Autor Wątek: Co teraz czytacie?  (Przeczytany 33842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 09, 2014, 22:49:19 pm »
Jeśli odnosisz się też do innych książek to frodo jest gorszy. :D

Dlatego Władcy Pierścieni też nigdy nie przeczytałem.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 29, 2014, 16:56:39 pm »
Szukam jakiegoś nowego, godnego rozpoczęcia i zgłębienia cyklu, a nawet pojedynczej książki.
Szukam, przeglądam, ale nie mogę się zdecydować na co, a mam straszna ochotę zacząć czytać coś nowego, jakoś tak nie potrafię zacząć czytać pierwszej książki która wpadnie mi w ręce. :P
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 29, 2014, 17:44:47 pm »
powiedz może jakie serie czytałeś będzie nam łatwiej :p

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lowcap

  • Kapituła Dominium
  • Wiadomości: 1538
  • ...we shall win through, no matter the cost!
    • Nawigrator
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 29, 2014, 18:01:54 pm »
Kumpel polecał, chyba nawet ma całość, muszę kiedyś pożyczyć:
(click to show/hide)
Tego samego autora polecam Wojnę Starka.

Aktualnie nic nie czytam, jeszcze.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 29, 2014, 20:01:29 pm »
Andrzej Sapkowski - Wiedźmin
Cook Glen  - Kroniki Czarnej Kompanii
Erikson Steven - Malazańska Księga Poległych
Andrzej Ziemianski - Achaja
Piekara Jacek - Cykl Inkwizytorski
Andrzej Ziemiański - Pomnik Cesarzowej Achai
Flanagan John - Zwiadowcy
Collins Suzanne - Igrzyska śmierci
Grzędowicz Jarosław - Pan Lodowego Ogrodu
Martin George - Pieśń lodu i ognia
Peter V Brett - Demoniczny Cykl
Warcrafty

Te ksiązki przeczytałme wciągu ostatniego 1,5 roku.

A to kiedyś.
HP, Trudi Canavan - trylogia czarnego maga,

Eragorn to gówno, Tolkiena nie trawie.

« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2014, 20:06:13 pm wysłana przez Blady »
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

Elrath

  • Wiadomości: 641
  • kmdr
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 02, 2015, 20:45:18 pm »
Skończyłem wczoraj czytać powieści z serii Millennium autorstwa Stiega Larssona i mam strasznego książkowego kaca. Co prawda nie czytam w ogóle książek poza Wiedźminem, którego przeczytałem jakiś czas temu 2 razy mam straszny niedosyt, tak bardzo zaczytałem się i wkręciłem w te kryminały i historię Lisbeth  Salander, że nie wiem co teraz robić. :( Chciałbym zapomnieć treść tych książek i móc przeczytać je jeszcze raz bo sa to zajebiste powieści...
|Mroczny Paladyn Podziemia| |Srebrny Surfer '11| |Przecinak| |Irytator3000|

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 21, 2015, 18:06:10 pm »
czteroksiąg Księgi Nowego Słońca Gene Wolfa. Wpadłem na to czytając podręcznik do numenery, dla którego ta seria była jednym ze źródeł inspiracji. Sam nie wiem co o niej myśleć - z jednej strony świat jest ok, z drugiej im późniejszy tom tym narracja prowadzona w pierwszej osobie coraz bardziej sprawia wrażenie, że pisze ją robot. Im dalej w las tym główny bohater jest coraz bardziej wyprany z jakiegokolwiek charakteru, postaci towarzyszące również zaczynają odpierdalać manianę, co najbardziej wyłazi przy zmianie tomu - gośc który był obcym w następnej ksiązce jest nagle najlepszym kumplem, zaś ukochana między drugim a trzecim przechodzi od wystraszonej i zakochanej po uszy do kija w dupie o wszystko. Niby więc czytałem je w wolnych chwilach zamiast czytać podręcznik do PBFa, ale z drugiej piątego tomu będącego epilogiem do sagi już mi się czytać nie chciało i nie wiem czy się za to zabiorę. Podsumowując, można przeczytać, ale jak pominiecie to też nic nie stracicie

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Lifu

  • Wiadomości: 234
  • Dunmer
    • Twitch
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 30, 2015, 00:06:58 am »
Będąc ostatnio w Bieszczadach natknąłem się na "Wołanie z Połonin. Opowieści bieszczadzkich goprowców". Książka zawiera ponad 50 relacji z akcji bieszczadzkiego GOPRu, poczynając od lat 60. Sporo po górach chodziłem, czasami nawet tych samych szlakach, gdzie były opisane akcje, więc tematyka jest dla mnie bardzo ciekawa. Poza samymi sytuacjami, ciekawie czyta się o realiach, jakie panowały w Bieszczadach kilkadziesiąt lat temu. Aż mnie kusi, żeby później poszukać czegoś więcej na temat historii regionu (jakaś ciekawa książka o Łemkach też mi się ostatnio tam w oczy rzuciła).

Bogactwo dla nas, władza dla Beliara!

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 03, 2015, 18:53:37 pm »
Ostatnio natrafiłem na Obietnicę krwii Briana McClellana i muszę powiedzieć, że bardzo zacna. Od baaardzo dawna szukałem dobrej, osadzonej w klimatach steampunku książki i w końcu znalazłem. No, może nie jeat to do końca steampunk, bo maszyny parowe są tam rzadkością, ale jest to coś koło tego. Podoba mi się orginalne podejście do magii. Mamy tam Uprzewilejowanych, czyli potężnych magów wladajacych żywiołami dzięki wrodzonym zdolnościom i specjalnym rękawicom. Naznaczonych, to jest Prochowych Magów. Jak nazwa wskazuje potrafią kontrolować czarny proch. Zdolnych, którzy mają jedną nadprzyrodzoną umiejętność jak np. niezawodna pamięć czy brak potrzeby snu.
 Książka jest prowadzona przez cztery postacie. Tamas, dowódca Prochowych Magów i zarządca państwa. Talion, syn Tamasa i Naznaczony. Adamat, detektyw pracujący dla Tamasa i Nila, była służąca szlacheckiej rodziny. Mamy w ten sposób naturalnie opisane wydarzenia zza politycznej kurtyny, z frontu, intryg i kogoś komu zupełnie obecne wydzrzenia nie odpowiadają.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #54 dnia: Październik 05, 2015, 13:10:22 pm »
Pod wpływem impulsu, postanowiłem w końcu nadrobić "wojnę światów" wellsa. Póki co moją uwagę przykuł jeden fragment:
Cytuj
Bezgłośna  szybkość,  z  jaką  Marsjanie  potrafili  zabijać,  zdumiewa  nas  wciąż  jeszcze.
Mniema się ogólnie, że, umieli oni w sobie tylko wiadomy sposób wytwarzać zasoby intensywnego
ciepła w komorach o minimalnym przewodnictwie.  Potem,  używając  wykonanego  z  nieznanego  stopu  parabolicznego zwierciadła, rzucali snop tego gorąca, podobnie jak zwierciadło latarni morskiej rzuca snop światła,
na dowolny przedmiot. Nikt oczywiście nie potwierdził naukowo tych szczegółów. W każdym
jednak razie pewne jest, iż podstawą tej broni był snop gorąca. Gorąca i niewidzalnego, zamiast
widzialnego, światła. Pod jego dotknięciem wszystko, co palne, stawało w płomieniach, ołów
płynął jak woda, miękło żelazo, pękało i topiło się szkło, woda zmieniała się gwałtownie w parę.
wiecie co mi to przypomina? Laser. Tyle, że ksiązka powstała około roku 1895. Jakieś 20 lat przed einsteinem, który jako pierwszy opisał teoretyczne działanie lasera.
Creepy.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #55 dnia: Październik 05, 2015, 13:30:35 pm »
Nie pierwszy i nie ostatni raz literatura lub inne media stawały się inspiracją dla późniejszych wynalazków.

Rozsuwane drzwi z fotokomórką na wejściu do każdej Biedronki to pomysł z Star Treka.



Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #56 dnia: Październik 05, 2015, 13:46:09 pm »
Pod wpływem impulsu
Laser.
DOUBLE CREEPY

A tak konkretnie to najbardziej przerażającym motywem związanym z tą bronią było to, że to de facto laser podczerwony ogromnej mocy. Niewidzialny promień, który cię gotuje w ułamek sekundy. I motyw był przekazany fantastycznie i spełnił swoją rolę.

Ale co do samego przewidywania przyszłości - końcówka XX wieku to był czas, kiedy wszystko było już na granicy odkrycia i uporządkowania teoretycznego - kiedy Wells pisał Wojnę Światów, znana była podczerwień i przede wszystkim jej związek z wysokimi temperaturami. Co zresztą wykorzystał świetnie w swoim opisie broni, która de facto mnożyła to razy tysiąc. Jednak w tym przypadku bazował na istniejącej wiedzy - świeżej (a w tamtych czasach dostęp do wiedzy naukowej nie był tak łatwy, jak teraz) i przełomowej, ale zawsze. Biorąc pod uwagę, jak faktycznie działają lasery, to fantazja na temat źródła podczerwieni była chybiona, a zgadzała się głównie część dotycząca niszczycielskiej mocy takiej broni, która to już jest fantazją mniej abstrakcyjną (supermocna wersja czegoś, co znamy).

Tak czy inaczej sam pomysł na zrobienie broni opartej na silnym skondensowanym promieniowaniu podczerwonym to genialny krok myślami w przyszłość, a co lepsze, zgodnie z tonem powieści, jest to coś czego do dziś nie wykorzystujemy, biorąc pod uwagę jak masakrycznie niehumanitarna jest to broń. Znaczy się, zgodnie z tym co napisał Wells, to raczej broń, która mogłaby znaleźć zastosowanie w rękach wroga o bezwzględności niewyobrażalnej dla człowieka.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2015, 14:20:05 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 27, 2015, 20:30:36 pm »
Co byście polecili po Wiedźminie? Znajdzie się coś choć trochę podobnego? Mam póki co do pod ręką Piekarę (Inkwizytor), Sandersona (Droga Królów - cegła jak cholera) i Czarną Kompanię, ale to ostatnie mi raczej nie leży...
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 27, 2015, 20:45:14 pm »
czarna kompania jest ok. Dupy nie urwała, ale czyta się nieźle

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Co teraz czytacie?
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 27, 2015, 23:34:07 pm »
Co byście polecili po Wiedźminie?
Jeśli w Wieśku jarały cię motywy z Białym Zimnem, przepowiednią Itliny itd. to polecam cykl "Zima Świata" Michaela Scotta Rohana. To trylogia fantasy, gdzie cała akcja toczy się w okół przepowiedni, że przyjdzie epoka lodowcowa i wszystko rozpier... :P
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz