
Pomysł xilka z konkursem literackim nie jest zły, jednak musimy być w tym momencie przygotowani na nagrodzenie uczestników w jakiś sposób, co już może wiązać się z finansami.
Tak czy inaczej jestem za jakimś rodzajem pyrkonowej aktywności :)

Cytat: Sent
do wystapień publicznych się nie nadaję, za dużo, za szybko i zbyt niewyraźnie nawijam
Maniaks będzie nawijał :^)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2014, 00:59:31 am wysłana przez Barneyek »
Milion Lat W Lochu

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2014, 08:48:49 am »
Maniaks będzie nawijał
Nie, bo to uderzy w budżet. Trzeba będzie zapewnić opiekę medyczną dla mdlejących z wrażenia pań.
Klasztor - Fechtmistrz

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:02:06 pm »
Ej no, ale po ocuceniu staną się wiernymi użytkowniczkami RPGC :D
Milion Lat W Lochu

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 22, 2014, 12:15:52 pm »
Samo stoisko nie ma zbytniego sensu ( jeśli byłoby kosztowne), natomiast wykłady jak najbardziej. Do tego RPG-C koszulki dla nas.
Hm(m)... weekend kilka dni przed rozpoczęciem rajdu PK, myślę że dałbym radę się zjawić.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 22, 2014, 13:14:14 pm »
barn - problem jest z tymi wszystkimi "raczej", "pewnie" i "sądzę", bo to tylko nasze domysły. Organizatorzy może i się ucieszą, ale bardziej dlatego, że to kolejny partner do partycypacji w kosztach, bo nie po to wynajmują halę i pomieszczenia, by oddawać za darmo każdemu chętnemu. Nawet nie chodzi o to, że to złe kutasy co chcą wydoić każdy możliwy grosz, ale kwiecień to ciągle jeszcze sezon na targach, hala jest droga, więc chcieliby pewnie (:D) przynajmniej wyjść na przysłowiowe zero.

Tak samo kwestia jak nas zaszufladkują. W teorii jesteśmy non-profit, bo nikt z nas kasy za swoją działalność nie dostaje i dlatego potem mamy takie problemy z płynnością literacką, z drugiej starczy że wstawimy reklamy google (choćby po to by zbić koszty utrzymania serwa) i już nas mogą posądzić o chęć zysków. Ba, samo robienie sobie reklamy może nią być, bo to też zysk, tyle, że nie finansowy.

koalicje - najpierw zorientujmy się jak to wygląda na tym pyrkonie w praktyce, bo koalicje są dobre do zbijania kosztów, ale jak mamy tam jechać się promować, to im nas tam więcej w jednej budce tym bardziej rozmywa się przekaz pt. kliknijcie nasz link po powrocie do domu

konkurs literacki - niezłe, ale ma tę wadę, że musielibysmy mieć ludzi, którzy przygotują się PRZED pyrkonem, bo trudno by opko pisali w jego trakcie. Nagroda przy kosztach koszulek (pamiętacie kostkę RPGC w wersji illuminati?) i innych takich to już byłby pikus.

maniaks - no tak, jak mogłem zapomnieć o naszym chick magnet :D Ale nie wiem czy to dobry pomysł, wszyscy skupią się na jego boskim obliczu i nie będą słuchać co mówi :<


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 22, 2014, 13:35:47 pm »
W kwestii uczestnictwa w programie kieruję się swoją wiedzą na podstawie innych konwentów, gdzie przyjęte jest, że osoba zgłaszająca punkt programu traktowana jest jako współorganizator i w związku z tym na przykład zwolniona częściowo z normalnych opłat za uczestnictwo bądź wynagradzana w inny sposób i nie mam powodu sądzić, że na Pyrkonie jest inaczej - jednak to oczywiste, że wszelkie wątpliwości najlepiej rozwiać u źródła, kontaktując się wystarczająco wcześnie z orgami. Na stronie Pyrkonu podane są wszystkie kontakty.
Konkurs literacki - xilk miał na myśli coś innego. PODCZAS Pyrkonu ogłaszamy konkurs, którego rozstrzygnięcie nastąpi, powiedzmy, we wrześniu czy październiku. Uczestnicy nadsyłają prace na wskazany adres mailowy. I tutaj pojawia się kwestia jakiejś nagrody: opublikowanie na RPGC swoją drogą, ale właśnie gadżet w stylu "naszej" kostki lub koszulki albo nawet steamowego klucza byłby wskazany.
Milion Lat W Lochu

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 22, 2014, 13:42:18 pm »
Mogę pomóc w dwóch rzeczach:

1. Zaprojektowanie koszulek to pikers, o ile będzie zgodność co do motywu (lub wolność twórcza dla projektującego, hyuk hyuk). Żartobliwe nawiązanie do Illuminati itp. jest całkiem spoko motywem na koszulkę, można pojechać po całości i zrobić coś w tym stylu:

Gdzie piramida = trójkątne logo RPGC, "in god we trust" = "in RPG we trust", IBoM = RPGC. Pisząc "można" mam na myśli, że zrobię bez marudzenia, bo pomysł mi się podoba i nawet będę się przy tym dobrze bawił.

2. Jak nie będzie komu gadać, to mogę wygłosić jakiś wykład, mam już parę lat doświadczenia w wystąpieniach (przede wszystkim naukowych, ale to chyba dobrze). Aczkolwiek oczywiście nie zobowiązuję się do napisania wystąpienia o serii Gothic :3

Co do stanowiska - nie wiem po co, bo i nie ma z czym, a ładowanie kolejnej kasy w coś, co do czego nie ma pewności, czy ma przyciągać kogokolwiek i czy ma profitować czy nie - to spore ryzyko.

Co do wystąpienia - tutaj jest chyba odwrotna sytuacja, ale wiedzę mam tylko z wrocławskich Dni Fantastyki. Zgłaszasz temat, jak ci go przyjmą to sobie występujesz i jeszcze masz albo zniżkę na karnety, albo cały wjazd za darmo na imprezę (nie pamiętam do końca, a na stronie DF zajebiście szybko znikały informacje, które nie były aktualne - nie mogłem obczaić programu już dzień albo dwa po zakończeniu imprezy).

Co do statusu non-profit - nikt nikomu nie wypomni działań mających na celu zwrócenie kosztów utrzymania serwera itp. (to tak jakby zabronić ściepy* na serwer), może i żyjemy w kraju trawionym przez gorycz i ból dupy, ale przepisy są jasne. Działalność, w której 100% się dokłada do interesu, powinno nosić nazwę "anti-profit" albo "organizacja typu deficit". Żadni "oni" nie dopierdolą się do amortyzowania kosztów utrzymania działalności.

* - właśnie, gdzie moja odznaka taka jak u Smutasa i Rabiego ;_;
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.