Autor Wątek: Co teraz czytacie?  (Przeczytany 32313 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 07, 2015, 16:21:23 pm »
A jakie to ma znaczenie, skoro sam piszesz, że nie są praktycznie połączone? Zacząłem czytać wg kolejności tomów, jaka była zapisana na jednej z pierwszy stron.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 08, 2015, 00:52:07 am »
No cóż, ja bym najpierw czytał główną i najlepszą serię, czyli w porządku chronologicznym pisania (tak jak wymieniłem parę postów temu), a dopiero potem brał się za syf który miesza w lore i jego główną wartością jest duża ilość przemocy... Ale jak chcesz ;)


Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 08, 2015, 21:49:34 pm »
Ja wyznaję zasadę, że najlepsze zostawiam na koniec, a nie na początku, a potem zadowalam się syfem i zostaje ch*jowe wrażenie :)

No ale nadal nie odpowiedziałeś mi na pytanie, Flood! Chcę tylko wiedzieć, czy wątki rozpoczęte w pierwszym tomie zostaną pociągnięte w dalszych, tj. Arnolda Loewefella (ten mnie najbardziej ciekawi), Pięknej Katarzyny i ojca Mordimera.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 08, 2015, 22:28:48 pm »
syf najlepiej pomijać zupełnie, tak z doświadczenia. Dzięki temu mam lepszą opinię o ksiązkach SW czy Metro niż zapewne na to zasługują.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 09, 2015, 01:16:45 am »
Nie, nie będą Maniaks, bo to oddzielny cykl(?) Płomień i krzyż, tom 1, musisz poczekać na tom 2.

Dla mnie obie serię są równie dobre, przy okazji, pojawiło się nowe wydanie, więc wszystkie są podpięte pod Ja, Inkwizytor.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 09, 2015, 19:19:17 pm »
Czyli, że Płomień i Krzyż to początek jakiegoś oddzielnego cyklu, kolejne z podtytułem "Ja, Inkwizytor" to jeszcze inny cykl (rozumiem, że tylko tutaj jest opowiadanie w pierwszej osobie), a te cztery tomy, od których wg Flooda powinienem zacząć, to jeszcze inna "seria"?

Swoją drogą lipa, bo to wydawało mi się najciekawsze. W sensie te wątki, o których wspomniałem.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 09, 2015, 19:33:16 pm »
Tak. Dlatego chciałem żebyś zaczął od pierwszych książek i poznał najpierw "czystego" Mordimera Madderdina, a potem poznawał kolejne pomysły Piekary będąc już do tej postaci przywiązany. Well, tak czy siak, dużo nie straciłeś.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 09, 2015, 19:36:50 pm »
Tak czy siak, nie miałem ich pod ręką Flood. Brat akurat kupił te wszystkie "Ja, Inkwizytor", a tamtych czterech, co wyszły najpierw, nie. Będę musiał je nabyć.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 09, 2015, 19:41:36 pm »
Może tak, pierwsza seria czterech książek o przygodach Madderdina,  ( Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz Aniołów, Łowcy dusz ) tj. ta lepsza według Flooda, też jest z perspektywy pierwszej osoby, została wydana na nowo, jako całość Ja, Inkwizytor.
(Stare wydanie, nowe wydanie)


Pierwsze tomy Ja Inkwizytor opowiadają o młodości i szkoleniu Madderdina i są to tomy: 1. Ja inkwizytor. Wieże do nieba, 2. Ja inkwizytor. Dotyk zła, 3. Ja inkwizytor. Bicz Boży, 4. Ja inkwizytor. Głód i pragnienie, 5. Ja inkwizytor. Kościany galeon.

Jest spora i odczuwalna różnica, gdy czyta się według chronologii wydarzeń, podczas przeskoku z najnowszego tomu, na tom pierwszy (tj. Sługę Bożego) w stylu autora jak i działaniu świata (zwłaszcza magia/modlitwa no i pewien rodzaj anioła, który pojawia się tylko raz).

Zaś płomień i Krzyż opowiada historię Arnolda i matki Madderdina. Ojciec nadal nie znany.

Ja zacząłem czytać według chronologii wydarzeń i jednak bardziej spodobał mi się Ja Inkwizytor, niż pierwsze tomy, zwłaszcza pierwsze dwa.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:24:34 pm »
Oryginały lepsze. Zwłaszcza, Sługa Boży. Niepowtarzalny klimat. No i na początku nie jest męczące jak Mordimer wstawia swoje "bo wasz uniżony sługa jest (tu wstaw jakąś słabość, która obróci w cnotę, albo jakaś umiejętność wyróżniającą go spośród plebsu)". Gorsze to, niż Geralt rozprawiający o Yen.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 09, 2015, 21:33:15 pm »
Mnie ta maniera bohatera akurat nie irytowała. :P
Nurtuje mnie za to cały czas, co się stało z aniołem-świadkiem i jego, pojawia się tylko raz w całej serii, później niet. :x 
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 09, 2015, 22:55:44 pm »
Przecież jest kilka razy z tego co pamiętam. Oczywiście w czterech pierwszych częściach.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 09, 2015, 23:14:14 pm »
Nie, anioł stróż, to nie anioł-świadek. :)
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #88 dnia: Grudzień 09, 2015, 23:18:26 pm »
a dla mnie

"Mordimer, Ty sukinsynu"

"Mordimer, nie rób tego więcej. Gdyż nawet nieskończona cierpliwość i nieskończone miłosierdzie Aniołów mają swoje granice"

Rządzi forever.

Nigdy później - poza właśnie paroma motywami w Przenajświętszej Rzeczpospolitej i tomem "Świat jest Pełen Chętnych Suk" (w którym są zresztą opowiadania starsze niż początki Madderdina) - Piekara się już do tego poziomu nie zbliżył.

Właśnie z tego powodu polecałem Maniaksowi porządek chronologiczny. Bo te pierwsze książki były świeże, pełne ciekawych idei, mocne. A potem... Potem to już tylko przemoc, rozwleczone flaki i schemat. A teraz się boję że po czytaniu tych rozwlekanych flaków Maniaks dotrze do oryginałów i uzna "łee, brak tego krwawego powera już w tym"... Że prequele wykoślawią jego spojrzenie na serię.


wardasz

  • Wiadomości: 883
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #89 dnia: Grudzień 10, 2015, 12:23:45 pm »
generalnie jeśli chodzi o cykl inkwizytorski, najlepiej czytać wszystko chronologicznie, POZA "płomień i krzyż". za dużo jest w nim wyjaśnione, odziera to trochę z tajemnicy kolejne tomy. o rodzince mordiego, towarzyszach i czym on jest najlepiej dowiedzieć się na końcu
chcesz czegoś? pisz pw, powiem ci gdzie mnie można znaleźć