Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 94008 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:36:18 pm »
Jeśli bardzo zależy Ci na oszczędnościach, możesz zaryzykować (te klucze są rzadko banowane, Ubisoft już się sparzył), ale...

...jak to powiedział jeden z developerów: "wolę, by ludzie spiracili moją grę niż kupowali ją na G2A". Kinguin działa na podobnych zasadach, shady bsns. Oni nie sprzedają kluczy od developerów - umożliwiają to anonimowym osobom za prowizję. Tanie klucze często-gęsto są kupowane za skradzione karty kredytowe lub scumowanie indie devów bez kasy na prawników i szereg zabezpieczeń płatniczych (metoda: płacę, dostaję klucz i natychmiast wycofuję płatność).

Dłuższy artykuł na ten temat (bardzo polecam, otwiera oczy): http://www.polygon.com/2015/2/9/8006693/the-truth-behind-those-mysteriously-cheap-gray-market-game-codes

I skrócona wersja o konsekwencjach "szarego rynku" dla gamedevu: https://www.reddit.com/r/g2a/comments/3br3le/why_you_should_not_buy_from_g2a/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 13:52:27 pm wysłana przez Kaseven »

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:10:14 pm »
W takim razie dziwi mnie, że CD-ACtion od jakiegoś czasu regularnie promuje Kinguina (zamieszcza nawet na ostatnich stronach komiks z pingwinem).
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:27:59 pm »
A lowcygier promuja g2a. Kasa, kasa, kasa. Poza tym sam serwis nie ma sobie nic do zarzucenia. To ludzie sprzedaja nielegalnie klucze, nie serwis.
Anyway - ja kupuje. Jestem zadowolony.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:37:34 pm »
To ludzie sprzedaja nielegalnie klucze, nie serwis.
Właśnie dlatego to się tak dobrze kręci - mało kto kupiłby bezpośrednio od wątpliwej osoby, ale przez pośrednika biorącego premię już fajniej to wygląda :P
Anyway, rozumiem, bo jest to dużo tańsza opcja.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:46:23 pm »
Wiesz, ale wrzucanie do jednego wora wszystkich sprzedawców z kinguina i g2a to też głupota. Brzmi raczej jak jakaś propaganda Valve/Ubi itd. żeby zniechęcić od tańszego kupowania kluczy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 23, 2017, 14:57:28 pm »
Wiesz, ale wrzucanie do jednego wora wszystkich sprzedawców z kinguina i g2a to też głupota. Brzmi raczej jak jakaś propaganda Valve/Ubi itd. żeby zniechęcić od tańszego kupowania kluczy.
Wiem, że nie wszyscy sprzedający tam są scumerami, ale przy obecnej mega popularności bundli z grami i wyprzedaży co krok, wolę chwilę zaczekać i mieć pewność 100% legalnej transakcji ;)

PS. Jeśli już kupujecie gry w takich miejscach, to lepiej od Kinguina niż G2A - ci pierwsi przykładają przynajmniej większą uwagę do tożsamości sprzedających (ale jak pokazuje powyższy artykuł z Polygona, nie za wiele to daje).

I jeszcze jeden artykuł jak wyciągnąć klucze od indie devów, pomysłowość w narodzie nie ginie: http://www.gamasutra.com/blogs/LeszekLisowski/20141001/226840/How_to_get_every_game_on_STEAM_for_free.php
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2017, 19:09:01 pm wysłana przez Kaseven »

Rex

  • Wiadomości: 4
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #531 dnia: Grudzień 09, 2017, 19:13:17 pm »
Jajka lepiej się w tej roli sprawdzają, co tam woda przy +30.
A to nie jest tak, że woda w balonie potrafi człowieka uszkodzić?


Gurcie, rozważałeś przeprowadzkę?
Hello Gurt,
A myslales o kwasie maslowym?  Substancja zupelnie nieszkodliwa a smierrrrrdzi ze mucha nie siada  ;)

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #532 dnia: Maj 18, 2018, 21:34:14 pm »
Elo, elo, to znowu ja. Tym razem w kwestii ubezpieczeń na życie.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie i jest w stanie powiedzieć mi, czy takie ubezpieczenia mają sens i się opłacają? Mam opcję grupowego ubezpieczenia w nowej robocie za ok. 52 zł. Jak chcecie, mogę podać skany tabelek różnych dla porównania jakby co.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #533 dnia: Maj 18, 2018, 22:34:10 pm »
z mojego doświadczenia ubezpieczyciele robią potem wszystko by tej kasy ci nie dawać, ale z drugiej, lepiej chyba cośtam płacić i ewentualnie ciągać później gnojów za uszy, niż nie ubezpieczać się w ogóle i być później już w totalnej dupie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #534 dnia: Maj 19, 2018, 13:04:37 pm »
Maniaks:
Ubezpieczalnie stosują dużo kruczków, więc nie patrz na tabelki, lecz na to, od czego się ubezpieczasz i jakie są warunki wypłacania odszkodowania.

Ogólnie dodatkowe ubezpieczenie warto mieć, ale na pewno przy tym trzeba sprawdzić od czego i za ile się ubezpieczasz.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #535 dnia: Maj 20, 2018, 09:48:20 am »
No właśnie wiecie co mnie wkurwia? Te zasrane kruczki i pewne dwa pojęcia, które stosuje się w takich polisach. Mianowicie chodzi mi o sumę ubezpieczenia oraz kwotę świadczenia (dla poszczególnych przypadków).

Bo teraz przykładowo (tabelka w spoilerze) dostaję propozycję na polisę, gdzie suma ubezpieczenia wynosi 10-12 tys., a poniżej w tabelach w przypadku różnych wariantów śmierci otrzymuje się od 50 do 300 tys. Wytłumaczy mi ktoś o co kaman? To którą sumę się w końcu dostaje? Bo jeśli tę większą, to co oznacza ta suma ubezpieczenia na samej górze?  ???
(click to show/hide)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #536 dnia: Maj 20, 2018, 14:08:25 pm »
Grupowe są spoko, bo płacisz mniej niż jakbyś to robił prywatnie.

Ja osobiście mam, mimo, że mnie raz wyruchali na ubezpieczeniu. Bo wole te 600 zl rocznie wydać, niż potem złamać nogę i nie dostać nic.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #537 dnia: Maj 20, 2018, 15:18:54 pm »
czyli widzę, że wszyscy mamy podobne doświadczenia :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #538 dnia: Maj 20, 2018, 16:57:41 pm »
No dobra, ale nikt mi nie odpowie na najważniejsze pytanie związane z sumą ubezpieczenia i kwotą świadczenia? :p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #539 dnia: Maj 20, 2018, 17:56:19 pm »
No dobra, ale nikt mi nie odpowie na najważniejsze pytanie związane z sumą ubezpieczenia i kwotą świadczenia? :p
Niestety, z tym pytaniem musiałbyś iść do kogoś, kto jednak siedzi w ubezpieczeniach. To jest ponad moje siły, bo o ile o sumie ubezpieczenia wiem, czyli maksymalnej kwocie, do której ubezpieczyciel odpowiada, to już z kwotą świadczenia jakoś się nie spotkałem. Jednak jak mówię, ja tylko tknąłem na studiach tematykę ubezpieczeń.

Jedyne co mi przychodzi do głowy, to tak: suma ubezpieczeni tyczy się wtedy, gdy coś Ci się stanie drobnego np. złamiesz rękę, będziesz miał wypadek w pracy itp. Kwota świadczenia tyczy zaś sytuacji, gdy zginiesz i wtedy to świadczenie jest wypłacane osobie, którą wskażesz podczas zawierania umowy. Zatem suma jest wypłacana Tobie, jeśli stanie się coś Ci drobnego, a kwota jest n wypadek Twojej śmierci i otrzymuje ją osoba, którą wskażesz w umowie (zwykle ktoś z bliskiej rodziny).

Jednak jak mówię, to musiałbyś kogoś spytać biegłego w ubezpieczeniach.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia