Autor Wątek: W co gracie? [non-RPG]  (Przeczytany 74634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 29, 2014, 15:43:47 pm »
otóż to, ta gra w założeniu nie ma być wyzwaniem, tylko relaksatorem, stąd absurdy z jednej a banalność z drugiej.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 29, 2014, 21:26:49 pm »
Chodzi mi o to, że jest wyraźnie łatwiejsza od poprzednich części.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 14, 2014, 13:41:15 pm »
Kupiłem sobie The Binding of Isaac: Rebirth. Jest w porządku. Nie ma już spowolnienia gry, chodzi cały czas na stabilnych 60fps w zasadzie niezależnie od ilości obiektów na ekranie - tak, jak być powinno było. Na razie nie odblokowałem dużej części bonusowej zawartości. Nową muzykę znajduję sobie mniej od poprzedniej. Jeśli chodzi o ubaw, jaki mam z gry, oceniam go liczbowo na 6+/10. Pretty good game, poleciłbym, gdyby nie kosztowała 15€.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 14, 2014, 16:29:22 pm »
simsy.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #64 dnia: Listopad 14, 2014, 18:16:07 pm »
Doom 3
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #65 dnia: Listopad 14, 2014, 19:36:45 pm »
Jakaś fajna gra o klimacie horroru, survivalu hasztagatmospheric? Chciałem ogarnąć demo The Evil Within co to niedawno wyszło, ale chyba kompa mam za słabego. :p Coś strasznego, ale nie tak hardkorowo jak Outlast. Ktoś coś?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #66 dnia: Listopad 14, 2014, 20:03:56 pm »
Jakaś fajna gra o klimacie horroru, survivalu hasztagatmospheric? Chciałem ogarnąć demo The Evil Within co to niedawno wyszło, ale chyba kompa mam za słabego. :p Coś strasznego, ale nie tak hardkorowo jak Outlast. Ktoś coś?
To chyba nie jest dobry temat na zadawanie takich pytań. A o Five Nights at Freddy's słyszał? To jakaś gra o ścigających cię morderczych mechatronicznych misiach. Brzmi kretyńsko, ale wygląda na to, że jest popularna.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 05, 2015, 22:00:35 pm »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 17, 2015, 00:48:40 am »
Łowca zagrywa:

Przetestowałem betę nowego Battlefronta ( nie grałem w poprzednie). Gra jest ok, samo uniwersum da bonus +500% do sprzedaży. Średniak.
Ogólnie w trybie Walker Assault jeżeli gra się po stronie rebelii to trzeba myśleć. Niestety w darmowej becie ciężko było na to liczyć, ale dwa razy trafiły mi się wyjątki. AT-AT pięknie schodziły, najszybciej jak trafił się dobry pilot Snowspeedera (umiejący użyć linki).

Skrócona specyfikacja testowa: i5 2500k@3,9GHz, Radeon HD 7850 2GB@980MHz, 8 GB DDR3 cl9 1600MHz.
80-90 FPS na low i zacinanie gry na początku i przy wynikach ( na Hoth, przy 40 graczach) - ładne przypomnienie, że przydałby się format dysku systemowego (po 3 latach) i ogólna konserwacja kompa. Sama gra była zainstalowana na innym dysku (WD Blue 1 TB). Ogólnie cienie na low wyglądają gorzej niż w Gothicu 3 :D
W pozostałych trybach spokojnie grałem na średnich i przy nich żadne problemy nie występowały. Tam niestety nie sprawdzałem ilości FPSów.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 17, 2015, 09:31:42 am »
Phenom II 950 na standardowych zegarach, GF660Ti, 8GB ram 1333 mhz i 1TB WD Green i chodziło bez problemu na ultra w jakiś 45 fps, tyle że na rozdziałce 1280x1024. Optymalizacja jest więc imho ok.

A co do snowspeedera - to nie kwestia umiejętności, tylko debilnego sterowania. Jakiś idiota wpadł na to, by jako pojazd traktować zarówno KM, jak i walkery czy myśliwce, w efekcie czego przy niskiej czułości przycelujesz KMem ale myśliwcem steruje się z gracją ciężkiego czołgu, zaś przy wysokiej czułości jest odwrotnie (a powodzenia we wchodzeniu w opcje w tracie lotu by przestawić).
Generalnie walkery z BF1 były lepsze :X Zwłaszcza że nie trzeba sie było bić o dziwne znajdźki tylko pojazdy stały grzecznie na mapach


Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 17, 2015, 11:02:24 am »
Wczoraj skończyłem ponownie Max Payne'a 2. Najpierw oczywiście był oryginalny MP. W dwójeczce niesamowicie brakowało mi wykrzykników nad głową. W sensie tych wstawek w środku misji, jak obejrzenie/posłuchani wiadomości, obczajenie gazety/książek/listu leżącego itp.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 31, 2015, 18:52:03 pm »
Skończyłem ostatni epek Life is Strange. Jak na coś co z początku wydawało się tylko podróbką gier Telltale, sporo rzeczy zrobili lepiej niż oni (przede wszystkim iluzja wyborów). Moim głównym problemem z serią za to były momentami dość z dupy puzzle. Finał też miał ich kilka, ale na szczęście nie tyle by wybić gracza z rytmu. Oprócz tego odrobinę czułem, że jestem za stary na setting w którym się dzieje akcja - trochę szkoda, bo historia jest bardzo uniwersalna i nie trzeba być na etapie koledżu żeby ją docenić. Niemniej, i tak polecam, szczególnie, że nawet setting/klimat na który narzekałem mimo wszystko swój urok. Np. kawałek z końcowej sekwencji bardzo mi się podobał.

PS:
(click to show/hide)
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 31, 2015, 22:56:17 pm »
(przede wszystkim iluzja wyborów)
No jak ktoś obiecał sam sobie, że niskobudżetowa gra niewielkiego studia będzie miała rozgałęzioną fabułę (i to ogromnie rozgałęzioną, bo wyobraź sobie, co by się stało, gdyby w II epizodzie I sezonu zamiast na farmę St. Johnów pójść do mleczarni czy gdzie oni tam chcieli iść). Telltale umieściło tylko zapis, że wybory wpływają na rozgrywkę i słowa dotrzymali, bo tak faktycznie jest. Resztę dopowiedzieli sobie inni. Polega to przede wszystkim na budowie relacji z postaciami, a scenariusz, emocje, postacie i klimat są na tyle dobrze zbudowane, że dla większości graczy wybory moralne były często naprawdę trudne nawet pomimo świadomości, że jak ktoś ma okazję umrzeć, to i tak później zginie lub odłączy się od grupy. Iluzję wyborów to ma "Heavy Rain", bo tam ich jest chyba ze 2 na całą grę, a rozwój fabuły w lwiej części przypadków zależy od tego, czy przegrasz czy wygrasz sekwencję QTE. Naprawdę trudny wybór moralny jest tylko jeden, ale niezależnie od tego, co się wybierze, i tak można ukończyć grę w najbardziej pozytywny sposób. W dodatku twórcy perfidnie oszukują, podając informację o bodajże 18 zakończeniach - 18 to jest końcowych filimików, a za każdym ukończeniem gry wyświetla się ich 4 czy 5, więc łatwo wywnioskować, że często się powtarzają.

Z drugiej strony, jak II sezon TWD miał 2 zupełnie różne zakończenia (chyba nawet mocniejsze niż w pierwszym), to ludzie zaczęli marudzić, że jak niby Telltale to zepnie w III sezonie. I tak źle, i tak niedobrze.

Chociaż zobaczenie, jak to wygląda w LiS jeszcze przede mną, bo czekałem na premierę wszystkich epizodów (wolałem tym razem przejść całą grę za jednym zamachem), a teraz na spolszczenie. Oczywiście mógłbym grać po angielsku, ale i tak nie mam teraz czasu, a tak będzie przynajmniej nieco wygodniej.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2015, 23:01:04 pm wysłana przez Nederland »
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #74 dnia: Listopad 01, 2015, 00:44:25 am »

No jak ktoś obiecał sam sobie, że niskobudżetowa gra niewielkiego studia będzie miała rozgałęzioną fabułę
od czasu pierwszego TWD ciężko mówić o telltale, że jest niewielkim i niskobudżetowym studiem.

No i hej, w przypadku AoDa się udało ;D Będę jak C z undertale, ale ta gra serio jest zabawna pod względem ukazywania wydarzeń z różnych perspektyw w zależności od wyborów

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!