Autor Wątek: Munchkin  (Przeczytany 9175 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Munchkin
« dnia: Lipiec 06, 2014, 17:39:43 pm »
Chyba najlepsza karcianka ever. Proste zasady - kto krzyczy głośniej ma racje + kantowanie na porządku dziennym. W skrócie, każdy dostaje po 8 kart. 4k karty drzwi i 4 karty skarbów. W kartach drzwi znajdują się potwory, klasy postaci, rasy (jeżeli ma się taka wersje), klątwy (też zależy od wersji). W kartach skarbów bronie, zbroje, hełmy itd. Chodzi głównie o zdobycie 10 poziomu jako pierwszy poprzez zabijanie potworów.
Osobiście posiadam wersje Cthulhu. Najlepsza wersja moim zdaniem. Świetny klimat i najlepszy humor. Potwory typu Wielcy Przedwinni, krasulhu itd robią pogrom. Działa na ziemniaki, dodatkowe ręce w postaci macek, zbroje profesora tesli itd to niektóre tylko itemy które znajdują się w grze.

Polecam.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2014, 13:54:51 pm »
Szkoda tylko, że w naszym kraju wyszło tak mało materiałów do Munchkinowego RPGa. Bo to w sumie ojciec humorystycznych systemów.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2014, 16:30:03 pm »
Widziałem raz, jak trzech gości w to grało. Faktycznie, ciekawa rozrywka. Karty ładnie wykonane, a zabawa przednia. Cóż, może kiedyś uda mi się w to zagrać lub sam kupię grę :) Choć na razie z gier bez prądu czekam na jeden tytuł planszowy, który wymaga sporego nakładu pieniężnego ;) Zatem reszta przyjemności musi poczekać.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2015, 19:39:24 pm »
Grałam w Munchkina kilka razy - zabawne karty, dużo kombinowania i podawania pomocnej dłoni celem wspólnego podziału łupami, by zaraz potem podkładać na potęgę świnie osobie zbliżającej się do zwycięstwa. Najlepszą taktyką jest podejście do 10 lvl jako trzecia osoba z rzędu: pierwszą osobę wszyscy zastopują, na drugiej wypstrykają się z kart, których na trzeciego gracza im na ogół nie starczy. Czasami walka o finalny level potrafi się bardzo dłużyć.

Jednakże z czasem karty przestają śmieszyć, a z gier negocjacyjnych bez kostek wolę np. Cosmic Encounter (który ma sporo dodatków + tą grę rzadko kiedy da się wygrać solo, dobre sojusze nade wszystko) albo Welcome to the Dungeon (taki skrócony Munchkin).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2015, 19:41:43 pm wysłana przez Kaseven »

Fyo

  • Wiadomości: 15
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2017, 11:51:14 am »
Też  kilkakrotnie miałem okazję zagrać. Fajna gra, przyjemnie ze znajomymi się poprzepychać. Zabawna i niepozbawiona rywalizacji. Jak mówi Kaseven, największa walka się toczy przy finale, czyli 10 lvlu. I to jest najciekawszy aspekt. Ale gra sie po jakimś czasie nudzi i przestaje bawić.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2017, 16:22:02 pm »
w niedzielę miałem okazję zagrać po raz pierwszy. W sumie zdanie mam jak wszyscy - nawet zabawne, ale duzo zalezy od farta przy ciągnięciu kart. No i sprawia wrażenie takiej gry na max parę razy, zanim się znudzi.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 16, 2017, 18:07:09 pm »
Dlatego są różne edycję. Sam mam z trzy różne wersje Munchkina (Pathfinder, Cthulhu i Gwiezdny). A jest jeszcze więcej.
No i jest to super gra na wprowadzenie kogoś do karcianek i planszówek. Na pewno lepsza niż Talizman.

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 16, 2017, 19:21:35 pm »
czy ja wiem, instrukcja mimo wszystko była dość przytłaczająca, a i grając dopiero po paru turach zaczęliśmy łapać co i jak. Jak kumpel raz przyniósł "truciznę" to załapanie co i jak przyszło nam zdecydowanie szybciej

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Seledynka_92

  • Wiadomości: 5
  • love me like you do
    • https://strialys.pl/
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2019, 09:51:20 am »
No co jak co ale instrukcja była nie do zdarcia. Musiałam się zapytac po prostu kumpla, który mi to w minute wyjaśnił i było elegancko ;p

3r3asT

  • Wiadomości: 6
Odp: Munchkin
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 06, 2019, 11:02:32 am »
Z każdą grą planszową tak jest, że jak się pierwszy raz czyta instrukcje to gra się wydaje zupełnie czarną magią :D. Ja na to mam taki sposób, że staram się przygotować i rozłożyć wszystkie elementy gry, a następnie czytam po 2-3 zdania z instrukcji i od razu staramy się rozpocząć grę :D