Autor Wątek: Co teraz czytacie?  (Przeczytany 33780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 06, 2016, 12:04:11 pm »
Za radą znajomych zaczęłam czytać "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera i daaaaaamn, ależ to jest dobre! Jak Sapkowski u szczytu formy, tylko pisarsko jeszcze o poziom wyżej, czasami jakby skrzyżowany z mangą Berserk :D

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:11:37 pm »
Hymm, wszedłem sobie an recenzje i są bardzo pozytywne, może się za to zabiorę nawet. Ciekawi mnie tylko czy książki stanowią spójną całość czy jest sama wskazuje jest to zbiór luźnych opowiadań?

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 06, 2016, 16:29:34 pm »
Jest to dość spójna całość, pierwsze dwa tomy, to opowiadania z różnych stron Imperium, lecz w następnych dwóch losy tych różnych postaci splatają się ze sobą. Można powiedzieć, że pierwsze dwa tomy to wstęp do właściwej opowieści i zapoznanie z bohaterami. 

Czytając książki z tej serii, odnosiłem spore wrażenie, że auto inspirował się całkiem mocno Imperium Malazańskim. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 10, 2016, 14:52:14 pm »
Poleciłby mi ktoś jakąś książkę bądź gazety popularno-naukowe dla zielonych o tematyce astronomii?
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 10, 2016, 22:17:01 pm »
Numenera: Ninth world guidebook. Po przejrzeniu (wreszcie :F) całej sekcji o lore Numenery nabrałem ochoty na więcej, zwłaszcza że znalazłem w niej kilka dobrych motywów wartych użycia w ŚP. Za dużo nie przejrzałem na razie, bo 25 stron z 140, ale skupienie się na świecie i jego dziwach kosztem tabelek zdecydowanie guidebookowi służy.

I podbijam request Elratha bo do tej pory musiała mi zawsze starczać wiki :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Arim

  • Wiadomości: 1175
  • Mortal Wombat
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 16, 2016, 10:06:41 am »
Jakby ktoś chciał kupić sobie "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" to do jutra w empiku jest promocja "3 za 2", czyli ja za 3 tomy w twardej okładce +500 stron każdy płacę 85 zł, czyli mocno się opłaca. Do tego dostawa do empiku za free.

"Ta część lenna, utrzymuje się z garbarstwa. Jest to po prostu centrum całego garbarstwa, na którym można dość sporo zarobić. Co prawda, ludzie w prowincji utrzymują się jeszcze z innych wyrobów, ale garbarstwo jest najbardziej rozpowszechnione."

Podziemie

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 16, 2016, 23:31:51 pm »
Dzięki za info. Zapewne kupię.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 31, 2016, 15:35:28 pm »
Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści - zbiór opowiadań pióra H.P. Lovecrafta. Nie jest to może rasowy horror, ale raczej studium psychoz, wywołanych paranormalnymi zjawiskami. Świetny język (propsy dla tłumacza), styl (rzekłbym, że pamiętnikowy) i fabuła opowiadań. Polecam. Muszę po tym kupić sobie jakiś jeszcze inny tomik opowiadań - może z listami Lovecrafta, ktorych pisał mnostwo.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 31, 2016, 20:04:43 pm »
swoją drogą, coś ktoś poleca tego autora w jakimś konkretnym tłumaczeniu? Bo jakoś nigdy nie miałem okazji się zabrać

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #99 dnia: Kwiecień 05, 2016, 10:10:47 am »
Ja mam tłumaczenie by Maciej Płaza. Jest spoko, przynajmniej tak mi się wydaje.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #100 dnia: Kwiecień 13, 2016, 23:05:58 pm »
Czytałem ostatnio biografię Maksa Bornsztajna pt. "Ślepy Maks. Historia polskiego Ala Capone". Bardzo ciekawa, nigdy nie miałem w rękach tego typu literatury, ale koniec końców nie skończyłem, czytałem w pracy w chwilach wolnego. Odrzucało mnie dość częste nie można stwierdzić jak było naprawdę, są domysły itd. oczywiście rozumiem, że autor nie mając 100% pewności nie może pisać jak było, może tylko domniemywać, ale i tak mnie to raziło.

Kupiłem i zacząłem czytać Metro 2033, żałuję wydanych pieniędzy, bo książka jest nudna, ciężko się ją czyta, spodziewałem się więcej akcji, bardzo się rozczarowałem.

Ostatnio zacząłem "Ziarno Prawdy" Miłoszewskiego i jestem bardzo zadowolony i wciągnięty, lubię kryminały, a ten czyta się dobrze, napisany fajnym językiem. 
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #101 dnia: Kwiecień 14, 2016, 20:29:20 pm »
jak chcesz więcej akcji wymień ją na pitera albo do światła z tego samego uniwersum. Dla mnie to są szroty własnie ze względu na nadmiar akcji kosztem świetnego klimatu 2033, ale może tobie akurat podpasuje

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #102 dnia: Kwiecień 15, 2016, 17:04:35 pm »
Saderson - Ostatnie Imperium.
Dopiero zacząłem, ale jest dobrze.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Epikur

  • Wiadomości: 65
  • Przeklęty
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #103 dnia: Czerwiec 15, 2016, 10:40:50 am »
Orson Scott Card: Przesilenie.
Ciekawa historia walki o przetrwanie. Paniczna obrona przed najeźdżcami oraz nieuchronne zbliżanie się końca.
Szczyty ludzkiej odwagi, poświęcanie się by inni mogli przeżyć, by ludzkość przetrwała.
Ciekawa historia opowiadająca pierwsze spotkanie ziemian z obcą rasą, dla której jesteśmy nędznymi chwastami, które trzeba wyrwać i przejąć ich teren. Łamanie zasad dowódctwa by zapewnić pomoc poszkodowanym. Elita elit walcząca i wspierająca opór na ziemi. Najlepsi z najlepszych, walczący o wszystko. A tymczasem w kosmosie zbliża się ostateczne starcie.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:20:53 am »
Wczoraj skończyliśmy  "Pamięć wszystkich słów", czyli czwarty tom "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta Wegnera. Nadal podtrzymuję swoją opinię sprzed kilku postów - ta seria jest rewelacyjna i godna polecenia, a im dalej w las nie traci na jakości ani trochę.
Teraz czas na zbiór opowiadań "Herosi".