Autor Wątek: Trudne Sprawy Center  (Przeczytany 95153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 29, 2016, 15:44:53 pm »
widać żeś miastowy. :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 29, 2016, 16:02:50 pm »
Spróbuj kopaczką do ziemniaków z podczepionym koszem/worem z tyłu.

Widziałem już takie filmy na yt, jak ludzie kopaczką to robią, ale zobacz, jak to idzie. Jak krew z nosa... Przy 20ha polu, to my byśmy do lata tego nie skończyli ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #422 dnia: Marzec 29, 2016, 16:09:43 pm »
no to się dowiedziałem czegoś nowego :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #423 dnia: Marzec 29, 2016, 16:16:56 pm »
Chłopie jak ty masz 20ha to kup sobie maszynę do tego. A jak ci szkoda, to pospawaj sobie kilka prętów, tak aby szły ci po ziemi, po bokach jakieś ograniczniki z tyłu kosz i wszystko na oście od starego woza, taka prowizorka.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #424 dnia: Marzec 29, 2016, 16:26:53 pm »
Swoją drogą, jednolite 20ha, czy rozwalone po całej wsi? :V
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #425 dnia: Marzec 29, 2016, 16:37:02 pm »
Może jak u mnie 10ha w 15 działkach w 3 wsiach :D

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #426 dnia: Marzec 29, 2016, 19:01:03 pm »
Chłopie jak ty masz 20ha to kup sobie maszynę do tego. A jak ci szkoda, to pospawaj sobie kilka prętów, tak aby szły ci po ziemi, po bokach jakieś ograniczniki z tyłu kosz i wszystko na oście od starego woza, taka prowizorka.

I myślisz, że kupienie maszyny za kilkadziesiąt tysięcy albo ponad sto, to dobra inwestycja, by ogarniać nią jedno pole 20ha? Nie widziałem póki co nic mniejszego i tańszego, no coś tam było na jakieś stronie za 7 tysięcy, ale wyglądało, jakby przeszło dwie wojny.

Nie do końca czaję Twoją prowizorkę. Możesz jaśniej?

Swoją drogą, jednolite 20ha, czy rozwalone po całej wsi? :V

Jedno z naszych pól ma 20ha i jest najbardziej ukamienione. Są jeszcze inne z mniejszą ilością kamyka, ale to jest najgorsze.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #427 dnia: Marzec 29, 2016, 19:05:40 pm »
I myślisz, że kupienie maszyny za kilkadziesiąt tysięcy albo ponad sto, to dobra inwestycja, by ogarniać nią jedno pole 20ha? Nie widziałem póki co nic mniejszego i tańszego, no coś tam było na jakieś stronie za 7 tysięcy, ale wyglądało, jakby przeszło dwie wojny.

a nie myślałeś żeby potem wynajmować się sąsiadom i oczyszczać maszyną ich pola?

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #428 dnia: Marzec 29, 2016, 19:40:56 pm »
Cytuj
I myślisz, że kupienie maszyny za kilkadziesiąt tysięcy albo ponad sto, to dobra inwestycja, by ogarniać nią jedno pole 20ha? Nie widziałem póki co nic mniejszego i tańszego, no coś tam było na jakieś stronie za 7 tysięcy, ale wyglądało, jakby przeszło dwie wojny.

Nie do końca czaję Twoją prowizorkę. Możesz jaśniej?

http://olx.pl/oferta/zbieracz-kamieni-CID757-IDaPt23.html#6a1195f6db

Tu masz fajny, za malutkie pieniądze. Z resztą pisałem o wykonaniu podobnej maszyny, tylko sporo prostszej. Zasada działania jest taka sama, pręty/zęby zbierają kamulce, które następnie trafiają do kosza, tylko wszystko musi iść płasko po ziemi bo nie masz siłowników i mechanizmu transportującego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2016, 19:43:12 pm wysłana przez Arim »

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #429 dnia: Marzec 29, 2016, 20:28:30 pm »
a nie myślałeś żeby potem wynajmować się sąsiadom i oczyszczać maszyną ich pola?

Jasne, że myślałem, ale to musiałbym najpierw się rozeznać, na jaką skalę ten problem występuje w naszej okolicy i czy to ma sens.

http://olx.pl/oferta/zbieracz-kamieni-CID757-IDaPt23.html#6a1195f6db

Tu masz fajny, za malutkie pieniądze. Z resztą pisałem o wykonaniu podobnej maszyny, tylko sporo prostszej. Zasada działania jest taka sama, pręty/zęby zbierają kamulce, które następnie trafiają do kosza, tylko wszystko musi iść płasko po ziemi bo nie masz siłowników i mechanizmu transportującego.

O takie coś, to byłaby fajna sprawa. Dzięki za link ;)

W sumie można by było z ojcem samemu jakiś podobny mechanizm wykombinować w wolnym czasie.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 06, 2016, 18:10:22 pm »
Złośliwość losu w moim przypadku bywa naprawdę na poziomie ultra hard. Jak cały czas o siebie nie dbałem i w ogóle wystawiałem się na załapanie jakiegoś choróbska, tak akurat teraz, kiedy totalnie nie chciałem zachorować, zachorowałem. Ze wszystkich weekendów w roku, akurat musiało trafić na ten jeden zasrany, kiedy jest pyrkon! Masakra jakaś. Nie żebym się usprawiedliwiał, bo zamierzam przyjechać, choćbym miał umierać, ale po prostu muszę wylać swoje żale tutaj... Eeeeh! Jeszcze dostałem L4 do wtorku, czyli na cały tydzień!
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 06, 2016, 19:21:33 pm »
Ogolnie tegoroczny Pyrkon cos jest pechowy...prognozuja deszcz co oznacza, ze raczej bedzie trudno z atrakcjami zewnetrznymi.
Oby sie mylili : |

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 20, 2016, 11:42:55 am »
Darmowe piwo w pubie przy nowym miejscu pracy źle działa na moje zdrowie.

Dawno się tak nie schlałem. :|
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 21, 2016, 08:10:48 am »
Każde darmowe czy co któreś?

Zresztą nick zobowiązuje ;)

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Trudne Sprawy Center
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 21, 2016, 10:09:35 am »
Każde darmowe. Pub niestety otwarty tylko WT, CZW i PT. I to w godzinach 14 - 18:45.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta