Autor Wątek: Murdered: Soul Suspect  (Przeczytany 1476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Murdered: Soul Suspect
« dnia: Czerwiec 19, 2014, 13:15:58 pm »
Krótkie streszczenie:
Cytuj
Miejsce akcji przenosi gracza w objęcia miasteczka Salem, w stanie Massachusetts, kojarzonego przede wszystkim z XVII-wieczną historią dotyczącą czarownic, na które polowano, a następnie bardzo często – w wyniku udowodnienia zakazanych praktyk – palono na stosie. W grze pokuszono się również o stworzenie mistycznego klimatu, z wyeksponowaniem mocy nadnaturalnych. Wcielamy się bowiem w Ronana O’Connora, detektywa, który na początku rozgrywki zostaje zamordowany, a jego postać – niczym w filmie Uwierz w ducha z Patrickiem Swayze’em i Demi Moore w rolach głównych – przeistacza się w ducha.

Gra, która swoją premierę miała niedawno. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to typowa przygodówka, ale twórcy jednak dostarczają nam produkt dość innowacyjny, ponieważ wcześniej nie spotkałem się z produkcją, gdzie główny bohater ginie na samym początku, a przez całą grę sterujemy jego duchem, by rozwikłać zagadkę pewnego mordercy, odzyskać spokój duszy i wydostać się ze świata śmiertelnych. Gra buduje świetny klimat, czujemy się jak w prawdziwym thrillerze. Oprócz standardowego zbierania śladów, poszlak, szukania wskazówek, nasz bohater - jak to duch - ma też dodatkowe zdolności. Tak więc możemy na przykład opętać jakąś osobę, by dowiedzieć się, co ona aktualnie myśli, na co patrzy. Możemy wpływać na pewne przedmioty z naszego otoczenia, by odwrócić uwagę osób od innej rzeczy. Wreszcie jak to duch, możemy przenikać przez ściany i rozmawiać z innymi duchami obecnymi w mieście, które także poszukują spokoju.

Powiem szczerze, nie jestem fanem gier przygodowych, ale ta produkcja swoim klimatem i otoczką strasznie mnie wciągnęła. Jeśli lubicie mroczne produkcje w tym typie, to na pewno gra bardzo przypadnie wam do gustu.

Co sądzicie? Graliście? Zapraszam do dyskusji...

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia