Ankieta

lewica czy prawica?

Prawica
7 (25%)
Lewica
1 (3.6%)
Coś pośrodku
6 (21.4%)
W d... to mam
6 (21.4%)
Oddam królestwo za monarchizm!
8 (28.6%)

Głosów w sumie: 28

Autor Wątek: Kącik politycznie niepoprawny  (Przeczytany 310556 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2700 dnia: Marzec 01, 2022, 11:10:00 am »
Liczyłem, że ktoś coś już tutaj napisał o aktualne sytuacji, ale widzę, że cisza.
Forum zupełnie zamarło. Ja wchodzę tu może raz lub dwa razy w miesiącu. A piszę jeszcze rzadziej.

Co do sytuacji, to straszne rzeczy tam się dzieją. A widzenie tego w mediach, jako jedyna wiadomość od 5-6 dni, wcale nie zachęca do rozpisywania się na ten temat. Jasne, osobą uciekającym przed wojną trzeba pomóc, nie można być obojętnym wokół dramatu ludzi, bo [odpukać] takie uciekanie może czekać kiedyś i nas. Jednak widzenie ciągle jednego tematu od kilku dni nie pomaga w zdrowiu psychicznym - nie ważne, czy to wojna, pandemia, kolejne ustawy rozwalające poszczególne dziedziny życia, zniszczenia po ostatnich wiatrach itp. Po prostu od ciągłego mielenia tematem człowiek staje się obojętny, ma tego dosyć. I to nie jest tylko w telewizji, bo potem gadasz ze znajomymi, to nie słyszysz, co u nich, tylko o naczelnym temacie - jaki by on nie był w danym momencie.

Ja się cieszyłem, bo dosłownie kilka dni temu udało mi się wieczorem usiąść z ludźmi na kanale głosowym Discorda i robić wspólne memy na tematy akurat w temacie sesji  RPG, bo tamten serwer jest o sesjach RPG online. Było dużo śmiechu i nie miałem wyrzutów sumienia - po prostu mój mózg potrzebował oderwania się od problemów tego świata.
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2701 dnia: Marzec 03, 2022, 16:12:35 pm »
w sumie to codziennie komentujemy codzienne wieści z frontu na https://discord.gg/vBhjZay , stąd trochę mało postów tutaj.

I ta, zgadzam się Maniek, też pierwszy dzień nic w pracy nie zrobiłem, bo ciągle śledziłem czy wytrzymają czy nie.

Szczerze mówiąc u nas takiego rozpierdolu bym się nie spodziewał, bo nasze wojska to żart i faktycznie po dwóch dniach ruscy byliby pod szczecinem. Nawet nie to, że za małe i przestarzałe, ale przede wszystkim wszyscy by spierdalali, a im kto bardziej teraz kozaczy tym szybciej by się później pakował. Do tego jako społeczeństwo jesteśmy po prostu łatwo dającymi się manipulować debilami - jak to ktoś powiedział w internetowej pyskówce "Szokujące to jest to że ktoś się nabiera na takie debilizmy. Pewnie kurwa cały piątek siedziałeś na stacji benzynowej i wypłaciłeś cała kasę z konta za którą kupiłeś papier do dupy na 3 lata...". To, że modernizujemy wszystko byle jak, bez pomysłu, nie mamy amunicji i wszystko rozkradamy, to tylko wisienka na torcie.
tl;dr bombardowań miast się u nas bym nie spodziewał, bo po prostu szybko wszystko byłoby zajęte. A nato też potrzebuje paru dni, by się zmobilizować.

Jestem tylko zaskoczony, że polakom o dziwo odwidział się hejt na ukraińców, bo jeszcze tydzień temu wszyscy by ich od zabierających pracę banderowców wyzywali.

Podobnie zaskoczył mnie zachód, bo pomimo początkowego jęczenia jednak udało się go zjednoczyć i zdusić rosję gospodarczo. Teraz tylko trzymać kciuki, by ta wojna na ukrainie też ciągnęła się tak długo i była tak krwawa, że wysadzi reżim putina w powietrze, świat odetchnie z ulgą. Zwłaszcza, ze chiny patrzą i za chwilę podobny cyrk może być na tajwanie.

Wkurwia mnie tylko nasz rząd, bo jak zwykle wszystko zamienia w PR - do rady bezpieczenstwa tylko pis zapraszają, wpierdalają się wszędzie niepytani, jak mają szansę być porządni i przekazać myśliwce to jedno mówią drugie robią, a na koniec wszystko idzie po to, by wygrać wybory. My tu powinniśmy sami własne "zielone ludziki" wysyłać i robić wszystko by ta ukraina przetrwała dla naszego dobra, a nie robić cyrk. Tyle tylko dobrego, że pod przykrywką wojny ujebano po cichu lex czarnek.

Ale żeby nie było tak smutno i poważnie, nawet drzwi dają odpór rosji :P
https://twitter.com/YWNReporter/status/1498943189138685952?cxt=HHwWgIDS8fC4qM0pAAAA

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2702 dnia: Marzec 07, 2022, 23:08:14 pm »
Co do sytuacji, to straszne rzeczy tam się dzieją. A widzenie tego w mediach, jako jedyna wiadomość od 5-6 dni, wcale nie zachęca do rozpisywania się na ten temat. Jasne, osobą uciekającym przed wojną trzeba pomóc, nie można być obojętnym wokół dramatu ludzi, bo [odpukać] takie uciekanie może czekać kiedyś i nas. Jednak widzenie ciągle jednego tematu od kilku dni nie pomaga w zdrowiu psychicznym - nie ważne, czy to wojna, pandemia, kolejne ustawy rozwalające poszczególne dziedziny życia, zniszczenia po ostatnich wiatrach itp. Po prostu od ciągłego mielenia tematem człowiek staje się obojętny, ma tego dosyć. I to nie jest tylko w telewizji, bo potem gadasz ze znajomymi, to nie słyszysz, co u nich, tylko o naczelnym temacie - jaki by on nie był w danym momencie.

Problemem jest faktycznie to, że się za dużo nawija o jednym i tym samym temacie. Zwłaszcza, że to z reguły negatywnie oddziałujące na emocje tematy, jak Covid jeszcze nie tak dawno i teraz wojna. To degraduje psychicznie ludzi, zniechęca, demotywuje.

w sumie to codziennie komentujemy codzienne wieści z frontu na https://discord.gg/vBhjZay , stąd trochę mało postów tutaj.

Chyba tam dołączyłem, ale jeszcze się nie odzywałem. Nawet mam disco na smartfonie, ale rzadko wchodzę. Chyba muszę częściej Was tam odwiedzać, bo brakuje mi rozmów z Wami :)

"Szokujące to jest to że ktoś się nabiera na takie debilizmy. Pewnie kurwa cały piątek siedziałeś na stacji benzynowej i wypłaciłeś cała kasę z konta za którą kupiłeś papier do dupy na 3 lata...".

Kurcze powiem Ci, że liczyłem na to, iż Polacy wyciągnęli jakieś wnioski po akcji z supermarketami podczas początków Covida. Niestety nie. Jesteśmy coraz głupsi jako społeczeństwo.


Podobnie zaskoczył mnie zachód, bo pomimo początkowego jęczenia jednak udało się go zjednoczyć i zdusić rosję gospodarczo. Teraz tylko trzymać kciuki, by ta wojna na ukrainie też ciągnęła się tak długo i była tak krwawa, że wysadzi reżim putina w powietrze, świat odetchnie z ulgą. Zwłaszcza, ze chiny patrzą i za chwilę podobny cyrk może być na tajwanie.

Ale same rządy chyba nadal niewiele zrobiły w porównania do ogółu społeczestwa, bo jednak te wszystkie firmy, to należą do prywatnych ludzi, a nie skarbu poszczególnych Państw. Mylę się?

Oj powiem Ci, że mi zależy na jak najszybszym Jej zakończeniu, bo to co się dzieje z cenami wszystkie, to jest istny dramat. Mój ojciec od wahań płodów rolnych na giełdach to już ocipiał, bo można było zaczekać ze sprzedażą tego czy tamtego (wszystko ciągle rośnie). Nawozów nie możemy póki co zamówić, bo wstrzymane. Paliwa w hurcie nie dostaniemy, bo też wstrzymane. Boję się, jak to przełoży się na materiały budowlane, bo właśnie otrzymałem kredyt i zamierzam zakończyć w tym roku budowę. A w dodatku mam córkę w drodzę (nie pamiętam, czy się chwaliłem).
Tak więc emocjonalny rollercoster na wypasie.

Wkurwia mnie tylko nasz rząd, bo jak zwykle wszystko zamienia w PR - do rady bezpieczenstwa tylko pis zapraszają, wpierdalają się wszędzie niepytani, jak mają szansę być porządni i przekazać myśliwce to jedno mówią drugie robią, a na koniec wszystko idzie po to, by wygrać wybory. My tu powinniśmy sami własne "zielone ludziki" wysyłać i robić wszystko by ta ukraina przetrwała dla naszego dobra, a nie robić cyrk. Tyle tylko dobrego, że pod przykrywką wojny ujebano po cichu lex czarnek.

Ciekawi mnie, jak się przedstawia wojnę w innych krajach, bo u nas ewidentnie stara się podbudować społeczeństwo. Przynajmniej takie mam odczucia, jak oglądam propagandę w TVP. Polsat tak troszkę neutralniej do tematu podchodzi. TVN nie widuję prawie w ogóle z racji, że to głównie dziadki okupują TV :D

Ale żeby nie było tak smutno i poważnie, nawet drzwi dają odpór rosji :P
https://twitter.com/YWNReporter/status/1498943189138685952?cxt=HHwWgIDS8fC4qM0pAAAA

Tak btw, to ciekawe ile w tych wszystkich filmach jest prawdy, a ile... hmmm... tego, co ktoś chce, byśmy zobaczyli. To tak jak już abstrahując od śmieszności tego nagrania :)
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2703 dnia: Marzec 08, 2022, 19:20:52 pm »
Chyba tam dołączyłem, ale jeszcze się nie odzywałem. Nawet mam disco na smartfonie, ale rzadko wchodzę. Chyba muszę częściej Was tam odwiedzać, bo brakuje mi rozmów z Wami :)
Zapraszamy! :D

Cytuj
Kurcze powiem Ci, że liczyłem na to, iż Polacy wyciągnęli jakieś wnioski po akcji z supermarketami podczas początków Covida. Niestety nie. Jesteśmy coraz głupsi jako społeczeństwo.
niestety polacy mają pamięć złotej rybki, a do tego uwielbiają czerpać wiedzę z najbardziej gównianych źródeł informacji. Zamiast sprawdzić na jakimś onecie czy czymkolwiek w miarę wiarygodnym, to nie, prędzej uwierzą jakiemuś totalnemu randomowi z komentarzy na facebooku czy youtubie.


Cytuj
Ale same rządy chyba nadal niewiele zrobiły w porównania do ogółu społeczestwa, bo jednak te wszystkie firmy, to należą do prywatnych ludzi, a nie skarbu poszczególnych Państw. Mylę się?
tak i nie. Rządy wprowadziły szereg zakazów, które obecnie topią rosyjską gospodankę (np. zakaz wymiany walutowej i złota z rosyjskim bankiem centralnym, co zatopiło jego wiarygodność w oczach inwestorów i wymusiło na rosji gwałtowne ruchy, które to zaufanie jeszcze obniżyły), choć z drugiej nie uderzono w największy punkt rosji, czyli eksport ropy i gazu.
Co zaś do firm prywatnych, to owszem, częsciowo się wycofały, ale robiły to jedynie pod naciskiem opinii publicznej, która zaczynała wzywać do bojkotu produktów. Zdecydowana większość jednak nie "wycofuje" się z rosji, tylko "zawiesza działalność" - czytaj, czeka do pierwszego pretekstu by móc tam wrócić, bo korporacjom pieniądze nigdy nie śmierdzą. Do tego masz jeszcze takie kwiatki jak Shell, który publicznie ogłosił że zawiesza działalność w rosji, a po cichu kupił pod stołem sporo ropy licząc na to, że nikt się nie dowie.

Cytuj
Oj powiem Ci, że mi zależy na jak najszybszym Jej zakończeniu, bo to co się dzieje z cenami wszystkie, to jest istny dramat. Mój ojciec od wahań płodów rolnych na giełdach to już ocipiał, bo można było zaczekać ze sprzedażą tego czy tamtego (wszystko ciągle rośnie). Nawozów nie możemy póki co zamówić, bo wstrzymane. Paliwa w hurcie nie dostaniemy, bo też wstrzymane. Boję się, jak to przełoży się na materiały budowlane, bo właśnie otrzymałem kredyt i zamierzam zakończyć w tym roku budowę. A w dodatku mam córkę w drodzę (nie pamiętam, czy się chwaliłem).
Tak więc emocjonalny rollercoster na wypasie.
Rozumiem, że ta wojna uderza we wszystkich i powoduje takie osobiste problemy i dramaty. Sam mam problem, bo bawiąc się w modelarstwo sporo rzeczy muszę importować z zachodu lub japonii, a kursy walut są obecnie tragiczne.
Z drugiej jednak te wszystkie skokowe podwyżki świadczą niestety o tym, że od tej rosji za bardzo się uzależniliśmy. Niestety, ale musimy to przełknąć i się przemęczyć, bo jak teraz dla własnej wygody rosji odpuścimy i zgodzimy się na bylejaki pokój, to oni wrócą do nas za rok-dwa-pięć, tyle że mocniejsi i lepiej przygotowani. Niestety ostatnie 20 lat pokazało, że takich satrapów nie można zagłaskiwać, bo tylko wykorzystają to przeciwko nam. Trzeba zacisnąć zęby i kibicować ukrainie.

Cytuj
Ciekawi mnie, jak się przedstawia wojnę w innych krajach, bo u nas ewidentnie stara się podbudować społeczeństwo. Przynajmniej takie mam odczucia, jak oglądam propagandę w TVP. Polsat tak troszkę neutralniej do tematu podchodzi. TVN nie widuję prawie w ogóle z racji, że to głównie dziadki okupują TV :D
weź im lepiej przełącz kanał, na dobre im to wyjdzie :P

Ale jak tak czytam na zachodzie jest podobnie. Ludzie generalnie kibicują ukrainie i trochę przez palce patrzą na to, jaka ukraina była przed wojną (bo nie ukrywajmy, korupcja tam była gorsza niż u nas), ale z drugiej strony lepsze to niż tępa propaganda w rosyjskich mediach gdzie nawet nie wolno używać słowa "wojna" pod groźbą kary 15 lat łagru. I to dosłownie.
Ale jak chce się w miarę wyprany z emocji opis wojny, to polecam analizy Ośrodka Studiów Wschodnich lub codzienny podcast "raport międzynarodowy" na onecie. Pierwsze to codzienne publikacje zawodowych analityków, drugie to słuchowisko byłego zawodowego dyplomaty. Zdecydowanie mniej jest tam hurraoptymizmu czy zagłaskiwania ukrainy, więcej analizy faktów

Cytuj
Tak btw, to ciekawe ile w tych wszystkich filmach jest prawdy, a ile... hmmm... tego, co ktoś chce, byśmy zobaczyli. To tak jak już abstrahując od śmieszności tego nagrania :)
Więcej tego drugiego mimo wszystko. Ale to też jest tak, że ukraińcy masowo nagrywają przeciwnika oraz solidarnie trzymają się zalecenia, by nie filmować żołnierzy ukraińskich, bo mogłoby to utrudnić im walkę (np. poprzez zdradzenie pozycji). Z drugiej strony rosjanom podobno zabierano na granicy telefony, by nie mogli dzwonić do rodzin oraz informować o tym gdzie są i co robią. Trochę więc na własne życzenie oddali pole ukraińcom, ale z drugiej, co mieliby robić - filmowac to, jak radośnie bombardują bombami kasetowymi przedszkola? Obrońcy mają pod tym względem lepiej.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2704 dnia: Marzec 09, 2022, 09:01:21 am »
Cytuj
Jestem tylko zaskoczony, że polakom o dziwo odwidział się hejt na ukraińców, bo jeszcze tydzień temu wszyscy by ich od zabierających pracę banderowców wyzywali.
Niestety mieliśmy też epizod z pseudokibolami "patrolującymi" miejscowości przy granicy (bo ponoć tam strasznie gwałcą i rabują), którzy zlecieli się po dezinformacji na grupach antyszczepów. Jeśli raz już łyknąłeś rosyjską propagandę, to pewnie łatwiej łykniesz więcej: https://twitter.com/ibimspl/status/1498923913648263171/photo/1

Dużo obserwuję organizacji działających na rzecz ochrony klimatu, więc wspomnę tu o jednej rzeczy, o której tam bębniono od dawna, a która w mediach jest rzadko poruszana przy okazji Nord Stream 2: jak Putin wykorzystał ekoterroryzm. Termin ten na ogół używają prawicowcy względem bardziej restrykcyjnych działań na rzecz ochrony przyrody. Tutaj zadziałało to w drugą stronę, poprzez blokadę elektrowni atomowych w UE. Powiedzmy sobie szczerze: przy obecnej technologii nie da się rozwiązać problemu globalnego ocieplenia w sensownym czasie bez atomu. OZE częściowo zalepiają dziurę, ale nie nadrobią rosnącego zapotrzebowania na energię i bywają zawodne przy niewłaściwych warunkach zewnętrznych.
Putin postawił na sianie dezinformacji o atomie w UE, m.in. podsycając lęki odnośnie Czarnobylu i Fukushimy czy zakładając powiązaną z Schroderem i finansowaną przez Gazprom fundację na rzecz „ochrony przyrody” w Meklemburgii, która pomagała w obchodzeniu amerykańskich sankcji na NS2. Do tego kupiono kilku polityków w Niemczech i Szwecji, hojnie opłacono kilka agencji PR-owych, a cegiełkę do kampanii anty-atomowej dołożyło jeszcze kilku idiotów jak Greenpeace (srsly, jeśli kiedykolwiek wspieraliście tą organizację, to #don’t!). Atom jest be, węgiel be, a póki co jedźmy na gazie dopóki nie dobijemy do 100% OZE. W efekcie Niemcy trzy miesiące temu wyłączyły 3 z 6 sprawnych (!) elektrowni atomowych (nie pomogły protesty środowisk naukowych), a 3 kolejne miały być wyłączone za 2 miesiące. Dodatkowo grozili Polsce sądem za rozwój energetyki jądrowej, a UE przez długi czas nie chciała uznać atomu za zrównoważone źródło energii (i pewnie nigdy by nie uznała, gdyby nie wkurw Francji z 58 reaktorami).
Teraz Niemcy zrobili zwrot o 180 stopni, ale nadal ich gospodanka ma gigantyczny problem. Inwazja na Ukrainę powinna przyspieszyć uniezależnienie UE od paliw kopalnych, ale działania armii Putina w zajętych obecnie elektrowniach atomowych pewnie będą nastawiona na budowanie coraz większego przerażenia atomem.

Kilka miesięcy temu zachorowałam na rzadką chorobę autoimmunologiczną, która prawie całkowicie sparaliżowała mnie w ciągu zaledwie kilku dni i niestety nadal leczę uszkodzone nerwy. Pamiętam moment w listopadzie, gdy przeniesiono mnie z intensywnej terapii ponownej na neurologię i z telewizora na sali dowiedziałam się o konflikcie na granicy polsko-białoruskiej, wsłuchując się w dywagacje współpacjentek, czy grozi nam wojna. Przez moją głową przewijała się wtedy scena z książki „Gambit” Cholewy, gdzie siostra bohatera długi czas walczyła z guzem mózgu, by zginąć w bombardowaniach dzień po wyjściu ze szpitala, heh.

Paru moich znajomych z pracy zdecydowało się przyjąć uchodźców (niektórzy nawet pojechali w tym celu samochodami na granicę) i zamierzam zrobić podobnie, bo mam jeden pokój wolny w domu.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2705 dnia: Marzec 10, 2022, 21:42:22 pm »
Niestety mieliśmy też epizod z pseudokibolami "patrolującymi" miejscowości przy granicy (bo ponoć tam strasznie gwałcą i rabują), którzy zlecieli się po dezinformacji na grupach antyszczepów. Jeśli raz już łyknąłeś rosyjską propagandę, to pewnie łatwiej łykniesz więcej: https://twitter.com/ibimspl/status/1498923913648263171/photo/1
byli kibole, teraz jest przymusowa relokacja polaków by zrobić miejsce ukraińcom i zabieranie nam pracy. Serio, czy ludzie wierzący w takie wysrywy złamaną nogę też leczą z pomocą komentarzy na facebooku, czy jednak idą do tego strasznego lekarza który chciał ich dziabnąć śmiercionką?

Cytuj
Atom jest be, węgiel be, a póki co jedźmy na gazie dopóki nie dobijemy do 100% OZE.
szczerze mówiąc nigdy nie ogarniałem tej logiki jak opalanie wszystkiego gazem przez 40 lat, który jest tylko niewiele lepszy niż ten nieszczęsny węgiel, ma być bardziej eko niż elektrownia jądrowa. Jasne, podobno ma to być później przestawione na wodor, ale z tego co słyszałem mimo gadania o nim od nastu lat oraz miliona startupów chyba nadal nie udało się dostatecznie opanować tej technologii (i możliwe, że nigdy się nie uda), tak więc nie jestem pewien, czy to na pewno dobra droga. Już chyba lepiej byłoby zainwestować te miliardy w ITER, może wtedy nie musielibysmy czekac z jego odpaleniem nastepnych 20 lat :X
Albo moze chociaż zrobić papie putinowi na złość i jednak odciąć go od dochodów z ropy i gazu, choćby za nieco wyższe rachunki. Tylko obawiam sie, ze Komisja Europejska znowu coś zaproponuje, wszyscy podyskutują przez dwa dni, a na koniec i tak wszystko wyjebie się o Obrana któremu cicho będą kibicować zarówno bułgarzy jak i holendrzy z niemcami, bo wszyscy będą cackać się jak z jajkiem bo ojeju jeszcze jakiś wyborca się obrazi.

Cytuj
Kilka miesięcy temu zachorowałam na rzadką chorobę autoimmunologiczną, która prawie całkowicie sparaliżowała mnie w ciągu zaledwie kilku dni i niestety nadal leczę uszkodzone nerwy. Pamiętam moment w listopadzie, gdy przeniesiono mnie z intensywnej terapii ponownej na neurologię i z telewizora na sali dowiedziałam się o konflikcie na granicy polsko-białoruskiej, wsłuchując się w dywagacje współpacjentek, czy grozi nam wojna. Przez moją głową przewijała się wtedy scena z książki „Gambit” Cholewy, gdzie siostra bohatera długi czas walczyła z guzem mózgu, by zginąć w bombardowaniach dzień po wyjściu ze szpitala, heh.
Szczerze współczuję takich atrakcji :/ Tak samo z siebie to zaatakowało, czy jakiś "prezent" pocovidowy?
W każdym razie dużo zdrowia!

Cytuj
Paru moich znajomych z pracy zdecydowało się przyjąć uchodźców (niektórzy nawet pojechali w tym celu samochodami na granicę) i zamierzam zrobić podobnie, bo mam jeden pokój wolny w domu.
Ta, w gnieźnie też jakiś proboszcz zachęcał do przyjmowania i sam nawet postanowił kogoś przygarnąć. Listę wymagań miał przy tym tak długą, jakby nowej gosposi szukał a nie ratował kogoś przed biedą. Niektórzy to naprawdę są niereformowalni.

No ale żeby ten post nie był znowu taki pesymistyczny...

Może i naziole z Azova, ale poczucia humoru odmówić im nie można ;D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2706 dnia: Marzec 11, 2022, 16:46:29 pm »
Cytat: Sent
szczerze mówiąc nigdy nie ogarniałem tej logiki jak opalanie wszystkiego gazem przez 40 lat, który jest tylko niewiele lepszy niż ten nieszczęsny węgiel, ma być bardziej eko niż elektrownia jądrowa.
Well, to nigdy nie miało sensu, ale najwyraźniej wystarczyło pod opinię publiczną, poza tym Niemcy zarobiliby krocie odsprzedając innym gaz z NS2. Teraz jest podnoszący się wszędzie wkurw, jak to się stało, że Niemcy & spółka postanowili pozamykać inne elektrownie, zlikwidować gazoporty i sprawić, by prawie całą gospodankę w UE dało się wyłączyć zakręceniem jednego kurka w Rosji. Z smutnym uśmiechem czyta się teraz wypowiedzi sprzed kilku lat o planach na "harmonijną wspólnotę gospodarczą od Lizbony po Władywostok albo jeszcze bardziej zaawansowaną gospodarczo formę integracyji" albo "najpierw trzeba w Rosji przyśpieszyć modernizację kraju, żeby Rosja korzystała nie tylko ze sprzedaży surowców" czy wreszcie "Mamy za sobą dwie wielkie wojny, które pochłonęły miliony ludzkich istnień. Dziś o tym zapominamy i spieramy się o drobiazgi. Obywatele potrzebują Europy, a Europa Rosji. Dlatego musimy te plany otwarcie i z entuzjazmem poprzeć".

Pół roku temu USA najwyraźniej przewidziało już rozwój wydarzeń i stwierdziło, że EU to dupa a nie partner przeciw Rosji i Chinom, więc założyli AUKUS z Wielką Brytanią i Australią. Powinno nas to wtedy przerazić, a odbiło się znikomym echem: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/atomowe-okrety-dla-australii-ameryka-wywraca-globalne-sojusze-do-gory-nogami/7qrf108

Cytat: Sent
Tak samo z siebie to zaatakowało, czy jakiś "prezent" pocovidowy?
Prawdopodobnie tak, bo zbiegło się to czasowo z koronawirusem u mojego syna w przedszkolu. Miałam lekki ból gardła, ból głowy, odrobinę wyższą temperaturę i ogólnie "takie nic", które można przypisać łagodnemu covidowi po szczepieniu (druga dawka była kilka miesięcy temu).
Moja choroba to takie "legendarne powikłanie", które może nastąpić bez żadnego uprzedzenia po dowolnej infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych lub układu pokarmowego. Układ odpornościowy radzi sobie z infekcją, a potem nagle mu odbija i uznaje swój układ nerwowy za wroga do zniszczenia. Trochę jak "był młody i zdrowy, lekko przeszedł grypę, a po miesiącu zmarł na zapalenie mięśnia sercowego".

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2707 dnia: Marzec 11, 2022, 22:45:57 pm »
Pół roku temu USA najwyraźniej przewidziało już rozwój wydarzeń i stwierdziło, że EU to dupa a nie partner przeciw Rosji i Chinom, więc założyli AUKUS z Wielką Brytanią i Australią. Powinno nas to wtedy przerazić, a odbiło się znikomym echem: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/atomowe-okrety-dla-australii-ameryka-wywraca-globalne-sojusze-do-gory-nogami/7qrf108
No niestety, zarówno NATO jak i unia mają ten sam problem - zbyt wielu członków o sprzecznych interesach i zbyt wiele procedur wymagających jednomyślności. Nic dziwnego, że woleli założyć coś nowego, mniejszego, gdzie (przynajmniej na tę chwilę) wszyscy mają ten sam cel. Chiny są niestety dość odległe dla europy, więc wszyscy mają wywalone na to co robią, poza okazyjnym "stanowczym oburzeniem". Stawiam jednak, że AUKUS niestety czeka ten sam los jeśli zacznie się powiększać (lub jeśli w którymś kraju wybory wygra nie ten, kto powinien ¯\_(ツ)_/¯). 
Póki co trzeba trzymać kciuki by zachodowi wystarczyło entuzjazmu do tych sankcji, bo już pojawiają się głupkowate komentarze (vide izrael namawiający rzekomo ukrainę do kapitulacji, przy cichej zachęcie niemiec).

Cytuj
Prawdopodobnie tak, bo zbiegło się to czasowo z koronawirusem u mojego syna w przedszkolu. Miałam lekki ból gardła, ból głowy, odrobinę wyższą temperaturę i ogólnie "takie nic", które można przypisać łagodnemu covidowi po szczepieniu (druga dawka była kilka miesięcy temu).
Moja choroba to takie "legendarne powikłanie", które może nastąpić bez żadnego uprzedzenia po dowolnej infekcji wirusowej górnych dróg oddechowych lub układu pokarmowego. Układ odpornościowy radzi sobie z infekcją, a potem nagle mu odbija i uznaje swój układ nerwowy za wroga do zniszczenia. Trochę jak "był młody i zdrowy, lekko przeszedł grypę, a po miesiącu zmarł na zapalenie mięśnia sercowego".
Tym bardziej współczucia i mam nadzieję, że da się to cofnąć :/
U nas jedna babka w robocie miała coś podobnego - najpierw jeden covid niemal bezobjawowy, miesiąc później drugi, cięższy, a po wszystkim paraliż nóg i problemy z chodzeniem przez dwa miesiące.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2708 dnia: Marzec 20, 2022, 18:20:28 pm »
Pół roku temu USA najwyraźniej przewidziało już rozwój wydarzeń i stwierdziło, że EU to dupa a nie partner przeciw Rosji i Chinom, więc założyli AUKUS z Wielką Brytanią i Australią. Powinno nas to wtedy przerazić, a odbiło się znikomym echem: https://wiadomosci.onet.pl/opinie/atomowe-okrety-dla-australii-ameryka-wywraca-globalne-sojusze-do-gory-nogami/7qrf108

Niestety, ale też dochodzę do podobnych wniosków, że patrząc na EU, to jesteśmy taką pizdą pośród mocarstw. Miał być sojusz, który stanowi równowagę dla USA czy Rosji z Chinami, a tak naprawdę ostatnie dwa lata pokazały, jak bardzo jesteśmy zależni od Rosji i Chin pod względem gospodarczym, a od USA z pewnością pod względem militarnym. To jest po prostu dramat, że w tylu państwach nie ma mądrych ludzi, by to pojąć.

Co do choroby, to strasznie mi przykro. Mam nadzieję, że uda się to zwalczyć! Moja siostra też ostatnio dowiedziała się, że ma jakąś chorobę genetyczną. Zbyt wysoki poziom żelaza i ferrytyny. Dieta bez czerwonego mięsa i pokarmów z dużą ilością żelaza, bo w przyszłości może się pożegnać z wątrobą i w ogóle może być nieciekawie. Ja też musiałem się przebadać, bo to niby dziedziczne, ale na szczęście u mnie wskaźniki w normie.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2709 dnia: Marzec 20, 2022, 22:07:15 pm »
Niestety, ale też dochodzę do podobnych wniosków, że patrząc na EU, to jesteśmy taką pizdą pośród mocarstw. Miał być sojusz, który stanowi równowagę dla USA czy Rosji z Chinami, a tak naprawdę ostatnie dwa lata pokazały, jak bardzo jesteśmy zależni od Rosji i Chin pod względem gospodarczym, a od USA z pewnością pod względem militarnym. To jest po prostu dramat, że w tylu państwach nie ma mądrych ludzi, by to pojąć.
Problem jest gdzie indziej maniek - w EU starczy że w jednym kraju rządzi debil i cała organizacja jest sparaliżowana, bo każdy ma prawo do liberum veto. I nikt mimo wszystko nie ma parcia by to zmienić, bo każdy uważa, że kiedyś to akurat jemu może się ono przydać. Ta zasada miała sens w 1993, jak unię stanowiło tuzin krajów które były sobie bliskie ideologicznie i geograficznie, ale gdy tych krajów jest 30 i obejmują caly kontynent wszystko wykłada się na ryj. Do tego wsrod państw zwyczajnie nie ma woli do integracji, bo taki kaczyński z morawieckim mogą sobie być królami w polsce, ale w przypadku bardziej zjednoczonej europy byliby politykami piątego szeregu. A jak niektórzy do tego żyją fobiami sprzed 100 lat bo hurr druga wojna durr, to mamy co mamy. Z uzależnieniem niestety nic nie zrobimy, bo to nieodłączna cecha naszego kochanego kapitalizmu - sprzedamy nawet sznurek, na którym ktoś chce nas powiesić. Starczy poczytać co odpierdala takie Leroy Merlin byleby zarobić te parę rubli więcej, tym bardziej więc nie dziwmy się politykom którzy od takich korpo są uzależnieni. W ten sposób od takich Chin się niestety uzależnił cały świat i odwrócenie tego może być niestety niemożliwe. Szczęscie tylko, ze przynajmniej jak na razie oni w równym stopniu są uzależnieni od nas.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2710 dnia: Marzec 24, 2022, 08:12:10 am »
Cytat: Maniaks
od USA z pewnością pod względem militarnym
Niestety mamy srogie braki nawet na podstawowym poziomie. Do tego kwestia braku broni hipersonicznej, własnych satelit szpiegowskich (Chiny w samym ubiegłym roku wystrzeliły ponad 50), alternatywy dla systemu GPS, a postraszyć atomówką w UE może jedynie Francja. W Polsce dołóż do tego odejście wielu doświadczonych osób (dopomógł Macierewicz i jego polowanie na czarownice) oraz przerażającą niekompetencję pozostałych (np. kupowanie kompasów i latarek od pośrednika z AliExpresu po cenie profesjonalnego sprzętu wojskowego).

Z wesołych rzeczy: w rządowych mediach Orban to już nie jest "rozsądny partner do budowania alternatywy dla UE", ale "przedstawiciel partii, której szefem jest Tusk" xD
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2022, 08:29:47 am wysłana przez Kaseven »

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Kącik politycznie niepoprawny
« Odpowiedź #2711 dnia: Marzec 27, 2022, 12:43:43 pm »
a to oni go jeszcze z imienia wymieniają? Bo ostatnio słyszałem tylko wyliczanki państw "sceptycznych" zaczynając ofc od niemiec i francji, a węgry gdzieś tak pod koniec mimochodem xD
Co jest na marginesie dość żałosne, biorąc pod uwagę że nigdy w niczym nas nie wsparł (bo obronap rzed art. 7 była w istocie bronieniem własnej dupy), tak jak w najnowszym przykładzie https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/inwazja-na-ukraine-orban-pogardliwie-o-zelenskim-ma-wiedze-aktora/72dmpty,79cfc278

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!