Autor Wątek: W co gracie? [non-RPG]  (Przeczytany 74669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 20, 2014, 15:52:28 pm »
Zew dzieciństwa - Atomaders i microsoftowy Freelancer. Obie w wersji demo, tak jak wtedy - nie zgadza się tylko brak srebrno-czerwonej płyty z CDAction.
GTA IV, bo zainstalowałem mody Realistic Driving n Flying i LCPD First Response.
Okazjonalnie Pasjans.
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 23, 2014, 11:16:18 am »
Właśnie skończyłem Saints Row The Third, pierwsze moje spotkanie z tą serią i jestem w niebo wzięty, gra zajebista, mega rozbudowana, zabwna, mająca specyficzny klimat, który dostarczył mi dużo śmiechu. To takie GTA San Andreas tylko o niebo lepsze.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Lowcap

  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 23, 2014, 12:22:33 pm »
O tak zarówno SR2 jak i SR3 są świetne, muszę w końcu zakupić SR4.

Ostatnio mało gram, ale jak już to War Thunder, Civilization 5 i Alpha Centauri. Polecam wszystkie.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 27, 2014, 22:40:09 pm »
Ja najwiecej w Civ 5. W nic innego nie gram prawdę mówiąc :D

Ponoć SR4 jest przegięte pod względem absurdu w porównaniu do poprzednich części.

BloodMess

  • Wiadomości: 67
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 27, 2014, 23:10:30 pm »
No jest przegięte, ale gra się bardzo przyjemnie. Jednak na duży minus jest to, że nadal głównym miastem jest Steelport ;/
Wielki Klasztor * Wtajemniczony

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 28, 2014, 01:30:14 am »
"Saints Row IV" może zachwycać na początku, ale szybko staje się kompletnie monotonne. Nowość w serii, misje poboczne, tylko na pierwszy rzut oka jest ciekawa, bo szybko okazuje się, że lwia ich część opiera się na wykonywaniu kolejnych akcji bez większego składu i sensu. Poza tym, ze względu na supermoce ta gra jest banalnie prosta, a samochody i inne pojazdy stają się kompletnie bezużyteczne.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 28, 2014, 14:11:59 pm »
"Saints Row IV" może zachwycać na początku, ale szybko staje się kompletnie monotonne. Nowość w serii, misje poboczne, tylko na pierwszy rzut oka jest ciekawa, bo szybko okazuje się, że lwia ich część opiera się na wykonywaniu kolejnych akcji bez większego składu i sensu. Poza tym, ze względu na supermoce ta gra jest banalnie prosta, a samochody i inne pojazdy stają się kompletnie bezużyteczne.
no ale rozumiem, ze to opinia kogoś, kto grał co najmniej w SR3. A co, jeśli ktoś nie grał w żadnego SR? Bo tak od jakiegoś czasu się przymierzam i w sumie nawet nie wiem czy lepiej 3 czy 4, bo wiem tyle że obie różnią śię kosmetyką i może mi się nie chcieć mieć ich obu.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

zimak

  • Wiadomości: 93
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2014, 20:39:07 pm »
Gran Turismo (1997)

INTRO
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=NM3_CC2G3G8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=NM3_CC2G3G8</a>

Powrót do przeszłości, choć tym razem niestety już nie na "szaraku". Jedna z lepszych pereł w jakie dane mi było zagrać. Pierwsze co można pochwalić, to różnorodność, która obejmuj przede wszystkim ilość pojazdów. Mamy do dyspozyji marki z USA (Chevrolet, Dodge), UK (Aston Martin, TVR) no i oczywiście Japonii (Toyota, Mazda, Mitsubishi, Subaru, Nissan, Honda) - łącznie 150 modeli pojazdów. Nie zabrakło klasyków wśród samochodów sportowych, jak i mniejszych kolegów dla początkujących, na przykład trzydrzwiowej Hondy Civic V. Może to nic niezwykłego dla wychowanych na "nid for spidzie", ale gdyby zwrócić uwagę na rok wydania gry - jest ponadczasowo.
+ Ciekawe i wymagające trasy (oprócz Special Stage R11, którą traktuję jako trolling twórców)
+ Niesamowicie przyjemny i wymagający model jazdy
+ Bardzo odczuwalny wpływ modyfikacji samochodów. Różne rodzaje opon i zawieszeń nie są dla beczki i robią sporą różnicę (nie wspominając już o bardziej fundamentalnych rzeczach jak zwiększenie ilości kucyków czy redukcja wagi)
+ Zróżnicowane rodzaje imprez w jakich możemy się ścigać. Zaczynając od wyścigów dla maszyn z napędem na tył, idąc poprzez wyścigi tylko dla stuningowanych overpoweredów, kończąc na wytrzymałościówkach na 60 okrążeń (!).

Nie bez powodu podkreśliłem dwa razy "wymagających". Gra jest bardzo trudna i nie każdy śmiertelnik może sobie pozwolić na jej przejście. Samo zdobycie licencji (czyli czegoś, co pozwala nam na udział w wyścigach) jest nie lada wyzwaniem, podczas którego należy się wykazać sporymi umiejętnościami i samozaparciem. Z ledwością przeszedłem prawie wszystko "na brąz". Zastanawiam się, czy ludzie wbijający złoto na poszczególnych etapach są w ogóle ludźmi.
Gra-legenda, polecam. A teraz idę kulnąć się moim Nissanem Skyline R33 GTR
Mistrz Miecza

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 29, 2014, 09:38:08 am »
no ale rozumiem, ze to opinia kogoś, kto grał co najmniej w SR3. A co, jeśli ktoś nie grał w żadnego SR? Bo tak od jakiegoś czasu się przymierzam i w sumie nawet nie wiem czy lepiej 3 czy 4, bo wiem tyle że obie różnią śię kosmetyką i może mi się nie chcieć mieć ich obu.
"Dwójka" jest najlepsza. Również jest absurdalna, ale z zachowaniem granic dobrego smaku, ma też zdecydowanie najciekawszą fabułę.

Cytuj
Bo tak od jakiegoś czasu się przymierzam i w sumie nawet nie wiem czy lepiej 3 czy 4, bo wiem tyle że obie różnią śię kosmetyką i może mi się nie chcieć mieć ich obu.
Kto ci powiedział, że SR3 i SR4 różnią się od siebie tylko kosmetyką? To dwie zupełnie różne gry.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2014, 14:36:38 pm »
ned - tak internety mówiły, że jak kotś ma SR3 to w 4 niewiele więcej znajdzie, ale jako że parcia na ten tytuł nigdy nie miałem to się nie wgryzałem szczególnie.

btw SR2 to nie ten legendarnie słabo skonwertowany na PC i właśnie z łatką niesmacznego?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 29, 2014, 14:42:42 pm »
SR2 miał premierę w 2006 roku, ja grałem w niego 3-4 lata później i wszystko było w porządku. Bywa niesmaczny i jest absurdalny, ale to w końcu SR. W każdym razie, jest dużo normalniejszy niż pozostałe części. Podstawowa różnica pomiędzy "czwórką" a "trójką", które mogą wyglądać podobnie, bo mają ten sam silnik, polega zaś na tym, że akcja tej pierwszej toczy się głównie w alternatywnej, wirtualnej rzeczywistości, co rodzi zupełnie inne możliwości walki i rozwiązywania misji. Chodzi tu przede wszystkim o te supermoce, dzięki którym całą grę można przejść prawie w ogóle nie wsiadając do samochodu czy - na upartego - nie używając broni palnej. Przeciwnicy też są zupełnie inni, a Święci nie są już gangiem ulicznym jako takim.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 28, 2014, 18:38:15 pm »
Huh już prawie pół roku od ostatniego posta w temacie, szok i niedowierzanie ! A ja właśnie chciałem napisać o Saints Row 4, które kupiłem sobie ostatnio korzystając z promocji na Steam na gry od Deep Silver. Jak Ned wyżej napisał absurd w tej grze goni absurd, klimat jest dość specyficzny i albo ktoś tą grę pokocha albo znienawidzi. Od korzystania z super mocy do broni takich jak dupstepostrzału dzięki, któremu ludzie zaczynają tańczyć robodensa. :D Jeżeli komuś podobały się poprzednie części, to 4 część jako kontynuacja jest pozycją obowiązkową. ;) Może i w mało gier grałem, ale przy żadnej grze do tej pory nie uśmiałem się tak jak przy tej, świetne dialogi, piosenki lecące w tle np. "I don't want to miss a thing" albo "Baby don't hurt me."
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Nederland

  • Wiadomości: 844
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #57 dnia: Październik 29, 2014, 00:14:33 am »
Tylko strasznie łatwa jest. W większości przypadków nie trzeba nawet sięgać po broń palną, bo wielkie dildo lub ulepszony kij bejsbolowy wystarczą na pokonanie kilkudziesięciu przeciwników w krótkim czasie.
Every time I rise I see you falling
Can you find me space inside your bleeding heart?

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 29, 2014, 09:30:25 am »
Bo to raczej gra nastawiona na rynek amerykański, która ma bawić i stanowić prostą rozrywkę, a nie jakieś wielkie wyzwanie.

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: W co gracie? [non-RPG]
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 29, 2014, 10:40:02 am »
To fakt, moce i niektóre bronie czynią grę banalnie prostą, sam grałem na normalnym poziomie trudności i było śmiesznie prosto. Super sprint i mega skoki zdominowały chęć jeżdżenia samochodami. Ale przyjemnie mi się grało, czasami dobrze jest zagrać w taką grę dla rozluźnienia, bez przejmującej fabuły, tylko żeby się dobrze pobawić.
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|