Autor Wątek: seria Mass Effect  (Przeczytany 31449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 06, 2015, 10:59:43 am »
zacząłem się zastanawiać nad Mirandą i jej rolą w świecie ME2.



;D


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 06, 2015, 12:03:36 pm »
Cytuj
jej ojca widzimy dopiero w trójce
Ale jego "wpływy" widzimy już w dwójce. Rozumiem, że pierwszy świat w realiach ME ma trochę inne problemy, niż dzisiaj, ale wciąż - starcie z bandą krwiożerczych najemników, którzy chcą porwać twoją siostrę a przy okazji nie zawahają się przed podziurawieniem twojego idealnego tyłka, i to nasłanych przez, jakby nie patrzeć, twojego ojca nie jest zbyt przyjemne :D

Cytuj
Shepard znajduje się w trochę podobnej sytuacji
Shepard ma przynajmniej normalne wspomnienia o rodzinie (co prawda tylko jeśli miał backstory, że pochodził ze stacji kosmicznych, ale i tak zawsze wydawało mi się, że jest to najbardziej "kanoniczny" wybór, bo jakoś sensownie uzasadnia początki niezwykłości protagonisty. Wiem, że pierwotny John Shepard ma pochodzenie "Ziemia", ale nigdy nie miało to dla mnie zbytniego sensu), a Miranda nigdy nie miała matki, ojciec tak naprawdę nie jest ojcem, a jej siostra jest w ciągłym niebezpieczeństwie.

Ale jasne, rozumiem o co chodzi. Rzeczywiście nie była najciekawszym towarzyszem. Tylko jeszcze się zastanawiam, czy to w ogóle miałoby jakiś sens, żeby Cerberus miał wpływ na stworzenie Mirandy - jej ojciec współpracował z Człowiekiem Iluzją dopiero w trójce. Nie wiem, po co Cerberus miałby mu wcześniej udostępniać swoje tajne informacje - w końcu nie mogli przewidzieć, że dziewczyna ucieknie od niego, przyłączy się do nich i w ten sposób inwestycja się im zwróci :D

Cytuj
ich troska o ludzkość tak naprawdę nie jest pokazana.
No oprócz tej placówki badawczej, w której eksperymentowali z biotyką na dzieciach był jeszcze projekt Nadzorca (i Podniesienie, jeśli bierzemy pod uwagę nie-gry. No ale przyjmijmy, że nie bierzemy). Jak dodasz do tego projekt Łazarz i cały ten ambaras z ratowaniem kolonii przez Zbieraczami to już masz kilka operacji, które wymagały mnóstwa zasobów i ludzi do przeprowadzenia. Te dwa pierwsze były zdecydowanie wątpliwe moralnie, ale ulepszone implanty biotyczne i możliwość kontrolowania gethów to chyba oczywiste profity dla ludzkości :P

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 06, 2015, 19:18:01 pm »
Shepard ma przynajmniej normalne wspomnienia o rodzinie (co prawda tylko jeśli miał backstory, że pochodził ze stacji kosmicznych, ale i tak zawsze wydawało mi się, że jest to najbardziej "kanoniczny" wybór, bo jakoś sensownie uzasadnia początki niezwykłości protagonisty.
Hehe, ja wybrałem Eartborn/Sole Survivor - mój Shepard był straumatyzowany jeszcze przed Reaperami. :D

Swoją drogą, porównanie Ziemi z opisów w codexie z Ziemią z trójki to było straszne rozczarowanie.
Cytuj
No oprócz tej placówki badawczej, w której eksperymentowali z biotyką na dzieciach był jeszcze projekt Nadzorca (i Podniesienie, jeśli bierzemy pod uwagę nie-gry. No ale przyjmijmy, że nie bierzemy). Jak dodasz do tego projekt Łazarz i cały ten ambaras z ratowaniem kolonii przez Zbieraczami to już masz kilka operacji, które wymagały mnóstwa zasobów i ludzi do przeprowadzenia. Te dwa pierwsze były zdecydowanie wątpliwe moralnie, ale ulepszone implanty biotyczne i możliwość kontrolowania gethów to chyba oczywiste profity dla ludzkości :P
Problem polega na tym, że nigdy nie widzisz pozytywnych efektów pracy Cerberusa poza Shepardem, ale to jest tylko jeden projekt z kilkunastu, które przewijają się w ME1 i ME2. Widzisz za to masę ofiar w ludziach, okrucieństwo itd. Gdyby pokazali chociaż jednego cywila, którego ocaliły eksperymenty Cerberusa, dużo łatwiej byłoby kupić tą wizję, że oni tak naprawdę starają się pomóc ludzkości.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 06, 2015, 19:43:27 pm »
Cytuj
Problem polega na tym, że nigdy nie widzisz pozytywnych efektów pracy Cerberusa poza Shepardem
No trochę tak.

<desperackie poszukiwanie czegoś na obronę Cerberusa>

Ale naprawili EDI. Przymierze nie umiało, ewidentny profit, 1:0 dla proludzkiego paramilitaryzmu :D

Pozostałe projekty dawały dupy bo prędzej czy później ktoś wpadał na jakiś świetny pomysł (albo na niego nie wpadał, jak na przykład na pomysł zamontowania jakichś barier biotycznych, które mogłyby unieszkodliwić ew. bunt w placówce badawczej). Shepard na świetne pomysły nie wpadał i dlatego mu się udało. Cerberus jest trochę zbyt narowisty w sytuacjach, kiedy należałoby spokojnie posiedzieć i poczekać w bezpiecznym biurze na efekty badań, zamiast, no nie wiem... podpinać swojego brata do wspólnej świadomości gethów, taki zupełnie abstrakcyjny przykład :D

Cytuj
porównanie Ziemi z opisów w codexie z Ziemią z trójki to było straszne rozczarowanie.
Planeta będąca w danej chwili pod ostrzałem starożytnej rasy niezniszczalnych robotów faktycznie może trochę nie przypominać kwitnącego świata przechodzącego Złoty Wiek, do którego spływa bogactwo zasobów z kolonii i placówek handlowych :P

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 06, 2015, 20:22:33 pm »
Pozostałe projekty dawały dupy bo prędzej czy później ktoś wpadał na jakiś świetny pomysł (albo na niego nie wpadał, jak na przykład na pomysł zamontowania jakichś barier biotycznych, które mogłyby unieszkodliwić ew. bunt w placówce badawczej). Shepard na świetne pomysły nie wpadał i dlatego mu się udało. Cerberus jest trochę zbyt narowisty w sytuacjach, kiedy należałoby spokojnie posiedzieć i poczekać w bezpiecznym biurze na efekty badań, zamiast, no nie wiem... podpinać swojego brata do wspólnej świadomości gethów, taki zupełnie abstrakcyjny przykład :D
Może najlepszych ludzi posłali do Łazarza, a do reszty zostali tylko stażyści. :P
Cytuj
Planeta będąca w danej chwili pod ostrzałem starożytnej rasy niezniszczalnych robotów faktycznie może trochę nie przypominać kwitnącego świata przechodzącego Złoty Wiek, do którego spływa bogactwo zasobów z kolonii i placówek handlowych :P
Chodziło mi bardziej o to, że czytając o megametropoliach, drapaczach chmur, zmianach klimatycznych i gangach grasujących po ślepych zaułkach, wyobrażałem sobie bardziej coś takiego, niż Cytadelę-bis.

Ale nie będę po tym jechał za mocno - nie gry wina, że oczekiwałem czegoś innego.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 06, 2015, 20:29:46 pm »
No wiesz, odnoszę wrażenie że taki design Vancouveru miał umożliwić w miarę swobodne przemieszczanie się bohatera w trakcie ataku na Ziemię. Ciasna zabudowa, taka jaką podlinkowałeś, zapewniłaby coś w stylu stu tysięcy ton żelaza i gruzu walącego się na głowę Sheparda, gdy ten akurat idzie ulicą a przecznicę dalej wylądował Żniwiarz :P A tak to gdzieś tam w tle mogły sobie strzelać lasery i wybuchać statki Przymierza, ale Shepard nie był w samym centrum masakry.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 06, 2015, 22:05:45 pm »
Mnie najbardziej rozwala fakt zdrady tego Wilsona, na początku ME2. Dopiero na wiki przeczytałem, że to przez to, że pracował dla Shadow Brokera. Ok.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 07, 2015, 22:34:14 pm »
Mnie najbardziej rozwala fakt zdrady tego Wilsona, na początku ME2. Dopiero na wiki przeczytałem, że to przez to, że pracował dla Shadow Brokera. Ok.
Lol, nigdy tego nie wiedziałem. Po co SB miałby zabijać Sheparda w tym momencie?

Oczywiście poza tym, że Bioware desperacko potrzebowało zrobić combat tutorial.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 07, 2015, 23:10:12 pm »
Zbieracze mogli mu zapłacić. Według Człowieka Iluzji wychodzili już z przekaźnika Omega 4 żeby zawrzeć jakieś transakcje z najemnikami albo łowcami niewolników. Równie dobrze mogli się dogadać z SB i w ten sposób ostatecznie wyeliminować najpoważniejsze zagrożenie dla ich misji.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #84 dnia: Marzec 30, 2016, 20:04:25 pm »
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=97277

Jeszcze się okaże, że w Andromedzie to tak naprawdę ludzie będą czarnymi charakterami galaktyki - przylecieli diabli wiedzą skąd i psują tubylcom ich ładnie urządzone planety :D

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #85 dnia: Marzec 30, 2016, 20:29:20 pm »
Kolejny Space Sim który w przeciwieństwie do Star Citizena wyjdzie, i to jeszcze przed nim. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #86 dnia: Marzec 31, 2016, 05:03:50 am »
ME to nie space sim.
A o Star Citizen się nie mówi. Temat tabu. Za dużo pieniędzy ludzie wtopili.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 31, 2016, 07:09:14 am »
wut? Przecież od pół roku już masz to mini-PU w SC, a i patche pojawiają się teraz co 2-3 tygodnie. Nie mówi się głównie dlatego, że ciężko wyjść z twarzą po tym, jak również pół roku temu wieszczyło się wszem i wobec jak to do padnie zaraz jedno studio a do gwiazdki skończą się pieniądze ;D Swoją drogą muszę wrzucić w topic niezłe vid ze Starfarerem, nawet jak kogoś nie jara sama gra to sam rozmiar oraz użyty tech by to działało (a działa, bo od piątku jest już w grze) robią wrażenie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 31, 2016, 07:16:12 am »
ale z tego ME chcą zrobic sima. :x

I tak wiemy sent, że w tym dziesięcioleciu SC nie wyjdzie. :V
O ile wyjdzie kiedykolwiek. :D
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 31, 2016, 20:01:27 pm »
nie no, do 2017 się chyba wyrobią ;D I tak jest lepiej niż było

A co do ME - szczerze wątpię, space simy wymagają cierpliwości i pewnego stopnia hardkoru, zaś EA celuje w casuali. To że dadzą element eksploracji jeszcze nie czyni z gry space sima (zwłaszcza że były one już w jedynce)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!