Autor Wątek: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?  (Przeczytany 2730 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Witam,

Jutro, 13 sierpnia stuknie nam rok odkąd się wynieśliśmy z GS. Było full mówienia, full obiecywania, ogólnie full mocny, full schłodzony itd. Pora chyba sobie podyskutować o tym, co faktycznie udało nam się przez ten rok osiągnąć, co jeszcze przed nami, na co kładziemy największy nacisk, a na co nie powinniśmy zwracać uwagi. Zgodzą się chyba wszyscy, że liczyliśmy na więcej, tymczasem ile nowych twarzy po odeściu z GS się u nas pojawiło? 98,5% użytkowników zapewne miało cokolwiek z GS wspólnego, więc chyba nie o to nam chodziło.

Ciekaw jestem jaki pogląd na sytuację ma ogół forum, może jakieś dobre pomysły (i ich wykonanie, rzucać schematami każdy potrafi) ktoś ma, a nie wie, gdzie je zaproponować? Tu jest taka okazja.

Zapraszam do dyskusji

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 12, 2014, 14:04:56 pm »
Jedyny komentarz, który mi się nasuwa:

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=5fPRN77anmE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=5fPRN77anmE</a>

Tak, wiem, kochana administracjo - to ani nie pomaga, ani nie zachęca do działania. Wręcz przeciwnie.
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 12, 2014, 15:34:42 pm »
Dobry temat, naprawdę. Moim zdaniem powinniśmy taki raport otrzymywać od administracji nie co rok nawet, ale co miesiąc, by bacznie monitorować nasze postępy.

W ciągu dwóch lat mieliśmy chyba dwóch nowych użytkowników - Arima i LukaszaST. Rezultat chyba dość dobry jak na kompletny brak pozycjonowania i marketingu.

Nie sądzę, by porównywanie się do GSu miało sens - tamta strona istnieje i jest znana od lat.

Jeśli o mnie chodzi, wczoraj wieczorem wpadłem na pomysł, który wylęgał się w mojej głowie od paru dni - zerwać nieformalne kontakty z ludźmi z RPGC i skupić się na Świętym Przymierzu. Ponieważ nie oszukujmy się, dla Przymierza tutaj jestem, dla Przymierza też siedziałem na Forum Gothic. cRPGi niezbyt mnie obchodzą, ale chętnie bym o nich poczytał.

Tylko na mnie nie patrzcie! Jestem zwykłą bezrobotną spierdoliną nie mającą (obecnie) pieniędzy na gry. Pisać mogę za darmo (w sensie, że pisanie nic mnie nie kosztuje poza nakładem czasu i wysiłku), ale wolę tematy okołofantastyczne.

Jak dla mnie - powinniśmy po prostu wystartować. Mam nieco dosyć kiszenia się w tym samym sosie, w tej przeklętej, kostniejącej monokulturze. Nie interesuje mnie powodzenie serwisu, jedynie rozwój Przymierza.



Zabawne: nie wiem nawet, kto na naszym forum sprawuje funkcje porządkowe. Wiem, że Dziki i Sentenza są administratorami, ale nie mam pojęcia o moderacji.

I swoją drogą, ten wątek powinien chyba zostać przeniesiony do działu "Portal & forum - uwagi i sugestie". Nie jest to ani uwaga, ani sugestia, ale bardziej go widzę w sekcji o forum.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 12, 2014, 15:57:10 pm »
Cytuj
W ciągu dwóch lat mieliśmy chyba dwóch nowych użytkowników - Arima i LukaszaST. Rezultat chyba dość dobry jak na kompletny brak pozycjonowania i marketingu.
Tyle, że RPG:C stoi rok, który mija jutro. Nie wiem skąd ci się wzięły dwa lata. Poza tym, Arim i LukaszST byli dość aktywnymi użytkownikami GSu, więc to kolejna wtopa.
Cytuj
Nie sądzę, by porównywanie się do GSu miało sens - tamta strona istnieje i jest znana od lat.
Tu nie chodzi o porównianie, tylko o suche fakty, co się udało, a co nie i czego się spodziewamy w przyszłości.
Cytuj
Jak dla mnie - powinniśmy po prostu wystartować. Mam nieco dosyć kiszenia się w tym samym sosie, w tej przeklętej, kostniejącej monokulturze. Nie interesuje mnie powodzenie serwisu, jedynie rozwój Przymierza.
Brzmi to śmiesznie, bo, o ironio, formalnie wystartowaliśmy rok temu. Że zostaliśmy nieco w blokach to inna kwestia. Nie interesuje cię powodzenie serwisu, tyle tylko, że ŚP bez aktywnego serwisu nie ma szans przetrwać na dłuższą metę.

Powodzenie serwisu -> napływ nowych ludzi -> liczebność ŚP skacze o 348726213% -> koniec zastoju -> maszyna się rozkręca -> coraz większa popularność -> koło się zapętla

Tyle tylko, że do takiego efektu jest jak z ziemi do jowisza, a samym gadaniem nic się nie zrobi - potrzeba ludzi, którzy są gotowi 'na wczoraj' wziąć się do pracy nad materiałem na stronę. Dlatego założyłem też ten wątek, nie ma sensu wymieniać propozycji, jeśli nie jest się w stanie ich spełnić.



Do tego denerwuje mnie trochę podejście niektórych osób, których nie wymienię z nicku, a które najwyraźniej boją się przyznać do lekkiej porażki co do serwisu. Ja tam potrafię z podniesioną głową powiedzieć, że chciałem dużo więcej zrobić, dałem dupy, nie wyszło, trudno. Trzeba jednak myśleć pozytywnie. Niektórzy zamiast tego wolą napisać 'no jest nieciekawie, ale spoko, jest to i to, sytuacja za jakiś czas będzie taka i taka, bez paniki', po czym po kilku miesiącach dalej jest taka sama chujnia i tekst się powtarza. Musimy sobie twardo powiedzieć gdzie jesteśmy w chwili obecnej, a gdzie mieliśmy być gdy rok temu zaczynaliśmy. I co zrobić, by to zmienić, bo taka stagnacja przez kolejny rok doprowadzi nas - czy chcemy czy nie - do wcześniejszego lub późniejszego upadku.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 12, 2014, 16:50:32 pm »
Rok, nieważne. Chodzi mi o start serwisu właśnie.

Cytuj
Do tego denerwuje mnie trochę podejście niektórych osób, których nie wymienię z nicku, a które najwyraźniej boją się przyznać do lekkiej porażki co do serwisu. Ja tam potrafię z podniesioną głową powiedzieć, że chciałem dużo więcej zrobić, dałem dupy, nie wyszło, trudno.
Olać to! Nie rozliczamy nikogo z chęci, bo same chęci nie mają znaczenia. O porażkach też nikt nie pamięta, za to sukcesy w pamięci zapadają.

Sternicy (administracja) nie wyznaczają jasno kursu. Nie ma nagrody za / motywacji do pisania na RPGC. Własnej chęci nie mam - jak wspominałem, nie jest to mój ulubiony temat. Wolę się trzymać ŚP.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2014, 17:16:00 pm »
Do tego denerwuje mnie trochę podejście niektórych osób, których nie wymienię z nicku
W ogóle nie wiadomo o kogo chodzi!


Uważam, że przydałby się tu lepszy głos sumienia administracji.
Klasztor - Fechtmistrz

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2014, 19:34:00 pm »
Pozwolę sobie przeznaczyć kilka minut na ten temat.

Prawda jest taka, że aby portal wystartował, to muszą być materiały do niego. Zatem zamiast krytykować, lepiej samemu coś napisać i zobaczyć jak to jest czasem ciężko. A jeśli ktoś chce wspomóc stronę, a samemu nie może/nie chce mu się pisać, to niech chociaż ruszy się po znajomych i z nimi pogada, czy któryś z nich nie ma czasu i chęci napisać artykułu, czy to luźnie o sesjach rpg, czy o konkretnym rpg.

Edit:
Nawet nie minut, bo psot napisałem w mniej niż minutę ;)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2014, 18:40:11 pm »
Z podsumowaniem roku naszej działalności jest ten problem, że temat jest dość delikatny i nie bardzo chcę go poruszać. Nie dlatego, że nic nie osiągnęliśmy (bo to nieprawda), ale dlatego, że dużo miejsca trzeba by poświęcić na wymienianiu z imienia i nazwiska osób, które nie wywiązały się z czynności do których same się zgłaszały, a to z kolei zamieni temat w gównoburzę. Ponieważ jednak wypadałoby coś tutaj jednak napisać, po tygodniu zabierania się za to jak pies do jeża, postaram się naskrobać to możliwie krótko i bezshitstormogennie.

Po pierwsze, wbrew temu co piszą osoby których nie wymienię z nicka, które nie chcą mnie wymienić z nicka (:D), nie udaję, że jest świetnie i że tak miało być. Wręcz przeciwnie, ile razy wypływa ten temat tyle razy mówię, że nie jestem zachwycony, bo wiele rzeczy, które miały być góra w październiku-listopadzie, non stop się przeciąga i uniemożliwia wypłynięcie na szersze wody. Kiedy je przezwyciężymy, nie mam pojęcia - nie daję terminów, bo nie zależą ode mnie, ale na pewno idziemy do przodu, wprawdzie w tempie konwersji GSa z phpBB na vB, ale idziemy. I choć terminu rocznicowego utrzymać się nie udało, to raczej przed drugą się wyrobimy.
Z drugiej jednak mimo wszystko nie jest źle - dość powiedzieć, że minął rok i mimo iż ciągle coś nie wychodziło, przedłużało się lub nie wypalało ciągle tu jesteśmy. Może walimy w okolicy tysiąca postów miesięcznie zamiast dwóch, ale jesteśmy - i to mimo braku świeżej krwi, której z oczywistych względów nawet nie próbowaliśmy na razie pozyskać, bo skończyłoby się to failem. Mamy koło tych 30 użytkowników którzy w miarę regularnie przeglądają foro i choć raz na jakiś czas się wypowiedzą, wiele stron o czymś takim może marzyć, zwłaszcza tych nowych. Gorzej tylko, że o ile foro jako tako funkcjonuje to ŚP praktycznie umarło, ale tu jak pisał xero, już te półtora-dwa lata temu (jak nie więcej) zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że tu jest ciągle równia pochyła i dopiero naprawienie GSu lub zrobienie własnego porządnego portalu może coś na to poradzić. Jak więc ktoś chce pomóc ŚP, najpierw musi pomóc stronie, czy mu się ona podoba czy nie.

Jeśli chodzi o content na stronę.. znowu zależy jak na to patrzeć. Może zacznijmy od negatywów. Przepraszam za wymienianie z nicka, bo wiem, że jesteśmy już starzy i nie mamy czasu, niektórzy mieli wypadki losowe, ale nie chodzi mi o stygmatyzowanie kogoś jako nieroba, ale zwykłe stwierdzenia faktu, że miało być, a nie ma, choć każdy z pomysłem zgłaszał się sam a ja potem za nim chodziłem, prosiłem i przypominałem. Niesławna lista prezentuje się następująco: Testo z wiedźminem nie zrobił absolutnie nic choć miał wannabe wzór jak to może wyglądać w postaci tormenta, xero i Łowca i Lifu napisali po artykule czy dwóch co byłoby dobre gdyby to miało uzupełniać 'ogólne cRPG', ale nie gdy cała trójka chciała prowadzić trzy osobne, duże, wyróżnione osobnym działem sekcje o swoich seriach (przy czym ten Łowcy czeka na poprawki, jeden xero na forum choć miał on ambicje pisać o wszystkich TESach zaś lifu miał naprawdę dobre teksty tylko znowu, chciał o całej serii, ma o jednej grze i to w dodatku przeterminowane, bo gra zdążyła w międzyczasie wyjść zanim ogarnął to do końca),  xilkowi ciągle coś wypada i nie może zrobić recki podręcznika numenery (a co tu mysleć o wszelkich suplementach), o tekście damiana o ŚP ani widu ani słychu, koncept trójartu z MoGiem o fallu zaginął w mrokach, mamy też pewną grupę osób która woli narzekać że powstają artykuły o tematyce która do nich nie trafia bo inaczej sobie wyobrażali (ofc każdy inaczej), ale też żadna z nich nie zrobiła choćby jednego wg koncepcji która jest mu bliższa z powodów różnych (że wspomnę na przykład początkowe domaganie się gothica, które skończyło się gdy padło hasło "ok, umieścimy o gothicu, jak coś o nim napiszecie"). Jeśli kogoś pominąłem, przepraszam. W konkretne przypadki czemu jest/było tak a nie inaczej nie wnikam, mówię tylko co miało być a jak jest. Najlepiej zapewne zapytać owe osoby.
Na szczęście mamy też plusy. Dollan dla przykładu całkiem nieźle ogarnął rzeczy do PBFów, mamy bowiem art wprowadzający, kilka z materiałami do konkretnych sesji (z którymi musimy się zastanowić co zrobić, bo prawo autorskie jest tutaj dość pogmatwane. Tzn na foro może leżeć, ale co z wrzuceniem artu o historii uniwersum ME który w dużej części oparty jest na pracy kogoś innego, kto zrobił art na potrzeby wikipedii), wreszcie same sesje, które może nie wszystkie wypaliły, ale jako materiał poglądowy "jak to wygląda" też się nadadzą. Lifu, choć za mało jak na potrzeby sekcji, też wrzucał ciekawe, długie teksty o disciples i to nawet całkiem sporo. Wreszcie na koniec ja, który przepraszam, ale nie będę bił się w piersi, gdyż przez ten rok mimo życia towarzyskiego, pracy, chodzenia po lekarzach i czekania na operację, oprócz podtrzymywania przy życiu tego co już mamy, dyskutowania o przeszłosci, przyszłości i takich tam znalazłem czas by napisać krótsze lub dłuższe teksty, tłumaczenia, poradniki, recenzje i felietony, których w chwili obecnej o Star citizenie jest 113, o Tormencie 69, jeden o Wastelandzie 2, a na dokończenie, korektę lub zwykłą publikację czeka kolejnych 30 małych i 1 duży o SC, 8 o W2, bodaj 15 o Age of Decadence, 1 długi na 8 stron worda update o tormencie oraz dwa typowe felietony. Oprócz tego koło 12 artów jest w fazie "zbioru myśli" lub pomysłu, że chciałbym o czymś takim napisać. Jak więc ktoś mówi, że jesteśmy w takim samym szczerym polu jak ŚP na GS lub sam GS, które po tym samym roku nie mają absolutnie niczego nowego i nie zanosi się, by kiedykolwiek było to.. cóż, niech wtedy przeczyta jeszcze raz od części o Dollanie aż do tego miejsca, a następnie niech powtarza tę czynność aż do zaprzestania wygadywania bzdur.

Co zaś do planów.. szerszy koncept wygląda z grubsza tak (że bezczelnie zacytuję jeden ze swoich postów w trakcie dyskusji z gurtem, sorry więc za bardziej jadowite teksty, ale taki mamy klimat):

(click to show/hide)

zaś wersja krótsza i uzupełniająca powyższe:
1. czekamy na laya, w międzyczasie przygotowujemy materiały.
2. robimy generalne porządki, pytamy raz jeszcze i tym razem na poważnie o dalsze zaangażowanie, wywalamy puste sekcje, wrzucamy to co powstało w międzyczasie a nie było publikowane.
3. Skupiamy się na cRPG i PBF, bo to jedyne tematy gdzie mamy materiały i w odpowiedniej ilości. No i ew. Te "pozostałe" bo z własnej twórczości to jeszcze gurt dość regularnie coś wrzuca, mamy też szeroką bazę opek. Możemy pomyśleć co z referatami o gothicu, bo to w sumie felietony (ofc nie wszystkie, bo część głupia i mało okdrywcza, w innych przypadkach ciężko dorwać autora, ale generalnie można pomyśleć). Działy puste na razie lecą.
4. jak mamy ogarnięty wygląd i porządki robimy reklamę. Każdy z nas ma znajomych, udziela się na innych stronach, ci co bardziej bezczelni może walną plakat na uczelnianej/szkolnej tablicy ogłoszeń (wydział historyczny uam ma specjalną ścianę otwartą dla wszystkich, o ile to nie jest komercha) lub drukną ulotki i podrzucą w pubach gdzie gra się w sesje, lub jakieś inne pomysły. No i pozycjonowanie.
5. Zrobimy coś czego do tej pory nie było sensu robić, czyli regularne niusy na głównej. Nie tylko pierdoły typu nowe zdjęcie cycków ciri, ale też coś czego nikt inny nie robi, czyli info o ciekawych artach powiązanych z RPG umieszczonych na innych stronach. Coś w stylu łowców gier któzy sami nic nie sprzedają, a mają miliony wejść, bo sprzedają informacje o tym co sprzedają inni. TBD, bo pewno macie jeszcze swoje pomysły.
6. dbamy o regularny poważny content. dwa razy w tygodniu starczy, byle było regularnie co czytać poza newsami. Niusy nie wywołują aż takiej potrzeby dyskusji jak artykuł. No i PBFy, bo to zabawa przyciągjąca na dłużej. Może też konkurs, bo wszyscy lubią konkursy.
7. patrzymy jak to się kręci, staramy się przyciągnąć nowe osoby do pracy, zachęcać do udziału w życiu forum. Jak to mamy, możemy wrócić do zajmowania się ŚP. Bez tego nawet pięć resetów lore klasztoru i dopieszczanie go przez kolejne półtora roku od zdjęcia nieaktualnych materiałów nie sprawi, że tłumy rzucą się na ŚP.
8. ....
9. PROFIT

ale na razie skupmy się na layu, porządkach i ruszeniu dupy do roboty. Zwłaszcza to ostatnie, bo od zakłądania kolejnych tematów o obawach i niezadowoleniu lepszy i ciekawszy od mojego content się magicznie nie pojawi.

uff.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2014, 23:13:45 pm »
1. czekamy na laya
To sobie jeszcze poczekamy  ::)


2. robimy generalne porządki, pytamy raz jeszcze i tym razem na poważnie o dalsze zaangażowanie, wywalamy puste sekcje, wrzucamy to co powstało w międzyczasie a nie było publikowane.
Oho, pytać można ale zapewne jak zawsze znajdą się ważne powody dla czego to po miesiącu nie można wrzucać materiałów na stronę...



4. jak mamy ogarnięty wygląd i porządki robimy reklamę. Każdy z nas ma znajomych, udziela się na innych stronach, ci co bardziej bezczelni może walną plakat na uczelnianej/szkolnej tablicy ogłoszeń (wydział historyczny uam ma specjalną ścianę otwartą dla wszystkich, o ile to nie jest komercha) lub drukną ulotki i podrzucą w pubach gdzie gra się w sesje, lub jakieś inne pomysły.
Dajcie mi tutaj dział poświęcony League of Legends. Walnę tam kilka poradników i tier listy, zapodam link na forum lola gdzie jak zdążyłem zauważyć ludzie wchodzą tylko aby krytykować no i czasami czegoś tam się dowiedzieć. Tak więc link wrzucał by ich na nasze foro i może znalazły by się osoby które zainteresowały by się całą resztą :)



5. Zrobimy coś czego do tej pory nie było sensu robić, czyli regularne niusy na głównej.
Pomysł bardzo dobry tyle, że przydało by się do tego mieć ze dwie na prawdę zaangażowane osoby którym chciało by się grzebać bo polskich jak i zagranicznych stronach w poszukiwaniu newsów. A osób braaaaaak no chyba, że się ktoś by nagle znalazł...



6. dbamy o regularny poważny content.
Z tym poważnym to by się przydało czasami ograniczyć bo lud polski nie licząc takich typowych nerdów i normalnych fanów chcących czegoś się dowiedzieć nie lubują się w czytaniu jakichś długich wypocin o tym jakie to rodzaje kamieni można spotkać w Mass Effect na planecie xy. Przydało by się kilka takich luźniejszych artykułów co by mogły się one spodobać dzieciom w wieku gimnazy i tym co lubią się przy czymś pośmiać a nie tylko smutać.




patrzymy jak to się kręci, staramy się przyciągnąć nowe osoby do pracy, zachęcać do udziału w życiu forum
Wpierw to trzeba zachęcić do udziału w życiu forum obecnych ludzi tak aby można było zachęcić następnych ludzi którzy widzieli by, że my tu mamy chętnych ludzi do pracy a nie niechętnych i nic nie robiących.  ???



Bez tego nawet pięć resetów lore klasztoru i dopieszczanie go przez kolejne półtora roku od zdjęcia nieaktualnych materiałów nie sprawi, że tłumy rzucą się na ŚP.
No okej ale przydało by się w między czasie porobić coś by chociaż odświeżyć stare materiały (bo niby nowi bogowie so) i ogólnie jakoś ogarnąć ten burdel co się ostał bo gieesie. Jeśli nawet udało by nam się do ściągnąć luda to przecie jakiś materiał gotowy już musiał by być aby ŚP mogło wystartować. A zajpewniej ktoś by się mógł znaleźć to czegoś takiego, ponieważ na pewno kilka osób (w tym też ja) jest tutaj głównie dla ŚP.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2014, 23:51:57 pm »
To sobie jeszcze poczekamy  ::)
well, jak się znasz możesz pomóc przyspieszyć

Oho, pytać można ale zapewne jak zawsze znajdą się ważne powody dla czego to po miesiącu nie można wrzucać materiałów na stronę...
a chce ci się potem poprawiać grafiki, formatowanie tekstu i całą resztę jakby zmianie uległa szerokość ramek? Bo mnie nie bardzo.
Chyba, że pijesz do swojego arta co xero dawał linka, uwagi mu dałem, nie wiem czy przekazywał do ciebie. Zresztą z nim to się by trzeba zastanowić jakby to zaprezentować w ogóle na głównej.



Dajcie mi tutaj dział poświęcony League of Legends. Walnę tam kilka poradników i tier listy, zapodam link na forum lola gdzie jak zdążyłem zauważyć ludzie wchodzą tylko aby krytykować no i czasami czegoś tam się dowiedzieć. Tak więc link wrzucał by ich na nasze foro i może znalazły by się osoby które zainteresowały by się całą resztą :)
wybacz moją ignorancję w temacie, ale to w ogóle jest RPG? Bo w MOBA się nigdy nie wgryzalem i wydawało mi się, że to tower defense



Pomysł bardzo dobry tyle, że przydało by się do tego mieć ze dwie na prawdę zaangażowane osoby którym chciało by się grzebać bo polskich jak i zagranicznych stronach w poszukiwaniu newsów. A osób braaaaaak no chyba, że się ktoś by nagle znalazł...
cóż, najwyższy czas by się pokaała. Jakąs bazę stron do zaglądania przygotujemy.
Od biedy zostanę znowu ja.



Z tym poważnym to by się przydało czasami ograniczyć bo lud polski nie licząc takich typowych nerdów i normalnych fanów chcących czegoś się dowiedzieć nie lubują się w czytaniu jakichś długich wypocin o tym jakie to rodzaje kamieni można spotkać w Mass Effect na planecie xy. Przydało by się kilka takich luźniejszych artykułów co by mogły się one spodobać dzieciom w wieku gimnazy i tym co lubią się przy czymś pośmiać a nie tylko smutać.
pytanie tylko czy zalezy nam na takiej publiczności, do której trzeba pisać monosylabami. Nie mówię, że każdy art ma być głębokim jak jezioro bajkał traktatem filozoficznym wymagającym olbrzymiej wiedzy fachowej by w ogóle przebrnąć przez tytuł, lżejsze rzeczy też przejdą jeśli są ciekawe, ale nie będziemy na siłę gonić za każdym jednokomórkowcem. Z takich ludzi i tak nie będzie pożytku ani dla strony ani klubu.
//ale też nie bedziemy przeginać w drugą bawiąc się w snobistyczny elityzm dla wybranych//




Cytuj
Wpierw to trzeba zachęcić do udziału w życiu forum obecnych ludzi tak aby można było zachęcić następnych ludzi którzy widzieli by, że my tu mamy chętnych ludzi do pracy a nie niechętnych i nic nie robiących.  ???
well ci tutejsi musielby się najpierw określić co by ich przekonało do większego zaangażowania, bo mnie się już pomysły skończyły.


No okej ale przydało by się w między czasie porobić coś by chociaż odświeżyć stare materiały (bo niby nowi bogowie so) i ogólnie jakoś ogarnąć ten burdel co się ostał bo gieesie. Jeśli nawet udało by nam się do ściągnąć luda to przecie jakiś materiał gotowy już musiał by być aby ŚP mogło wystartować. A zajpewniej ktoś by się mógł znaleźć to czegoś takiego, ponieważ na pewno kilka osób (w tym też ja) jest tutaj głównie dla ŚP.
to już kwestia dla każdego zakonu z osobna tak naprawdę. Tzn im więcej współpracy i dyskusji między zakonami by to wszystko miało ręce i nogi jako uniwersum tym lepiej, ale ja czy gurt nie będziemy inicjować dyskusji o lore królestwa, bo to się kończy zawsze tylko oskarżeniami o wtrącanie bo co nas to obchodzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: Pierwsza rocznica RPG:C, czyli co zdziałaliśmy, czego się spodziewamy?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 20, 2014, 01:09:02 am »
Chyba, że pijesz do swojego arta co xero dawał linka, uwagi mu dałem, nie wiem czy przekazywał do ciebie. Zresztą z nim to się by trzeba zastanowić jakby to zaprezentować w ogóle na głównej.
Xero nic mnie tam nie przekazywał bynajmniej a ten art to dopiero mocny początek jest i baardzo dużo rzeczy tam się jeszcze zmieni. Można powiedzieć, że to taki szkic poglądowy na razie.



wybacz moją ignorancję w temacie, ale to w ogóle jest RPG? Bo w MOBA się nigdy nie wgryzalem i wydawało mi się, że to tower defense
No w zasadzie to jest MOBA i zapewne większość ludzi sądzi, że tylko tyle. Jednakże League of Legends mocno stawia także na fabułę (no może nie podczas samej rozgrywki ale jako cała ta otoczka). Każde postacie mają swoje historie, niektóre mają ze sobą na pieńku. Może i sama gra nie jest rpg ale historie postaci jak i miejsc w których i o które walczą zasługują na uwagę. a Po za tym zawsze można wkręcić w to tak jak wcześniej pisałem poradniki tak aby więcej osób chciało zajrzeć :P




to już kwestia dla każdego zakonu z osobna tak naprawdę. Tzn im więcej współpracy i dyskusji między zakonami by to wszystko miało ręce i nogi jako uniwersum tym lepiej, ale ja czy gurt nie będziemy inicjować dyskusji o lore królestwa, bo to się kończy zawsze tylko oskarżeniami o wtrącanie bo co nas to obchodzi.
Ogólnie to wystarczyło by zaktualizować to co jest i wywalić niepotrzebne śmiecie przy okazji wrzucić jakieś materiały uzupełniające. Więcej raczej nie trzeba by było. Tylko, że nie mi do powoływania robotnikuf w Królestwie tylko miszczom.

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz