Autor Wątek: seria Mass Effect  (Przeczytany 31045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #90 dnia: Czerwiec 12, 2016, 23:03:50 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=EAcEjAPXmfI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=EAcEjAPXmfI</a>

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #91 dnia: Czerwiec 12, 2016, 23:19:31 pm »
Czyżby normadia wyszła z fazy prototypu, i jej typ stał się podstawowym dla fregat zwiadowczych? :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #92 dnia: Czerwiec 15, 2016, 09:18:54 am »
Kilka info od Maca Waltersa,
Cytuj
- Potwierdzono, że nasz protagonista to niejaki/niejaka Ryder (dużą rolę w historii odegra także jego/jej rodzina). Podobnie jak w poprzedniczkach będziemy mogli nieco podumać urodą podopiecznego, ale nie dane nam będzie zmienić rasy. Ma to sens, bo fabuła obraca się wokół ludzkiego statku, jaki opuszcza drogę mleczną, by znaleźć nową planetę, na jaką mogłaby się przenieść ludzkość.

- Świeżak nie będzie miał doświadczenia ani autorytetu Sheparda, a do swojego zespołu włączy podobnych sobie podlotków (z pewnością jedną Asari i jednego Kroganina). Siłą rzeczy nie do końca ma też rozumieć rządzące obcym światem reguły ("obcym", bo też - przypomnijmy - niezamieszkanym przez naszą rasę). Mało tego - wyprawimy się w tę rzeczywistość samotnie. Historia ma być "bardziej osobista". Jak tłumaczy Walters: poprzednie części były niejako obudowane wokół Sheparda, Anromeda ma ambicję zerwać z tą tradycją, choć przedstawiony w niej konflikt będzie miał swój ciężar.

- Finał ME3 wpłynął na kształt wszechświata, a choć oba tytuły mają być w jakiś sposób powiązane, gracze nieobeznani z historią Żniwiarzy wskoczą w grę bez większych problemów, sporo konceptów i reguł zostanie wytłumaczonych na nowo. Wybory poczynione w trylogii nie wpłyną na kształt fabuły, historia ma się toczyć "setki lat" po sadze Sheparda i spółki.

- Jako że gra ma się opierać na eksploracji, z niebytu powróci Mako (ma to być zresztą jedyny środek transportu, jakim dane nam będzie się poruszać). Ale to już przecież wiecie...

- Multi nie będzie miało żadnego wpływu na historię sprezentowaną w kampanii, acz zespół duma, jak sprytnie powiązać oba tryby.

- Romanse mają być "bardziej realistyczne" i mają wykraczać poza kilka, kluczowych momentów, w których należało wybrać "flirtujące" opcje dialogowe. Relacje mają się rozwijać w różnym tempie, bo też w zespole przywitamy zarówno nieśmiałych introwertyków, jak i lubieżnych ekstrawertyków. W dodatku nasz luby/luba ma reagować na to, jak odnosimy się do pozostałych członków zespołu.

- Gra znajduje się w ostatnim stadium produkcji.

więcej in inglisz
http://forum.bioware.com/topic/573449-mac-walters-came-by-and-now-we-know-this/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2016, 09:25:27 am wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #93 dnia: Czerwiec 16, 2016, 10:17:38 am »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=98750

Jeszcze parę nowinek. Muszą na chwilę powstrzymać się z tymi informacjami o ME, bo z każdą kolejną jestem coraz bardziej zajarany ;D

W ogóle ciekawi mnie jedna kwestia - skoro ten cały Tempest jest na tyle mały, że może lądować na planecie (czyli mniej więcej taki jak Normandia) to ilu załogantów może mieć? Teoretycznie, skoro wyrusza na poszukiwanie nowego domu i tak dalej, to powinien zabrać całkiem sporo osób, żeby mogły założyć jakąś niewielką placówkę. A skoro w drużynie mają być też inne gatunki Drogi Mlecznej to znaczy, że inne rasy Cytadeli też chciałyby mieć swój poważny udział w tej wyprawie. Ale na takim statku chyba nie zmieści się więcej komór kriogenicznych niż... nie wiem, ze sto? Nawet gdyby udało im się odkryć nowe miejsce do życia, to jakoś musieliby ściągnąć swoich ocalałych pobratymców z Drogi Mlecznej (skoro wyruszyli przed zakończeniem ME3 to mogą podejrzewać, że Żniwiarze wygrali i obecnie dożynają niedobitki ras Cytadeli). Transportowaliby tym Tempestem grupkami liczącymi po sto osób? Chyba, że mieli jakiś master plan, że na miejscu zbudują przekaźnik masy i reszta będzie mogła już blinknąć sobie do Andromedy. Ale wtedy istniałoby zagrożenie, że Żniwiarze przyjdą zaraz za nimi (ofc Żniwiarze by nie przyszli, bo przegrali, ale załoga Tempestu pewnie o tym nie wie) i tyle będzie z nowego domu. Nie próbuję tutaj szukać dziur w fabule, która przecież jeszcze nie została na dobre ujawniona, tylko jestem ciekaw, jaki mogliby mieć pomysł na przetransportowanie potencjalnie miliardów osób z Drogi Mlecznej do Andromedy.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #94 dnia: Czerwiec 16, 2016, 17:31:39 pm »
Obstawiam, że tempest to nie jedyny statek, lecz kawałek floty, - patrz na tą cytadelo-podobną konstrukcję.

Chyba, że wiesz, jak w interstellarze, same zamrożone płody wieźli. ;D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2016, 17:35:26 pm wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Hoshi

  • Wiadomości: 4
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #95 dnia: Czerwiec 19, 2016, 08:39:44 am »
Obstawiam, że tempest to nie jedyny statek, lecz kawałek floty, - patrz na tą cytadelo-podobną konstrukcję.

Chyba, że wiesz, jak w interstellarze, same zamrożone płody wieźli. ;D

Ten statek to swego rodzaju arka i prawdopodobnie są w nim zahibernowani przedstawiciele różnych ras. Niżej macie filmik z dłuższym ujęciem tego okrętu (od 1:05)

https://youtu.be/JsUG00sKyT4
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2016, 08:47:13 am wysłana przez Hoshi »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #96 dnia: Czerwiec 20, 2016, 18:48:08 pm »

Ten statek to swego rodzaju arka i prawdopodobnie są w nim zahibernowani przedstawiciele różnych ras. Niżej macie filmik z dłuższym ujęciem tego okrętu (od 1:05)

https://youtu.be/JsUG00sKyT4

No, dokładnie o niego mi chodziło.
Nie widziałem tego traileru, mimo że roczny. Podoba mnie się on motzno.

No i wyjaśnia się coś, to Shepard wysyła nas do andromedy. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Majorek

  • Wiadomości: 1
  • Wilk Morski Klanu Espadre
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #97 dnia: Czerwiec 20, 2016, 19:00:34 pm »
Pewnie będzie, że jestem malkontentem, ale po doświadczeniach z Dragon Age: Inkwizycja jakoś nie mam zaufania do Andromedy.
[c][/c]

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #98 dnia: Czerwiec 20, 2016, 19:07:05 pm »
Ja do całego BioWare, ale powoli łapie przynętę na hajpa. :D

Chociaż, eksploracja zapowiada się na DA:I like, według tego co piszą po forach.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #99 dnia: Czerwiec 20, 2016, 19:11:55 pm »
czy ja wiem, ME nigd nie udawalo czegoś czym nie jest. Tzn ok, jest głupawe w tym swoim patosie, ale tak po prawdzie to wlasnie takie mialo być. Ba, od dwójki nawet nie udają, że to ma być RPG, tylko sami mówią że to shooter z dialogami.

Moj problem polegał tylko na tym że dialogów było za dużo i przerywały mi strzelanie, a od nadmiaru patosu chciało mi się rzygać :P Ale kto wie, jeśli tylko andromeda nie bedzie zby monotonna (typu eksploracja na jedno kopyto jak w ME1 czy skanowanie planet z ME2) to moze byc spoko

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #100 dnia: Czerwiec 20, 2016, 19:15:11 pm »
Ty to byś rzygał przy każdej grze AAA.

Ale co jak co, fabułę seria miała dobrą i immersja też była.

Nie to co w nowych CoDa czy innych.

Eksploracja była chyba najlepiej wykonana w ME3, skanowanie, ale nie takie przyjebane jak w ME2 i misje naziemne.

W sumie, to ME3 pod względem mechaniki łączyła wszystko co najlepsze w ME 1 i 2. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #101 dnia: Czerwiec 20, 2016, 19:28:55 pm »
Ty to byś rzygał przy każdej grze AAA.
kwestia do czego zaliczasz F:NV :P ale poniekąd masz rację, że ostatnimi laty AAA i rzygogenna fabuła idą często w parze

Cytuj
Ale co jak co, fabułę seria miała dobrą i immersja też była.

Nie to co w nowych CoDa czy innych.
szczerze, pokazanie ci na 20 sekund dziecka, zabicie go, a następnie wmawianie przez całą resztę gry że było ci przykro z powodu gówniarza bo tyle was łączyło i masz teraz przez to koszmary, to dla mnie poziom patosu CoDa :P Czemu zdrada tego murzyna z Vice City bolała? Bo przez całą grę byliśmy kumplami, wyciągając się nawzajem z tarapatów, a on na koniec wbił nam nóż w plecy dla paru zielonych. To jest dobry writing i imersja, a nie pokazanie przez chwilę jakiegoś gnojka a nastepnie wmawianie, że był dla ciebie ważny :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #102 dnia: Czerwiec 20, 2016, 20:00:32 pm »
Kiedy ja grałem w VC, to ni luja nie ogarniałem angielskiego, przez co i fabuły. :D

Lepsza fabuła to trafiasz do wiezienia i chcesz spierdolić?
Czy spierdalasz z wiezienia co część? :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #103 dnia: Lipiec 30, 2016, 18:52:41 pm »
Cytuj
pokazanie ci na 20 sekund dziecka, zabicie go, a następnie wmawianie przez całą resztę gry że było ci przykro z powodu gówniarza bo tyle was łączyło i masz teraz przez to koszmary
Gdybyś ty widział, jak małe dziecko ginie w brutalny sposób to pewnie też ciężko byłoby ci wyrzucić ten obraz z pamięci :P W przypadku Sheparda śmierć chłopca stała się symbolem upadku Ziemi, więc pewnie bolało jeszcze bardziej.

Tak z innej beczki, niedawno natknąłem się na ten artykuł
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=85225
Ma już parę lat i skoro do tej pory nie było żadnych głośnych zapowiedzi to pewnie nie ma co liczyć, że jakikolwiek film powstanie w listopadzie tego roku. Co nie zmienia faktu, że sama idea jest intrygująca. Co według was mogłoby się znaleźć w takiej produkcji (zakładając, że byłaby to filmowa trylogia, jedna część na jeden film), co możnaby ulepszyć względem gier, co zmienić? Czy w ogóle miałoby to szanse powodzenia? I czy są jacyś aktorzy nadający się do ról głównych bohaterów? (pomijając aktorkę do roli Mirandy, bo dziwnym zbiegiem okoliczności Yvonne Strahovski wygląda idealnie tak samo jak Miranda xD )

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 07, 2016, 22:51:43 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=CRBlWc-ApUI

Fragment gameplaya z Andromedy.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii