Autor Wątek: W co gracie? [non-RPG]  (Przeczytany 74638 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #90 dnia: Listopad 16, 2015, 22:40:33 pm »
Maniaks, też mialem zamiar tak zrobić. Po trzeciej części wysiadłem. A właściwie na początku czwartek z której zrobili dziwny Arcade.

Jestem ciekaw, do którego momentu ja wytrzymam, bo właśnie mechanicznie podoba mi się bardzo jedynka i (zwłaszcza) dwójka, a nigdy nie grałem w dalsze części (poza tą częścią o Quidditchu, o której Sent wspomina) ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #91 dnia: Listopad 16, 2015, 22:48:05 pm »
3 część też jest bardzo w porządku, niestety tak jak po książce pozostaje niedosyt po braku end bossa ;_; Swoją przygodę z growym HP zakończyłem też na GoF zanim dobrze ta część się zaczęła : P

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #92 dnia: Listopad 16, 2015, 23:20:13 pm »
Maniek - były... inne. I nie wiem czy to nie był ich problem, bo robiły się przekombinowane. Komnata tajemnic była przyjemnie odmóżdżająca, potem to już nie było to samo

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #93 dnia: Listopad 17, 2015, 00:12:47 am »
Podobno piąta część jest bardzo spoko. Taki Sand Box w Hogwarcie. Ale jako, ze przez czwartą część nie przeszedłem, to odpuściłem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #94 dnia: Listopad 20, 2015, 16:12:11 pm »
Ja jebie... ta czwarta część to jakaś porażka. Albo ja mam jakąś okrojoną wersję, albo te sterowanie i brak jakichkolwiek opcji zmiany ustawień graficznych to fakt. Tragedia. Nic dziwnego, że tak zniechęca. To już nie jest to samo, co trzy pierwsze części.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #95 dnia: Listopad 21, 2015, 12:37:40 pm »
Co zrobić? Ja dlatego przeszdłem 1-3, czwarta grałem przez 5 minut i nawet nie rozpoczynałem piątej części, mimo, że wraca do sandboxowego stylu gry.

Natomiast dwie "siódemki" są "strzelankami" z systemem osłon jak z Gears of War. Eh.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #96 dnia: Listopad 21, 2015, 20:42:26 pm »
Cytuj
Natomiast dwie "siódemki" są "strzelankami" z systemem osłon jak z Gears of War. Eh.
 
LOL!
SERIO? XD

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #97 dnia: Listopad 21, 2015, 21:32:24 pm »
Jestem upizgany i odbieram to jako ironie.

EDIT: Ogarnąłem sie.
https://www.youtube.com/watch?v=3qQw5qjrrCs

Link do oficjalnego gameplaye'a.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 11:41:21 am wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

mnikjom

  • Wiadomości: 330
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #98 dnia: Listopad 22, 2015, 16:14:44 pm »
Właśnie skończyłem grać w Dungeons 2. I powiem wam, że gra była wyborna :3
W dodatku osoby pisząca teksty dla narratora (czyli dla tego samego człowieka, który był narratorem w The Stanley Parable) byli geniuszami. Niektóre teksty po prostu mnie niszczyły ("Nic nie wiesz Jontronie Snow!"). W dodatku sama rozgrywka jest bardzo przyjemna i nie mam co złego o niej powiedzieć. Ostatnią misję kampanii przechodziłem 6 godzin :D
Tak więc ostatnie cztery dni swojego życia uznaję za udane xD

Faplable

No i nie zrozumiem jęków niektórych ludzi w komentach na steamie. Chyba jakieś dzieci FPSów albo widzący tylko Dungeon Keepera (tego pierwszego ofc)
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2015, 16:18:09 pm wysłana przez mnikjom »

Dominium Teunotter - Obywatel
Zabójca Potworów

Księstwo Linz


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #99 dnia: Listopad 22, 2015, 17:12:56 pm »
Flood - to zdaje sięnawet jakieś multi miało :P

swoją drogą czwórka to ta gdzie zjeżdżało się na lodowych zjeżdżalniach, czy to była jeszcze trójka?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #100 dnia: Listopad 23, 2015, 15:14:50 pm »
To była jeszcze trójka Sent. Chyba ściągnę piątkę i się przekonam, czy wraca do stylu pierwszych trzech części.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #101 dnia: Listopad 28, 2015, 17:05:37 pm »
Cities: Skylines. Ostatnio jakoś brakowało mi gierki na zrelaksowanie, gdzie nie trzeba zbyt szybko reagować i można po prostu patrzeć jak coś rośnie, ale z drugiej strony oferującej przynajmniej trochę głębi. Jakiś czas temu kupiłem w promo Mini Metro, ale chociaż na początku jest spoko, to szybko się nudzi, poza tym trudność jest dość losowa - zależy w dużej mierze od tego jakie bonusy dostaniesz na początku kolejnego tygodnia.

Za to przy Skylines bawię się świetnie. Z jednej strony twojego miasta praktycznie nie da się spieprzyć, ale z drugiej, jeśli poświęcisz mu więcej uwagi to będzie rosło o wiele szybciej.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #102 dnia: Listopad 28, 2015, 20:47:06 pm »
Z takich gierek to fajne jest Banished :)

A ja gram w This War of Mine. Świetna gierka :D Trudna i bez tutoriala, ale intuicyjna ;)

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #103 dnia: Listopad 28, 2015, 21:31:32 pm »
Z takich gierek to fajne jest Banished :)
Tak słyszałem. Nawet mam, ale miałem ochotę na coś współczesnego albo nawet sci-fi, dlatego rozważałem Cities i Anno 2070. W końcu to pierwsze wygrało.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 13, 2015, 23:18:19 pm »
Zacząłem grać w Gone Home. Wiem, rychło w czas. Przyznam, że chyba jednak słaby ze mnie gejmer czy coś, bo pomijając zwaloną akcelerację myszki (którą na szczęście można wyłączyć), to... podoba mi się. Solidna dyrekcja artystyczna, świetne udźwiękowienie i dobry level design (głównie użycie światła i interaktywnych obiektów do prowadzenia gracza) sprawiają, że gra (zwiedza?) się przyjemnie. Historia jest dobrze przekazana - na każdy plot point przypada kilka wskazówek, dzięki czemu łatwo nadążyć, ale przy tym nie przesadzają z ich ilością i oczywistością, więc gracz nie odnosi wrażenia, jakby ktoś miał go za idiotę. Fajny jest też pomysł z osadzeniem gry w latach 90-tych. Z jednej strony jest to na tyle nieodległa przeszłość, że łatwo się wczuć, ale z drugiej strony pozwala na wrzucenie pewnych smaczków, które w innym okresie nie miałyby sensu.

Nie dotarłem jeszcze do końca, ale jedyne co póki co mi nie leży, to że wyjaśnienie całej zagadki wydaje się iść w dość sztampowym kierunku. Oczywiście może to być tylko zmyłka. Poczekamy, zobaczymy.

Podsumowując: Póki co bardzo przyjemne doświadczenie. Nie mówię, że Gone Home zmieniło moje życie czy coś, ale jak dla mnie całkiem udany eksperyment z rodzajem narracji, który jest możliwy tylko w grach.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz