Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 57597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dziki

  • Administracja
  • Wiadomości: 1117
  • la petite mort
Odp: Anime
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 06, 2014, 11:00:44 am »
Oglądaliście Sword Art Online? Według mnie genialne anime.
Nie oglądałem, ale screeny sugerują kolejnego oklepanego shonena. Czym się wyróżnia?
Wybacz pytanie, pewnie naiwne strasznie, ale jestem laikiem... Skoro z jednej strony mamy rysownika rysującego rozmawiające postacie, a z drugiej tego samego rysownika rysującego walczące mechy... To skąd różnica w hajsie?
Generalnie stąd, że kiedy dwie postaci rozmawiają, to nie animujesz ich całych klatka po klatce. Zmieniasz tylko ruch twarzy. Na dodatek jak naprawdę ci się nie chce, to możesz KOMPLETNIE nie ruszać tła przez całą scenę.

Kiedy z kolei robisz sceny akcji, to cały ekran jest wypełniony rzeczami, które kompletnie zmieniają swoje położenie co klatka. Narysowanie tego wszystkiego kosztuje, szczególnie, że płynny ruch całego ciała musi mieć więcej klatek niż ruch ust (anime są nadawane w 27-30 fps jak normalna telewizja, ale na dobrą sprawę często zmieniają ilość klatek na sekundę zależnie od sceny).
Cytuj
Czaję się na Ghost in The Shell i Cowboy Bepop.
Z pierwszego dobra jest tylko kinówka, w drugim zarówno serial(szczególnie serial) jak i kinówka ownią.


@głębia NGE
Oprócz braku kasy to w tym czasie reżyser przeszedł kliniczną depresję, z której wyszedł po części zagłębiając się w dzieła nihilistycznych filozofów - stąd to filozofowanie na końcu. To są dosłownie cytaty z niektórych prac. Czy to oznacza, że uważam NGE za głębokie? Nah. Samo cytowanie trudnych tekstów to nie głębia.

Poza tym, część symboliki od początku była tylko zabiegiem stylizacyjnym - mówię tutaj o całej chrześcijańskiej symbolice. Twórcy nie raz przyznali, że wykorzystali ją dlatego, że japońscy widzowie nie są z nią tak bardzo zaznajomieni i w ten sposób mogli stworzyć bardziej surrealistyczną atmosferę. Podobny zabieg zastosowano chociażby w Cat Soup.

Zresztą, najlepsze anime od Gainaxu to i tak FLCL aka Furi Kuri. Nie bez powodu jest nazywane "pierwszym anime XXI wieku".
Administracja RPG Center - 'No good deed goes unpunished'

Podziemie - Czarny Mistrz

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 06, 2014, 12:18:22 pm »
Przecież pisałem, że wyszło im przypadkiem i sukces był niezasłużony - co nie zmienia faktu, że powstało coś innego, niż typowe animu. A rozwodzenie się z "czy cytatowanie trudnych cytatów to głębia / czyż życie nie jest transcendentalne / itp." to trochę przesada, nikt nie wynosi NGE na piedestał... głębi (ożesz kurwa, jak to brzmi) - fakt jest jedynie taki, że jest to głębsze niż regularne anime z robotami i jest w czym sobie pogrzebać po obejrzeniu, jak ktoś chce. To, co dla kogo oznacza ta słynna głębia, to już chyba bardziej personalna kwestia. I kwestia własnego osobistego Leo DiCaprio siedzącego na ramieniu i podpowiadającego ci, czy musicie pójść głębiej, czy już nie trzeba.

@oszczędność animacji - jeszcze jedna ciekawostka. Ruszające się japy podczas dialogu też trzeba animować, więc tajemniczym sposobem w dalszych odcinkach postacie coraz częściej zasłaniają sobie paszcze, jak coś mówią. Po Gendo nie można poznać, bo on tak miał od początku, ale reszta ekipy przechodzi ewidentną metamorfozę w tym kierunku. A mama powtarzała, żeby nie zakrywać paszczy rękoma, jak się mówi.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Anime
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 06, 2014, 17:24:46 pm »
Nie oglądałem, ale screeny sugerują kolejnego oklepanego shonena. Czym się wyróżnia?
Z shonenów wyróżnia się przede wszystkim tym, że nim nie jest  :P Wbrew pozorom skupia się na fabule i dialogach, a walki jest tam naprawdę mało. Historia jest naprawdę ciekawa, a z postaciami naprawdę można się związać. Sam koncempt jest też bardzo ciekawy. Do tego nie jest to tasiemiec i najprawdopodobniej nim nie zostanie.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 06, 2014, 18:03:51 pm »
Z pierwszego dobra jest tylko kinówka
Pierdolisz jak pobity. Stand Alone Complex jest świetny.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Morean

  • Wiadomości: 273
  • Ocean Soul
Odp: Anime
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 06, 2014, 18:40:49 pm »
Czas na gównoburzę.

(click to show/hide)

A tak serio, to jedyne anime jakie oglądałem to DB i bardzo lubiłem.
Ave Crux, Spes Unica Mea! | Et lux in tenebris lucet, et tenebrae eam non comprehenderunt.
Pracowity Sługa Beliara | Złoty Czempion ŚP | Czempion Podziemia | Tropiciel Turnieju Chowanego | FEiE

Podziemie - Poszukiwacz

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Anime
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 07, 2014, 22:39:50 pm »
Suki-tte Ii na yo bardzo dobrze wsponinam.

Code geass troche tylko obejrzalem.

Death note podobal mi sie do momentu
(click to show/hide)

Potem trafilem na social life i anime poszly na ktorys tam plan

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2014, 19:50:11 pm wysłana przez dziki »
"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Anime
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 08, 2014, 16:57:27 pm »
MaxRyder masz świadomość,  że funkcji "spoiler" nie używa się tylko do chowania obrazków?
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

MaxRyder

  • Wiadomości: 319
  • Za każdą wielką fortuną kryje się zbrodnia.
Odp: Anime
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 08, 2014, 18:12:09 pm »
Przepraszam. Poprawie sie

Wysłane z mojego LG-P970 przy użyciu Tapatalka

"nie mogę schudnąć ;((( opierdolę se kebaba ze smuteczku" i zwały na udach i odparzona cipa nie znikają. ~zimak

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Anime
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 18, 2014, 15:39:47 pm »
Kilka tytułów które najbardziej mi zapadły w pamięć:
- Elfen Lied - pierwsza bajeczka jaką obejrzałem, emocjonalna strasznie...jedyny rewatchingjaki zrobiłem, za drugim razem już w sumie niczym mnie nie tknęło, ale jednak sentyment mam)
- Steins Gate - Mayuri i jej nieśmiertelne Tutururu, ilość zwrotów akcji i nietypowych rozwiązań miesza w głowie, choć kreski na początku się przestraszyłem, a Kurisu wygląda zbyt staro :|
- Blood + - 50 odcinków pełnych dobrej akcji, miejscami nieco zbyt ckliwe, ale warto.
- seria Monogatari - coś...innego. Po prostu. Jest dobra fabuła, są ciekawe dialogi i cięte riposty, jest Hitagi...
- K-ON! - słodkie moe dziewczynki zakładają zespół i dobrze się bawią. Koniec. 11/10
- NHK - najpierw polecam przeczytać mangę, całość jest o bezużytecznym hikikomori o imieniu Satou, w którego życiu pojawia się anioł Misaki, starający się naprawić jego życie. Historia jest oczywiście bardziej złożona, ale całość opiera się na beznadziejności Satou, choć czasem wydawało mi się że i tak ma większe perspektywy niż ja...
- Boku no Pico - bo chciałem zobaczyć czy naprawdę jest takie dziwne. Jest.
to tak po łebkach, wklepał linka do mojego myanimelista ale aktualnie za dużo hentajów mam w panelu...
Podziemie - Poszukiwacz


C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Anime
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 07, 2015, 22:45:51 pm »
Powracam do animu! Pamiętając zawiłość SEL, postanowiłem przez jakiś czas nie porywać się z motyką na słońce i spróbować czegoś prostszego.

Niedawno zmusiłem się, za rekomendacją GuRta do obejrzenia Di Gi Charat, które było serią czterominutowych mikroepizodów obyczajowych bez wyraźnie zarysowanej fabuły, przewrotnie podchodzących do stylistyki moe. Prawie wyłączyłem po zobaczeniu przesadnie uroczego openingu, ale nie żałuję. Oglądałem z angielskim dubbingiem. Przyjemna rzecz.

Zauważyłem, że bardzo przypadły mi do gustu zapisywane z czanów obrazki jednej z postaci z tej bajki, więc postanowiłem obejrzeć, i dzisiaj skończyłem, Kill Me Baby, komediowe anime pełne bardzo slapstickowego humoru. Animacja jest mocno minimalna i niskobudżetowa (wszystkie postacie narysowane w stylu niemalże chibi), co w sumie mi się podobało. Czołówka straszy bardzo nieprzyjemną piosenką, ale napisy końcowe są bardzo miłe i zdecydowanie nadrabiają denność openingu. Trzynaście odcinków standardowej długości. Japoński głos Agiri jest rzeczywiście tak niezwykle miły, jak czytałem. Może obejrzę serię jeszcze raz, tym razem z angielskim dubbingiem.

Pooglądałbym więcej anime z uroczymi dziewczynkami robiącymi urocze rzeczy. Jestem rozdarty między Nichijou, Hidamari Sketch, a Yuru Yuri. Jakieś rekomendacje?

Gdzieś tam w tle przewijają się Cowboy Bebop (oglądałem Samurai Champloo tego samego studia, gdy miałem 16 lat i nic nie zapamiętałem...), Eva i FLCL. Może kiedy indziej.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

Antigod

  • Wiadomości: 35
  • antihuman hate generator
Odp: Anime
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 14, 2015, 10:19:58 am »
Urocze dziewczynki robiące urocze rzeczy...tak pierwsze skojarzenie to Girls und Panzer, moe licealistki z wyglądem przedszkolaków zakładają dywizję i jeżdżą czołgami, które znajdują porzucone na terenie szkoły. Szczerze mówiąc anime bardzo słabe, ale w pewien sposób oryginalne. Albo Joshiraku, fabularnie podobne do Nichijou, tzn nie dzieje się zupełnie nic, całość to dialogi pomiędzy pięcioma dziewczynkami ze świątyni, ale to właśnie o te dialogi chodzi, bo są genialne. Jedyny mankament jest taki, że występuje mnóstwo gierek słownych, a bez znajomości podstaw japońskiego ciężko za nimi nadążyć...choć i tak się śmiałem ;p
Z "mocniejszych" serii obejrzałem ostatnio Shiki, z początku zapowiadało się na sztampowy horror, zombie, litry krwi itp, z każdym kolejnym odcinkiem wciąga jednak coraz bardziej, groteskowa kreska świetnie buduje nastrój, a zakończenie...no cóż, nietypowe, w każdym razie warto obejrzeć.
Podziemie - Poszukiwacz


Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:30:04 pm »
Mam regres jak nic.

Oglądam Full Metal Panic!, obecnie The Second Raid. Na dysku leżą też nowelki.

Co nie zmienia faktu, że to jeden z najlepszych shounenów ever. Zwłaszcza TSR.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 13, 2015, 16:55:52 pm »
nic mi nie mów, bo ja się zbieram za rewatch DB i DBZ :|

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 13, 2015, 19:51:16 pm »
Nie lepiej DBKai?

Pomijając marudzenie Atriona, że muzyka nie taka (zuważyliście, że przewija się to wszędzie u niego?).
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 13, 2015, 20:07:06 pm »
zastanawiałem się nad Kai, ale nie umiałem znaleźć argumentu za - ok, nie ma pilafa, al nie ma też buu sagi, do tego oglądałbym to na monitorze 5:4, więc panoramiczny obraz Kai bardziej by mi przeszkadzał niż pomagał

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!