Autor Wątek: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu  (Przeczytany 2098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« dnia: Czerwiec 04, 2014, 19:22:36 pm »
Mam kilka pytań jeśli chodzi o portal YouTube. Dlatego od razu przejdę do rzeczy.

1) Zauważyłem, że maksymalna długość filmiku do wstawienia normalnie to 15 minut. Za to inni wstawiają dłuższe. Zatem pytanie, jak wstawić dłuższy filmik i czy wiąże się to z jakimiś kosztami?
2) Czy jest możliwość, by ustawić, aby każdy filmik ustawiał się w konkretnej jakości? Niestety mój komputer ma swoje lata, więc irytujące jest za każdym razem przestawianie tego na 240p... Konto mam i chyba nawet ustawiłem, by nie ustawiał super jakości, ale i tak zwykle ustawia mi 480p lub 360p przy odtwarzaniu cudzych filmów...
3) Tu domyślam się przyczyn, ale wolę zapytać. Czy to wina mojego staruszka, że nie odtwarzam na pełnym ekranie filmików nawet przy jakości 240p lub 144p? Kiedyś nie miałem z tym problemów, a teraz już mam...
4) Jak jest z tymi ocenami na YT? Jestem zalogowany, a nie mogę dać łapki... I to nie chodzi o jakis nowy filmik, ale tak jest też przy starych produkcjach, jak przy takich co mają kilka tygodni...
5) Wiem, że obraz z ekranu można nagrywać np. przez Fraps. Jednak zauważyłem, że niektóre osoby nagrywają tylko fragment monitora i to w taki sposób, że obraz jest wyraźny. Czy to wyłącznie efekt kamery, czy da się za pomocą jakiegoś programu uzyskać, by nagrywał tylko np. górną część obrazu monitora?

To chyba wszystko.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2014, 19:29:54 pm »
1. Jak masz kilka filmów to odblokowują ten limit. Przynajmniej tak słyszałem. Ja go nie mam od dawna a mam filmiki ze Space Marine (bez gadania).
2. Nie mam pojęcia. Próbuj w opcjach, ale raczej wątpię.
3. Może przeglądanka lub wtyczka flash walnięta? Nigdy nie miałem problemów z tym.
4. A masz konto na google +? ;p
5. Ja używałem FRAPSa i w nim ustawiałem rozdzielczość (musiałem się tym bawić nagrywając z ePSXe intro do Space Hulka). FRAPS jest najczęściej używany, ale sporo obciąża kompa więc na starym za dobrze nie podziała.

Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2014, 21:06:41 pm »
1. Wymagana jest weryfikacja telefoniczna. Pomoc Google.
2. Z wyjątkiem tych opcji, to nie udało mi się znaleźć takiej możliwości, a kiedyś szukałem (z tym, że w drugą stronę).
3. Nie znam sie na tych kwestiach.
4.
a) Filmik w którym jest omówiony Fraps: https://www.youtube.com/watch?v=EPVkCnu8LoY.
b) No i przegląd różnych programów, jakbyś chciał się rozejżeć: http://www.dobreprogramy.pl/Przechwytywanie-wideo,Programy,Windows,208.html

Mam nadzieję, że pomogłem.

A jeśli mam być szczery, to szczęka mi opadła, jak przeczytałem to 240p. Ja jeśli mi muli internet i nie wyrabia na 720p, to odstawiam do obejrzenia na później. Ale nie ma to jak 1080p, dopiero wtedy jest wyraźnie.

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 14, 2014, 19:35:21 pm »
Dziękuję za odpowiedzi od Atriona i Paladyna Łowcy. Odniosę się trochę do nich.

Ad. 1
No właśnie tej opcji nie widziałem, jedynie gdzieś słyszałem jak Atrion, że odblokują mi łaskawie, jak wstawię kilka filmików... Gorzej, że chciałem wstawić coś dłuższego, niż 15 minut... Pytanie, czy ktoś się orientuje, ile kosztuje ta weryfikacja telefoniczna, czy może jest ona darmowa i po prostu będą oni mieli mój numer telefonu w swoich bazach danych?

Ad. 2
No znalazłem te opcje, co podał Paladyn Łowca i u mnie dziwnie działają, ale trudno się mówi, jakoś przeżyję bez tego.

Ad. 3
Chyba jednak to wina mojego sprzętu, bo na tej przeglądarce oglądałem kiedyś już filmiki w pełnym ekranie.

Ad. 4
No właśnie mam konto na Google+, uzupełniłem tam nawet swoje dane, grafiki itp. Zatem nie wiem, czemu pomimo zalogowania na konto YT, nie mogę oceniać danego filmiku...

Ad. 5
Dziękuję za podpowiedzi w tych kwestiach, jeszcze pomyślę o tym :)
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2014, 18:07:11 pm »
Ad. 1
No właśnie tej opcji nie widziałem, jedynie gdzieś słyszałem jak Atrion, że odblokują mi łaskawie, jak wstawię kilka filmików... Gorzej, że chciałem wstawić coś dłuższego, niż 15 minut... Pytanie, czy ktoś się orientuje, ile kosztuje ta weryfikacja telefoniczna, czy może jest ona darmowa i po prostu będą oni mieli mój numer telefonu w swoich bazach danych?

Nie wiem. Nic nie nagrywam, więc nie potrzebuję tej opcji, ale wydaje mi się, że jest to za darmo, z tym, że to tylko moje przypuszczenia.

Ad. 2
No znalazłem te opcje, co podał Paladyn Łowca i u mnie dziwnie działają, ale trudno się mówi, jakoś przeżyję bez tego.

To chyba działa tak, że nigdy nie odpala filmów w HD.

PS. A tak właściwie, to co nagrywasz, jeśli oczywiście można wiedzieć?

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2014, 11:28:31 am »
To chyba działa tak, że nigdy nie odpala filmów w HD.
Taka opcja to mnie za bardzo nie urządza, bo na obecnym sprzęcie to i jakość 360p mi się tnie, a płynnie chodzi dopiero 240p... Na cóż, na razie sobie przestawiam ręcznie w czasie oglądania materiałów, a potem pewnie wymienię sprzęt i już jakość nie będzie dla mnie problemem technicznym.

PS. A tak właściwie, to co nagrywasz, jeśli oczywiście można wiedzieć?
Na razie nic nie nagrywam. Konto założyłem w 2012 roku i wstawiłem tam dosłownie 1 materiał na potrzeby Podziemia, a potem go usunąłem. Na chwilę obecną, bardziej staram się zorientować, jak wygląda kwestia nagrywania dźwięku i obrazu, ale mam plany robić coś w rodzaju luźnych przemyśleń, czy też wywiadów o tematyce fantasy, może jak się da nagram też jakąś sesję rpg z kumplami i wstawię, ale to plany na dalszy czas, gdy już wymienię komputer.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: YouTube - kilka pytań o nagrywaniu filmików i ich wstawianiu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 05, 2014, 09:42:38 am »
Ok, problemy z oddawaniem głosów na dany film skończyły się :)

Mam inny. Założyłem jakieś 2 lata temu swój profil xilkdsc. Ostatnio ustawiłem nawet, by automatycznie wyświetlało się przy np. komentarzach, że komentarz dodał xilk, a nie xilkdsc. Wszystko ładnie i pięknie, ale pojawił się inny problem. YT co chwila mi wciska, by komentarz był pisany pod moim imieniem i nazwiskiem, jakie podałem tworząc konto YT... To jest naprawdę irytujące, bo w tym momencie muszę znów przestawiać, by pokazywał mnie jako xilk, a nie imię i nazwisko...

Jest jeszcze coś, kwestie subskrybowanych kanałów. Cieszę się, jak dostaję powiadomienie na maila, że doszedł film z danych kanałów, które mnie interesują. Problem jest w czymś innym. Do niedawna wrzucali mi też maile z powiadomieniami o super filmikach z całego YT z danego tygodnia chyba... Dlatego wszedłem w opcję i ustawiłem, ze takich filmików sobie nie życzę.
Był spokój, ale dziś dostałem maila, który mnie załamał. Po pierwsze, pojawił się pod pretekstem "że do subskrybowanego przez ciebie kanału dodano film". Problem w tym, że: a) film ten został dodany 5 dni temu i b) właśnie 5 dni temu dostałem info już o tym filmie. Po drugie, poza informacją o tym filmie, wcisnęli jeszcze 6 filmów, z czego 3 były faktycznie z subskrybowanych przeze mnie kanałów, a 3 pozostałe, to były jakieś popularne gówna...

Jakieś pomysły? Niby mam ustawione, że nie chcę informacji o "popularnych na YT kanałach", a i tak mi to wciskają...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia