Autor Wątek: Golenie  (Przeczytany 14300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Golenie
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 15, 2014, 20:04:11 pm »
Cytuj
Głównie chodziło mi o nogi.

Damianie jak uprawiasz sport wyczynowo to golenie nóg jest niezbędne i nie jest to żadne pedalstwo tylko konieczność.

Cytuj
Z czym? Nie mam takich problemów.

Można mieć "różnokolorowy" zarost, ot takie uwarunkowanie genetyczne. Oczywiście jak nie ma się brody w stylu "kilku patyków powtykanych w gówno" tylko coś bardziej gęstego, to tego nie widać bo się wszystko zlewa.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Golenie
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 15, 2014, 20:27:03 pm »
Jaj mi się nie chce golić - za dużo roboty i nierównych płaszczyzn.

Tam to idzie mi najszybciej. Raz, dwa i po zabawie. Najgorzej z pachami, bo łatwo o podrażnienia, ale mam w tym Braunie taki trymer, który nie podrażnia, więc trochę zabawy jest, ale przynajmniej żadnych zaczerwienień nie ma :)

Ostatnio zredukowałem też golenie twarzy, bo zapuszczam goatee. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Też kiedyś chciałem coś takiego, ale bardziej takie wąskie, pionowe paski i krótki ten zarost, ale nie mam na tyle gęstego i nie wszystek jest czarny ;/
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Golenie
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 15, 2014, 20:35:58 pm »
To co jest na zdjęciu to 'stache + goatee. Ja mam goatee od czasów gimnazjalnych, zgoliłem chyba raz w liceum, od tego czasu swojej skóry na brodzie nie widziałem. Jedynie co, to skracam sobie czasem maszynką do głowy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Golenie
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 15, 2014, 20:38:05 pm »
Pics or it didnt happen

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Golenie
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 15, 2014, 20:57:55 pm »
Pics or it didnt happen


Srsly.

http://spoiler.blox.pl/resource/Spotkanie_Offline.JPG

Ja to ten obściskujący Manaiksa. Krzywo trochę wyglądam, ale w/e.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Golenie
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 15, 2014, 21:01:40 pm »
Cytuj
Ja to ten obściskujący Manaiksa. Krzywo trochę wyglądam, ale w/e.

Wyglądasz jakbyś się ubrudził :D A tak na serio, to nie lubię się bawić w tego typu "kształtowanie" zarostu tylko preferuje całkowity zarosty, gdzieś na 2-3mm.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Golenie
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 15, 2014, 21:49:13 pm »
Zasadniczo trzymam brodę o długości miedzy 0,5 cm a 1 cm (http://i.imgur.com/YW9oXFA.png). Policzki i dolne krawędzie golę co kilka dni. Brodę przycinam maszynką do włosów ustawioną na 6mm. Przy goleniu nie używam żadnych specjalnych płynów, balsamów czy czegoś w tym stylu ( standardowa pianka/gel). Jeszcze kilka lat temu miałem problem przy goleniu dolnej części brody ( podrażnienia, krople krwi, itp.), teraz zniknął pewnie przez przyzwyczajenie skóry. Ogólnie lubię "jednorazówki" z trzema ostrzami, obojętnie bic, wilkinson, gillette. Używałem kiedyś gillette fusion, maszynka oczywiście dobra, ostrze zostawało na naprawdę długi czas, ale mimo wszystko nie jest zbytnio ekonomiczna.
Gdybym nie hodował brody powinienem się golić co dzień, maks. 1,5 dnia.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Golenie
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 15, 2014, 21:50:50 pm »
http://imagizer.imageshack.us/a/img685/3373/mofg.jpg

Tak najczęściej wyglądam - bródka dłuższa+jakiś tam zarost, bo jestem leniwy.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Golenie
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 15, 2014, 23:43:39 pm »
Tam to idzie mi najszybciej. Raz, dwa i po zabawie
K, może ty masz jajka w kształcie idealnie gładkich elipsoid, ale moje smętnie zwisają na luźnej skórze. :F
To co jest na zdjęciu to 'stache + goatee.
My bad. Generalnie samo goatee mógłbym zapuścić już od jakiegoś czasu, ale ostatnio poległem właśnie na wąsach. Teraz odzyskałem wiarę w siebie na tyle by znowu spróbować.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Golenie
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 16, 2014, 10:52:58 am »
K, może ty masz jajka w kształcie idealnie gładkich elipsoid, ale moje smętnie zwisają na luźnej skórze. :F

Hahaha... Wiem, o czym mówisz, ale to nie jest permanentny stan. Zauważyłem, że tak jest raczej po wysiłku ;)

Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Golenie
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 16, 2014, 11:49:56 am »
Panowie, robi się niebezpiecznie jajkowo i cieplutko.

Co do brody na brodzie - meh. Ogolenie się na zero niepotrzebnie zaokrągla mi twarz, zaś po kilku dniach bez golenia wyglądam jak luj. Chodzenie z tym parodniowym zarostem w fazie przedlujowej byłoby spoko, ale dziewczyna się skarży na drapanie. Czyli golę się, jak muszę (a muszę, jak wyglądam jak luj albo jak mnie ruszy sumienie, że robię za papier ścierny gradacja 80), jak nie muszę, to się nie golę.

Bardzo okazjonalnie zdarza mi się zostawić brodę (tą parodniową) i zgolić wąsa, po usłyszeniu wewnętrznego głosu. (coś w tym stylu, jak tort kucharza Jedzetto)

Jeśli chodzi o dobór narzędzi, to oparłem się na wyniki badań naukowych. Koledzy z zaprzyjaźnionego instytutu zajmujący się optyką światłowodową opowiadali mi, że testowali masę różnych ostrzy do przecinania światłowodów i ostatecznie wygrały jednorazówki Wilkinsona. Poszedłem, kupiłem - faktycznie. Wcześniej używałem Dżiletów, zarówno jedno-, jak i wielorazowych, ale z Wilkinsonem jest zdecydowanie lepiej. A żel/pianka z Wilkinsona albo AA - i tak wszystko chuj. Jak się ogolę dzień po dniu, to zawsze poharatam sobie mordę i NIC na to nie pomoże.

http://imagizer.imageshack.us/a/img685/3373/mofg.jpg

Tak najczęściej wyglądam - bródka dłuższa+jakiś tam zarost, bo jestem leniwy.
...
...
...
... !
(click to show/hide)
Wiedziałem, że wygląda znajomo :Q
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Barneyek

  • Wiadomości: 899
  • Niebieski Kot Klasztorny
Odp: Golenie
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 16, 2014, 14:27:21 pm »
Cytuj
Panowie, robi się niebezpiecznie jajkowo i cieplutko.

Już nigdy nie będę patrzeć na nasze pyrkonowe zdjęcie tak jak przedtem }:^)
Milion Lat W Lochu

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Golenie
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 16, 2014, 21:18:33 pm »
Jezu do czego doszlismy xd mam 5 dzien zarost, jest calkiem ok, przez weekend jeszcze go ponosze a na poniedzialek sie ogole

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Golenie
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 16, 2014, 21:58:13 pm »
Już nigdy nie będę patrzeć na nasze pyrkonowe zdjęcie tak jak przedtem }:^)
Prawda. Choć ja tam stałem z tyłu i nie wchodziłem w niczyją przestrzeń fizyczną :P

A jutro czeka mnie golenie szyi i policzków oraz podcinanie trochę wąsów, by znów uzyskać rezultat, który widać na zdjęciu z Pyrkonu... Jednak warto poświęcić czas jutro, by przez kolejny okres mieć spokój z goleniem :D
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Golenie
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 19, 2014, 22:07:38 pm »
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz