Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 57609 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Kaseven

  • Wiadomości: 369
  • Evil fangirl
Odp: Anime
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 10, 2017, 22:58:50 pm »
Motoko nigdy nie miała takich rozterek.
Całe jej historia sprzed dołączenia do Sekcji 9 została zmieniona. Przy okazji wyjaśniają, dlaczego nie wygląda jak Azjatka.
(click to show/hide)

Meanwhile, po prawie 4 latach ruszył wreszcie drugi sezon Attack on Titan.

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Anime
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 11, 2017, 15:55:25 pm »
Mnie tam się podobał ogólnie film. Może fabuła taka trochę papkowata, ale ogólnie klimat i ten gatunek.. mało tego w kinach, a wyszło fajnie. Muzyka i zdjęcia też dobre. A i do Scarlett człowiek się powoli przyzwyczaja i stwierdza, że nawet pasuje ;)

Anime nie oglądałem ;p
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #137 dnia: Sierpień 01, 2017, 21:44:29 pm »
po latach podchodów obejrzałem w koncu ghost in the shell: stand alone complex. Szczerze, jak na anime z takim kultem spodziewałem się czegoś więcej. Już kij z mocno nierówną oprawą (zakładam że to wina tego, że rysowano ją z myslą o kineskopach, a nie 24-calowych monitorach HD), ale samo story było mocno rozczarowujące - arce odcinków proste jak budowa cepa, wydarzenia w finale (w chuj efektownym btw) nie mają specjalnie sensu*, a ostatnia filozoficzna rozmowa sprawia wrażenie wciśniętej na siłę, bo w poprzednim filmie też takie były. Żałować nie żałuję że obejrzałem, bo były też i dobre akcenty (tachikomy!), ale jak na taki hajp pierwszy sezon okazał się mocno... przeciętny.
A, i z całego serca hejtuję ten tani opening w 3d.

*
(click to show/hide)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #138 dnia: Sierpień 14, 2017, 16:40:08 pm »
Ok, obejrzałem drugi sezon - story, opening czy arce odcinków są zdecydowanie lepsze. Wprawdzie finał znowu raz czy dwa mi podpadl
(click to show/hide)
ale summa summarum jestem zdecydowanie bardziej zadowolony niż z poprzedniego

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #139 dnia: Grudzień 11, 2017, 07:11:39 am »
Mając w pamięci peany Moga na cześć sagi Hadesu, postanowiłem odświeżyć sobie w końcu całych Rycerzy Zodiaku (Saint Seiya dla purystów). Nie ukrywam, ze ostatni raz widziałem to ze sto lat temu i niewiele z tego pamiętam, ale... czy to tyylko moje dziury w głowie, czy oni faktycznie puszczali u nas to anime dopiero od połowy serii, jak pojawił się wątek 12 świątyń i strzały w kolanie ateny? Bo ni w cholerę nie pamiętam, bym na RTL7/TVN7 widział kiedyś ten galaktyczny turniej :P

Już pomijam, że jak zobaczyłem że akcja toczy się we współczesnej japoni to zrobiłem takie "whaaaa", wydawało mi się, że to bliżej nieokreślona starożytność z fancy zbrojami :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #140 dnia: Grudzień 11, 2017, 13:17:13 pm »
Nope. Saint Seiya było puszczane od początku i to ze dwa razy lekko. Jakoś tylko "hype" zaczął się właśnie od dwunastu świątyń.

Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #141 dnia: Grudzień 12, 2017, 19:55:26 pm »
hm ,może. Ale to dziwne, bo asgard to pamiętam że leciał dwa albo trzy razy, ale tego turnieju galaktycznego to ni w cholerę :P

A z innej beczki - Dragonball super w ostatnim arcu jest lepsze, ale nadal nie wie do końca czym chce być. Z jednej robią ten turniej, że bardziej niż siła liczy się skill i taktyka, a z drugiej i tak sprowadził się do klasycznej napierdalanki, plus "słabsze" postacie typu piccolo czy kuririn wyleciały z niego jak lamusy. Trochę syndrom nowej trylogii SW, niby ogólny zamysł dobry, ale realizacja niekoniecznie.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #142 dnia: Grudzień 15, 2017, 07:41:43 am »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=unIh9vnzZp8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=unIh9vnzZp8</a>
Moda na remake'i jest. Osobiście? Chętnie obczaje. Mam nadzieje tylko, że dramaturgie z oryginalnej serii zachowają, bo wygląda mocno cukierkowato.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #143 dnia: Grudzień 17, 2017, 20:14:02 pm »
cóż, na animacji na pewno nie oszczędzali <patrzy krzywo na DBS>

anyway myślę, że to nie tyle cukierki, co inne możliwości techniczne. I tak jestem pod wrażeniem jak udało im się zachować ten stary styl (DBS to znowu przykład na to, jak bolesna może być transformacja w HD)

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 27, 2018, 19:33:43 pm »
no cóż, DBS się skończył w niedzielę i finał jakoś dramatycznie mojego zdania o całości nie zmienił. Kreska się poprawiła w porównaniu do tragicznego początku, fabuła nieco też, ale dalej dupy to nie urywało. Smieszne bylo tylko, ze plotarmorem zagoniono się tak bardzo, że w pewnym momencie nawet antagonista go otrzymał :D

Na pewno nie jest to jednak koniec dragon balla, ponieważ jakis czas temu zapowiedziano nową kinówkę. Tak jak do tej pory raczej mnie to ani ziębiło ani grzało, tak pierwszy trailer istotnie zwiększył moje zainteresowanie:
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=g0A0Rp45wTs" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=g0A0Rp45wTs</a>
Retrokreska ftw!

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #145 dnia: Kwiecień 14, 2018, 13:51:47 pm »
Jestem po seansie pierwszego odcinka nowego Tsubasy.

Konkret, zarówno technicznie (kreska, animacja, dźwięk), jak i nostalgicznie. Łezka się w oku kręci, jak się widzi Tsubase z piłeczką. Wiadomo, że lekko infantylne, wiadomo, że to dzieciaki z podstawówki, ale what the hell. Straciliśmy więcej godzin przy większych pierdołach.
Podoba mi się też gustowna adaptacja do nowoczesnych czasów. Telefony komórkowe, maile itd. Nie są inwazyjne, ale jest świadomość, że nie są to lata wstecz, ale coś, co mogłoby "zdarzyć się współcześnie". Pozostawia to pytanie, czy jeżeli show zdobędzie popularność (mam nadzieje, ze tak), to czy Road to 2002 zmieni się w Road to 2018/2022? A tu klatka z panoramy miasta, gdzie urzędują główni bohaterowie.
(click to show/hide)
Ładnie narysowane imho.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #146 dnia: Kwiecień 15, 2018, 20:34:07 pm »
No własnie miałem powiedzieć jeszcze zanim twój komentarz przeczytałem, że kreska naprawdę spoko. I lolz, byłem pewien, że bohaterowie to okolice liceum :P Ale w sumie ten sam błąd popełniłem przy inazumie, gdzie okazało się, że to gimbaza

a propos inazumy, właśnie rozpoczął się nowy sezon, będący rebootem/"alternatynym timeline" sezonu drugiego. Generalnie wrażenia mam zbliżone do mogowych z tsubasy, bo to w końcu też anime o piłce, ale my god, ten zjebany pacing. W ciągu jednego odcinka: 1) bohaterowi umiera matka 2) jego klub zostaje rozwiązany przez brak sponsora 3) do teamu dołącza nowy napastnik 4) dowiadują się że mają szansę "odzyskać soccera", tylko muszą się przeprowadzic do innej szkoły na drugi koniec kraju 5) wszyscy mają rozkminę czy na pewno tego chcą 6) przeprowadzają się 7) doznają lekkich szykan od nowych kolegów "bo nie są starą szkolną drużyną" 8) poznają nowego menadżera 9) rozpoczynają tygodniowy trening przed meczem który ma zdecydować, czy będą mogli zostać w tej nowej szkole nie mając sponsora 10) rozgrywają pierwszą połowę tego ważnego meczu, najpierw strzelając bramkę dzięki nowemu napastnikowi, a następnie tracąc bo rywale zaczynają ich traktować poważnie.

I to wszystko w 20 minutowym odcinku. Drugi juz był nieco lepszy, bo pokazał nieco więcej treningu oraz drugą połowę meczu, ale my god, przy tym całym hype po całkiem niezłych trailerach byłem dośc rozczarowany tym co zobaczyłem. W "oryginlnym" sezonie drugim takie akcje byłyby rozciągnięte na co najmniej 3-4 odcinki, by każde wydarzenie miało swój odpowieni ciężar, a nie taki galop byle rozpocząć ten pierwszy mecz. No cóż, pozostaje mieć nadzieję, że dalej będzie już lepiej. Przynajmniej designy nie są tak zjebane, jak w GO.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 04, 2018, 22:31:12 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=RSA8vwrfIPo" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=RSA8vwrfIPo</a>
Pokemon Ruby, Evangelion... co mogło pójść nie tak? :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 01, 2018, 19:59:31 pm »
Ok, korzystając z urlopu, postanowiłem nadrobić zaległosci w klasyce i sięgnąłem po pierwszego gundama. Ponieważ nie miałem jednak specjalnej ochoty na aż 50 odcinków anime z lat 70, które może zabić mnie samą starością, za radą youtuba sięgnąłem po trylogię filmową, która pokazuje te same wydarzenia, tyle że usuwa fillery z serii TV.

 Szczerze, cieszę się że zdecydowałem się na tę formę, ponieważ anime zestarzało się okropnie i nawet w formie filmów był to straszny badziew. Rozumiem, że to anime miało gigantyczny wpływ na gatunek i samą branżę, rozumiem że stanowiło inspirację oraz źródło polemiki dla takiego evangeliona, ale oglądanie tego było wręcz bolesne. Wiele motywów z dzisiejszej perspektywy jest już oklepane jak koński zad, animacja czy designy mechów oraz postaci nie robią specjalnego wrażenia, do tego wszystko się albo strasznie wlecze albo (ze względu na przycięcie do formatu filmowego) strasznie skacze między wydarzeniami. Polecam obejrzeć najwyżej dlatego, że wypada serię znać, by łapać te polemiki czy nawiązania z innych serii.

Mam tylko nadzieję, że internety mówią prawdę i Gundam Zeta jest faktycznie dużo lepszy... a jak jeszcze raz ktoś napisze w internetach, że Gundam Wing jest badziewny bo universal century jest takie super, to go szczerze wyśmieję :X

i na koniec ciekawostka, skoro mówiłem już o późniejszej inspiracji gundamem - https://www.youtube.com/watch?v=m0CAalSftC4 brzmi znajomo? Powinno.. https://www.youtube.com/watch?v=eGIGPvPbaRM

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 02, 2018, 20:44:48 pm »
Próbowałem przebrnąć przez oryginalnego Gundama. Nie da rady. Odpadłem przy odcinku poszukiwania soli. Mimo całego uroku Chara Aznable...

Wysłane z chińskiego tostera przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2018, 20:55:15 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta