Autor Wątek: seria Mass Effect  (Przeczytany 31031 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass dEffect
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 16, 2014, 20:24:39 pm »
No to inna sprawa, że fani mieli zbyt duże zaufanie do BioWare i próbowali się doszukać diamentu w śmietniku (chciałem napisać w szambie, ale potem pomyślałem, że to podstawowe zakończenie AŻ TAKIE ZŁE nie było. Gdy przechodziłem ME3 spodziewałem się czegoś znacznie gorszego, w stylu "Shepard obudził się na Normandii SR1 i uświadomił sobie, że wszystkie jego przygody to tylko zły sen").

Mam tylko nadzieję, że fabuła w czwartej części będzie tylko przyjemną dla serca i duszy, epicką mieszanką wybuchów, pościgów, bezsensownych ale cholernie wciągających zwrotów akcji (takich jak inwazja Rosjan na USA w Modern Warfare 2) i strzelania do butelek. Będę w pełni usatysfakcjonowany.

PredAlien

  • Wiadomości: 111
  • Ten mrok wokol mnie to taki chwyt na laski.
Odp: seria Mass dEffect
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 19, 2014, 08:50:41 am »
Mass Effect ma zdecydowanie kijowe zakonczenie jako seria. Shepard padl ofiara indoktrynacji czy tego BioWare chce czy nie. I musimy patrzec jak umiera. A to co jest potem to tylko jego wyobraznia. Posmiertne odruchy nerwowe. Po jego zgonie flota przegrywa walke ze Reaperami i za pareset lat mamy planete malp.
A 4 czesc to juz nie bedzie to samo. Az sie boje pomyslec co tam sie dzieje, ze maja problemy ze zrobieniem traileru...Pitolenie kota za pomoco filmu, nad ktorym tez pracuja i pracuja. Zmieniaja w serial, potem z powrotem w film. Dejta spokoj...Trza czekac.
Wg mnie:
Pierwsza czesc miala zajebisty klimat. Druga zajebista ostatnia misje i postacie. Trzecia zajebisty soundtrack.
Krolestwo - Nowicjusz Ognia (Kingdom - The nOOb of fire)

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 18, 2015, 12:53:44 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=uG8V9dRqSsw - trailer nic nie mówi, ale przynajmniej sklecili jakiś w końcu. Akcja ma rozgrywać się długo długo po wydarzeniach z trylogii, ciekawe jak rozwiążą kwestię z trzema zakończeniami. :D
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 18, 2015, 16:08:21 pm »
oleją, jak wybory dokonywane w trakcie każdej częsci?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 18, 2015, 22:26:19 pm »
Wybiorą jedno, kanoniczne, jak wszędzie.

I tak najzgrabniej zrobił to KOTOR2, gdzie poprzez pare pytań pierwszego towarzysza mogłeś mieć w dupie pierwszą część, albo zaznaczyć co zrobiłeś. Miało to mały wpływ na historie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 04, 2015, 20:48:34 pm »
Czy te zjebane płatne DLCki do ME2 są warte funta kłaków?
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 04, 2015, 20:58:27 pm »
dodają 2 towarzyszy, dwie serie q i, hehe prolog do ME3. :V
W sumie, w ME3 wykonanie tych dlcków profituje całkiem fajnie. :)
No i q lojalnościowy dla złodzieja jest fajny. ^^
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 05, 2015, 16:49:08 pm »
Przeczytałem sobie wczoraj artykuł w CD Action o Mass Effect Andromeda. Jakiś facet, który parę lat temu ujawnił kilka informacji na temat Dragon Age Inkwizycja (i okazały się prawdziwe) teraz rzucił trochę rzeczy na temat ME.

Jeśli wierzyć temu przeciekowi, to w mgławicy Andromedy (czy raczej w jej wycinku, zwanym gromadą Heliusa - średnica ok. 1000 lat świetlnych, oznacza to jakieś 100 układów gwiezdnych do odwiedzenia, czyli 4 razy większy obszar niż w ME 3) gdzie ma się dziać akcja wylądują nie tylko ludzie, ale też inne rasy z Drogi Mlecznej (kroganie na przykład - może cała ta wyprawa do sąsiedniej galaktyki zostanie wytłumaczona ekspedycją wysłaną na wypadek przegranej ze Żniwiarzami? + dzięki temu nie musi być żadnego zakończenia kanonicznego z trójki). Towarzyszy do zwerbowania ma być ponoć siedmiu (wśród nich ma być biotyczka Cora mogąca m.in stworzyć pole siłowe chroniące przed ostrzałem i kroganin Drack), każdy z misją lojalnościową i specjalnym drzewkiem rozwoju do odblokowania po wykonaniu tychże misji.

Oprócz tego ma być sporo nowych ras, z nazwy wymieniono Khetów którzy podobno mają być bardzo licznymi przeciwnikami w stylu Szarańczy z GoWa i Remnantów, którzy podobnie jak Proteanie mają być dawno wymarłą rasą. Odszukiwanie ich technologii ma być niezbędne do przetrwania ludzkości, ale nie tylko ludzkość będzie aktywnie szukała tych artefaktów.

Oprócz tego, jako że to główny bohater jest kolonistą i zwiadowcą, to trzeba będzie samemu zdobywać zasoby, budować stacje na planetach, zakładać i rozwijać kolonie żeby zwiększać swoje wpływy i zasięg statków, a nawet zajmować się dyplomacją, żeby nas inne inteligentne rasy w miarę lubiły. Co ciekawe, cały obszar gry ma być na początku objęty mgłą wojny - w końcu nie istnieją mapy galaktyczne dla galaktyki Andromedy. Będzie też się dało zatrudniać najemników i wysyłać ich na misje, z których wrócą po 20-30 minutach z łupami i doświadczeniem, za które się ich rozwinie.

Podobnież rozbudowany zostać ma też system dialogów tak, by odpowiedzi nie były już tak oczywiste jak wcześniej, będzie lepsza mimika twarzy, z której będzie można odczytać intencje rozmówcy. Poza tym, rozmowy mają być dużo bardziej... otwarte na pomysłowość gracza, tzn. o ile w poprzednich częściach to skrypt dawał nam możliwość na wyciągnięcie broni w tej konkretnej konwersacji, to teraz będzie można robić to częściej, według własnego uznania.

No i ma wrócić Mako <3 Tym razem z możliwością modyfikowania i ulepszania.

Jeśli to wszystko prawda, to jestem niesamowicie najarany na tą grę. Zapowiada się duży postęp w stosunku do trylogii Sheparda.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2015, 16:51:18 pm wysłana przez Dollan »

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 05, 2015, 16:55:37 pm »
Space sim?
Why not.

Nie cierpię Mako. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 06, 2015, 13:44:48 pm »
Czy te zjebane płatne DLCki do ME2 są warte funta kłaków?
Tylko Lair of the Shadow Broker i ewentualnie można się zastanowić nad Overlord, oczywiście i tak trzeba w chooj przepłacić, więc odpowiadając na pytanie nie, jeżeli nie jesteś fanem, a nie jesteś. :p
Cytat: Legion
dodają 2 towarzyszy, dwie serie q i, hehe prolog do ME3. :V
W sumie, w ME3 wykonanie tych dlcków profituje całkiem fajnie. :)
No i q lojalnościowy dla złodzieja jest fajny. ^^
Gówno a nie profituje, bo Kasumi pomaga nam przy minimisji z Widmem? I na kiego grzyba nam kolejni sojusznicy jakich można pozyskać, jak nie robią żadnej różnicy.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:22:31 pm »
tbh wątpię, bo zamieniłoby to grę w RTSa. No pzynajmniej jeśli miałoby być tak głębokie jak wydaje mi się, że powinno by implementowanie miało sens. No bo w końcu jaki byłby sens?

Ale wstawianie nowych gethów do tłuczenia taśmowo akurat brzmi wiarygodnie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 10, 2015, 20:46:36 pm »
Cytuj
tbh wątpię, bo zamieniłoby to grę w RTSa
Podejdź do tego jak do ulepszania Normandii na skalę galaktyczną :P Z tego, co zrozumiałem, byłby to po prostu bardziej rozbudowany mechanizm z serii AC, gdzie odnawialiśmy budynki i wysyłaliśmy statki na misje. W Asasynach nikogo specjalnie nie raziło, że w przerwach między szlachtowaniem kolejnych niemilców zajmujemy się rozwijaniem naszego finansowego imperium - wydaje mi się, że w Andromedzie taki system dawałby przyjemne wrażenie, że nie jesteśmy tylko tępym siepaczem, który ma wyrżnąć wszystko, co nas nie lubi, ale że faktycznie kładziemy podwalinę pod nowy dom dla ludzkości.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 11, 2015, 07:57:49 am »
Zapomniałem wspomnieć, ze w sumie mam darmowe DLC z sieci Cerberus w ME2. Nie jakieś szalone, bo miejsce lądowania Normandii, Zaeda, Projekt Hefajstos i jakiś Firewalker pack bodajże.
Przez chwilę się zastanawiałem, czy nie kupić Deluxe Digital Edition za 30 zl na Origin (bo wyjdzie taniej niż kupienie nawet samego Lair of Shadow Broker) ale najlepsze jest to, ze nie widzę nigdzie spisu co ma ta wersja.
Fajnie, ze znalazłem save z ME1 sprzed 4 lat. Poziom postaci 50 (nie chciało mi się grindowac do 60), bogactwo było, Wrex przeżył, rada nie.

No i dalej rozwala mnie "genofagium", którego nazwa implikuje, jakoby nie kontrolowało to reprodukcji Krogan, a raczej zmieniało ich upodobania seksualne.

Zapomniałem wspomnieć. Żeby zrobić sobie kinowa wersję ME2 trzeba grzebać w plikach. Nie jest to super trudne, ale krok wstecz w stosunku do ME1. Minus ode mnie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 11, 2015, 11:49:46 am »
Cytuj
No i dalej rozwala mnie "genofagium", którego nazwa implikuje, jakoby nie kontrolowało to reprodukcji Krogan, a raczej zmieniało ich upodobania seksualne.
Co po części jest prawdą - to chyba genofagium skłoniło wielu krogan do szukania sobie partnerek wśród innych gatunków (głównie asari, z głowy pamiętam teraz z ME2 na Illium jedną asari do której zalecał się kroganin i jedną która opowiadała, że jej ojciec był kroganinem + z ME3 asari-sprzedawczyni na Cytadeli, której mąż był kroganinem i zginął walcząc z raknii), bo samice na Tuchance prawdopodobnie nigdy nie zdołałyby urodzić żywego dziecka.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: seria Mass Effect
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 11, 2015, 12:39:16 pm »
1 dziecko na 1000 przeżywało.

Cytuj
ME3 asari-sprzedawczyni na Cytadeli, której mąż był kroganinem i zginął walcząc z raknii
to ta sama asari co
Cytuj
ME2 na Illium jedną asari do której zalecał się kroganin
Kroganin nazywał ją różą z illium i był poetą. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.