Autor Wątek: Co teraz czytacie?  (Przeczytany 32312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Testoviron

  • Wiadomości: 169
  • ke?
Co teraz czytacie?
« dnia: Sierpień 15, 2013, 02:28:30 am »
Wątek do wypowiadania się o przeczytanych ostatnio, czy też czytanych obecnie, książkach (lub czasopismach, plakatach, składach wafelków z orzechami i wszystkim innym, co da się przeczytać).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 19:57:10 pm wysłana przez Nederland »
does  the  crowd  understand?
is  it  east  versus  west
or  man  against  man?
generał armii królewskiej. feie.
jp2gmd

inverse

  • Wiadomości: 457
    • Blog - opowiadania
Odp: Co czytacie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 15, 2013, 14:03:35 pm »
Charlie Higson - Wróg.  Kolejny produkt mody na zombie. Tym razem książka. Autor miał jednak nieco inny pomysł na te stwory. Wszyscy powyżej 14 roku życia zachorowali na jakąś dziwną chorobę [wiadomo nam na co ;)] i ich ciało niszczeje, a  do życia potrzebują żywego mięsa. Jednak nie są to tępe zombiaki, które idą na przód nawet, jak naprzeciwko stoi załadowany i gotowy do użycia ckm. Zombie w tej książce myślą i potrafią zakładać sprytne pułapki.
Podziemie Beliara - Poszukiwacz

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Co czytacie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 15, 2013, 20:36:28 pm »
"Najstarszy" Christophera Paoliniego.
Póki co naprawdę podoba mi się podejście tego młodego pisarza do świata fantasy. Bardzo fajnie kreuje swoje uniwersum, jak również nakreśla postacie, Aryę do teraz nie mogę rozgryźć. Historia również ciekawa, o tyle podoba mi się druga część ze względu na podział na wątki: Eragona i Rorana. Ogólnie bardzo pozytywnie podchodzę do tej powieści.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Co czytacie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2013, 11:00:55 am »
Aktualnie przechodzę przez serię "Pieśń Lodu i Ognia". Niedawno zacząłem czytać czwartą część. Bardzo mi się podoba. Prawdopodobnie kiedy przeczytam resztę książek jakie do tej pory się ukazały przyjdzie czas na powtórkę z "Wiedźmina", coby się przygotować na premierę Dzikiego Gonu. Czaję się jeszcze na "Ołowiany Świt" autorstwa Michała Gołkowskiego. Znajomy mówił mi, że przezajebista, a jako fan postapo nie mogę tego przegapić. W najbliższym czasie mam zamiar sobie jeszcze sprawić "WebShows: Sekrety Wideo w Internecie" Krzysztofa Gonciarza. Ostatnio też czasami czytam komiksy z "The Walking Dead". Póki co mam za sobą pierwszy tom, ale wyglądają bardzo ciekawie. Jako fan serialu, pozycja obowiązkowa.

@inverse
Wygląda na to, że kolejna książka do mojej listy.  :o

Edit. Czaję się jeszcze na książki z uniwersum The walking Dead takie jak "Narodziny Gubernatora" i "Droga do Woodbury". Mam też sporą chęć na "Drogę" Cormac McCarthy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2013, 11:04:17 am wysłana przez Xsant »
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Dollan

  • Moderator
  • Wiadomości: 1042
  • El Magnifico
Odp: Co czytacie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 20, 2013, 22:21:23 pm »
Kończę czytać "Toy Land" Roberta Szmidta, całkiem dobra książka science-fiction. Jest w pewnym sensie kontynuacją serii trzech opowiadań Andrzeja Ziemiańskiego ("Toy Toy Song","Toytrek" i "Toy Wars"). Opowiada o losach najemnika Dantego i jego drużyny, który zostaje wysłany na nowo odkrytą planetę, by sprawdzić, czy jest na niej coś wartościowego, zanim wyścig o każdy centymetr ziemi rozpoczną ziemskie korporacje. Samych opowiadań Ziemiańskiego nie czytałem, co zamierzam wkrótce nadrobić, ale książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest sporo humoru i ciekawych scen akcji, a dialogi między najemnikami są okraszone całą gamą przekleństw i niezbyt wyrafinowanych żarcików, co czyni ich bardziej realistycznymi. Ogólnie mogę polecić książkę każdemu fanowi science-fiction, tylko przedtem może faktycznie warto zapoznać się z dziełami Ziemiańskiego bo przez całe "Toy Land" miałem wrażenie, że jednak jakiś mały element historii i motywów głównego bohatera mi umknął.

Skellen

  • Wiadomości: 206
Co teraz czytamy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 08, 2013, 18:30:44 pm »
Znany i lubiany temat. Wiadomo o co chodzi.

Ja czytam w tej chwili czwarty 4 tom Pana Lodowego Ogrodu Jarosława Grzędowicza. Seria łączy dwa gatunki sf i fantasy, z tym że wątku fantasy jest zdecydowanie więcej. Ciekawa historia, której finału jeszcze nie poznałem, ale i tak polecam wszystkim.

Równolegle czytam Alicję Jacka Piekary. Cóż, jak ktoś lubi jego twórczość to i tak przeczyta. Jeżeli go nie znacie, to mówię Wam, że warto spróbować.

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Co teraz czytamy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2013, 21:27:54 pm »
"Ani słowa prawdy" Jacka Piekary. Pozycja obowiązkowa, jako iż jestem fanem gry Książę i Tchórz, a dzięki owej książce można poznać przygody przesławnego Arivalda z Silmaniony.

W najbliższym czasie mam zamiar zaopatrzyć się w "Ołowiany Świt", ale z kasą krucho i nie wiem, kiedy to nastąpi.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Co teraz czytamy
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2013, 01:47:41 am »
"Trociny" Krzysztofa Vargi. To dosyć ciężkie opowiadanie napisane w zeszłym roku kojarzące mi się z książkową adaptacją "Dnia Świra". Komiwojażer Piotr Augustyn na przestrzeni prawie 400 stron wylewa z siebie nienawiść do Polski, rodziny, państwa, korporacji, społeczeństwa... W zasadzie wszystkiego. Utknąłem gdzieś w połowie i nie wiem, czy mam siłę czytać dalej.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Wixu

  • Wiadomości: 142
Odp: Co teraz czytamy
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2013, 17:03:06 pm »
Ostatnio dorwałem "Spalonego" Iwana na którego zakusy miałem od dawna i szczerze mówiąc to jedna z lepszych biografii jakie czytałem. Kulisy naszej piłki z lat 80., włączając w to wszelkie machlojki i przekręty.
A że sam Iwan życia łatwego nie miał, zatracając się w alkoholu i hazardzie, jest o czym czytać. Szczerze i niekiedy brutalnie w naszych oczach padają autorytety osób, które Andrzej doskonale poznał.  :)

wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Co teraz czytamy
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2013, 23:05:14 pm »
"Pana lodowego ogrodu" przeczytałem, skalen, doczytaj do końca, ciekawe co powiesz... mindfuck gwarantowany  ;)
teraz siedzę w "GONE:Zniknęli". ciekawa historia jak to w kaliforni pojawiło się wielki akwarium, z którego wywaliło wszystkich powyżej 15 roku życia i dzieciaki muszą sobie radzić same. jak dodać do tego że to ameryka (broń palna i dragi w co drugim domu) oraz że część dzieciaków dostała supermoce, a niektóre zwierzęta zmutowały (mięsożerne ddżownice, gadajace kojoty) robi się z tego niezła bąba
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć

Tidas

  • Wiadomości: 33
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2013, 13:24:41 pm »
jako że skończyłem pieśń ognia i lodu to szukałem jakieś dłuższej seri. Zobaczyłem w necie trailer Percy Jacksona Morze potworów, więc zacząłem czytać serie. Właśnie skończyłem pierwszą część "Złodziej Pioruna"
Potem chyba znowu zaczne czytać serie o Madderinie Jacka Piekary

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 10, 2013, 14:51:38 pm »
Madderinie Jacka Piekary
Madderdinie, ku*de...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Xsant

  • Wiadomości: 169
  • Zakała Algaroth
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 10, 2013, 17:33:39 pm »
jako że skończyłem pieśń ognia i lodu

Jakim cudem? I ile Ci to zajęło? Ja przez wakacje przeczytałem cztery i pół części. Dalej już miałem dosyć.
¯\_(ツ)_/¯
Podziemie Beliara
Adept Mrocznego Ostrza

Skellen

  • Wiadomości: 206
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 10, 2013, 18:23:14 pm »
jako że skończyłem pieśń ognia i lodu

Jakim cudem? I ile Ci to zajęło? Ja przez wakacje przeczytałem cztery i pół części. Dalej już miałem dosyć.

A co ma cud do tego? Wystarczy chcieć i wciągnąć się w fabułę. Dla jednych jest to zjadliwe, dla innych mniej. Nic w tym nadzwyczajnego.

Tidas

  • Wiadomości: 33
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 10, 2013, 20:50:34 pm »
Madderinie Jacka Piekary
Madderdinie, ku*de...
Upss pomyłka
jako że skończyłem pieśń ognia i lodu

Jakim cudem? I ile Ci to zajęło? Ja przez wakacje przeczytałem cztery i pół części. Dalej już miałem dosyć.
Przeczytałem to przez wakacje, po prostu mnie wciągnęło.