Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 57579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 18, 2015, 21:16:07 pm »
Houshin Engi jest spoko do polowy. Potem cierpi na syndrom przekombinowana. Wychodzi na to, ze są tam jakieś ufoki itd.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Anime
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 18, 2015, 21:28:07 pm »
Brak mi słów. Dobrze, że nigdy się za to nie zabrałem.

Swoją drogą - oglądałem to kilkanaście lat temu, a do dziś pamiętam, jakie wrażenie wywarła na mnie walka w pałacu oraz w jakim byłem szoku, gdy niepozorny Shinkohyo pokazał swoją moc przytrzymując Dakki.
Klasztor - Fechtmistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 18, 2015, 21:59:10 pm »
Oprócz motywu z ufokami, reszta jest spox. Dakki nie ginie i w ogóle jest fajna
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Anime
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 19, 2015, 20:04:08 pm »
Dakki nie ginie
A co się z nią dzieje?

i w ogóle jest fajna
Alejakto?


Aż sobie avek zmieniłem.

Zasadniczo o "Łowcy dusz" mozna powiedzieć, że to naprawdę chińska bajka. :D I to mnie wówczas urzekło - że akcja dziej się w Chinach, w dalekiej przeszłości. Że to fikcja wymieszana z historią.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2015, 20:06:30 pm wysłana przez Damiano_gt »
Klasztor - Fechtmistrz

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Anime
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 21, 2015, 21:08:12 pm »
Obejrzałem to Zankyou no Terror.

Jeśli mam być szczery, to uczucia budzi trochę mieszane. Z jednej strony reżyseria Shinichiro Watanabe jest doskonała, i pomimo tego, że średnio obchodziły mnie postaci same w sobie (o czym zaraz), to czułem się zaangażowany w ich losy przez to jak zostały pokazane. To samo z animacją i rysunkiem - pomimo tego, że seria dzieje się w dość normalnym settingu, szczególnie jak na anime (współczesne Tokyo), to udało im się stworzyć styl, który jest nie tylko zajebiście dopracowany, ale i charakterystyczny. O muzyce Yoko Kanno nawet nie będę wspominał, bo ona chyba nie robi złych soundtracków. :P

Ale skoro forma jest tak dobra (jedna z lepszych jakie kiedykolwiek widziałem w anime), to czemu mieszane uczucia? Otóż sprawa prosta - treść kuleje. Fabuła i postaci są raczej nieciekawe. Historia zaczyna się z pierdolnięciem, ale właściwie przed ostatnimi dwoma odcinkami ilość informacji jakie ma do dyspozycji widz pozostaje taka sama, przez co ciężko zrozumieć stawkę wydarzeń, a działania postaci wydają się losowe. Niestety, nawet kiedy wszystko jest wytłumaczone na końcu, fabuła nie urywa raczej dupy, stąd moje "rozczarowanie". Rozczarowanie w cudzysłowie, bo mimo wszystko świetnie się bawiłem przy oglądaniu - jak wspominałem, wszystko co nie jest postaciami i fabułą wymiata.

Podsumowując: Jeśli w dziełach BONES/Manglobe kręciły was ciekawe postaci i dobra fabuła, to nie macie czego tu szukać. Jeśli lubiliście ich unikatowy styl, a nie tylko scenariusze, to warto obczaić.
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 21, 2015, 21:14:54 pm »
O muzyce Yoko Kanno nawet nie będę wspominał, bo ona chyba nie robi złych soundtracków. :P
ta, navet takie badziewie jak vision of escaflowne wiele zyskiwało :P

Cytuj
Fabuła i postaci są raczej nieciekawe. Historia zaczyna się z pierdolnięciem, ale właściwie przed ostatnimi dwoma odcinkami ilość informacji jakie ma do dyspozycji widz pozostaje taka sama, przez co ciężko zrozumieć stawkę wydarzeń, a działania postaci wydają się losowe. Niestety, nawet kiedy wszystko jest wytłumaczone na końcu, fabuła nie urywa raczej dupy, stąd moje "rozczarowanie".
Tak po prawdzie, brzmi jak Bebop :P

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Anime
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 21, 2015, 21:19:52 pm »
ta, navet takie badziewie jak vision of escaflowne wiele zyskiwało :P
Roftl, zapomniałem, że to też ona.
Cytuj
Tak po prawdzie, brzmi jak Bebop :P
W Bebopie główny wątek był meh, ale sidestory były zajebiste. Nie powiesz mi, że "Jupiter Jazz", "Speak Like A Child" czy nawet "Asteroid Blues" to nie są dobre historie. :o
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 21, 2015, 21:27:34 pm »
odcinki same w sobie jako zamknięte historie są ok, ale nie powiesz mi, że jako całośc seria miała dobrą... wróć, miała fabułę :P Do ostatnich odcinków nie wiadomo o co Spike'owi chodzi (no ok, po Jazzie wiemy że ma jakiś zatarg z przeszłości, ale to połowa serii i po tym odcinku znowu wątek znika aż do ostatnich dwóch - to nie trigun gdzie w połowie wyraźnie zmienia się nacisk), a gdy się dowiadujemy, jest to takie meh, zwłaszcza że wszystko dzieje się dość randomowo.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 21, 2015, 22:00:25 pm »
W Bebopie ostatnie dwa odcinki były mega sztampowe. Famme Fatale z przeszłości i w ogóle zemsta.

Co nie zmienia faktu, że były ok.

Co do Triguna - bo w mandze było inaczej od połowy między innymi. Fakt, robiło się "ciężej", ale w sumie jako całość miało spójny sens.

Mały spoiler w formie obrazka:


Tak, jest tak jak wygląda. To pokolorowana strona z mangi.

No i samo anime było mocno "rushed". Nie wytłumaczono (do końca), skąd Legato ma moc nad Vashem i nad innymi chociażby.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Anime
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 22, 2015, 11:36:38 am »
Skończyłem niedawno drugi sezon SAO, po pierwszym sezonie pozostał mi delikatny niesmak, po drugim doszły jeszcze niechęć i niedowierzanie, że tytuł z top rated na myanimelist mógł mnie zawieść. Ehhh...
Na pocieszenie odpaliłem Ebiten: Kouritsu Ebisugawa Koukou Tenmonbu (skopiowałem cały tytuł, bo groźnie wygląda), wpadłem na ten tytuł przypadkowo, po tym jak zobaczyłem genialny i mocno rozebrany cosplay z tego właśnie anime...Ale nie o tym, seria liczy 10 odcinków i każdy z nich ogląda się na zasadzie "oh jak słodko, ale o co tu chodzi". I w zasadzie nie jestem w stanie powiedzieć o tym tytule nic więcej, po prostu trzeba zobaczyć. Polecam.
Podziemie - Poszukiwacz


Paladyn Łowca

  • Wiadomości: 298
  • Nic nie jest tym, czym zdaje się być.
Odp: Anime
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 22, 2015, 12:29:26 pm »
Dla mnie drugi sezon SAO bije pierwszy na głowę, a w szczególności jego pierwsza część. Ale ogólnie oba obejrzałem z przyjemnością.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 12:41:43 pm wysłana przez Paladyn Łowca »

"Milcz albo powiedz coś takiego, co jest lepszym od milczenia."
Pitagoras

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Anime
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 22, 2015, 17:06:51 pm »
Pierwszy był bardzo fajny. Byl odpowiedzni klimat, fajna koncepcja, watek romantyczny tez całkiem, całkiem, choć zakończenie takie sobie.
(click to show/hide)
Drugi sezon zamienił się w cieple kluchy i haremik Kirito.
(click to show/hide)
 
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Anime
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 22, 2015, 22:03:23 pm »
odcinki same w sobie jako zamknięte historie są ok, ale nie powiesz mi, że jako całośc seria miała dobrą... wróć, miała fabułę :P Do ostatnich odcinków nie wiadomo o co Spike'owi chodzi (no ok, po Jazzie wiemy że ma jakiś zatarg z przeszłości, ale to połowa serii i po tym odcinku znowu wątek znika aż do ostatnich dwóch - to nie trigun gdzie w połowie wyraźnie zmienia się nacisk), a gdy się dowiadujemy, jest to takie meh, zwłaszcza że wszystko dzieje się dość randomowo.
W Bebopie ostatnie dwa odcinki były mega sztampowe. Famme Fatale z przeszłości i w ogóle zemsta.
(click to show/hide)
Cytuj
Mały spoiler w formie obrazka:


Tak, jest tak jak wygląda. To pokolorowana strona z mangi.
Jak dla mnie to nawet w anime obok tego jedna ze scen które kompletnie złamały mi serce. :(
Dla mnie drugi sezon SAO bije pierwszy na głowę, a w szczególności jego pierwsza część. Ale ogólnie oba obejrzałem z przyjemnością.
To nie było to anime gdzie w drugim sezonie zmienili głównemu bohaterowi płeć bez zmiany samego bohatera? :D
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 22, 2015, 22:17:35 pm »
Zapomniałem dodać o Houshin Engi - na końcu jest wielka walka, w której uczestniczą wszyscy. Teraz nie pamietam wszystkich postaci, A Houshin Engi wiki nie pomaga, ale ogólnie walczą z jakąs siostrą/kochanką/krewną głównego bohatera, bo okazuje sie, że główny jest kosmitą.

A Dakki z przeciwnika zmienia się na końcu w antybohatera i tyle.

Co do Call Me - pamiętam jak ostatnim razem to oglądałem (Bebopa chyba z 4 razy zaliczyłem), to obejrzałem te scene. Spaliłem fajke. Potem znowu obejrzałem. Potem paląc faje znowu obejrzałem.

(click to show/hide)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2015, 22:25:31 pm wysłana przez Master of Gorzała »
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 22, 2015, 22:20:22 pm »
(click to show/hide)
Albo po prostu hipokrytą :P Nie powiem, wkurzało to widza i wywoływało emocje, ale fakt faktem nic przez całe anime nie wiemy, a pojawienie się famme fatale dosłownie z dupy tylko po to by 15 minut później już jej wątek skończyć było takie.. na siłę?

Cytuj
Jak dla mnie to nawet w anime obok tego jedna ze scen które kompletnie złamały mi serce. :(
true :(

aczkolwiek musiałbym mangę kiedyś dorwać, z ciekawości czym się różni

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!