Autor Wątek: Pakiery z RPGC  (Przeczytany 37155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Pakiery z RPGC
« dnia: Lipiec 21, 2014, 12:39:21 pm »
Poniedziałkowe, lipcowe południe to idealna pora, aby rozpocząć wątek poświęcony kształtowaniu własnego ciała. Niejeden ze stereotypowych, płaskoklatowych fanów fantasy, po niedzielnej wizycie na plaży zapewne zdobędzie się na refleksję - "ah, te koksy... jakież to oni mieli wczoraj powodzenie. Gdyby tak wyglądał, to wszystkie foczki moje".

Z tego co wiem, to jest tu trochę ćwiczących, więc liczę na frekwencję, a do tablicy wywołuję Gurta i nieobecnego już tu żydokosa Dapisa. Przepraszam pozostałych ćwiczących, ale ta dwójka najbardziej utkwiła w mej pamięci.

Oczywiście "pakowanie" to tylko przenośnia i temat jest ogólnie o ćwiczeniach i odżywaniu, które pomogą zachować zdrowe ciało!

Jeśli temat podłapie Domas i zacznie tu wylewanie swoich żali, uprzejmie proszę o zbanowanie go!

Jak zwykle, na rozpoczęcie tematu zarzucę klasykiem z internetów.

Cytat: Klasyk
chodzi o to żeby być jak największym !!!ogromnym jak zwierz !!!kto nie ma masy jest nikim !!!chudzi mogą iść na ryby !!! najważniejsza jest wielkość !!!jak jesteś wielki rządzisz !!wchodzisz na silke zakładasz na sztangę 200 i cala siłownia sika w majty i każdy chce być taki dzik jak ty !!!MASA TO PODSTAWA!!!JESTES WILEKI JESTES SZEFEM!!!WSZYSCY MAJA DO CIEBIE RESPEKT!!!TO JEST WLASNIE SENS KOXOWANIA!!! I TAKA JEST PRAWDA!!! JA PRZY******LAM DUZO BO MNIE TO RAJCUJE !!!PODNIECA MNIE JAK CO DZIEN PATRZE W LUSTRO I JESTM WIEKSZY I WIEKSZY !!!I ZE JAK WYCHODZE NA ULICE TO GOWNIARZE MOWIĄ " WIDZIALES ALE BYDLE!!!"


A teraz do rzeczy.

Kolega (:D) prosił mnie o poradę!

Opatrzyło już mu się wyglądanie, jak Gruby Drań. Ale też nie ma zamiaru wykoksić się do ekstra sylwetki, żeby prężyć się przed opalonymi niuniami nad wodą.

W takim razie pyta, jak skutecznie zamienić miejscami rozmiar klaty i brzucha, nie zmieniając nawyków żywieniowych? Brzmi jak prośba o podanie sposobu na czyste mieszkanie bez sprzątania, co nie? Tak też mu powiedziałem.
Kolega nie chce płacić wieleset PLN wszelkim chłopaczkom z siłowni za jakieś plany, a te internetowe wyglądają niezbyt przekonywująco, jakby pisała je osoba po tygodniowej lekturze SFD. Już nie raz podejmował jakieś tam działania, ale ma słomiany zapał i jest niecierpliwy. Chce szybkich efektów, a gdy widzi ich brak rzuca wszystko i wraca do poprzedniego stanu.

Cóż mu mam w takim razie poradzić?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 21:49:58 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2014, 14:44:34 pm »
mówić o pakowaniu i zapomnieć o mogu, skandal >:U PS. z klasyków zapomniałeś o Tetriandochu :D

A co do kolegi (suuure) - jest jeszcze taka-książka-o-treningu-domatora-której-tytuł-zapomniałem (draaag?), gdzie masz gotowe co jak kiedy i jak zwiększać obciążenie (i to na lata), ale rozbija się o to, że i tak musisz mieć w domu drążek, bo bez niego nie idzie zrobić połowy ćwiczeń (zaś proponowane alternatywy jak to obejść wyglądają tak, że już prościej jest skołować sobie ten ^^%$## drążek)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2014, 15:27:54 pm »
Hee, ćwiczyłem sobie jakieś dwa lata, z dwoma kumplami zrobiliśmy sobie taką siłownię samoróbkę. Sprzętu się trochę zebrało, wiecie. ^^ Po tym wszystkim stwierdzam jeden fakt - samym przerzucaniem ciężarów rzeźby nie wyrobisz, by wyglądać jak gladiator. Będziesz miał większe mięśnie i będziesz silniejszy, ale jeśli masz te kilka(naście) kilo za dużo i liczysz, że przez siłownię schudniesz, to się zawiedziesz. Zapomnij o kaloryferze bez odpowiednich aerobów. Osobiście nie jadłem żadnych odżywek, wiem, że znajomi brali jakieś białko czy coś.

Do tego uprawiałem sport, piłkę nożną, trochę dodatkowo biegałem. Nie było źle, ale "jak młody bóg" nigdy nie wyglądałem. Obecnie mam na to mniej czasu to i się trochę zapuściłem, bo ze swojej normalnej wagi 76 kg zrobiło mi się 84 +mała oponka, z czego nie jestem zadowolony. Trzeba się za siebie wziąć ;)

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2014, 16:27:40 pm »
A co do kolegi (suuure) - jest jeszcze taka-książka-o-treningu-domatora-której-tytuł-zapomniałem (draaag?), gdzie masz gotowe co jak kiedy i jak zwiększać obciążenie (i to na lata), ale rozbija się o to, że i tak musisz mieć w domu drążek, bo bez niego nie idzie zrobić połowy ćwiczeń (zaś proponowane alternatywy jak to obejść wyglądają tak, że już prościej jest skołować sobie ten ^^%$## drążek)

Trening siłowy bez sprzętu - O. Lafay

Ale tutaj bez diety też można się cmoknąć w pompkę :)

Obecnie mam na to mniej czasu to i się trochę zapuściłem, bo ze swojej normalnej wagi 76 kg zrobiło mi się 84 +mała oponka, z czego nie jestem zadowolony. Trzeba się za siebie wziąć ;)

U mnie obecnie sprawa jest dość śmieszna, bo nie przybrałem nic, a straciłem 1-2 kg i zaczyna robić mi się oponka. To jest dopiero denerwujące. Ale już jest plan. Basen na godzinkę 4-5 razy w tygodniu. Tylko muszę się przeprowadzić do Wro, bo na wyjazdach bym nie wyrobił ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2014, 16:38:45 pm »
Trening siłowy bez sprzętu - O. Lafay
o właśnie, dzięx

Cytuj
Ale tutaj bez diety też można się cmoknąć w pompkę :)
no ale na zrzucenie oponek i jako-taką rzeźbę chyba starczy nie? "Koledze" damiana też nie chodzi niby o bycie kulturystą

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2014, 18:04:52 pm »
Cytuj
no ale na zrzucenie oponek i jako-taką rzeźbę chyba starczy nie?
Niekoniecznie. Problem polega na tym, że jeśli będzie spożywał tyle samo kalorii co do tej pory (a skoro jest "grubym draniem", to zakładam, że je ich bardzo dużo), to może zdarzyć się tak, że jeszcze więcej masy nabierze. Generalnie ramiona, klata i reszta nabrałyby lepszych kształtów od ćwiczeń, ale sadło nie zniknie. Bez cardio i ucięcia podaży kalorycznej będzie licho. Nie wspominam już nawet o makrosach. Zobacz na kobiety spędzające na bieżni pół dnia - po treningu idą nawdupiać się lodów i czekolad, a potem jęczą "nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. 

Chyba, że będzie wykonywał takie mordercze treningi siłowe i aerobowe, że spali tak ogromne ilości kalorii, ale to już chyba łatwiej po prostu mniej jeść.

Cytat: Damiano
Cóż mu mam w takim razie poradzić?
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=oZLopuvUtV8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=oZLopuvUtV8</a>

« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 18:10:20 pm wysłana przez zimak »
Mistrz Miecza

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2014, 19:18:45 pm »
no ok, zapomniałem, że to gruby drań, ale jakby jadł jak normalny człowiek trzy posiłki dziennie, czasem czekoladę, ciastko czy kebaba, to chyba obejdzie się bez mordowania się by zrzucić oponę, nie?

Jeśli jednak mam złe wyobrażenie, to trochę współczuję ludziom, którzy odrzucają normalne życie by móc trzepać do lustra ^^'

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2014, 19:38:32 pm »
Cytuj
no ok, zapomniałem, że to gruby drań, ale jakby jadł jak normalny człowiek trzy posiłki dziennie, czasem czekoladę, ciastko czy kebaba, to chyba obejdzie się bez mordowania się by zrzucić oponę, nie?

3 posilki to zdecydowanie za mało. Więcej mniejszych, to szybszy metabolizm, a co za tym idzie szybsze spalanie tłuszczu, to tak w dużym uproszczeniu.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2014, 19:55:37 pm »
Cytuj
no ok, zapomniałem, że to gruby drań, ale jakby jadł jak normalny człowiek trzy posiłki dziennie, czasem czekoladę, ciastko czy kebaba, to chyba obejdzie się bez mordowania się by zrzucić oponę, nie?
To co napisał Arim + dużo zależy od genetyki. Jeden będzie walił w siebie żarcie jak w kontener, a i tak będzie chudy jak palec, drugi będzie puchł od samego patrzenia na sztangę, trzeci musi sobie ukrócić ilość jedzenia, żeby się na zalewać, ale na dobrą sprawę każdy może sobie pozwolić rzadziej lub częściej na wyżej wymienione. Nawet zawodowi kulturyści czasem jedzą "śmieciowe żarcie". "Czasem", to słowo-klucz.
Mistrz Miecza

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:07:13 pm »
nie no to wiem, bo sam mogę wpierdalać jak świnia i  niezbyt mnie to nie rusza, mówię o jakimś Average Joe czy innym Janie Statystycznym. Ale w sumie już mi odpowiedziałeś w drugiej częsci zdania, że o ile ktoś nie przesadza z jedzeniem i nie ma w genach bycia niedźwiedziem, to samym treningiem domatora jednak jest w stanie zrzucić oponę i cośtam zbudować (z nacieskiem na cośtam, nie mówię, że zaraz sześciopaki).

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:17:35 pm »
Sent.. ale nie uwierzę, jak ktoś mi powie, że w wieku 20+ wpierdala, ile wlezie, a mimo to ma super płaski brzuch. Nie ma opcji i uważam, że w pewnym wieku już zaczyna się odkładać. Zwłaszcza w tym miejscu! Wszędzie indziej jestem szczupły, ale jak tylko zaczynam przeginać z chipsami, słodyczami, to zaraz rośnie mi warstwa tłuszczu na bębnie.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2014, 20:29:22 pm »
mówię "mogę", bo tak to jem te dwa-trzy posilki i czasem czyms zagryzam. Że mam super płaski to nie twierdzę, ale nie ma też tragedii :P Poniekąd dlatego też pytam, czy jakbym kiedyś z nudów się za siebie wziął, to czy coś by mi to dało jakbym olał część z dietą.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 20:31:10 pm wysłana przez Sentenza »

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2014, 21:23:17 pm »
Cytuj
ktoś nie przesadza z jedzeniem i nie ma w genach bycia niedźwiedziem, to samym treningiem domatora jednak jest w stanie zrzucić oponę i cośtam zbudować (z nacieskiem na cośtam, nie mówię, że zaraz sześciopaki).
Jak najbardziej. Powiem więcej - nawet nie cośtam, a już naprawdę solidną sylwetkę. Byle ćwiczyć systematycznie i rozwijać całe ciało (a kalistenika robi to dobrze). Bez wspomnianego drążka jest kicha, ale moim zdaniem dobra alternatywa do potrenowania pleców to podciąganie na kiju od szczotki ( lub czymś innym, podobnym i wytrzymałym) i dwóch krzesłach/czymś innym. Wygląda to tak:
(click to show/hide)

@Efekty bez diety

Miałem okazję interesować się jak wygląda trening w amerykańskich więzieniach (jakby ktoś pytał "po co" - im większy i bardziej muskularny jesteś, tym mniejsza szansa na to, że przypadkiem zostaniesz wybrany spośród innych jako ofiara gwałtu. Poza tym więcej masy, siły i sprawności zawsze przyda się w przypadku jakiegoś "incydentu". I najbardziej błahe - ćwiczenia to zawsze jakieś zajęcie). No i muszę powiedzieć, że widziałem wielu tytanów, którzy wyrobili niezłą muskulaturę ćwicząc z masą własnego ciała i generalnie używając tego co mieli (bo siłownie ze sprzętem nie zawsze występują na spacerniakach, albo wszystko jest zajęte przez największych smoków). Nie wyobrażacie sobie ile ćwiczeń można wykonać używając pryczy, krat czy prześcieradła. No i to wszystko w ciasnej celi bez diety - jedli to co dostawali, a nie wydaje mi się, żeby skazani byli karmieni kulturystycznymi, pełnowartościowymi posiłkami. No i tylko 3 razy dziennie.

Mimo wszystko tym, którym nie chce bawić się w dietę i mogą kupować sobie jedzenie zalecam zadbać chociaż o to źródło białka, zwłaszcza przed spaniem, bo właśnie wtedy mięsień się nadbudowuje (rośnie) podczas regeneracji. Podczas ćwiczenia się go tylko niszczy. Kawałek solidnego mięcha/nabiał/jajecznica/cokolwiek. Mięśnie niestety potrzebują budulca. Ja ostatnio często używam tuńczyka z puszki. Tani, dosyć dobry, mało roboty - wystarczy wypieprzyć z metalu i wszamać.

Tylko wiadomo - taka taktyka będzie działać do pewnego momentu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2014, 21:40:47 pm wysłana przez zimak »
Mistrz Miecza

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2014, 21:41:51 pm »
tia, tylko raz, kije robią teraz z gówna, dwa, musisz mieć do czego go przywiązać (moje krzesła/fotele są do tego za lekkie i nie mają jakiś wgłębień or smth by nie latało we wszystkie strony), trzy, musi ci się chcieć za każdym razem przed treningiem "montować" swój drążek. To już wolę kupić jakiś normalny rozporowy na allegro i z tym próbować

a co do treningu w więzieniach - mnie raczej interesuje, po co TY się interesowałeś a nie czemu osadzeni trenują (bo to oczywiste) :D Mroczna przeszłość, o której nic nie wiemy? :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: Pakiery z RPGC
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2014, 22:18:31 pm »
Cytuj
a co do treningu w więzieniach - mnie raczej interesuje, po co TY się interesowałeś a nie czemu osadzeni trenują (bo to oczywiste) :D Mroczna przeszłość, o której nic nie wiemy? :D
Po prostu szukałem (dalej w sumie to robię) ciekawych i skutecznych rozwiązań, który mógłbym wdrożyć do własnego treningu. To raz, a dwa, że cuda jakie są w stanie robić ludzie, aby przetrwać w różnorakich środowiskach są w moich oczach zwyczajnie interesujące.
Mistrz Miecza