Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 57585 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Anime
« dnia: Maj 04, 2014, 22:26:14 pm »
Temat do dzielenia się wrażeniami z przeróżnych anime.

Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2014, 22:41:25 pm »
Oglądam Dragon Ball Kai Buu Saga tylko.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Anime
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2014, 23:44:27 pm »
jestem  na Z. Goku zdecydowanie za długo leżał w tej wodzie

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2014, 23:47:38 pm »
W sensie Kai Freeza Saga, czy "czyste" Z? Bo jak to drugie, to fakt, cholera długie, ale w Kai raptem trzy odcinki może.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2014, 23:48:06 pm »
Neon Genesis Evangelion na propsie, ale tylko w pakiecie 26 odcinków TV* + End of Evangelion. Rebuild to już inna... HEHEHE... bajka.

* - albo z odcinkami 21'-24' w wersji Director's Cut, albo z dorzuceniem do tego Death & Rebirth (albo Death^2 True? nie pamiętam, więc lepiej się trzymać opcji z odcinkami DC, wychodzi na to samo i zwięźlej)
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Anime
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2014, 00:35:17 am »
Eva 2mainstream 2gainax dla mnie, zbieram siły.
W międzyczasie akurat wczoraj postanowiłem odkurzyć sobie Serial Experiments Lain, bo zalinkowałem pierwszy odcinek znajomemu. Animacja pierwszego odcinka jest naprawdę boleśnie budżetowa. Przynajmniej tak mi się wydaje.

...i to w sumie tyle. Lain to jedyne anime, jakie ostatnimi laty oglądałem. Mielę je drugi raz, by lepiej rozeznać się w fabule. Przeczytałem całą stronę TvTropes na temat bajki, babrałem się też w YouTube'owym szlamie, ale nadal nie mieści mi się w moim małym móżdżku jej fabuła.

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Anime
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2014, 09:52:56 am »
A ja mam wszystkie odcinki DB na kompie, łącznie jakieś 40 gb. Oglądam od czasu do czasu, jestem przy końcu Buu Saga

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2014, 10:02:58 am »
Eva 2mainstream 2gainax dla mnie, zbieram siły.
Hm. Raczej Rebuild jest - i jedno, i drugie. Jest gainaxowy do oporu, bo to w końcu powrót po latach tego studia (które zresztą wcale się już tak nie nazywa, ale fani gainaxu wiedzą o co chodzi, a to ich portfele są targetem), a do mainstreamu się przyznają bez bicia - Rebuild ma być przystępniejszy i lekkostrawny nawet dla kogoś, kto z Evangelionem nigdy nie miał styczności (nawet prawie że subtelnie hintując, że jak komuś się naprawdę spodobała oryginalna seria + EoE, to Rebuild będzie dla niego w najlepszym przypadku "meh / it's ok", a w najgorszym "coście odjebali"). I o ile klasyczna seria była strasznie pokomplikowana i pokombinowana, to nawał podobnego sortu "ciekawostek" w Rebuild nie jest tak konsekwentny jak te X lat temu, tylko po prostu lolrandom.

Sukces NGE jest zresztą bardzo przypadkowy (a w zasadzie to niezasłużony) - całą głębię psychologicznej otoczki i drugie/trzecie/n-te dno fabuły zawdzięczać można tylko i wyłącznie kłopotom finansowym, jakie studio miało już przy robieniu drugiej połowy serii. Chcieli zrobić spektakularne pif-paf-łubudu z wielkimi robotami, a nie mieli już na to kompletnie kasy i wyszło co wyszło. A wyszło na pewno coś ciekawszego, bo błyskających kolorami łubudu z robotami było tysiące - i przed, i po NGE.

tl; dr - twórca chciał zrobić typowe animu z robotami, a wyszedł mutant, którego fani pokochali i grzebią się w jego zawiłościach fabuły do dzisiaj.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Endaron

  • Wiadomości: 321
  • I tyle
Odp: Anime
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2014, 14:19:20 pm »
W sensie Kai Freeza Saga, czy "czyste" Z? Bo jak to drugie, to fakt, cholera długie, ale w Kai raptem trzy odcinki może.

Czyste Zet z napisami z tej strony. "Zajmie mu to jakieś 40 - 50 minut". Taaaaa....

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Anime
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2014, 17:07:24 pm »
....
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2015, 07:23:54 am wysłana przez Fenrir »
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Anime
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2014, 17:49:37 pm »
Cytuj
  całą głębię psychologicznej otoczki i drugie/trzecie/n-te dno fabuły zawdzięczać można tylko i wyłącznie kłopotom finansowym, jakie studio miało już przy robieniu drugiej połowy serii. Chcieli zrobić spektakularne pif-paf-łubudu z wielkimi robotami, a nie mieli już na to kompletnie kasy i wyszło co wyszło.
Wybacz pytanie, pewnie naiwne strasznie, ale jestem laikiem... Skoro z jednej strony mamy rysownika rysującego rozmawiające postacie, a z drugiej tego samego rysownika rysującego walczące mechy... To skąd różnica w hajsie?

NGE nie oglądałem, kiedyś się przymierzałem, ale mieszane opinie mnie do tego zniechęciły.

Na koncie mam w sumie Hellsinga, FMA Brotherhood, jakąś pełnometrażówkę z FMA (gównianą), Mój sąsiad Totoro i Steamboya, więc raczej nie można powiedzieć, abym był jakoś superdoświadczony w temacie. Aczkolwiek to co oglądałem mi się podobało (z wyjątkiem wspomnianej pełnometrażówki FMA).

Czaję się na Ghost in The Shell i Cowboy Bepop.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2014, 18:00:28 pm »
Wybacz pytanie, pewnie naiwne strasznie, ale jestem laikiem... Skoro z jednej strony mamy rysownika rysującego rozmawiające postacie, a z drugiej tego samego rysownika rysującego walczące mechy... To skąd różnica w hajsie?
Animacja ruszających się ust jest tańsza, niż animacja mecha napieprzającego z wibromiecza czy innego karabinu maszynowego pociskami 88cm.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

TheFlood

  • Wiadomości: 439
Odp: Anime
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2014, 18:23:29 pm »
No dobra, ale dlaczego? Skoro sprowadza się to do typa rysującego akcję kadr po kadrze? Może nie do końca ogarniam jaką techniką robi się animce - jak mi to trochę rozwiniesz, to się ucieszę.

Fenrir

  • Wiadomości: 890
Odp: Anime
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2014, 19:21:35 pm »
No dobra, ale dlaczego? Skoro sprowadza się to do typa rysującego akcję kadr po kadrze? Może nie do końca ogarniam jaką techniką robi się animce - jak mi to trochę rozwiniesz, to się ucieszę.

No na logikę.  Łatwiej zrobić animację stojącego człowieka ruszającego ustami niż szarżującego mecha, gdzie porusza się wiele obiektów.  Na dodatek w niektórych produkcjach (nie wiem jak w tej, bo nie oglądałem) do rozmów czesto są wykorzystywane zestawy wcześniej już zrobionych animacji.
Poszukiwacz Podziemia
               
Treser Podziemnych Bestii

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2014, 19:33:48 pm »
To może konkretniej. Bo psychologiczne tripy w drugiej części serii TV to nie tylko dialogi - nie zapominajmy o znakach, literach i kolorach popierdalających po ekranie w szybkim tempie. I nie tylko.
No dobra, ale dlaczego? Skoro sprowadza się to do typa rysującego akcję kadr po kadrze? Może nie do końca ogarniam jaką techniką robi się animce - jak mi to trochę rozwiniesz, to się ucieszę.
http://wiki.evageeks.org/Neon_Genesis_Evangelion

---> Animation Degradation

Akcja przesunęła się ze spektakularnego łubudu w kierunku dialogów (zewnętrznych i wewnętrznych - istotny szczegół), a i na tych oszczędzano w kwestiach animacji. Co nie zmienia faktu, że - chcąc, nie chcąc* - wybrnęli z tego na tyle dobrze, że efekt jest pamiętliwy. Wydane po jakimś czasie odcinki w wersji Director's Cut nadrabiają trochę niedociągnięć (tych najewidentniejszych braków technicznych) i dodają kilka ujęć, na co mogli sobie pozwolić już po pierwszym sukcesie i jakimkolwiek powrocie wydanej kasy do studia. Wisienką na torcie jest EoE, który jest niezwykle teatralnym (pun intended, w końcu "theatrical release") zakończeniem całości - z rozmachem, ale nie bez niedopowiedzeń i innych aspektów tego słynnego drugiego dna. Czyli bardzo git.

PS. EoE teoretycznie robi za alternatywne odcinki 25' i 26', ale 25 i 26 to mimo wszystko jazda obowiązkowa (kolejność w sumie dowolna, bo EoE w pewnym sensie tłumaczy to, co w telewizyjnych 25 i 26, a telewizyjne 25 i 26 dają istotny podkład i kontekst do EoE).

* - bo raz, że Hideaki Anno mimo wszystko chciał spektakularne łubudu, a dwa, że na pewno się nie spodziewali, że to, co dla nich było desperackim zagraniem, okaże się najsilniejszą stroną serii i kluczem do sukcesu. Rebuild jest dowodem na to, że nie zawsze powinni mieć ogromny budżet i iść po mniejszej linii oporu.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2014, 19:35:21 pm wysłana przez GuRt »
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.