Autor Wątek: Anime  (Przeczytany 57589 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GuRt

  • Wiadomości: 1663
  • None was given.
Odp: Anime
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 14, 2015, 17:46:40 pm »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=CXzXYMwY8XI" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=CXzXYMwY8XI</a>
wspomniana walka vegety, widac że zupełnie kto inny rysował.

To nie jest kwestia nawet tego, kto rysował, tylko kto (ile osób, w jakim czasie, za jaką kasę) zajmował się animacją. Musieli mieć jakiegoś poważnego fakapa organizacyjnego w tym czasie.

W komiksach MK X jest kwestią "kto rysował", w jednym z ostatnich odcinków ten jeden rysownik przeszedł sam siebie:
(click to show/hide)

A co do DB Kai i fakapów organizacyjnych - mogłeś po prostu przeoczyć wznowienie serii, Sent. O ile tsunami i Fukushimę można oczywiście nazwać fakapami, that is. Katastrofa przerwała im proces produkcyjny, wrócili i dokończyli Buu Sagę po jakichś... czterech latach? Przez długi czas seria była oficjalnie skończona na Cell Saga, bez gdybania nawet na temat wznowienia. Niby od początku plany były takie, żeby skończyć na Cell Saga, ale potrzeba było tsunami i reaktora jądrowego, żeby to oznaczało naprawdę "nie robimy" zamiast "nie obiecujemy, ale jeśli sprzeda się dobrze...".

A jakości animacji i efektów między kinówką a animu w TV nawet nie ma co porównywać, because budżet.

A mi osobiście DB Super nie przeszkadza, w sam raz żeby usiąść na tyłku przez 20 minut i zjeść tosta czy coś. Zawsze coś nowego, o gwałceniu "lore" nawet nie ma co zaczynać. Z traktowania Dragon Balla na poważnie się jednak wyrasta, może 13 lat temu bym się przejął. Że GT debilne, albo że dyrdymały wymyślone przez fanów i okraszone nazwą AF (After Future, lub wersja alternatywna rozpowszechniona przez najbardziej niedotlenionych mózgów w gimnazjum - After Faster) to już najstraszniejszy kretynizm na świecie i jak tak można szkalować to cudowne lore i uniwersum. Poza tym i tak Super jest ciekawsze od GT, można to obejrzeć dla przyjemności.
Wielki Klasztor - Regent Arcanusa - Strażnik Wiedzy

You've got to risk it to get the biscuit.

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 14, 2015, 17:56:26 pm »
O ile Dragon Ball zawsze miał dziwne postacie, to serio nie mogę się przemóc do kota-boga zniszczenia.

Egipskich rzeczy mam dosyć w Yu-Gi-Oh.
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta

Damiano_gt

  • Wiadomości: 1858
  • Xqwzts
Odp: Anime
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 14, 2015, 19:04:23 pm »
To się Wam na wspominki wzięło, młodziaki.

Pozdrawiam, widz Polonia 1.
Klasztor - Fechtmistrz

C

  • Wiadomości: 1345
  • Masztalerz
Odp: Anime
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 14, 2015, 19:38:44 pm »
Myślałem, że AF oznacza "April Fools"...

mieszkaniec piwnicy ('''podziemia''')

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Anime
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 14, 2015, 20:52:34 pm »
Cytuj
O ile Dragon Ball zawsze miał dziwne postacie, to serio nie mogę się przemóc do kota-boga zniszczenia.
Skrzydlaty Dzileń był fajny. Szczególnie gdy siedział przy ognisku i piekł pianki na kiju xD

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Maniaks

  • Wiadomości: 1208
Odp: Anime
« Odpowiedź #50 dnia: Wrzesień 14, 2015, 21:02:56 pm »
Ja nie wiem, co Wy chcecie od GT. Mi się bardzo podobało.
Podziemie - Akolita

Dobry Mudżyn! Z Afrika!
 

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #51 dnia: Wrzesień 14, 2015, 21:03:47 pm »
Bo jesteś dziwny ;d

AF znaczyło też Alternative Future

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 15, 2015, 12:59:14 pm »
@Gurt
to był skrót myślowy z tym rysowaniem. Tak czy srak, ponoć w wersji BD mają takie kwiatki poprawiać.

co do kai - well, jak mówiłem, polska wiki <3 - "Od 5 kwietnia 2009 roku emitowana była odświeżona wersja serii "Z" (z niewielkimi zmianami) pod tytułem Dragon Ball Kai, lecz nie przedstawiono w niej ostatniej "sagi Buu" oraz w lipcu 2015 roku Dragon Ball Super."

a co do budżetu - jeśli chodziło ci o to że kinówka miała większy, to imho źle go wydali, bo takie epatowanie komputerem przynosi efekt odwrotny od zamierzonego, zwłaszcza w czymś rysowanym w tak oldschoolowy sposób

a co do lore to pełna zgoda, każda saga w końcu miała być tą ostatnią, a teraz okazuje się, że nawet bardock potrafił osiągać ssj. Jak już to chodzi mi o to, że legenda o dobrych sayianach z przeszłości którzy potrafili stworzyć boga (którego i tak dało się skopać skoro zło wygrało, lel) brzmi jak bullshit nawet jak na Dbowe standardy :P

@MoG
czy ja wiem, jest ciekawszy niż coraz bardziej źli superzłoczyńcy :P A już na pewno niż złoty Frezer.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Anime
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 15, 2015, 13:38:00 pm »
Cytuj
a co do lore to pełna zgoda, każda saga w końcu miała być tą ostatnią, a teraz okazuje się, że nawet bardock potrafił osiągać ssj
W lore są dziury, które były w "drugim terminie" łatane. Niby każdy sayanin może osiągnąć poziom SSJ po odpowiednim wtajemniczeniu mocy, a epizod z Bardockiem przeniesionym w przeszłość jest po prostu początkiem "niby legendy" o legendarnym sayaninie, którą opowiada Vegeta w sadze Frezera. Tyle tylko, że Vegeta nie mógł wiedzieć, że jest coś takiego jak LSSJ (Brolly) skoro nie wiedział nawet o istnieniu SSJ (przez to mu się pojebało i wziął Songa właśnie za tego legendarnego). Wszystko to strasznie zagmatwane i przydałoby się na jakieś stronce o DB znaleźć porządne kalendarium by to wszystko spójnie poukładać. :P

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 15, 2015, 13:58:17 pm »
problem polega na tym, że takowego chyba nie ma, bo nie wszystkie filmy są "kanoniczne" (tak jak wykasowano z kanonu DB GT tworzac Super), a do tego sam Toriyama wielokrotnie przyznawał, że sam nie pamięta co napisał w poprzednich tomach i dlatego w późniejszych są różne nielogiczności. Daleko nie szukając, tworząc Super zapomniał o Uubie, zaś o mało co nie pojawiłby się również SSJ3.

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 15, 2015, 14:06:05 pm »
Dla mnie kanoniczny jest tylko serial i manga. Oczywiście manga ma pierwszeństwo. Reszta to spin-offy. Ten Bardockowy SSJ zarżnął cały dramatyzm OAVki Bardock Story. Poza tym nie był tak potężny, żeby osiągnąć pierwszego SSJ (bo jakby nie patrzeć, to poziom pewien trzeba mieć). Mogli więc sobie to darować i zostawić Bardocka jako postać tragiczną.

Pomijam też fakt, że pod koniec Gohan był najpotężniejszy i to bez żadnych treningów tylko tymi mocami Najstarszego Boga czy jakoś tak. Nawet nie przechodził więcej w SSJ (nie mógł) bo to marnowanie energii tylko było. W mandze za wiele tego nie wyjaśnili, ale chodziło o to, że potężniejszy już być nie mógł, a tu nagle zrobili z niego leszcza z SSJem.


Sentenza

  • Administracja
  • Wiadomości: 6306
  • demigod
Odp: Anime
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 15, 2015, 14:40:00 pm »
afaik nawet nie tyle nie mógł/marnowałby energię, co byłoby to niebezpieczne, coś jak transformacja goku w SSJ3 która trząsała całą planetą.

Chuj że w Super już bez problemu zamienia się w SSJ by pomóc goku :D

Wielki Czarny Mistrz Podziemia
Znawca Podziemi * Strateg Podziemia * Generał Podziemia * usw.
Nowy, lepszy MoG ver. 2.01b

Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

MuadDib

  • Wiadomości: 1159
Odp: Anime
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 15, 2015, 17:12:23 pm »
No i skoro był najsilniejszy, to z niego powinni zrobić Goda ;d

xeroloth

  • Wiadomości: 1297
  • Mistrz
Odp: Anime
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 15, 2015, 17:22:10 pm »
Cytuj
Pomijam też fakt, że pod koniec Gohan był najpotężniejszy i to bez żadnych treningów tylko tymi mocami Najstarszego Boga czy jakoś tak.



to było epickie, jak tak wokół niego fikał xD

Najlepszy Gladiator ŚP * Mistrz Gladiatorów ŚP
Kronikarz Podziemia * Kowal Podziemia

Master of Gorzała

  • Wiadomości: 3100
  • Lewacki głos na Twoim forum
Odp: Anime
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 15, 2015, 17:32:49 pm »
Bardziej mi się podobało, jak siedział z wyciągniętymi rękoma i czytał jakieś zbereźne gazetki. D:
Front Zniewolenia Elfiego Ścierwa
Podziemie - Demo Paladyn
Sent ver 0.73 official beta