Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 95164 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #435 dnia: Kwiecień 21, 2016, 20:33:40 pm »
Ech, znalazłem sobie nową pracę. W jakiejś fabryce plastikowych nakręteczek. Jakaś umowa o zlecenie. Minimalna krajowa, rzecz jasna.
Nie podoba mi się to. Nie chcę pracować. Przytoczę monolog o społecznym wycofaniu z Welcome to the N.H.K., który mi się spodobał:

"Question: Why can one keep living as a hikikomori? Andswer: Because one's food, clothing and shelter are assured. It's because one is permitted a lukewarm bare minimum of a life that one can keep living as a hikikomori indefinitely. Being able to live as a hikikomori was, in itself, very much a luxury. Without the assurance of food, clothing and shelter, unless you're prepared to die, there's no other way but to work."

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #436 dnia: Kwiecień 21, 2016, 21:49:46 pm »
Ja wczoraj miałem taki kryzys, jak szedłem na trzecią nockę. Dzisiaj już mam zupełnie inny nastrój, na który składa się to, że już niedługo weekend, za oknem super pogoda i w ogóle miałem farta w takiej gierce online'owej na telefonie, hehe. Niby głupoty, a jak nastrój poprawiają. W ogóle podwyżkę dostaliśmy w robocie i może zdarza mi się, jak wczoraj, czuć źle z tym, że zrobiłem studia, a pracuję jako operator na trzy zmiany (a chciałem na jednej od 8 do 16), ale przynajmniej robię swoje i tyle mnie obchodzi reszta. I jeszcze nieźle płacą, jak na taką robotę. Niestety posrane to jest. Jak bym chciał zarabiać więcej, to już bym musiał się nagimnastykować i pewnie być ciągle pod telefonem, bo tak często wygląda praca biurowa ;/

Zresztą... w tym roku czeka mnie podyplomówka, aby zdobyć wykształcenie rolnicze, więc będzie jeszcze ciężej przez co najmniej dwa semestry, ale oby się opłaciło.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #437 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:22:39 pm »
Mój tata wlał mi do chłodnicy letni płyn do spryskiwaczy. Spuszczać? Olać to?
Auto to 3-letnia Panda.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #438 dnia: Czerwiec 09, 2016, 12:33:58 pm »
Lepiej spuścić.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #439 dnia: Czerwiec 09, 2016, 19:52:44 pm »
Proste, że spuścić. Po to jest płyn chłodniczy żeby to właśnie on lądował w zbiorniku ; )

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #440 dnia: Czerwiec 09, 2016, 20:46:42 pm »
Dokładnie. Nawet zwykła woda może coś tam uszkodzić, ostatnio dostałem opier**l od mojego mechanika jak mi coś ciekło i awaryjnie wody dolałem by chociaż minimum było. :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #441 dnia: Czerwiec 09, 2016, 22:14:01 pm »
Wodą można się poratować jak w trasie coś się stanie i trzeba coś mieć w zbiorniku na dojazd. Raz jak z dziewczyną wracaliśmy z długiej trasy jej focusem pękł główny przewód doprowadzający płyn chłodniczy... Musiałem go okręcić taśmą izolacyjną i w sumie wyszło mi to na tyle spoko, że do wymiany węża (czyli jakieś 3 miesiące) nie było żadnych problemów =D

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #442 dnia: Czerwiec 11, 2016, 21:55:04 pm »
Moja trasa rowerowa ma dwadzieścia dwa kilometry. Pokonuję ją w (uśredniając) godzinę piętnaście. Rower "single speed". Jakieś pomysły na to co zrobić, aby skrócić ten czas przy takim samym wysiłku fizycznym?

Ćwiczyć uparcie, a czas sam się skróci? Czy bez dołożenia biegów się nie obejdzie?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2016, 21:57:46 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #443 dnia: Czerwiec 12, 2016, 16:00:32 pm »
Ćwiczyć uparcie, a czas sam się skróci? Czy bez dołożenia biegów się nie obejdzie?

W pierwszym wypadku i tak wysiłek się zwiększy. Dlatego drugi to jedyne wyjście wg mnie. Można zmniejszyć opory poprzez użycie cieńszych opon. Nie wiem, jaki masz rower.


Zacytuję z innego wątku, żeby tam nie spamować:

Przebijam - wczoraj kupiłem nowe opony letnie. Nowe. Na pohybel Januszom, którzy zajeżdżają na wulkanizację i mówią "panie, opony chciałbym kupić - używane, ale takie niezbyt zdarte".

Mnie wczoraj kumpel zje*ał, jak mu powiedziałem, że chce kupić zimówki za prawie 1500 zł, argumentując to tym, że on kupował o rozmiar większe w cenie 800 zł. Ja rozumiem cena itd. ale wydaje mi się, że takie Nokiany (droga hamowania - A, spalanie - C) czy inne znane marki typu Pirelli, Dunlop, Michelin (o indeksach nieco słabszych od Nokiana, bo te jako jedyne mają klasę A w drodze hamowania) są zdecydowanie lepsze i godniejsze zaufania, niż jakieś Rikkeny na licencji Michelina czy inne noname'y. Niech ktoś się wypowie, proszę.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Zając

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 139
  • przerażające moje zające
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #444 dnia: Czerwiec 12, 2016, 16:26:53 pm »
Jak ktoś ma piniondz niech buli sobie za nowe z wyższej półki, jeżeli kogoś nie stać to weźmie używki w znośnym stanie. Prosta sprawa, nad którą imo nie ma sensu dyskutować.

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #445 dnia: Czerwiec 12, 2016, 16:40:33 pm »
Dokładnie jak wyżej - jak cię stać to na oponach nie opłaca się żałować pieniędzy.

No i nie sugeruj się kumplem, że kupił większe i taniej. Nie śledzę rynku opon, ale bardzo często oglądam felgi czy to stalowe czy aluminiowe i bardzo często widzę, że im mniejsza felga, tym droższa. O dziwo.

A co do postu Damiana: ciężko powiedzieć, jeśli chcesz tylko imitacji skrócenia czasu, to polecam ci wytyczyć sobie kilka tras i jeździć na przemian, na pewno nie będzie to nużące. A jeśli chcesz fizycznie ten czas zmniejszyć to mogę ci coś polecić dzięki czemu spalisz masę kalorii w pół godziny. Tylko przygotuj się na niezły wysiłek.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 16:43:26 pm wysłana przez xeroloth »

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #446 dnia: Czerwiec 12, 2016, 18:42:18 pm »
W pierwszym wypadku i tak wysiłek się zwiększy.
Doprecyzowanie - zwiększyć się może. Nie chciałbym jednak sytuacji, że biorę rower z biegami i jeżdżę szybciej, ale mniej się męczę.

Dlatego drugi to jedyne wyjście wg mnie. Można zmniejszyć opory poprzez użycie cieńszych opon. Nie wiem, jaki masz rower.
Cienkie opony odpadają. 80% mojej trasy to asfalt - raz lepszy raz gorszy, ale 20% to szuter, na którym już jedną obręcz pogiąłem, a i aktualna już nie chodzi tak jak powinna. A koła mam 28x1,75, więc nie są to cienkie kolarzówki.

Rower mam zwykły, miejski. Wiem, że to nie jest typ, który może służyć do uprawiana tego sportu, ale z braku innych możliwości nie będę przecież narzekał i siedział w domu.
Jednakże wczoraj doszedłem do wniosku, że za bardzo go katuję na tym szutrze. Nie kosztował dużo, ale jakoś trzyma się od 2006 roku i chciałbym go mieć nadal sprawnego. W związku z tym muszę przyspieszyć z budową nowego roweru, do czego przymierzam się już od dłuższego czasu (na razie mam problem z suportem, bo chciałbym wrzucić oś na kwadrat, a mufa suportu nie ma gwintowania). Będzie to również single speed, ale na męskiej ramie, z minimalistycznym wyposażeniem oraz z kierownicą typu bycze rogi i cieńszym siodełkiem, żeby moja pozycja poszła bardziej do przodu, a tym samym odciążyłbym tył. Czy wytrzyma szuter? Nie wiem. Wyjdzie w praktyce. A dotychczasowy rower przerobię na taki do pokonywania tras dłuższych niż 40 km.

Jednak moje pytanie nadal aktualne, bo nie wiem, czy nie będę musiał tych biegów dołożyć, a co za tym idzie - coś zakombinować z trzecim rowerem.

Niech ktoś się wypowie, proszę.
Powiedz kumplowi, że tanie mięso psy jedzą. A ponadto, że Ciebie nie stać, aby kupować tanio.

Trzymam się tych dwóch zasad kiedy tylko mogę i na razie dobrze na tym wychodzę.

A co do postu Damiana: ciężko powiedzieć, jeśli chcesz tylko imitacji skrócenia czasu, to polecam ci wytyczyć sobie kilka tras i jeździć na przemian, na pewno nie będzie to nużące.
Nie narzekam na moją trasę, nie nuży mnie.

A jeśli chcesz fizycznie ten czas zmniejszyć to mogę ci coś polecić dzięki czemu spalisz masę kalorii w pół godziny. Tylko przygotuj się na niezły wysiłek.
Dawaj. Zobaczymy co to.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2016, 18:43:55 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #447 dnia: Czerwiec 13, 2016, 22:11:47 pm »
Cytuj
Dawaj. Zobaczymy co to.
Generalnie chodzi o zmaksymalizowanie spalania jak najwięcej kalorii.

Jeśli masz możliwość to polecam bieżnię, bo łatwiej w przerwach wykonywać ćwiczenia. Jeśli nie, to standardowo, biegaj gdzie chcesz.

Przez 3 minuty biegnij na 50-60% swoich możliwości, a potem przez kolejne 3 minuty wykonuj ćwiczenia z małym obciążeniem i dużą ilością powtórzeń. Powtarzaj przez 30 minut.

Jeśli nie masz ciężarów, to mogę ci polecić proste ćwiczenia jako odpowiedniki do dźwigania.
1) WSKAKIWANIE NA SCHODY
Znajdź schody i wskocz na tyle stopni, na ile dasz radę, a potem zejdź na dół. Powtarzaj ćwiczenie przez 60 s. W ten sposób spalisz mnóstwo kalorii, a na dodatek wzmocnisz włókna szybkokurczliwe w mięśniach pośladkowych i czworogłowych uda, które są odpowiedzialne za szybkość i moc.
2) PRZYSIADY BOCZNE
Stań w lekkim rozkroku, a następnie jedną nogą zrób duży krok w bok. Nogę wykroczną zegnij, obniżając pozycję, a zakroczną trzymaj wyprostowaną. Powtórz 20 razy na każdą nogę. W ten sposób poprawisz swoje sportowe osiągi i zmniejszysz szansę wystąpienia kontuzji pachwiny.
3) PODSKOKI Z PRZYSIADU
Powoli zrób przysiad, aż Twoje uda będą mniej więcej równoległe do ziemi. Wybij się i wyskocz, podciągając kolana do klatki piersiowej. Wykonaj 3 serie, każdą do momentu popełnienia błędu. To najważniejszy ruch, wymagający zaangażowania mocy całego ciała.
4) PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE DO TYŁU
Jedną stopę połóż na ławce za sobą, a potem powoli przesuwaj drugą nogę do przodu. Zrób przysiad. Im dalej przednia stopa jest od ławki, tym będzie Ci trudniej. To ćwiczenie wzmocni Twoje mięśnie pośladkowe, czworogłowe uda i odwodziciele.
5) KACZY CHÓD
Zrób głęboki przysiad, tak aby pośladki prawie dotknęły pięt. Przejdź jak kaczka 20 kroków w jedną stronę, a potem 20 z powrotem. Zrób 3 przechadzki, odpocznij 30 s, a następnie powtórz. Wzmocnisz pośladki - mięśnie kluczowe dla szybkości.
6) PRZYSIAD NA JEDNEJ NODZE DO PRZODU
Stań na jednej nodze, drugą wyciągnij w przód i zrób przysiad. Zrób 2 serie po 10 powt. na każdą nogę. Jeśli nie jesteś w stanie tego wykonać, oprzyj przednią nogę na drugim stopniu schodów. W ten sposób ćwiczysz stabilną pozycję i zmniejszasz ryzyko kontuzji.

W tych proponowanych przeze mnie ćwiczeniach głównie wzmacniasz nogi, dzięki czemu po niedługim czasie zauważysz różnicę w bieganiu, będzie ci się biegać lepiej, mniej się będziesz męczyć bo przyzwyczaisz nogi do wysiłku. Możesz do tego dołożyć pompki, brzuszki czy inne pospolite ćwiczenia. (ja osobiście lubię pompki, gdzie nogi opieram wyżej, np na łóżku, dzięki czemu większy nacisk kładę na klatkę i ręce niż na plecy i brzuszki z podkurczonymi pod kątem 90 stopni nogami w górze - trudniej się je wykonuje).

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #448 dnia: Czerwiec 21, 2016, 21:03:18 pm »
W zasadzie to bardziej pasuje do tematu z wyborem sprzętu... ale chodzi o AGD. Chce kupić do mieszkania nową lodówkę, zastanawiam się miedzy Amicą, Beco i Electroluxem. Dokładne modele nie są istotne, ale czy możecie mi polecić/odradzić któregoś producenta?

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #449 dnia: Lipiec 04, 2016, 20:55:00 pm »
Ludziska, ratunku!!!

Otóż napisał do mojego dziadka jakiś Alex nie wiem skąd, że chciałbym kupić ciągnik, który wystawialiśmy na olx'ie. Gościu po angielsku nawija, więc jako tako się z nim dogadałem i chcę, aby transakcja wyglądała nastepująco (wkleję treść wiadomości):

Cytuj
I will be paying via PayPal (www.paypal.com), because it is an Instant payment and secure for online purchases and The tractor  will be picked up from you by a private transport company after i have completed all the payment and you have gotten your money. So kindly get back to me with your PayPal details as listed below (Name, PayPal Registered Email & Tel) so that i can proceed with the payment through PayPal.

Teraz pytanie. Jak to ma wyglądać? Muszę założyć tam konto (np. firmowe) i podać mu dane, a co potem? Jak to z PayPala wyciągnę? W ogóle co o całej sprawie sądzicie?
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!