Autor Wątek: Pyrkon 2015  (Przeczytany 36700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 11, 2014, 10:14:53 am »
Ja tam bym zaczął od od otwarcia czegokolwiek, bo póki co to mamy foroum z 10 aktywnymi userami i "trwające prace", które stają się niemal tak samo legendarne jak te z GSowym ŚP.
Sentenza już pisał na początku tego tematu, że tak, chce wystartować najpierw z portalem, a dopiero potem na konwentach się reklamować. Jednak jeśli już dyskutujemy o konwentach, to zanim zapędzimy się w kwestie "czy robimy wykłady, stoisko i o czym", najpierw warto zapytać samych organizatorów Pyrkonu 2015, z czym się wiąże wystawienie czegoś lub przeprowadzenie wykładu. Bo jeśli nie będziemy mogli "spełnić wymagań", to niepotrzebnie tylko strzępimy języki w kwestiach "co i jak warto na Pyrkonie zareklamować" ;)

Nie koniecznie musi być Gothic może być to ogólny temat RPG, tylko jakiś kierunek trzeba obrać. Byłem na kilku panelach i powiem że może być cokolwiek byle coś o czym mało ludzi słyszało ciekawostki itp.
Sama tematyka panelu nie musi być jakoś rozbrajająca, jednak ważniejsze, aby samą zapowiedzią i prowadzeniem wykładu przyciągnąć i zatrzymać słuchaczy. Powiem przykład z ostatniego Pyrkonu. Z dwójką kumpli poszedłem na wykład "BGP Magii". Był tam spory tłum ludzi, ale udało mi się jakoś tam dopchać. Ludzie siedzieli nawet na podłodze i niestety to spowodowało, że osobiście musiałem zostać na wykładzie, choć chciałem wyjść już po kilkunastu minutach. Gość czytał z kartki i to tak beznadziejnie, że sądziłem w pewnym momencie, iż ktoś inny napisał tekst, a prowadzący wykład widzi go po raz pierwszy na oczy... Okazało się dodatkowo, że to całe BHP magii to sprowadzało się do reklamy jakiejś książki, w której te zasady zostały opisane. Gość przez cały wykład opowiadał o tych 10, czy 12 (sam już nie pamiętam) zasadach, które w sumie nie dotyczyły magii... Te zasady, które wymienił dotyczyły bardziej odgrywania postaci i były tak żałosne, że naprawdę żałowałem, że czasu nie przeznaczyłem na coś innego.

I takiej formy wykładu należy unikać, bo gdybym tylko był bliżej drzwi, to naprawdę wyszedłbym z tego pomieszczenia. Opis na stronie konwentu powinien się zgadzać z tym, co chcemy przeprowadzić, a nie, że w opisie wykładu jest mowa tylko o BHP magii, a nic na temat, że będzie to miało związek z jakąś książką i jej reklamą...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 12, 2014, 14:47:00 pm »
Cytuj
Zacznijmy od tego...
Ja tam bym zaczął od od otwarcia czegokolwiek, bo póki co to mamy foroum z 10 aktywnymi userami i "trwające prace", które stają się niemal tak samo legendarne jak te z GSowym ŚP.
Nie życzę ci źle, ale jeślibyś kiedykolwiek złapał HIV, to byś chyba po raz pierwszy w życiu był w jakimkolwiek znaczeniu pozytywny.

Odnośnie panelu/stoiska: chłopaki, czasami mi się wydaje, że wszyscy nadajecie z Chińskiej Republiki Ludowej, macie poblokowane internety z Googlem na czele i RPGC jest waszym jedynym oknem na świat :^I

Po co dzwonić i/lub gdybać, skoro wszystkie informacje są tutaj:
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go2=zglosprog
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=bilety
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=sponsorzy
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=kryteria
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=tworzeniekonkursow
http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=faq

Czytać i edukować się.

Wersja dla cwanych zjebów, którym się wydaje, że jako jedyni mają życie zawodowe i osobiste w związku z czym nie mają czasu, żeby przeczytać trochę tekstu*:
  • Wygłoszenie prelekcji nie jest odpłatne - wręcz przeciwnie, prelegent otrzymuje zniżkę na akredytację w wysokości zależnej od liczby zorganizowanych punktów programu.
  • Wystawienie stoiska jest płatne, podejrzewam że trzeba dość słono jebnąć, bo jest to prawdopodobnie najważniejsza furtka finansowa organizatorów Pyrkonu i dość silne narzędzie reklamy dla firm gotowych wyłożyć taką kasę czy nawet zgłosić się jako sponsor imprezy.
  • RPGC nie jest kasiastą firmą, więc stoisko nie ma sensu.
  • W organizowaniu punktu programu nie jest istotne, czy kogoś/coś reprezentujesz, czy nie, więc swoje pomysły można wyciągać i szlifować już teraz, bez obawy (czy pesymistycznego pierdolenia) o dalsze losy RPGC, bo punkt programu można zrobić tak czy inaczej, w końcu to całkiem dobra zabawa. Najistotniejszym kryterium jest dobry pomysł na wystąpienie.
  • Organizowanie konkursu na Pyrkonie jest spoczko. Poza tym jeśli dobrze zrozumiałem, to nie trzeba wykładać swojej kasy/gadżetów, bo nagrodami najczęściej jest waluta konwentowa odbierana od organizatorów przed przeprowadzeniem konkursu.

Wersja "tl;dr" dla cierpiących na lysdeksję i zespół niespokojnych gałek ocznych:
Można bez obaw o kasę i zawirowania losu przygotowywać już swoje wystąpienie na Pyrkonie.

* - Żartowałem, skompresowana lista należy się każdemu. Chyba, że naprawdę chciałeś napisać "nie mam czasu tego czytać, hurr durr" - to wypierdalaj w podskokach, i tak nie masz czasu, żeby pomóc, wpadłeś tylko pozaśmiecać temat i łatać kompleksy.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 11, 2015, 16:32:06 pm »
Bajera ucięta przez GuRta, mrzonki o jakiejkolwiek aktywności RPGC na Pyrkonie 2015 pomyślnie rozwiane na dwa miesiące przed wydarzeniem.

Anyhow, wygląda na to, że będę musiał wziąć dwa dni wolnego od pracy, by pojechać na Pyrkon. Chyba powinno się udać. Pieniądze, ufam, nie będą dla mnie problemem. Postaram się być. Liczę na to, że... w sumie nie wiem, na co liczę. Smuci mnie, że jest tam tak bezalkoholowo, ale pewnie zmiany konwentu w popijawę u MoGa ani nie ma co liczyć, ani nie byłoby to zbyt fajne.

Jaką wymówkę wymyśli dla nas w tym roku Sentenza, btw?

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 11, 2015, 18:46:19 pm »
ale pewnie zmiany konwentu w popijawę u MoGa ani nie ma co liczyć, ani nie byłoby to zbyt fajne.
U mnie jest zajebiście. Idź się...
Jaką wymówkę wymyśli dla nas w tym roku Sentenza, btw?
Dziewczyna/chłopak.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 11, 2015, 18:55:41 pm »
z tą laską prawie trafiłeś mog. Co do chłopca, twoje preferencje mało nas interesują :twisted:

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 12, 2015, 03:43:35 am »
Dobra, to bez zbędnego pierdolenia, kto będzie? Ja jeszcze nie wiem, czy sam, czy może z Kimś. Prawdopodobnie na cały weekend :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 12, 2015, 04:09:32 am »
No ja będę na 95%, o ile przyszłość mnie nie wydyma. Na cały weekend, bo uwielbiam konwenty. Idź spać.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 12, 2015, 10:16:01 am »
Będę z pewnością :)
Taki mały hint: jeśli jesteście spoza Poznania i planujecie nocować w hostelu, rezerwujcie sobie miejsca już teraz. Co fajniejsze miejscówki zeszły już w grudniu i stopniowo znikają w hostelach położonych blisko, tanich i mających odwagę pokazać zdjęcia pokoi na swojej stronie internetowej.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 12, 2015, 15:18:43 pm »
Ja pewnie też przyjadę, ale już po części czas mam zarezerwowany (bo Myszy muszą napotkać Miłośniczkę Kotów :D). Jak się uda, to będę przez trzy dni, ale planować coś będę mógł najszybciej od przyszłego tygodnia.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 12, 2015, 23:43:38 pm »
A gdzie się zatrzymujesz xilku?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 13, 2015, 10:43:23 am »
A gdzie się zatrzymujesz xilku?
No właśnie tego nie wiem... Myślałem o wynajęciu gdzieś pokoju na spółkę, ale o tym mogę myśleć najszybciej od wtorku w przyszłym tygodniu. Ta wspólna sala też nie byłaby zła, ale wtedy musiałbym kombinować, gdzie zostawić grę Magia i Myszy, by ktoś mi jej nie zwędził... Znaczy wiem, że na Pyrkon raczej przyjeżdżają pasjonaci fantasy, ale ponieważ staje się to coraz bardziej popularne, to i różne osoby mogą się tam wkręcać...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 13, 2015, 13:35:07 pm »
No ja właśnie myślałem, by w kilka osób się zgadać i wynająć coś na mieście po prostu. Samemu mi się nie będzie chciało tyle siedzieć w Poznaniu, a nie wiem, czy z Wrocławia ktoś będzie leciał ze mną.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2015, 14:59:34 pm »
xilk - a nie możesz komuś do domu tego na jedną noc podrzucić, jak się boisz brać na salę?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2015, 17:46:17 pm »
No ja właśnie myślałem, by w kilka osób się zgadać i wynająć coś na mieście po prostu. Samemu mi się nie będzie chciało tyle siedzieć w Poznaniu, a nie wiem, czy z Wrocławia ktoś będzie leciał ze mną.
Jak napisałem, mogę od wtorku zacząć się dowiadywać wśród znajomych, czy któryś z nich jedzie na Pyrkon z myślą znalezienia też noclegu "nie w sali wspólnej". I jeśli nadal będziesz chętny, to mogę wnioskować, byś był jedną z osób, która się zrzuci na ten wspólny nocleg :) Mamy swoje numery telefonów, ja mam pakiet smsów, więc będziemy w kontakcie.

xilk - a nie możesz komuś do domu tego na jedną noc podrzucić, jak się boisz brać na salę?
Nie na jedną, tylko raczej na dwie. Poza tym, musiałbym mieć kogoś w Poznaniu. A znam z Poznania Ciebie, MoGa i kolegę, który tam studiował, a teraz nawet nie wiem, jak wygląda jego kwestia zamieszkania w Poznaniu. W zeszłym roku jeszcze korzystał z akademika, a teraz nie wiem, bo bywa, że z Poznania na weekendy wybywa.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Pyrkon 2015
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 26, 2015, 12:36:39 pm »
Będę. Bardzo będę. I zamierzam pospolitować się z chamstwem w hangarze noclegowym, bo ponieważ :)
Milion Lat W Lochu