Autor Wątek: W co gracie? [non-RPG]  (Przeczytany 76205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 01, 2015, 01:38:33 am »
Że jest dużym i bogatym studiem, też nie. Poza tym, przecież mówiłem o pierwszym sezonie. Drugi ma dwa zupełnie różne zakończenia i to też graczom nie podpasowało - no ale może to dlatego, że sequele mają to do siebie, że nie są pierwsze i przez to narzeka się w nich na dosłownie wszystko.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 01, 2015, 11:20:10 am »
No jak ktoś obiecał sam sobie, że niskobudżetowa gra niewielkiego studia będzie miała rozgałęzioną fabułę (i to ogromnie rozgałęzioną, bo wyobraź sobie, co by się stało, gdyby w II epizodzie I sezonu zamiast na farmę St. Johnów pójść do mleczarni czy gdzie oni tam chcieli iść). Telltale umieściło tylko zapis, że wybory wpływają na rozgrywkę i słowa dotrzymali, bo tak faktycznie jest. Resztę dopowiedzieli sobie inni. Polega to przede wszystkim na budowie relacji z postaciami, a scenariusz, emocje, postacie i klimat są na tyle dobrze zbudowane, że dla większości graczy wybory moralne były często naprawdę trudne nawet pomimo świadomości, że jak ktoś ma okazję umrzeć, to i tak później zginie lub odłączy się od grupy.
Jestem pewien, że w LiS jest dokładnie tak samo, tylko zakamuflowali to na tyle dobrze, że nawet pomimo obycia z tego typu tytułami trudno było mi dostrzec miejsca w których te rozgałęzienia się znowu zbiegają, podczas kiedy w grach Telltale zwykle nie miałem problemu. Wiem, bo grałem we wszystkie poza Minecraftem. :P Szczególnie winna pod tym względem jest Gra o Tron imho.

Ale żeby nie było, wciąż lubię ich gry, a TWD uważałem za jeden z lepszych tytułów 2012 roku (ło kurwa, już 3 lata mineły). A poza tym...
Poza tym, przecież mówiłem o pierwszym sezonie. Drugi ma dwa zupełnie różne zakończenia i to też graczom nie podpasowało - no ale może to dlatego, że sequele mają to do siebie, że nie są pierwsze i przez to narzeka się w nich na dosłownie wszystko.
Jestem jedną z niewielu osób, które nie narzekały na drugi sezon. ;) Moim zdaniem był bardzo dobry.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 01, 2015, 22:12:18 pm »
Ja też się nieco tymi wyborami nieco rozczarowałem, ale zorientowałem się już na samym początku

(click to show/hide)

i po prostu nie przeszkadzało mi to ani trochę - to i tak jedna z bardziej klimatycznych, poruszających i najlepiej napisanych gier, w jakie zagrałem, a niemal każdy wybór był dla mnie jeśli nie trudną decyzją, to na pewno nie taką, gdzie jedną z opcji wybrałem bez chwili zawahania. Zresztą chyba nawet wolę zagrać w spójną opowieść przedstawioną przez twórców niż w rozgałęzioną wydmuszkę powstałą wyłącznie dla efekciarstwa. Nie wiem, skąd się wzięło powszechne w dzisiejszych czasach przekonanie, że liniowość gry niebędącej cRPG-iem/sandboksem to jej wada.
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2015, 22:22:38 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 02, 2015, 14:45:14 pm »
Ned - ja tylko mówię, że budżet akurat nie jest problemem w tym wypadku, na pewno nie od czasu sukcesu TWD. Zapewne wzięli sobie po prostu do serc rady Ka z wątku o zarabianiu na rpgach - skoro się sprzedaje tak jak jest, to po co się starać dla tej niewielkiej grupki która zagra drugi raz by testować inne wybory :P

ciekawe tylko kiedy telltale dopadnie syndrom guitar hero.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 03, 2015, 21:06:09 pm »
(click to show/hide)
Same here. No może poza pamiętaniem imienia. :P
Cytuj
Zresztą chyba nawet wolę zagrać w spójną opowieść przedstawioną przez twórców niż w rozgałęzioną wydmuszkę powstałą wyłącznie dla efekciarstwa.
"Efekciarstwo" to strasznie nacechowane słowo. Moim zdaniem wybory powinny służyć w równej mierze eksploracji postaci i świata, co zmienianiu ich. Kiedy wybierasz się do baru, to wybór lokalu nie zmieni losów świata, ale mówi coś o tobie i o twoich gustach. Tak samo z wyborami w grze - czysto kosmetyczne wybory pozwalają ci się wyrazić, co imho jest miłe.

Generalnie uważam, że dobra gra umiejętnie dawkuje zarówno "ważne" i "nieważne" wybory zależnie od sytuacji.
Cytuj
Nie wiem, skąd się wzięło powszechne w dzisiejszych czasach przekonanie, że liniowość gry niebędącej cRPG-iem/sandboksem to jej wada.
Jak dla mnie to nawet niektóre RPGi mogą być liniowe. Torment był dość liniowy jak na RPGa i był zajebisty.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 04, 2015, 16:15:10 pm »
"Efekciarstwo" to strasznie nacechowane słowo. Moim zdaniem wybory powinny służyć w równej mierze eksploracji postaci i świata, co zmienianiu ich. Kiedy wybierasz się do baru, to wybór lokalu nie zmieni losów świata, ale mówi coś o tobie i o twoich gustach. Tak samo z wyborami w grze - czysto kosmetyczne wybory pozwalają ci się wyrazić, co imho jest miłe.
a efekt motyla? ;D

tak serio o się zgadzam, ale problem polega na tym że większośc wysokobudżetowych tytułów twoje nieznaczące wybory ubiera tak, jakby zależały od nich losy świata. I odwrotnie.

Z tego powodu lubię np. wybory dotyczące naszego backstory w PoE, które kompletnie na nic nie wpływają, ale nie narzucają nam naszego grzechu, za to nie lubię tych w ME gdzie robi się wielką dramę wokół naszych decyzji a potem sprowadza ją do trzech kolorów.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 16, 2015, 14:25:03 pm »
Nie uwierzycie w co ostatnio grywam.... W Harrego Pottera... od pierwszej części, tj. Kamienia Filozoficznego. Jestem na Komnacie Tajemnic i mam zamiar dobrnąć do końca, hehehe  8)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 16, 2015, 14:40:22 pm »
Kamień Filiozoficzny: Pamiętam, że na jednych ustawieniach graficznych mój Diamond Viper V550 (Riva TNT - 16 MB) nie wyświetlał tekstur. Przydatne w lochach - monitor był uszkodzony i miał bardzo słabe podświetlenie.
Komnata Tajemnic: W sumie to grałem tylko kawałek u kogoś.
Więzień Azkabanu: Kupiłem za 100 zł, żałowałem trochę. No, ale strasznie źle nie było. Tylko krótko.
Później przestałem interesować się serią.

Obecnie nie gram w nic non-RPG.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 16, 2015, 15:06:41 pm »
Kupiłem sobie The Binding of Isaac: Afterebirth. Jest okej. To dodatek do Isaaca Rebirth. Więcej tego samego za 6,66€. Muzyka jest odrobinę lepsza, niż w oryginale. (W grze brzmi gorzej, niż tutaj.) Daję mu 6,66/10.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 16, 2015, 17:45:45 pm »
Maniaks, też mialem zamiar tak zrobić. Po trzeciej części wysiadłem. A właściwie na początku czwartek z której zrobili dziwny Arcade.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 16, 2015, 19:40:02 pm »
ja ze względu na siorę widziałem chyba wszystkie  poza dwoma ostatnimi, seria była dość zabawna, podobnie spin-off o quiditchu.

anyway pobijcie mnie - ostatnio pogrywałem w Dragon Ball Z: the legend of super sayian na SNESa.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 16, 2015, 20:08:38 pm »
Z nie-rpg'ów ogrywam Armikroga, na razie nie zaszedłem zbyt daleko ale jak dotąd mile mnie zaskakuje (chociaż niektóre zagadki są proste jak dla dzieci), kciuk w górze jeszcze nie opadł. Poza tym Blood, nieziemski fps z końca lat '90. Pogrywam w niego raz na jakiś czas od ładnych kilku lat, również polecam (wiele nawiązań do filmowych ikon popkultury; m.in. The Shining, A Nightmare on Elm Street, The Crow, The Haunting, Army of dankness i pewnie wielu innych).

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #87 dnia: Listopad 16, 2015, 20:57:12 pm »
spatchowali go swoją drogą? Bo recenzje ma... dośc mieszane

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #88 dnia: Listopad 16, 2015, 22:03:21 pm »
Pojawiły się chyba 3 patche od premiery i raczej jest ok. Pamiętałem choćby, że bodajże mnikjom w topicu o Armikrogu wspominał o systemowym kursorze, teraz jest plastelinowa strzałka : )

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #89 dnia: Listopad 16, 2015, 22:29:47 pm »
cóż, można więc polowac na promo na gogu :P ale to i tak póxniej, bo obecnie czaję się na 3dsa :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!