Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 95097 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #510 dnia: Styczeń 15, 2017, 16:15:36 pm »
@Maniek
W sumie ciekawa sprawa, mnie to jakos jeszcze sie nie spieszy, ale jak widze ile rzeczy trzeba ogarnac i dograc to mnie to lekko przeraza. :d

Powiem Ci, że mnie na początku też, ale teraz jakoś w ogóle. Podchodzę do tego na luzie. Po co się denerwować? To niczego dobrego nie przynosi :)

Martwię się tylko o kasę, bo sam fotograf kosztuje nas 3200 zł plus 1650 zł za fotoalbumy dla rodziców i dla nas  :o


Co do reszty, to na pewno większość to rodzina, ale bez przesady, że same staruchy. Druga sprawa. Mam w nosie, co inni powiedzą itd. Tak samo nie interesuje mnie, że ktoś coś będzie gadał o moich rodzicach, że mieliby ulec czy coś w tym stylu. Skoro są podatni na to, co ludzie powiedzą, to ich sprawa. Mi po prostu chodzi o to, że tak założyłem i tak chciałem, chociaż jakby była naprawdę super orkiestra, to może bym zdanie zmienił, ale szczerze w to wątpię, bo jak słyszę kawałki zagraniczne w wykonaniu takich zespołów, to momentalnie przestaję ulegać w tym temacie :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #511 dnia: Styczeń 15, 2017, 17:12:27 pm »
Ja nie wiem skad te kosmiczne kwoty na weselach. 3200 za fotograf. Ja mam goscia z Chojnowa za 1850, do tego sesja narzeczenska gratis i wraz z przygotowaniem do slubu. Same albumy to rozna kwota, ale na pewno nie taka kwota.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #512 dnia: Styczeń 15, 2017, 18:55:36 pm »
Maniek, weź DJa plus Zenka Martyniuka na godzinkę! I po sprawie! :D Trochę Cię to więcej wyniesie, ale co tam!
Klasztor - Fechtmistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #513 dnia: Styczeń 15, 2017, 21:59:04 pm »
dorzucam siorę, która pewnie też zrobiłaby to za mniej niż połowę tej kwoty, a paręnaście zleceń za sobą ma :X

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #514 dnia: Styczeń 16, 2017, 18:48:10 pm »
Narzeczona uparła się na tego fotografa i ja w sumie też byłem pod wrażeniem, więc jakąś tę kwotę przełknę. Jeden DJ z naszej listy już ma zajęty termin  :(
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #515 dnia: Marzec 06, 2017, 16:04:21 pm »
Dobra centrowcy, sprawa jest prosta. Jednak nie będę miał w wynajętym mieszkaniu internetu przewodowego. Właścicielka jest na przeciwległym końcu kraju. Musi być fizycznie obecna przy instalacji. Jej się po prostu nie chce. A jeśli już łaskawie się jej zachce za kilka miesięcy, to fajnie. Ale C bez internetu długo pozostać nie może, inaczej rozpętają się sceny straszne. Zamieszki. Powstanie. Dziejowy kataklizm.

Dlatego proszę was dzisiaj o porady dotyczące internetu LTE. No bo ile można używać komórki jako modemu z routerem.

To wydaje się najrozsądniejsze rozwiązanie. Jest szybki i przenośny - dokładnie tego potrzebuję. Jeśli ktoś z was z tego cuda korzysta, chętnie posłucham o cenie, karze za rozwiązanie umowy przed czasem (bo przewiduję wciskanie od razu na co najmniej dwa lata + srogie dolany kary, jeśli zechcesz się wyplątać z finansowych sideł), limitach transferu (ten słynny "nieograniczony* internet" z transferem 100GB na miesiąc + jakieś kichy, jak ta z Plusem kilka lat temu, gdy okazywało się, że internet mobilny wprawdzie jest, ale za streaming wideo i.e. YouTube płaci się bardzo słone premium za megabajt) i czy gdzieś da się po prostu dorwać umowę z modemem LTE bez żadnych obligatoryjnych dodatkowych śmieci pokroju laptopa czy innego superfona na raty.

EDIT 0: skorygowałem nieścisłości odnośnie sytuacji z przewodowym internetem.
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2017, 17:39:47 pm wysłana przez C »

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #516 dnia: Marzec 06, 2017, 16:14:16 pm »
Mamy 2017 rok.
Pierwsza z brzegu oferta na kartę. Za 50 zł mozesz miec 15 GB wazne 60 dni.
Natomiast modemy ponizej 100 chodzą.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #517 dnia: Marzec 06, 2017, 17:36:52 pm »
I gdzie ten twój obecny rok? Oczekiwałem przyszłościowego rozwiązania, a dałeś mi ofertę identyczną z moją własną, bo ja bulę 20cbl za 6 gigabajtów na miesiąc.

Wiesz, gdzie ja sobie mogę wsadzić siedem i pół gigabajtów miesięcznie? Podpowiem, że jeden odcinek pastelowych kucyków w 720p to ~350MB przy jednorazowym ładowaniu. Muszę cholerstwo ciągnąć przez youtube-dl na dysk twardy, by oszczędzać transfer. Tak nie żyje człowiek cywilizowany, to jest marny półżywot sługusa. O uploadzie filmików w ogóle mogę zapomnieć. Sto gigabajtów miesięcznie musi być - minimum.

A za info na temat ceny modemu dzięki bardzo.

Czyli na razie wychodzi na to, że powinienem brać ofertę na kartę z internetem. Play nawet oferuje te nieszczęsne 100GB na miesiąc na kartę. Ale jak się potem z niej korzysta w modemie LTE? Wpinasz kartę SIM do strategicznie ulokowanej dziury, podłączasz ustrojstwo przez USB albo kabelek crossowany i lecisz? Opowiedz mi więcej.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #518 dnia: Marzec 06, 2017, 18:22:10 pm »
Nie no, przepraszam.

Modem podpinasz na usb, instalujesz sterownik... Wiesz co, w sumie to nigdy tego nie robiłem. Zwykle używam dołączoną instrukcję lub wujka google.

Swoją drogą, posiadając umowę wynajmu byłem w stanie podpiąć się pod UPC.
Sprawdzałes ofertę lokalnej radiówki?

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #519 dnia: Marzec 06, 2017, 19:58:52 pm »
Cytuj
Swoją drogą, posiadając umowę wynajmu byłem w stanie podpiąć się pod UPC.
Wynajmuje już drugie mieszkanie, za każdym razem sam załatwiałem internet.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #520 dnia: Marzec 07, 2017, 00:28:54 am »
Tez wynajmuje i kablowkowy internet tez sobie sam bralem.

Wklepane z przenośnej, komunistycznej radiostacji firmy LG.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #521 dnia: Marzec 07, 2017, 01:36:01 am »
Nadajecie sprawie takie brzmienie, jakby sam wynajem był istotny. Jeśli o to chodzi, to ja formalnie przebywam w cudzym mieszkaniu, tzn. żadnych umów nie podpisywałem. Może spróbuję zdobyć umowę najmu i dopiero wtedy załatwiać internety.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #522 dnia: Marzec 07, 2017, 01:38:47 am »
Bez umowy najmu mieszkasz? oooooO
To jakaś rodzina czy cie pogrzało albo raczej osobę u której mieszkasz?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 01:40:36 am wysłana przez Legion »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #523 dnia: Marzec 07, 2017, 14:04:31 pm »
Ja nawet bez umowy załatwiałem. Przyszedłem, mówie, że internety, a oni w podskokach przylecieli. Ba, nawet jak kablówkowy telewizor zakładałem, to nie pytali o nic, tylko wiercili w ścianie.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #524 dnia: Kwiecień 23, 2017, 13:07:12 pm »
Kupował ktoś gry nas steama w formie giftów na tym kinguin.net? Bo Life is Strange za 20 zyla z groszami tam jest i nie wiem, czy to legalne i czy to działa :P
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!