Autor Wątek: Miasta  (Przeczytany 5155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Miasta
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 10, 2014, 19:46:23 pm »
Marudzenie Senta na Falloutowe miasta - idź precz.
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20120607122238/fallout/images/6/6e/Fo1_Hub_Downtown.jpg same jednakowe ściany ("ruiny wieżowców") i namiot po środku. Such klimat, much wrażenie, oh, wow.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Miasta
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 15, 2014, 23:30:42 pm »
- Vengard z Gothica 3 - naprawdę czuć w nim było ten klimat przygnębienia i beznadziei, budowany przez wszechobecne gruzy, śmieci, tabuny orków po obu stronach bariery i tą śmieszną garstkę broniących się ostatkiem sił ludzi. W Zmierzchu Bogów znienawidziłem to miasto, bo zostało odbudowane i wyglądało paskudnie, ale mniejsza z tym.
- Cytadela z Mass Effect - zwłaszcza z pierwszej części, gdy mieliśmy największą swobodę w przemieszczaniu się po stacji. Naprawdę czuć było, że to jest metropolia na skalę galaktyczną. W kolejnych częściach trochę ten efekt zepsuli.
- Isenstadt z Wolfensteina - zawsze trzymająca w napięciu mieścina. Za każdym rogiem może się czaić UberSoldat z laserowym miotaczem albo chędożony nazistowski czarnoksiężnik z grupką potworów za plecami. W każdym razie, wolna reakcja = szybka śmierć.
- Braverock Castle z Sacred - stolica królestwa, majestatyczna i przytłaczająca ogromem rzeczy do zrobienia.
- Samotnia ze Skyrim - najmilsza dla oka mieścina jak dla mnie. Może nie tak fajnie zbudowana jak Markarth, ale wciąż bardzo przyjemna. No i na pewno lepsza niż Wichrowy Tron, tam się zawsze czułem jak w Vengardzie 1.5, który już zaczęli odbudowywać, ale przyszła zima i zostawili to w takim nieprzyjemnym stanie.
- Stary Obóz z Gothic 1 - pierwsza zwiedzona przeze mnie lokacja w grach komputerowych, którą faktycznie mógłbym określić mianem "żyjącej własnym życiem". Świetny wygląd, świetni NPC, świetny klimacik.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Miasta
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 20, 2014, 22:33:45 pm »
Fakt, Vengard ma niezłą atmosferę, aczkolwiek jak dla mnie to bardziej kwestia genialnej muzyki niż samej kreacji miasta
Samotnia... nie powala. fakt, ładne, zadbane miasteczko, niezły zamek, niezły pałac, a mimo to... mogło być lepiej, już Biała Grań bardziej mi się podoba
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Miasta
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 21, 2014, 12:19:31 pm »
Solitude? Ta słynna stolica Niebiańskiej Felgi? Okrutne rozczarowanie, zwłaszcza w odniesieniu do poprzednich stolic TES - Vivec i Cyrodill (nagroda pocieszenia dla Obliviona, że jest coś, w czym nie był najgorszy) - no prośba. Pustawy pałac, fort legionu i trzy sklepy na krzyż, a najsilniejszym przedstawicielstwem "tętniącego życia" są ganiające się bachory. Noszkurwa. Nic temu miastu nie pomaga, pomogłoby tylko, jakby wpadł prezenter TV i krzyknął, że dałem się złapać, mamy cię, żartowaliśmy, to wcale nie jest stolica, daliśmy sołtysowej tej wioski diadem żeby udawała królową krainy, hehe, beka, pośmiane z ciebie, typ. Windhelm (kandydat do stolicy nr 2) nie lepsze, a jego słynna "szara dzielnica" to bodajże jeden zakręt na zadupiu. Zdaję sobie sprawę, że im bardziej zaawansowana technologicznie część TES, tym większym bólem w dupie jest konstruowanie dużych miejskich obszarów i warto docenić unikalność każdego zakątka - z drugiej strony jebie mnie to po całości, mają czas i środki, żeby się postarać i nie robić Bądzowa* stolicą teoretycznie sporej śnieżnej krainy.

Za to Markarth jest chyba najciekawszym miastem w TES V. Koncepcyjnie, wizualnie, klimatycznie. I na skalę całej krainy praktycznie jedynym wyraźnie odmiennym od reszty.

* - wioska pod Głogowem większa od Solitude
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Miasta
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 21, 2014, 16:38:42 pm »
Za to Markarth jest chyba najciekawszym miastem w TES V. Koncepcyjnie, wizualnie, klimatycznie. I na skalę całej krainy praktycznie jedynym wyraźnie odmiennym od reszty.
i jedynym w którym można się zgubić-bydle jest tak rozbudowane wzwyż że mapa nic nie daje
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć