Ankieta

Jaki typ telefonu preferujesz?

Klasyczny
6 (33.3%)
Dotykowy
5 (27.8%)
Z pełną klawiaturą
0 (0%)
Jest mi to obojętne
2 (11.1%)
Jaki telefon?! Tylko sygnały dymne
5 (27.8%)

Głosów w sumie: 18

Autor Wątek: Telefony komórkowe  (Przeczytany 9304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

xilk

  • Wiadomości: 848
  • Deszczowy Sługa Chaosu
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2014, 10:42:29 am »
Ewentualnie można wyciszyć dźwięki i wyłączyć wibracje, też działa :D

A tak na serio, to prawda jest taka, że kiedyś mając wyłącznie telefon stacjonarny, to człowiek był mniej uwiązany, bo jak nie odbierał, to zawsze było wytłumaczenie na zasadzie: "wyjechał na weekend" lub "poszedł na zakupy" itp. A teraz? Telefon komórkowy człowiek nosi prawie wszędzie ze sobą, a niektórzy to zawsze go mają przy sobie, bo nie wyobrażają sobie innej sytuacji. Dlatego chętnie czasem bym sobie zrobił dzień, czy dwa wolnego, nie nosząc przy sobie telefonu. Gorzej, jak akurat dzwoni ktoś z czymś ważnym...
Deszczowy samotnik ŚP
Anioł Śmierci Podziemia


Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 13, 2014, 08:56:29 am »
Jest taki magiczny przycisk 'wyłącz'. Polecam

Może masz rację, muszę spróbować ;>


Ale, żeby nie było całkowitego oftopu to - co prawda sama nie mam, ale LG 2 mini <czy jakoś tak> jest takim smartfonem, który powinien potrzymać więcej niż 3 dni ;)

Znacie jakieś fajne aplikacje/gry na telefon?
Ja np. mogę polecić milionerów, atlas anatomiczny-visual anatomy, sudoku, montezuma i oczywiście Angry birdsy ; D
O! i jeszcze latarkę ; ) <to się jakoś flashlight professional(taaa... :D )nazywa>
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2014, 14:54:26 pm wysłana przez Pola »

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 13, 2014, 14:07:23 pm »
Instagram, tumblr, pinterest, tapatalk, aldiko appki ktore polecam

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 13, 2014, 14:55:14 pm »
Preferuję klasyczne, pancerne Nokie.
6110, potem cegła 5510, potem 6100, a na koniec dwie naprawdę pancerne, bo z metalową obudową - 6300 i 6303.
Nie musiałem się nigdy o nie martwić, mogłem zabierać je wszędzie. Telefon miał służyć do dzwonienia, SMSów i zabijania (w razie czego) - a do tego ostatniego 6300/6303 nadawały się idealnie. Nigdy mnie nie zawiodły, jak je wymieniałem to najczęściej tylko dlatego, że nadarzyła się jakaś szczególna okazja. Może poza 6300, którą miałem przez prawie całe studia i dałem radę ją uszkodzić w tym czasie (leży w szufladzie, po wymianie obudowy i jednego-dwóch bzdetów w środku mogłaby hulać kolejne lata - ale pojawiła się 6303). Można było na nich słuchać muzyki, bo baterie trzymały długo a sam telefon mieścił się wszędzie (poza 5510, z oczywistych względów).

Mimo to przesiadłem się ostatnio na smartfona Sam Zaśpiewany Galaktyczny Rdzeń Plus (tak wyszło) i też jest ok. Co prawda muszę się z nim obchodzić jak z jajem (co wkurwia momentami niesamowicie), dotykowy ekran wywołuje ataki pierdolca, a wsadzając go do kieszeni mogę sobie co najwyżej na dłuższą metę rozjebać spodnie - ale nowe funkcje jakoś to wynagradzają.

A człowiek to już taki skończony leniwy zjebus - daj mu trochę wygody, to się przyzwyczai.

(click to show/hide)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 13, 2014, 20:56:21 pm »
Jeśli telefon ma służyć do dzwonienia to... klasyczne. Wspomniane przez Gurta, Nokie z serii 63XX są boskie. Ew nowa Nokia 515 jeśli ze świezynek. Ja sam mam Lumie 720 bo niestety albo stety używam telefonu również do pracy więc maile i inne cuda na kiju potrzebne na zawołanie -,- Ale w przeciwieństwie do szajsunga nie muszę się z tym obchodzić jak z jajkiem :P
Królewski Rzemieślnik

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 13, 2014, 23:59:51 pm »
Mial ktos blackberrego? Zastanawiam sie aby sobie takiego kupic na test i zobaczyc z czym to sie je. Sms mail kumunikatory to by byla podstawa. W obecnej nokii mam dupnego klienta fb, jak z tym jest w bb? Interesuja mnie tel jedynie z fizyczna klawiatura, wiec odpuszczamy sobie najnowsze tel ;p

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 14, 2014, 16:06:36 pm »
nigdy się telefonami specjalnie nie interesowałem, słyszałem tylko tyle że kiedyś BB było dobre a teraz żre gruz bo konkurencja je odstawiła

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

KrzysheK

  • Wiadomości: 76
  • XI
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 14, 2014, 21:15:20 pm »
BB może teraz robić za dobry stempel do papieru.
Królewski Rzemieślnik

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 14, 2014, 23:50:53 pm »
Zastanawiam sie nad bolden 9780 lub 9790 a one sa troche starsze niz obecne

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Pola

  • Wiadomości: 490
  • Dr Ro
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2014, 22:22:40 pm »
Instagram, tumblr, pinterest, tapatalk, aldiko appki ktore polecam

Istagramy mnie raczej średnio interesują, raz że sama nie mam, dwa mają to najczęściej ludzie, którzy chcą udawać, że mają życie towarzyskie...;?


Tumblr, nawet posiadam, bo nie chce mi się płacić za imageshacka, a da się tam zrobić prywatny katalog zabezpieczony hasłem <tak wiem, że i tak zdjęcia na serwerze są i nie łudzę się co do ich mega ochrony>. Ale aplikacja tumblr na telefon to jakieś nieporozumienie -strasznie wolno się ładuję, potrafi zawiesić telefon itd. I z tego co pamiętam wymaga bardzo dużo swobody w zbieraniu informacji o użytkowniku-dlatego mówię tej aplikacji -nie.

Pinterest-wiem co to. Czasem zaglądam, ale chyba takie appki nie są dla mnie. W szczególności, że obrazki wolę oglądać na dużym ekranie bo nawet na netbooku  to średnio widać, a co dopiero na telu.

Tapatalk- ściągnęłam i muszę przyznać, że całkiem fajne. Kilka razy wcześniej się z tym zetknęłam, ale dopiero teraz się przekonałam jak zobaczyłam o tym temat na forum. Na 2 dni użytkowania mogę powiedzieć, że nie jest najgorsze ; )

Aldiko-hmm... zacznę od tego, że nie lubię czytać na komputerze, czytnikach i telefonach. Pooglądałam to, może się jeszcze przekonam co do testowania. Hmm..hmm...hm...


W każdym razie LukSt za tapatalka dzięki, bo choć u mnie nie było problemu z oglądaniem forum to z pisaniem już gorzej.
Jakbyś miał coś jeszcze ciekawego < ale raczej nie z serwisów społecznościowych> to pisz śmiało. ;)

 P. A. 73%

☆☆☆|| Wtajemniczona||☆☆☆


Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 01, 2016, 20:27:26 pm »
A po co telefon? Sygnały dymne w zupełności wystarczą. Budzik? Dym prosto w oczy. Zrobienie zdjęcia? Osad na twarzy i j*bnięcie łbek o ścianę. Portret gotowy. Przesyłanie wiadomości to chyba oczywistość.
W sumie po co więcej?
Ale z drugiej strony telefon z pełną klawiaturą i z kilkoma innymi nowatorskimi bajerami jest czymś dobrym, zwłaszcza że nie wytwarza szkodliwego dwutlenku węgla. Jakoś te dotykowe mi nigdy nie podpasowały. Ciężko coś robić na wyczucie, nie poświęcając na to zbyt wiele uwagi.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Telefony komórkowe
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 19, 2016, 23:29:49 pm »
Opłaca się kupować używane telefony?
Szukam nowego i przymierzam się do LG G3.
Ceny na allegro za używanego, w dobrym stanie, z roczną gwarancją to ok 800 zł z 32gb, 3gb ram pamięci wbudowanej + inny rzeczy.
Nowy to 1070 zł z 16 gb, 2 gb ram, a 1300-1400 zł 32gb z 3 gb ramu.

Szukam też po lombardach i komisach.

Kupował z was ktoś używane telefony, czy to się w ogóle opłaca?
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.