Autor Wątek: Saga o Wiedźminie  (Przeczytany 14584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Legion

  • Redaktor
  • Wiadomości: 1666
  • make war, not love
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:34:55 pm »
Polski R.R. Martin, he he.
Dominium - Arcymag Ognia

Wiedźmiński Gladiator
Cytat: Nederland
Chyba was pojebało.

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:43:59 pm »
W sadze nie podobało mi się ciągnięcie na siłę wątku Gerwant + Yenn. Niby tacy zakochani, a oboje sobie bzykali kogo chcieli. Gerwant więcej. No i lesboCiri i jej wątek pod koniec. Mocno pojechał z tym. Ale nie było źle.

Opowiadania i tak kopią tyłek ;P

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 29, 2016, 21:59:47 pm »
akurat chmielarz to też wyjątkowy pajac co się woził jak taczka gówna że pracuje teraz dla epica i robi prawdzie gry na prawdziwe platformy do grania (konsole), bo na pc to gra tylko plebs z polski... rok czy dwa później chmielarz z podkulonym ogonem epic opuścił i zaczął robić pecetowe indyki.
Uhuhuhu, koloryzujesz mocno ile wlezie, chyba bez większego pojęcia co, jak i dlaczego się stało :P Anyway, z Chmielarza zawsze był bajerant.

Jakkolwiek Sapkowski prywatnie może nie być najprzyjemniejszy, to sagę o Wiedźminie bardzo sobie cenię. Tym bardziej, że powstawała w czasach, gdy dekonstrukcja motywów fantastycznych nie była jeszcze tak rozpowszechniona jak teraz. Co innego "Sezon burz" - dobrnęłam do 1/4 książki wciąż pchana nadzieją "może za kilka stron będzie lepiej", a potem poddałam się zdegustowana.


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 29, 2016, 22:08:37 pm »
Polski R.R. Martin, he he.
Tak jak Pieśni Lodu i Ognia nie lubię, tak stwierdzam, że Martin ma więcej klasy niż Sapkowski, chociażby w uśmiercaniu postaci. No i nie byciu burakiem.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 29, 2016, 22:14:27 pm »
Wiem, że to wątek sagi o Wiedźminie, ale skoro rozmawiamy o dziełach Sapkowskiego to nie zapominajmy o Trylogii Husyckiej, która w mojej  opinii jest naprawdę arcydziełem i jest lepsza od sagi.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2016, 00:07:56 am »
Narrenturm to majstersztyk. Ale jak to u Sapkowskiego - im dalej w las...
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2016, 14:18:10 pm »
Ka - tbh nie interesuje mnie jak dokładnie wyglądało jego rozstanie, faktem jest że jego wypowiedzi w wywiadach gdy pracował nad Bulletstormem zostawiały spory niesmak poprzez niepotrzebne dolewanie oliwy do ognia w platformowych wojenkach. Gdy więc nagle odszedł z epica by robić pecetowe indyki nie ukrywam, że zrobiłem uśmiech a'la geralt :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2016, 14:46:09 pm »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2016, 15:14:00 pm »
Ka - tbh nie interesuje mnie jak dokładnie wyglądało jego rozstanie, faktem jest że jego wypowiedzi w wywiadach gdy pracował nad Bulletstormem zostawiały spory niesmak poprzez niepotrzebne dolewanie oliwy do ognia w platformowych wojenkach. Gdy więc nagle odszedł z epica by robić pecetowe indyki nie ukrywam, że zrobiłem uśmiech a'la geralt :P
Przy czym nazywanie go "pajacem" to przesada i ciężko odmówić mu racji w fakcie, że jeśli robiąc gry AAA nie traktujesz konsoli jako swojego głównego targetu, to jesteś pod kreską już na wstępie. Chyba że jesteś Blizzardem / rejonem docelowym są kraje jak Polska, z mniejszą tradycją konsolową i nadal sporym udziałem PCtów. Jak rynek AAA im łupnął, to przerzucił się na PC, bo tam łatwiej z produkcjami o mniejszym budżecie. Choć sama uśmiechnęłam się, gdy Ethan Carter, zapowiadany jako przełom w growym storytellingu, okazał się rozbudowanym symulatorem chodzenia z ograniczoną interakcją :P

A wracając do Sapka, jak na tle jego innych książek wypada "Żmija"? Warto czytać?

Roszpunek

  • Wiadomości: 15
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 01, 2022, 14:13:44 pm »
Sapkowskim byłem zachwycony do momentu rozpoczęcia chrzestu ognia. Przeczytałem, ale moje oczekwiania jakoś spadły w dół, okropnie się nudziłem i jedynym plusem tej części była Milva. I tak się jakoś zatrzymałem i nie mogę ruszyć dalej z tą sagą eh

Hokum

  • Wiadomości: 15
Odp: Saga o Wiedźminie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 12, 2022, 17:23:35 pm »
Wiedźmina już jakiś czas czytałem, ale nie ulega wątpliwości, że ma swoje minusy, które trzeba przebrnąć bo będzie już tylko lepiej, dlatego trzeba przemęczyć np. chrzest ognia :)