Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 94718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #495 dnia: Styczeń 12, 2017, 18:08:33 pm »
To nie pomaga, bo niestety, ale w moim domu panuje coś takiego jak konserwatyzm.
Zaproponuj, że DJ będzie grał tylko konserwatywne disco polo.
Klasztor - Fechtmistrz

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #496 dnia: Styczeń 12, 2017, 19:01:56 pm »
Brat żeni się za rok z kawałkiem. Wybrał Didżeja.
Sam, mimo, że kiedyś latałem za orkiestrą ( typowo biesiadną...), to raczej skłaniam się już ku DJowi.

Znajomi mieli zabawnie, w 100% sami organizowali, mój brat miał być świadkiem... rodzinka powiedziała nie i świadkiem został przyrodni brat, którego znajomy widzi raz na kilka lat. Ogólnie wrzucili swoje 3 grosze do wszystkiego.

Targuj się - niech wrzucą tylko 2 grosze, zamiast trzech.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #497 dnia: Styczeń 12, 2017, 19:35:27 pm »
Albo może też się zapytaj, co tak właściwie chcieliby usłyszeć na weselu? (kuźwa, jak to brzmi, to wasze wesele a nie ich, no ale dobra, powiedzmy że negocjacja i dyplomacja bardzo)

Ewentualnie nie musisz się pytać, bo już wiesz - zmierzam do tego, czy sprawa jest postawiona na zasadzie "orkiestra bo tak i już" i po prostu sobie nie wyobrażają inaczej, czy zależy im na jakimś takim klasycznym brzmieniu i weselnych typowo utworach. Jak to pierwsze, to będzie ciężej, bo trzeba się siłować na mało konkretne argumenty. Jak to drugie, to powiedz im, że DJ to nie DJ z dyskoteki i niech im się tak nie kojarzy. To profesjonalny puszczacz muzyki, który się potrafi dostosować do okazji, potrzeb i klimatu na parkiecie. Zbiór utworów można negocjować, DJ zawsze może puścić coś i dla młodych i dla starszych, i dla znajomych i dla rodziny, a czasem coś dla każdego (to w końcu wesele, są też takie utwory, których jak ktoś nie lubi, to niech nie idzie na żadne wesele w ogóle). Musisz przede wszystkim wyczuć ich obawy/niechęci i od tej strony ich podejść.

Chociaż mi się wydaje, że wszystko się kręci wokół tradycji i "tak, bo tak i już". W tym przypadku możesz faktycznie powołać się jeszcze raz na to, co mówił Damiano - orkiestra potrafi swoją robotę (koncertowo HEH) spieprzyć. Ale na przykładzie. Poszukaj na Youtube przykładów fatalnej orkiestry weselnej (albo innej) i im pokaż. Niech się przestraszą. DJ może puścić coś, co się nie spodoba, ale z rytmu nie wypadnie ani nie zafałszuje podczas ulubionego kawałka.

Jakoś tak się zabawnie złożyło, że mimo że w 2016 nie byłem na żadnym weselu, to dwa razy byłem na bankiecie przy konferencji naukowej i mogę się jakimiś tam doświadczeniami podzielić. Na tym z orkiestrą fajnie się stało/siedziało/słuchało, a na tym z DJ'em była świetna zabawa. I wszyscy, w każdym wieku, świetnie się bawili przy muzyce z DJem. A jak na parkiecie po iluś godzinach zostali sami młodzi, to i DJ się dopasował.

O. I jeszcze im puść "Wesele" Smarzowskiego (Ned, nie komentuj tego proszę, wiem że nie trawisz), świetna satyra na typowo "polskie, tradycyjne" wesela. Może im się odechce orkiestry :D
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #498 dnia: Styczeń 12, 2017, 20:22:39 pm »
Ja też kiedyś myślałem, że DJ to tylko będzie grał muzykę bardziej dyskotekową, ale to kwietniowe weselicho rozwiało moje wszelkie wątpliwości. I co najważniejsze, o czym już wspominałem - nie musiałem wysłuchiwać fałszowania piosenek.

Muszę przyznać, że szedłem na nie niechętnie. No ale cały oddział się wybierał, więc się nie wyłamywałem. A po wszystkim uznałem, że na takie imprezy mogę chodzić nawet co tydzień. Muzyka świetna, DJ znał się na robocie, utrzymywał tempo, a jak wyskoczył z jakąś zabawą, to się człowiek ewakuował ze sali i było po sprawie. No i nie było oczepin i związanego z nimi cyrku. Ale podejrzewam, że to również zastrzeżenie młodej pary.

O. I jeszcze im puść "Wesele" Smarzowskiego (Ned, nie komentuj tego proszę, wiem że nie trawisz), świetna satyra na typowo "polskie, tradycyjne" wesela. Może im się odechce orkiestry
Co jak co, ale orkiestra dała tam czadu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

GuRt, srogie macie te bankiety, jak na naukowców.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #499 dnia: Styczeń 12, 2017, 20:56:56 pm »
Zaproponuj, że DJ będzie grał tylko konserwatywne disco polo.

Raczej biesiady weselne ;p

Ja finansuje sam sobie slub i wesele. ;P Zrob tak samo IMHO.

Zakładam takie wyjście. Wszystko zależy od ich decyzji.

Targuj się - niech wrzucą tylko 2 grosze, zamiast trzech.

Targi polegały by na tym, że na weselu ma zagrać orkiestra, a na poprawinach DJ. Z dwóch powodów uważam to za głupotę. Po pierwsze kasa, a po drugie mam wrażenie, że ten drugi z racji wynajęcia go tylko na imprezę poprawinową, raczej nie postara się na maksa, by było fajnie.

Chociaż mi się wydaje, że wszystko się kręci wokół tradycji i "tak, bo tak i już". W tym przypadku możesz faktycznie powołać się jeszcze raz na to, co mówił Damiano - orkiestra potrafi swoją robotę (koncertowo HEH) spieprzyć.

Dokładnie coś w tym stylu plus ich wielkie obawy przed DJem. Byli na ponad 40 weselach i wszedzie praktycznie grała orkiestra. Styczność z DJem mieli na weselu mojej kuzynki, gdzie ten wraz z wodzirejem świetnie poprowadzili zabawę. Ja z kolei byłem na trzech weselach z DJem, na których to super się bawiłem oraz na pięciu weselach z orkiestrą i nawet nie pamiętam za bardzo tych zabaw w takim mega pozytywnym świetle, jak to było w przypadku DJa. To było tak, że jak już trafiłem na wesela z nim, to każde jedno tylko utwierdzało mnie w tym wyborze na swoją imprezę w przyszłości.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #500 dnia: Styczeń 12, 2017, 21:08:17 pm »
Maniaks, poka garnitur.
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #501 dnia: Styczeń 13, 2017, 15:51:49 pm »
Ja to wesele mam dopiero w maju 2018. Jeszcze nic nie kupowałem ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #502 dnia: Styczeń 13, 2017, 18:17:29 pm »
Dobra, rzeczywiście niewłaściwe myślenie mnie wykończy. Nie powinienem był w ogóle wchodzić na te anonimowe fora obrazkowe. Jak pozbyć się czanowej mentalności anona? I jeszcze uwierzyłem, że to elita internetu - tylko dlatego, że to tam powstaje dużo materiału, który potem staje się memetyczny!

Na FB ktoś linkował Linkin Park i pisał o głębokości tekstów. Na to od razu w głowie zagrało mi memetyczne "CRAWLING IN MY SKIN" i zacząłem podejrzewać znajomego o trolling. Tak być dłużej nie może. Teksty może nie są ambitne, ale cholera jasna, to jeszcze nie powód, bym powielał mejmeje i psuł komuś humor!

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #503 dnia: Styczeń 13, 2017, 19:17:53 pm »
Wyjdź do ludzi, zacznij biegać, znajdź pasję.
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #504 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:34:58 pm »
Kiedy ja mówię m.in. o bezmyślnym powielaniu memów, a ty właśnie to robisz.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #505 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:36:08 pm »
Ja zrozumiałem Twojego posta zupełnie inaczej.

No i jak w końcu? Mam sobie iść czy nie? :>

Hm, dawno nie używałem tej emoty.
Klasztor - Fechtmistrz

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #506 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:40:02 pm »
@Maniek
W sumie ciekawa sprawa, mnie to jakos jeszcze sie nie spieszy, ale jak widze ile rzeczy trzeba ogarnac i dograc to mnie to lekko przeraza. :d

Kwestia taka jak juz ludzie pisali... troche wazne kto płaci i jaka te wesele forme przybiera -> rodzice placa i w sumie bedzie 98% rodziny w postaci wujków ciotek to nie dziwie sie, ze chcieliby orkiestre bo po prostu to sa ich klimaty i wtedy ciezka sprawa tzw klops.

A jak wesele jest mieszane w sensie fifty fifty młodzi, starzy to próbowalabym droga na wyrzuty sumienia-> ze to wasze wesele, ze orkiestra to juz nie jest na topie i beda was obgadywali w waszym srodowisku i bedziecie sie z tym zle czuli itd. troche kreatywnosci :D :P

W sumie to sam najlepiej znasz swoich rodziców i spróbuj może stworzyc argumenty na jakie sa podatni. ;)

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #507 dnia: Styczeń 13, 2017, 20:55:05 pm »
ale jak widze ile rzeczy trzeba ogarnac i dograc to mnie to lekko przeraza.
Przymusu organizowania wesela nie ma.
Klasztor - Fechtmistrz

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #508 dnia: Styczeń 14, 2017, 08:27:44 am »
Im jestem starsza tym bardziej stwierdzam, ze w zyciu wazne sa tylko chwile ;) i jesli w danym momencie kochasz dana osobe tak mocno, ze chcesz sie z nia zenic/wychodzic za maz to niech to bedzie chwila wyjatkowa, wazna moze nawet z przytupem by bylo co wspominac.

PS. nie popadajmy w skrajnosci kredyty na wesele to juz nie moja bajka.

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #509 dnia: Styczeń 14, 2017, 14:30:12 pm »
No cóż - różni ludzie, różne opinie.
Klasztor - Fechtmistrz